What?? vs Spor

  • Autor subiect DeletedUser20252
  • Data de început

DeletedUser

Nu inteleg ce te intereseaza pe tine de alianta spor cu mod,cand tu esti aliat cu toata harta?Si noi avem razboi pe 3 granite.
 

DeletedUser20252

Nu este vina noastra ca noi stim sa ne manageriem diplomatia, incat sa fie un echilbru intre dusmani si aliati si in asa fel noi sa putem creste constant,si voi nu stiti sa faceti acelasi lucru.

Jocul asta nu consta doar in a da in cap dusmanului,consta si in a jongla cu diplomatia astfel incat sa demoralizezi dusmanul si sa iti faci tie viata mai usoara ca trib.

In fine,degeaba va explic voua,voi o sa veniti cu alta bomba de raspuns cu care o sa va faceti din nou de ras si tot asa.

Nici nu ma mai chinui sa va mai raspund momentan.
 

DeletedUser38225

Ma baieti lasati voi filozofatu' de alianta noastra cu mod si hai sa lasam externu si batuttu' cu caramida in chiept, ca nu e nmn "BO$$".


Fiti inteligenti, lasati nobilii sa vorbeasca.

Spor la innobilat.
 

DeletedUser20252

Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:
Tabăra 1: 2,372,122
Tabăra 2: 1,174,375
Diferență: 1,197,747

Exact cum spui tu puiu,exact 2 sate :D
 

DeletedUser

Nu este vina noastra ca noi stim sa ne manageriem diplomatia, incat sa fie un echilbru intre dusmani si aliati si in asa fel noi sa putem creste constant,si voi nu stiti sa faceti acelasi lucru.

Jocul asta nu consta doar in a da in cap dusmanului,consta si in a jongla cu diplomatia astfel incat sa demoralizezi dusmanul si sa iti faci tie viata mai usoara ca trib.

In fine,degeaba va explic voua,voi o sa veniti cu alta bomba de raspuns cu care o sa va faceti din nou de ras si tot asa.

Nici nu ma mai chinui sa va mai raspund momentan.

T.L.S. sunt aliati? aia sunt o gluma frate =))))) o eroare a acestei harti.... te rog nu vorbi de diplomatie... triburile e fun cand ai dusmani de calibru de la care ai ceva sa inveti nu cand faci tot posibilul sati usurezi munca si sa ai aliati ca ai vostri

P.S. sper ca nu atacati ca si ei fara berbeci nu?
 

DeletedUser

Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:
Tabăra 1: 2,372,122
Tabăra 2: 1,174,375
Diferență: 1,197,747

Exact cum spui tu puiu,exact 2 sate :D

Eu v-am mai spus sa invatati sa cititi ;)

cateva sate de 2k ...
in traducere : cateva sate de 2000 puncte

PS: scuza-ma , dar am uitat ca nu esti inca invatat cu astfel de termeni :))

Ti-am mai spus inca odata si iti repet esti jucator de simcity
 

DeletedUser

T.L.S. sunt aliati? aia sunt o gluma frate =))))) o eroare a acestei harti.... te rog nu vorbi de diplomatie... triburile e fun cand ai dusmani de calibru de la care ai ceva sa inveti nu cand faci tot posibilul sati usurezi munca si sa ai aliati ca ai vostri

P.S. sper ca nu atacati ca si ei fara berbeci nu?

Ei ataca cu aparare si nobilii ii trimit cu spioni ( iti arat raport , daca nu ma crezi )
 

DeletedUser11365

Un singur post din partea mea..de polemici cu tot felul de inculti pe seama jocului is satul

Astazi asa s-a nimerit sa nu am absolut nimic de lucru decat sa urmaresc niste meciuri in reluare si sa astept o bere pe la 9-10..Plictisit fiind,am zis sa citesc una,alta pe forum daca tot nu ma mai joc,si nu am putut sa nu remarc nesimtirea si aroganta complet nefondata din posturile acestui Lucian


Hai sa va spun o poveste..Tribul Spor apare pe l24 ca urmare a unei ambitii prostesti de-a mele de a forma o echipa cu cei mai buni jucatori din tara.Astfel,jucatori ca si Illidan Stormrage,Zammolxe,Cucubaux,London24,M&M,Sebica,IRC,Rhadookoo si asa mai departe isi fac simtita prezenta pe l24 inca din primele zile.Fiind vorba de un trib exclusivist(30 de membrii timp de cel putin 1 luna), aproape ca nu existau invitatii pe baza de pile,independent de numele jucatorului.In aceste conditii,undeva pe k34(parca),vine un jucator,pe numele lui Portile Iadului,care zice "Cristi,uita,noi ne stim asa de ceva vreme,crezi ca poti sa-mi faci si mie rost de o invitatie in Spor?"...In prima faza il refuz..de ce?pe de-o parte era relativ departe de nucleul nostru,iar pe de alta parte,nu il credeam in stare sa compenseze prin valoare minusurile aferente pozitionarii sale..A2a zi parca,mi se face mila de el,si il invit in trib.Atentie ! Pana in momentul respectiv,niciun jucator din Spor nu ajunsese in situatia penibila de a fi facut ferma.Doar ca,ce credeti?Acest Portile Iadului a ajuns sa fie prima ferma din tribul Spor,desi incepuse undeva la margine,departe de aglomeratia din centru..

In aceasi perioada,undeva in tribul TOM(singurul trib cu care aveam forum comun),se adapostea un alt jucator,pe numele lui ProfuCV..Dat fiind faptul ca noi aveam o veche prietenie,amandoi facand parte din tribul Diablo de pe l7,am zis sa fiu baiat,si intr-o seara in care gabyy si rhadookoo si-au batut joc de el pe forum in ultimul hal,am sarit in apararea lui,si am vorbit cu cei 2 sa inceteze.In aceasi seara,primesc un mesaj emotionant(discutam cu vali pe mess si eram stupefiati amandoi) din partea Profului,mesaj a carui continut nu am de gand sa-l divulg,fiind vorba de viata personala a omului.Ulterior,nu stie nimeni ce s-a intamplat cu Profucv pe lumea asta(sau eu cel putin,nu stiu)..

Bun,toate astea pana intr-o zi,cand Portile Iadului,de pe ceva cont de la marginea hartii,vine la mine si zice "Cristi,uita,noi ne facem aici echipa buna,nu vreti sa faceti o alianta cu noi?"..Eu ii raspund frumos,ca momentan nu am cum sa fac o alianta cu nimeni,dat fiind contextul din momentul respectiv in care tribul s-ar fi destramat la prima diplomatie incheiata,insa pe viitor,o astfel de diplomatie poate avea loc(eu anticipand faptul ca o parte sau chiar toti jucatorii astia orgoliosi ar fi urmat sa se retraga)..Omul nu mai spune nimic.Trece timpul,jucatorii respectivi se lasa,noi facem fuziune cu TOM,fuziune in urma careia am mostenit o gramada de noobi,si din tribul de temut care matura pe jos cu toata lumea,am ajuns un trib mediocru.Intr-o buna zi,noi recrutam un grup de jucatori "B.G.S" pe numele lor,in apropierea celor din What??..Ulterior,aflu ca What?? avea razboi cu tribul respectiv.Vorbesc cu Profucv(a se intelege ca atitudinea lui/lor se schimbase radical,specific oricarui jucator de triburi limitat) si ii spun..."uita,va purtati razboiu' vostru cu baietii,noi ne batem acuma cu MoD,si dupaia poate facem o diplomatie sau o fuziune(eu crezand ca e vorba de o relatie de amicitie intre noi)..Doar ca,surpriza..Oamenii nu mai stiu de unde au plecat,si au vazut in recrutarea celor din B.G.S,pretextul perfect care sa le permita un razboi in toata regula cu tribul Spor,razboi care ar fi urmat sa le alimenteze orgoliul nemasurat si imaturitatea..

Va spun eu,acest Portile Iadului e un jucator maxim mediocru(onorabil pentru o ferma,totusi),iar Profucv e un om nebun,pe care l-am respectat pentru daruirea lui de pe l7,dar din nefericire,am vazut si consecintele unei astfel de daruiri..

Da,What?? are avantaj in fata tribului Spor..cam 150 de sate luate de la tribul B.G.S + alte zeci de sate luate de la noobi,respectiv de la un jucator complet izolat pe care l-am luat din RIP si l-am tinut in trib pana a pierdut toate satele..

Alt post de la mine nu mai vedeti aici..eu m-am scarbit de jocul asta,si promit sa nu mai joc pe niciun server romanesc(sper eu,nici strain)


o seara placuta
 

DeletedUser

Uitandu-ma pe clasamentul lumii 24 nu prea ati avea cu ce sa radeti.
Suntem net peste voi ca si clasament tinand cont si de numarul de membrii al tribului.Oricum razi in continuare dar ai grija ca rasul asta nu este de bine.Vorbim in maxim o luna de zile cand nici macar pe clasament nu o sa va mai gasesc

Locul 4 Spor 24.620.677 29.255.098 72 406.321 3197 9.151
Locul 8 What?? 16.002.313 28.577.422 118 242.182 3309 8.636



mai tinere ce spui tu? sunteti net superiori?:))) cand a inceput ciura disputa a spus ca in maxim 1 luna de zile nu vom mai exista si el deja s-a lasat

Parte 1:
Triburi: What??
Parte 2:
Triburi: Spor


Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 2,716
Tabăra 2: 4,285
Diferență: 1,569

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 304
Tabăra 2: 131
Diferență: 173

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 15,288,769
Tabăra 2: 29,307,293
Diferență: 14,018,524

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2,372,122
Tabăra 2: 1,174,375
Diferență: 1,197,747

chart




Parte 1:
Triburi: What??
Parte 2:
Triburi: Spor




Timeframe: Ultimele 24 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 53
Tabăra 2: 46
Diferență: 7

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2
Tabăra 2: 0
Diferență: 2

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 208,096
Tabăra 2: 330,745
Diferență: 122,649

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 10,570
Tabăra 2: 0
Diferență: 10,570

chart
 

DeletedUser20252

Cristi,prima oara cand te-am contactat tu m-ai refuzat.
A doua oara tu ai venit la mine dupa vreo 2 zile parca si mi-ai zis sa intru in trib.
Pana aici amandoi cadem de acord,dar recunosti faptul ca in mare parte din timpul in care am stat in Spor tu ai stat sitter pe contul meu din cauza programului incarcat pe care il aveam la servici?De multe ori am intrat pe cont si resursele erau pe rosu si nici nu iti lasasem sitter parca,deci practic nu aveam timp sa joc.
Eu vazand ca nu am suficient timp sa joc,nu mai tin minte daca ti-am scris ca nu mai joc sau nu si sincer nici nu mai stiu daca ti-am mai intrerupt sitterul sau nu pana la urma,am renuntat sa mai joc pe contul respectiv.

Eu acum nu caut sa ma justific in fata ta,parerea ta este a ta si eu nu caut sa o schimb,dar daca sunt un jucator slab,eu ma bucur ca am niste colegi care sa umple golurile care le las eu in echipa pe care o avem.

In rest ce sa iti zic,multa bafta pe in viata reala daca intradevar nu mai joci.


PS: De fapt nu tu ai stat sitter,fazy a stat sitter si tin minte ca am venit de la servici si era magazia pe rosu si de atunci nu am mai lasat sitter.In fine,ce mai conteaza.
 
Ultima editare de un moderator:

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Eu cred ca postul lui cristian e suficient si evidentiaza esentialul. Nu cred ca ar fi fost trib pe harta sa miste in fata sporului de la inceput in formula mai sus enuntata. Si pot confirma si veridicitatea spuselor la adresa lui profuWC ...(faza cu forumul comun si cu distractia mea si a lui radu) . Insa acest joc evolueaza...azi esti pe harta, maine renunti la joc, nu te poate condamna nimeni pentru asta. Faptul ca multi jucatori de renume si cu o valoare mare au renuntat a dus la aceasta mediocrizare a tribului... nimeni nu cred ca joaca pe o lume ca sa o inchida..inceputul este cel mai frumos si mai antrenant, acolo se vede valoarea unui grup de jucatori si valoarea individuala atunci cand ai doar 1 sat iar pe lumea asta cred ca s-a vazut la cine a fost aceasta valoare. Pe parcurs mai apar si bambilici d-astia gen profu pe la margine care innobileaza cateva sate si se ridica cu pretentii de mari jucatori, jucatori care uita ca i-a refuzat harta la inceputul lumii fiind facuti ferme si/sau innobilati.

Acum in legatura cu lucian...bre, credeam ca ai ramas cu ceva in cap dupa atatia ani de joc si ca stii si tu ca acele statistici sunt irelevante iar in legatura cu profu, succes in continuare in a-ti trai viata pe triburile...chiar m-a facut curios cristi in legatura cu mesajul acela pe care i l-ai transmis...o sa incerc sa aflu si eu despre ce era vorba ca sa ma amuz pe aici pe seama ta :)))
 

DeletedUser

Rezumat.
toate conturile atacate de noi erau ale unor jucatori care deja se lasasera.. ce sitteri de rahati are spor.
Mod e de 5 ori mai trib ca voi si in clipa in care decide sa dispareti o sa dispareti.
Poate uitati ca acum trei zile a-ti rugat toate triburile din jurul vostru sa faca ori PNA ori Fuziune cu voi si acum va dati rotunzi pe un forum cand toti stim ce patrati sunteti.
Jucatori tristi si fara viitor care imediat ce ajunge granita langa ei isi aduc aminte ca au viata personala.
Teribil de jenant
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Ca jucator da, era un razboi cum oricine isi doreste. Echipa buna in spate, echipa super in fata, toate conditiile. Rar ai ocazia sa fie indeplinite toate simultan.
 

DeletedUser40209

Semperica ai graija de contul tau , ca sa nu ajungi langa prietenul tau h@logica,care la fel afirma ca e mare jucator si restul din jurul lui sunt noobi...
...nu voi ne-ati venit la mine cu milogeli sa ne aliem cu spor contra MoD, si acum te dai mare jucator al MoD-ului...:))
 
Sus