Viteza

  • Autor subiect DeletedUser19283
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser5809

hai da'te ca cu 15 mil itzi iei un server s'o tzava iar la catzi oameni joaca cu cp nu crek ca'i asha greu de intretzinut pe celelalte *** de a face rost de altele...

nu e vorba de intretinut, e vorba ca apar erori, nu poate suporta serverul 20.000 de jucatori pe viteza asa mare.
 

DeletedUser

s-ar limita de la bun inceput numarul de jucatori, cu o publicitate adecvata si eventual introducerea unor noi facilitati accesibile cu CP probabil ar fi o cerere asa de mare incat costurile s-ar amortiza rapid
 

DeletedUser5809

Partea proasta este ca, servere mai sus de viteza 2 sunt considerate speed, chiar daca nu o sa vezi un speed cu viteza mai jos de 50.
 

DeletedUser

Pai teoretic sigur ca se poate, teoretic de maine ecomomia s-ar putea imbunatati, teoretic vom putea calatori folosind gaurile negre, practica ne omoara pe noi. Stiu ca s-a propus de multe ori un server cu viteza mai mare de 2, nu numai la noi, dar raspunsul a fost clar de la administratori ca nu se poate, prea multe dificultati tehnice.

ca moderator daca vrei sa faci misto iti sugerez internul;
ca informatii iti sugerez sa vorbesti cu stil.
nu deschid gura in nestiinta de cauza, asa ca in loc sa o faci pe gica bengosu intreaba-l pe stil daca e posibil si teoretic pe tine gaura aia neagra te mananca

de fapt este posibil.
ar fi o lume high performance care sa dureze maxim 6 luni si in care se intra numai cu pp.
dar din cate s-a spus asta ar insemna ca server speed nexam pe o perioada de 6 luni
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Eu am intrebat de fapt,si nu fac misto, tu faci misto ca nu intalegi ca nu se poate.
Dar vad ca nu vrei sa intalegi.
Ca moderator am posta cand am zis, nu se poate lume cu viteza 3. Vrei mai repede, joaca speed.
Daca nu iti place raspunsul meu, sistemul de suport iti sta la dispozitie.
 

DeletedUser

Eu am intrebat de fapt,si nu fac misto, tu faci misto ca nu intalegi ca nu se poate.
Dar vad ca nu vrei sa intalegi.
Ca moderator am posta cand am zis, nu se poate lume cu viteza 3. Vrei mai repede, joaca speed.
Daca nu iti place raspunsul meu, sistemul de suport iti sta la dispozitie.

eu iti zic ca se poate. si iti mai zic sa vorbesti cu stil atotcunoscatorule. stii tu, stil, admin care se ocupa de serverele de speed ;)
discutia a mai fost odata (cand nu erai butonat)
si s-a zis asa:
Se poate un server cu viteza mai mare, numai ca asta ar inseamna sa se blocheze serverul de speed (el fiind singurul care momentan poate sa suporte o viteza mai mare)
este planificat ca undeva peste un an, cam asa, (chestii economice,) sa se deschida si o astfel de lume dar unde se va intra numai cu pp.

relatam in direct din gaura neagra a lui jackass.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

eu iti zic ca se poate. si iti mai zic sa vorbesti cu stil atotcunoscatorule. stii tu, stil, admin care se ocupa de serverele de speed ;)

Poate nu ai vazut partea in care am zis, am intrebat. Nu cred ca stil face setarile lumilor care se deschid.
Speedul nu are de a face cu lumile normale.

Ce ai editat pe urma, sincer, nu prea am intales, deci in final, nu se poate face o lume cu viteza 3. Daca te uitai atenta, vedeai ca tipul sugera ca urmatoarele 3 lumi sa fie viteza 3, sau una din ele, faptul ca tu fabulezi ce este peste 1 an, nu stiu ce sa iti zic, nu are de a face cu topicul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Poate nu ai vazut partea in care am zis, am intrebat. Nu cred ca stil face setarile lumilor care se deschid.
Speedul nu are de a face cu lumile normale.

Ce ai editat pe urma, sincer, nu prea am intales, deci in final, nu se poate face o lume cu viteza 3. Daca te uitai atenta, vedeai ca tipul sugera ca urmatoarele 3 lumi sa fie viteza 3, sau una din ele, faptul ca tu fabulezi ce este peste 1 an, nu stiu ce sa iti zic, nu are de a face cu topicul.

off...nu zic exact ce parere am ca te-as jigni.
discutia era de dinainte sa fii tu butonat(adica moderator)
eu ti-am raspuns TIE cand ai afirmat ca nu se poate o viteza mai mare de 2. ti-am zis ca se poate si ti-am zis si conditiile. (sunt mai informata ca tine in capitolul asta so shut the crap)
stil face setarile pentru orice lume impreuna cu lamine si carmi.
deci crezi gresit. o treime din decizie stil o ia ca doar de asta e superadmin (ca si lamine)
setarile de speed le face stil cum vrea sau cum se cer. inventivitate sa ai si ai speed mereu altfel.
grele logicele domnle
LE: setarile se fac exact la fel ;)
 

DeletedUser

in concluzie nu vor exista lumi cu viteza mai mare de 2 deci degeaba va mai contraziceti aici

noselles tu nu erai in vacanta? :D ... ooo stai .. te`am confudat :eek::rolleyes:
 

DeletedUser5809

1)Din cate mi-a zis carmi, setarile in final depind de cei de la innogames, desi se propun aici, ei au ultimul cuvant, si sincer nu te vad pe chatul moderatorilor sa iti explice personal tie asta, cum mi-a explicat mie.
2)Din nou, speed dureaza putin, persoana care a deschis topicul a cerut lume normala
3)momentan nu se poate viteza 3, ceea ce tipu si vroia, sunt sigur ca in viitor o sa avem setari noi
4)e grele sa intalegem limba romana
 

DeletedUser

in concluzie nu vor exista lumi cu viteza mai mare de 2 deci degeaba va mai contraziceti aici

noselles tu nu erai in vacanta? :D ... ooo stai .. te`am confudat :eek::rolleyes:

fusai...am iesit de ceva vreme:))))

1)Din cate mi-a zis carmi, setarile in final depind de cei de la innogames, desi se propun aici, ei au ultimul cuvant, si sincer nu te vad pe chatul moderatorilor sa iti explice personal tie asta, cum mi-a explicat mie.
2)Din nou, speed dureaza putin, persoana care a deschis topicul a cerut lume normala
3)momentan nu se poate viteza 3, ceea ce tipu si vroia, sunt sigur ca in viitor o sa avem setari noi
4)e grele sa intalegem limba romana

pe chatul moderatorilor nu se explica asa ceva.absolut deloc. cred ca nici in conferinta celor de gradu 2 (parca am zis ca stil, lamine si carmi stabilesc setarile)
asa ca daca imi unesti ce ai zis tu cu rolurile moderatorilor iti fac statuie.
am fost moderatoare mai mult timp decat esti tu pe pozitia asta (stiu unele lucruri chiar mai bine ca tine)
nu stiu tie cat de personal ti-a explicat ca mie mi-a fost explicat foarte personal. adica live face to face.
in fine vad ca esti moderator da tot ce faci e sa iti umfli muschii ca vai draga doamne stii multicele.
pentru cel care a deschis tema: in viitorul apropiat o sa fie si o lume cu viteza 3 (depinde de admini si nu de moderatori)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Rolurile moderatorilor, nu intaleg.
Si se explica daca intrebi, am intrebat, carmi mi-a explicat, simplu:D
 

DeletedUser184

pentru a evita orice alta discutie pe langa subiect sau orice alta idee imposibil de realizat:
1.
Propun ca pe urmatoarele 3 lumi viteza sa fie 3 si viteza unitatilor 2 pt ca jocul sa se desfasoare mai repde si pentru ca distractia sa fie mai mare. Multi jucatori m'au intrebat daka pot sa fac ceva sa maresc viteza jocului, dar nu am putut. De aceea am innaintat aceasta propunere
aceasta propunere nu se poate realiza - pentru asta exista serverul speed.
o lume normala nu poate avea acea combinatie de viteze.
de fapt este posibil.
ar fi o lume high performance care sa dureze maxim 6 luni si in care se intra numai cu pp.
dar din cate s-a spus asta ar insemna ca server speed nexam pe o perioada de 6 luni

o lume high performance nu va exista pe serverele romanesti - tribalwars a primit unul dupa ceva timp indelungat

se poate deschide o lume cu viteza mai mare de 2 si la care se poate intra cu pp (NU E SPEED).
si speedul poate avea restrictia de a se intra numai si numai cu premium

ca moderator daca vrei sa faci misto iti sugerez internul;
ca informatii iti sugerez sa vorbesti cu stil.
nu deschid gura in nestiinta de cauza, asa ca in loc sa o faci pe gica bengosu intreaba-l pe stil daca e posibil si teoretic pe tine gaura aia neagra te mananca
in conditiile in care o lume high perf nu reprezinta o lume normala raspunsul a fost cat se poate de concret - nu cred ca si-a batut nimeni joc de nimeni aici.

serverul speed nu se poate bloca pentru a se crea o lume high perf - daca ar fi existat 2 servere speed, s-ar fi putut crea acea lume high perf.

rezumat pentru toti (poate unii nu doresc sa citeasca aceste multe randuri):
o lume high perf momentan nu o sa se creeze - nu exista acel server disponibil
un server speed nu poate fi blocat ptr high perf

consider aceasta propunere imposibil de realizat, drept urmare voi inchide tema
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus