We are your Enemies ! We are Reborn

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

La un colt de strada statea Setzel , si isi fuma linistit tigara de marijuana facuta in apartamentul lui propriu . Spionul Betiv , cum ii era porecla se apropie de el .
- Ce faci spionule ? Stii ca nu ne putem intalni !?
- Stiu dar am spionat cartierul 20 , nu este Fbi , in schimb sunt femei si bautura cata vrei , ba chiar avem si fermieri pe care putem sa-i convingem sa lucreze pentru noi unele plantatii cu diferite ierburi .
- Ma , nu zici tu rau . Ia o tigara si hai sa mergem sa discutam cu restul consiliului .
Mersera la cazionoul "Ti-am luat baii de paine" mai precis laun anumit birou de acolo , biroul lui nykonx.
- Ce faci nykonx , dormi ? zise spionul si aprinse lumina in birou .
- Cum sa dorm ma ? Numaram banii .
- Pe intuneric ai ? Mai bine zii ca furai , suntem obisnuiti cu micile tale furturi . Insa acum avem o treaba : cauta-i pe geani, mesteruuu, superstarRo si pe ceilalti din consiliu . Cu ei va incepe un nou capitol in existenta noastra , ma rog ca pana acum a fost subxistenta .
In 20 de minute la biroul ascuns se adunasera toti .
Setzel incepu :
- Deci : in primul rand pashte fericit boilor . In al 2-lea rand serviti un pahar de vin ca avem treaba . Trebuie sa organizam un plan de acaparare a cartierului 20 . Stiu ca nu va fii usor , fiindca sunt ceva negrii imortali , versati in afaceri , niste fermieri bine inarmati , si niste amazoane care promit ca nu vor renunta . De asemenea mai sunt o gramada de bisericute care trebuie convinse sa ni se alature , daca nu ele macar proprietatile noastre . Spionul va va prezenta situatia in acest cartier .
- Da boss . Dupa cum ziceam : cartierul 20 este foarte bogat, mai ales in alcool . Problema este , ca si cu orice cartier nou facut ca sunt dezorganizati si multi fraieri de pe care vom putea razbi usor .
Deocamdata atat azi , maine ne intalnim aceaisi ora , acelasi loc . Va rog sa va ganditi unde intram si cand intram in cartier , si niste strategii de inceput .
Aaaa da , sa nu uit , beti , f***i si petreceti ca dupa ce intram in cartier declar 5 zile de post .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

capitolul 2 va fii o poezie de la raluca si o declaratie de razboi de la radu :))

asta doar daca le primiti cu drag


ps. acuma serios, eu glumesc aici. sper sa fie luat ca atare.

Ai uitat de declaratia de dragoste de la spyes catre pahar :D
 

DeletedUser12439

aceasta inclinatie a domnului respectiv eu n-o cunosc asa ca , sint rezervat in legatura cu ea.dar tot ce se poate.:)
 

DeletedUser12439

Glumeam ma , ce iti veni :p

Astept continuare :) si bravo pentru prima parte :D !


scuze ca nu sint atit de spiritual ca tine si nu mi-am dat seama de aceasta gluma a a ta.vina mea.pe viitor sper sa ma corelez.

am o rugaminte.renunta la ma.este o rugaminte nimic alceva si te conjur sa o iei ca atare.

toate cele bune.
 

DeletedUser14336

scuze ca nu sint atit de spiritual ca tine si nu mi-am dat seama de aceasta gluma a a ta.vina mea.pe viitor sper sa ma corelez.

am o rugaminte.renunta la ma.este o rugaminte nimic alceva si te conjur sa o iei ca atare.

toate cele bune.

cristi nu esti tu de vina ca nu te inteleg niste oameni care is de 2 ori mai mici in varsta ca tine :D
 

DeletedUser2821

scuze ca nu sint atit de spiritual ca tine si nu mi-am dat seama de aceasta gluma a a ta.vina mea.pe viitor sper sa ma corelez.

am o rugaminte.renunta la ma.este o rugaminte nimic alceva si te conjur sa o iei ca atare.

toate cele bune.

Eh , o gluma foarte proasta ce e drept , nu stiu ce imi veni sa o zic , asta e , am sters oricum si acel post si urmatorul .
Si cum ai vrea sa ma adresez ? :)
Vrei sa iti zic " ba " , " wa " , " ue " si alte interjectii sau sa ma adresez cu " ma " , care parerea mea este de mult mai mult bun simt .
Sau poate , vrei sa iti zic dumneavostra , ca tot am vazut ce remarca a facut crip1 , insa pe un joc , toti suntem playeri , iar nickul e numele nostru . in cazul tau , nu vrei sa iti zic " model2 " , mi se pare ca suna cam aiurea , nu crezi ?

cristi nu esti tu de vina ca nu te inteleg niste oameni care is de 2 ori mai mici in varsta ca tine :D

Remarca asta a ta , nu o mai comentez ... , dar oricum pe un forum trebuie sa ai un nivel foarte mare de perceptie sa intelegi ce scrie alt user , da da , asa e . Varsta este irelevanta , in cazul meu , in cele mai multe cazuri , exista si exceptii , ca cel de acuma... ca ma mai trezesc aiurea , da , poate asta tine de varsta .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

E vorba de bun simt ;) a.k.a politete

Later edit : Tocmai asta e,ca stiu ca nu esti badaran. :)

Spor
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2821

E vorba de bun simt ;) a.k.a politete

Asa , fragzore si din cate ma stii pe mine , mai mult sau mai putin , ma stii genul nerespectuos ? Eu zic ca , deloc , dar ... ma rog .
Daca zici tu ca e vorba de bun simt si politete si zici ca eu nu am asa ceva , asta este.
 

DeletedUser12439

Eh , o gluma foarte proasta ce e drept , nu stiu ce imi veni sa o zic , asta e , am sters oricum si acel post si urmatorul .
Si cum ai vrea sa ma adresez ? :)
Vrei sa iti zic " ba " , " wa " , " ue " si alte interjectii sau sa ma adresez cu " ma " , care parerea mea este de mult mai mult bun simt .
Sau poate , vrei sa iti zic dumneavostra , ca tot am vazut ce remarca a facut crip1 , insa pe un joc , toti suntem playeri , iar nickul e numele nostru . in cazul tau , nu vrei sa iti zic " model2 " , mi se pare ca suna cam aiurea , nu crezi ?.

poti sa te adresezi unei persoane asa cum ai vrei ca acea persoana sa ti se adreseze tie. e o forma de a cere si a da respect.

nick-ul meu vine de la fieldmaresal walter model. un mare general din al doilea razboi mondial.germania a avut multi generali buni dar 4 generali au iesit mai in fata.

heinz guderian - a cucerit franta
erwin rommel - vulpea desertului
von mainstein - a cucerit crimea si orasul fortificat sevastopol
walter model


asta a afost un curs pentru incepatori al bunelor maniere si de istorie. te rog contacteaza-ma pe privat daca vrei sa mai afli ceva.as dori ca sa incheiem aici aceasta discutie inutila.multumesc.

o seara placuta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2821

Ok , eu vreau ca lumea sa imi zica "ma" , nu ma deranjeaza , si asa am sa ma exprim , oricum nu are rost sa mai discutam , deja s-a stabilit o relatie de antipatie si nu are rost sa continuam .
Curs pt. incepatori al bunelor maniere si de istorie , extraordinar ,acuma stii , nu mai e chiar asa o chestie sa scrii ce ai scris tu mai sus , mai ales ca iti ia 2 minute sa te uiti pe google , nu ca as contesta ca nu stiai , dar mi se pare ca e destul de aiurea sa incepi sa vorbesti despre mine , fara sa ma cunosti si aici ma refer la ce ai scris cu " cursul " .

Oricum , o zi buna va urez !
 

DeletedUser33140

poti sa te adresezi oricarei persoane asa cum ai vrea ca alta persoana sa ti se adreseze tie. e o forma de a cere si a da respect.

nick-ul meu vine de la fieldmaresal walter model. un mare general din al doilea razboi mondial.germania a avut multi generali buni dar 4 generali au iesit mai in fata.

heinz guderian - a cucerit franta
erwin rommel - vulpea desertului
von mainstein - a cucerit crimea si orasul fortificat sevastopol
walter model


asta a afost un curs pentru incepatori al bunelor maniere si de istorie. te rog contacteaza-ma pe privat daca vrei sa mai afli ceva.

o seara placuta.
sa-ti alegi ca model un neamt spurcat e chiar nesimtire.......
 

DeletedUser

Tinand cont ca Romania a fost pentru o lunga perioada de timp monarhie,condusa de un neamt...nu stiu ce sa zic.

PS:Modelul meu e Otto von Bismarck,fa-ma nesimtit acum :cool:
 

DeletedUser2821

Si al meu dintre nemti Till Lidermann si ce e cu asta :)) ?
Zicem fiecare ce "model"e au in viata ?

Fragzor al tau nu era Gore :)) ?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus