Viteza

  • Autor subiect DeletedUser19283
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser19283

Propun ca pe urmatoarele 3 lumi viteza sa fie 3 si viteza unitatilor 2 pt ca jocul sa se desfasoare mai repde si pentru ca distractia sa fie mai mare:cool:. Multi jucatori m'au intrebat daka pot sa fac ceva sa maresc viteza jocului, dar nu am putut. De aceea am innaintat aceasta propunere:)
 

DeletedUser

mie imi place da am ceva mai bun viteza 4 si viteza trupelor 3.6
 

DeletedUser

Propun ca pe urmatoarele 3 lumi viteza sa fie 3 si viteza unitatilor 2 pt ca jocul sa se desfasoare mai repde si pentru ca distractia sa fie mai mare:cool:. Multi jucatori m'au intrebat daka pot sa fac ceva sa maresc viteza jocului, dar nu am putut. De aceea am innaintat aceasta propunere:)

interesanta propunere ... contra

mie imi place da am ceva mai bun viteza 4 si viteza trupelor 3.6

mult ti`a luat sa gandesti?:rolleyes:
 

DeletedUser17004

viteza 3?
Hai sa dezvolt demonstratia din care rezulta ca adminii au avut dreptate sa nu puna vreo lume cu viteza 3 pana acum *poate e si nu stiu eu*
Pe scurt: NU SUNTEM ROBOTI CA SA STAM TOATA ZIUA IN FATA PC-ULUI CA PRIMIM ATACURI DE LA 5 MINUTE CU NOBILI.
Destul de concis?
Contra.
 

DeletedUser18865

Daca rasfoiai forumul vedeai ca s-au mai facut propuneri pe tema asta...CONTRA
 

DeletedUser5809

Daca rasfoia forumul si mai bine, ar fi vazut ca nu se poate viteza 3.
 

DeletedUser20561

Daca rasfoia forumul,ar fi vazut ca exista speed.....
 

DeletedUser

o lume care s-ar termina in 4-6 luni de exemplu ar fi foarte dinamica (distractiva), insa ar duce putin la schimbarea modului de joc: mai multi jucatori pe un cont, rolul diplomatiei ar deveni determinant; s-ar afirma jucatori cu abilitati diferite de ale veteranilor actuali; interesanta idee, ca exercitiu de imaginatie
 

DeletedUser20561

n-ar fi distractiva...ar fi lafel,doar ca ar dura mai putin.o ;lumea e mai buna daca e lunga,dar joaca speed,asta tine 4-6 ore nu luni.....cate idei...si fac pariu ca nu ai peste 16 ani si lafel si oricine si cel care a deschis topicul...
 

DeletedUser

bravo, ai ghicit partea cu varsta, desi nu are legatura cu jocul; in ceea ce priveste viteza jocului, initiatorul temei se refera la o viteza care ar fi intermediara intre speed-ul actual si oricare dintre lumile existente; diferenta de viteza e asa de mare incat lasa loc la lumi in care si stilul de joc ar fi altul
 

DeletedUser

Daca rasfoia forumul si mai bine, ar fi vazut ca nu se poate viteza 3.

de fapt este posibil.
ar fi o lume high performance care sa dureze maxim 6 luni si in care se intra numai cu pp.
dar din cate s-a spus asta ar insemna ca server speed nexam pe o perioada de 6 luni
 

DeletedUser20561

bravo, ai ghicit partea cu varsta, desi nu are legatura cu jocul; in ceea ce priveste viteza jocului, initiatorul temei se refera la o viteza care ar fi intermediara intre speed-ul actual si oricare dintre lumile existente; diferenta de viteza e asa de mare incat lasa loc la lumi in care si stilul de joc ar fi altul


mah,ori stai 4 ore non stop pe speed ori o ora 2 sau mai mult cu pauze pe lumile normale....ce spui tu presupune 2 ore zilnic la 50-100 sate incontinuu cel putin,chiar 5 ore nn stop,zilnic....Cam mult nu?Si la 400-500 de sate nu mai spun,ai sta ca un robot...vreti resurse multe pe ora?luati noile sate bonus speciale,va vor da 9600 pe ora la lvl 30 si viteza 2...Si vezi ca am ghicit vrsta?Imi dau seama si ca cel ce a deschis topicul are tot atat ca tine si ca si oricine,pot paria asta.


Bafta!
 

DeletedUser5809

de fapt este posibil.
ar fi o lume high performance care sa dureze maxim 6 luni si in care se intra numai cu pp.
dar din cate s-a spus asta ar insemna ca server speed nexam pe o perioada de 6 luni

Din cate am intales eu nu se poate o viteza mai mare de 2 pe servere normale (lasand la o parte speed, pe care intra un numar mic de jucatori). Pune prea mare presiune pe servere si am avea parte numai de erori, nu intaleg de ce toata lumea tot zice de viteza peste 2 pentru lumi normale.
 

DeletedUser

Hai sa zicem ca viteza buna pt Server ar fii 2.Daca ar fi mai mare stim cu totii ce se poate intampla.Dar de ce nu putem pune viteza trupelor 1.5?
 

DeletedUser5809

Hai sa zicem ca viteza buna pt Server ar fii 2.Daca ar fi mai mare stim cu totii ce se poate intampla.Dar de ce nu putem pune viteza trupelor 1.5?

se poate pune, daca te uiti pe .net la serverul clasic sau HighPerformance cum ii zice acolo, vei vedea ca viteza lumii este 2 si viteza unitatilor tot 2.
 

DeletedUser

Din cate am intales eu nu se poate o viteza mai mare de 2 pe servere normale (lasand la o parte speed, pe care intra un numar mic de jucatori). Pune prea mare presiune pe servere si am avea parte numai de erori, nu intaleg de ce toata lumea tot zice de viteza peste 2 pentru lumi normale.

vorbim separat si ne intelegem la fel.
se poate deschide o lume cu viteza mai mare de 2 si la care se poate intra cu pp (NU E SPEED).
Poate tine si un an sau cat vor adminii (numai ca nu ar mai fi disponibil serverul de speed, si probabil buget pt alt server nu este - criza ce sa faci)
 

DeletedUser5809

vorbim separat si ne intelegem la fel.
se poate deschide o lume cu viteza mai mare de 2 si la care se poate intra cu pp (NU E SPEED).
Poate tine si un an sau cat vor adminii (numai ca nu ar mai fi disponibil serverul de speed, si probabil buget pt alt server nu este - criza ce sa faci)

Ok, imi dai si mie exemplu de o lume unde viteza e mai mare de 2?Nu conteaza tara, pentru ca imi amintesc ca un administrator de pe .net mi-a zis ca nu se poate din motivul specificat de mine mai sus. Ca vrei tu sa se deschida una cu viteza 3 cu 300 jucatori pe timp de un an, ca fizic se poate, asta e altceva, dar ca se va intampla cu adevarat, asta e alta parte a problemei.
 

DeletedUser

De ce trebuie neaparat un exemplu :eek::confused:. Deci teoretic se poate si o lume cu viteza mai mare de 3 insa practic deocamdata nu se poate realiza din cauza limitarilor tehnice. Nu cred ca e asa greu de priceput.
P.S. stiu din surse sigure ca s-a cerut pentru .ro un server pentru o lume cu viteza mai mare si carmi face eforturi ca sa-l obtina. Acuma daca asta se va intampla mai devreme sau mai tarziu ramane de vazut.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Pai teoretic sigur ca se poate, teoretic de maine ecomomia s-ar putea imbunatati, teoretic vom putea calatori folosind gaurile negre, practica ne omoara pe noi. Stiu ca s-a propus de multe ori un server cu viteza mai mare de 2, nu numai la noi, dar raspunsul a fost clar de la administratori ca nu se poate, prea multe dificultati tehnice.
 

DeletedUser19283

hai da'te ca cu 15 mil itzi iei un server s'o tzava iar la catzi oameni joaca cu cp nu crek ca'i asha greu de intretzinut pe celelalte *** de a face rost de altele...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus