Wehrmacht

  • Autor subiect DeletedUser36524
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser39591

@haba12

Nu sunt Imparat, nu am fost, si nici nu voi fi vreodata, sunt simplu rakanishu sau Gabi...

Daaa!
A 2 oara cand adminul imi scrie numele!
Cea mai buna zi:D
Si stiu cum il cheama pe admin ! ! !
:cool::eek::cool::cool:

(Scuzati ca m-am abatut din nou de la tema...)
 

DeletedUser36524

:(( Va rog sa nu facem din asta un topic de dezbatere al teoriilor conspiratiei ! Am deja un coleg de trib care imi spune pe mess ca americanii au finantat Germania Nazista ...

Nu soferul limuzinei l-a impuscat pe Kennedy in '63
Nu extraterestrii au construit piramidele
Colosul din rodos nu a fost contruit din fibra de carbon.
Mucii lui Napoleon nu aveau gust de piper
Osama Bin Laden nu era femeie.

Sper ca le-am lamurit toate.
 

DeletedUser39591

:(( Va rog sa nu facem din asta un topic de dezbatere al teoriilor conspiratiei ! Am deja un coleg de trib care imi spune pe mess ca americanii au finantat Germania Nazista ...

Nu soferul limuzinei l-a impuscat pe Kennedy in '63
Nu extraterestrii au construit piramidele
Colosul din rodos nu a fost contruit din fibra de carbon.
Mucii lui Napoleon nu aveau gust de piper
Osama Bin Laden nu era femeie.

Sper ca le-am lamurit toate.

Stiu ca nu ala l-a impuscat...
Cu piramidele mersi...
Cu colosul n-am inteles
Cu napo e absurd...
Cu Laden absurd:D
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Va recomand un documentar, s-ar putea sa schimbe radical opiniile unora ( de fapt sunt mai multe, 4 parca )... Zeitgeist.
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Ca deobicei, in afara de a bate campii nu sti sa faci altceva ( da, la tine ma refer, gabyy89 ), niste argumente solide poti sa aduci sa iti susti teoria ?

Nu cred ca bat campii. Am facut doar o paralela intre nazismul lui Hitler de acum 70 ani si terorismul din zilele noastre. Stiu si eu ca difera putin cifrele mortilor dar in ambele tabere e vorba de oameni nevinovati care au murit. Tocmai de aceea consider intrebarea mea una destul de pertinenta : Osama Bin Laden de ce nu e interzis?

As fi putut deschide un topic cu aceasta intrebare la fel cum a deschis si Berthier...sunt curios daca mai bateam campii atunci :rolleyes::rolleyes:
 

DeletedUser36524

Va recomand un documentar, s-ar putea sa schimbe radical opiniile unora ( de fapt sunt mai multe, 4 parca )... Zeitgeist.

Eu unul va recomand filmul Downfall . Pur si simplu genial. Il arata pe Hitler si cateodata in film incepi sa ai impresia ca Hitler era un om bun ...
 

DeletedUser39591

Ai fi surprins sa afli ce teorii lanseaza unii ... ;)

Stiu cine sunt aia:)
Babele de la piata...
Scot un cuvant...ajunge la urechea altcuiva si dupa la altcineva...si dupa la altcineva...si dupa in ziare/tv/radio/internet si dupa in creerele oamenilor...apoi la savanti apoi... toti cred in asta si se tem:D
 

DeletedUser36524

Osama Bin Laden de ce nu e interzis?

Pentru ca nu a facut nimic ! Este un lider ideologic / spiritual care nu a ordonat nici un atac asupra nimanui. Tot ce a facut a fost sa ii convinga pe unii tineri ca a muri in numele lui Allah este inaltator. La fel a facut si Papa Iustin II-lea sau Pius al IV-lea. Doar ca in tabara cealalta.

si in plus nu putem compara aploarea crimelor Partidului Nazist cu cele ale Al-Qaida.
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Pentru ca nu a facut nimic ! Este un lider ideologic / spiritual care nu a ordonat nici un atac asupra nimanui. Tot ce a facut a fost sa ii convinga pe unii tineri ca a muri in numele lui Allah este inaltator. La fel a facut si Papa Iustin II-lea sau Pius al IV-lea. Doar ca in tabara cealalta.

si in plus nu putem compara aploarea crimelor Partidului Nazist cu cele ale Al-Qaida.

N-a facut nimic saracul asa e... decat statea pitit prin buncare! Diferenta dintre el si Hitler este ca Hitler aparea in public fara retineri si fara stresuri ca ar putea fi lovit de vreo teleghidata americana.
Nu conteaza diferenta intre crimele partidului nazist sau crimele al-qaida ... pentru mine inseamna acelasi lucru , fie ca gazezi niste oameni, fie ca le pui o bomba sub ***, e acelasi cacat!
 

DeletedUser39591

Deci!
Sa nu ne abatem de la tema...
E permisa denumirea "Wehrmacht" in joc sub forma de numele satului/jucatorului/tribului etc. sau nu?
 

carmi

Community Manager
Membru personal
Scor reacție
103
Si eu sunt de părere că denumirea "Wehrmacht" are legătură cu nazi, cel putin în momentul în care se aude acest cuvant se face totuși automat legătura cu Hitler.

Asa cum scrie și pe wikipedia: "Ca atare, termenul "wehrmacht" și-a pierdut semnificația inițială generalizată, în zilele noastre el fiind asociat cu Germania nazistă și cu perioada celui de-al Doilea Război Mondial. Aceasta este valabil nu numai în germană, dar și în engleză și în multe alte limbi."

Deci vă rog să NU folosiți denumirea "Wehrmacht" în joc sub forma de numele satului/jucatorului/tribului, pentru că NU este permisă.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus