Woc vs Mason

  • Autor subiect DeletedUser38581
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser2821

Nu cred ca am zis ca ar fi mare realizare , doar am prezentat statistica fiecare intelege ce vrea + ca si noi avem sate in mijlocul vostru luati-le =)
 

DeletedUser2821

Va inselati , intr-o saptamana am pregatit tot , asta inseamna ORGANIZARE , voi poate aveti nevoie de saptamani intregi :)
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
De câte ori am auzit asta, dacă considerați că sunteți mai buni, aștept cu nerăbdare statistica de săptămâna viitoare :D
 

DeletedUser38581

Va inselati , intr-o saptamana am pregatit tot , asta inseamna ORGANIZARE , voi poate aveti nevoie de saptamani intregi :)

"Nu stiu cine esti si nici nu prea ma intereseaza , un lucru e de stiut , eu intotdeauna imi respect diplomatia adevarata ca sa zic asa ! Pentru ca da , sunt un om de onoare !"
Iti repet din nou..Cunosti aceste vorbe?? Cum poti sa zici ca esti un om de onoare atunci cand tu pregatesti granita in timpul unei aliante?:D:D
 

DeletedUser2821

"Nu stiu cine esti si nici nu prea ma intereseaza , un lucru e de stiut , eu intotdeauna imi respect diplomatia adevarata ca sa zic asa ! Pentru ca da , sunt un om de onoare !"
Iti repet din nou..Cunosti aceste vorbe?? Cum poti sa zici ca esti un om de onoare atunci cand tu pregatesti granita in timpul unei aliante?:D:D

Tu ori nu prea reusesti sa citesti , ori nu reusesti sa intelegi , in ambele cazuri , e dezastru pe la tine oricum...

Apropo , cititi ce v-a scris alex mai sus =) .
 

DeletedUser38581

Tu ori nu prea reusesti sa citesti , ori nu reusesti sa intelegi , in ambele cazuri , e dezastru pe la tine oricum...

Apropo , cititi ce v-a scris alex mai sus =) .

creierul meu mic imi aminteste ca a fost o diplomatie adevarata pana in momentul in care ati recrutat din troya
Si apropo nu ti se parea normal ca sa nu sprijiniti troya atat timp cat noi aveam razboi cu ei si voi aveati diplomatie cu ambele triburi, ca voi sunteti aia moralistii si noi aia multi si prosti:D
 

DeletedUser2821

Si eu te informez ca nua fost , nu ne-am ajutat , a fost doar un PNA strategic , sper ca intelegi ce implica asta.

Nu am sprijinit troya pana nu am facut fuziunea :) .

Oricum va cam plangeti , asta arata slabiciune , eu nu as arata asa ceva unui adversar niciodata... dar voi stiti mai bine :))
 

DeletedUser38581

Si eu te informez ca nua fost , nu ne-am ajutat , a fost doar un PNA strategic , sper ca intelegi ce implica asta.

Nu am sprijinit troya pana nu am facut fuziunea :) .

Oricum va cam plangeti , asta arata slabiciune , eu nu as arata asa ceva unui adversar niciodata... dar voi stiti mai bine :))

asa o fi nu zic nu..vorbim cand se aseaza granita si in tabara cealalata
 

DeletedUser

Razboiul va fi echilibrat in prima luna ... dupa ... cine stie :confused:
Sincer nu ii prea vad sa reziste mult ... or fi multi ... dar multi sunt mici, inactivi, incepatori ... care se vor speria la primul val de atacuri si or sa fuga incotro vad cu ochii ... dar unde??
Sau poti sa zici ca or sa reziste din inertie ca un mamut ca asta dureaza foarte mult sa il cureti ... dar exista si varianta recrutarilor ca atunci cand or sa inceapa certurile si nemultumirile or sa ceara invitatii sau or sa se sparga in tribulete asa cum a facut DDT
Eu cred ca o sa fie un haos total ... tipete, plansete, injuraturi etc
Dar sa vedem care e situatia: WoC si WoG pe de o parte si Mason, Mason1, Mason2, Mason3, Mason4, Mason5, Mason6, .MASON pe de alta parte
Adica 2 triburi contra 8 ... nu prea pare corect la prima vedere (dar depinde din ce parte privesti)
Precizez ca este o parere personala pe cat posibil de obiectiva.

Dar hai sa trecem si la statistici

noi (adică DDT) am făcut tribul dinaintea acestui război fiindcă am fost pur și simplu concediată în vederea nobilării interne deoarece am îndrăznit să mă împotrivesc invadării teritoriului meu de niște ferme (playeri cuceritori de barbare și de sate moca din interne) care erau favorizate de conducere - care conducere se îndoapă la fel de bine cu aceleași sate moca

așadar, imediat ce am primit concedierea am făcut trib iar apoi am primit și declarația de război (vezi doamne cele 8 triburi de care vorbeai acolo trebuiau musai să mă atace pe mine)

nu știu să pun aici rezultatele statisticilor, dar după 9 zile sau cîte or fi trecut de la mărețul eveniment, faimosul mastodont MASON cu masoneii mai mici m-au atacat pînă la nădușală de m-au făcut să cîștig de trei ori consecutiv trofeul de cel mai bun apărător al zilei iar azi mă aștept să îl iau pe al 4-lea - nu mi-au luat definitiv nici un sat (am pierdut 2 pt cîteva ore dar le-am recuperat imediat) iar după ce am început să am colegi, se pare că recolta noastră a fost destul de frumușică avînd în vedere disproporția fantastică dintre numărul de jucători din cele 2 tabere

care-va-să-zică masoneria pe jocul ăsta e mai mult cu renumele decît cu faptele iar războiul nostru cu mason a fost un fel de plan-pilot pe care au verificat și cei din Woc aptitudinile războinice ale actualilor inamici

în orice caz mă bucur pentru primele rezultate de azi - s-a dovedit că am avut perfectă dreptate și că nu numărul satelor sau vechimea pe joc e importantă pe jocul ăsta, ci puterea de a păstra satele pe care le cucerești

Felicitări aliaților, tot înainte, dăm bătaie și noi și ne întîlnim la centru ;) prin k 35 sau 25 să fie, că sunt cam dezorientată astă-seară din cauza atacurilor
 

DeletedUser2821

Parte 1:
Triburi: DDT
Parte 2:
Triburi: Mason, Mason1, .MASON, Mason2, Mason3, Mason4, Mason5, Mason6

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 85
Tabăra 2: 23,839
Diferență: 23,754

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 44
Tabăra 2: 17
Diferență: 27

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 742,950
Tabăra 2: 115,896,501
Diferență: 115,153,551

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 360,838
Tabăra 2: 148,366
Diferență: 212,472

chart
 

DeletedUser

adică totuși e de bine :)) și avem 18 oameni cu toții :)) ha ha ha ce-mi place la răzbel :)
 

DeletedUser4133

Ce ne intereseaza pe noi la tema "Woc vs Mason" de ce a plecat pnenancag din mason , cum se apara ea sau nu si statistica DDT vs mason ? Dragii mei, daca doriti sa vorbiti despre razboiul DDT vs Mason si considerati ca este important deschideti tema separata si va puteti acolo varsa off-ul sau lauda. Aici cand intru o fac ca sa citesc de cele 2 triburi mentionate la tema.
Cei din Woc...am si eu o intrebare ca sa ma lamuresc : voua vi se pare normal ca sa recrutati sau sa fuzionati cu dusmanii aliatilor vostri ? Sau ati facut-o tocmai ca sa puteti intra in razboi , ca sa aveti o asa zisa scuza ? Si daca este asa...tind sa cred ca de fapt masonii nu v-au atacat pe voi deloc . Uite ca incet , incet descoperim ce s-a intamplat de fapt acolo si de ce se afirma ca ati procedat urat...Chiar urat :(
 

DeletedUser2821

Ce ne intereseaza pe noi la tema "Woc vs Mason" de ce a plecat pnenancag din mason , cum se apara ea sau nu si statistica DDT vs mason ? Dragii mei, daca doriti sa vorbiti despre razboiul DDT vs Mason si considerati ca este important deschideti tema separata si va puteti acolo varsa off-ul sau lauda. Aici cand intru o fac ca sa citesc de cele 2 triburi mentionate la tema.
Cei din Woc...am si eu o intrebare ca sa ma lamuresc : voua vi se pare normal ca sa recrutati sau sa fuzionati cu dusmanii aliatilor vostri ? Sau ati facut-o tocmai ca sa puteti intra in razboi , ca sa aveti o asa zisa scuza ? Si daca este asa...tind sa cred ca de fapt masonii nu v-au atacat pe voi deloc . Uite ca incet , incet descoperim ce s-a intamplat de fapt acolo si de ce se afirma ca ati procedat urat...Chiar urat :(

1. EU PERSONAL am declarat razboiul dupa primul atac al mason pe noi , motivele nu prea ma intereseaza , cum nu ma intereseaza nici daca am procedat moral sau nu .
2. Prima parte , este spusa din 'functia' de moderator sau din pozitia de player , daca e prima , as avea multe de comentat , daca e a doua , treaba ta .
3. Am facut-o pentru ca ne sunt aliati de la inceputul lumii si dupa cum ziceam , ADEVARATA DIPLOMATIE eu nu o uit niciodata !
4. Somn usor si nu va mai stresati cu subiectul asta , am inteles , suntem foarte imorali , asta este , de asta pierdeti sate la noi ?
5. Dana - ce nick ai pe joc ?
 

DeletedUser

draga mea, este a doua oară cînd te bagi singură în seamă deși eu am un dialog pe forum cu ceilalți jucători

am citat un mesaj anterior la care am răspuns pertinent

argumentele din mesajul meu au legătură cu războaiele respective, de fiecare dată însă tu ai găsit de cuviință să dai buzna în discuție ca musca în lapte fără legătură cu nimic decît cu poziția ta promasonică

am vrut să demonstrez printr-un raționament logic faptul că MASONII AU ATACAT DE FIECARE DATĂ PRIMII și nu așa cum greșit ai înțeles tu

pe mine m-au atacat apoi m-au concediat, pe woc i-au atacat apoi au părut tare deranjați că li s-a declarat război

dacă nu pricepi nici acum am să încerc să-ți mai explic o dată să înțelegi pînă și tu
 

DeletedUser4133

Sa stabilim un lucru clar , eu sunt jucator pe acesata lume deci nu o moderez. Am crezut ca se vede clar in lista.

michelle - uite ca acum am priceput si eu cam care a fost mersul cu razboiul. De acord, n-am sa mai zic daca a fost moral sau nu din moment ce acest lucru nu te intereseaza. Nu prea inteleg la ce te-ai referit cand ai spus ca "e treaba ta", dar probabil ai sa ma lamuresti. Dar treaba cu aliatii...nu stiu michelle daca e chiar ok. Nu contest ca fiecare are aliatii lui, dar eu sustin totusi ca daca ajungi intre 2 aliati ai tai care se razboiesc normal este sa-ti pastrezi neutralitatea. Daca voi ati ales alta cale...hmmm...asta imi da de gandit. Oricum e un razboi interesant si sper ca nu te deranjeaza asa de tare ca sunt aici sa-l urmaresc .
Ca raspuns la ultima intrebare...sa zicem ca eu ti-am raspuns la un moment dat cu "Am inteles. Asta e viata tribala, si ne adaptam. ;)". Daca doresti sa discutam mai mult pe acest subiect imi poti scrie oricand pe joc.

pnenancag - draga mea, ma voi baga in discutie de cate ori doresc, este dreptul meu, iar discutiile pe forum sunt publice. Tu esti cea care, inafara de faptul ca te-ai laudat ce buna esti si ai explicat pt a doua oara cum ai fost data afara de la masoni , dar de aceasta data ai recunoscut ca s-a intamplat acest lucru pt nerespectarea rezervarilor (si nu numai), n-ai zis nimic. Iar faptul ca ai fost atacata a fost tocmai pt ca ai fost data afara din trib. Mesajul la care ai raspuns tu continea in treacat tribul DDT, iar tu ai profitat de acea mentionare fugitiva ca sa scrii un roman intreg de elogiere la adresa ta si a DDT-ului. Masonii te-au atacat pe tine care erai data la innobilare interna. Iar faptul ca te compari tu cu tribul Woc...scuza-ma, dar e o diferenta ca de la cer la pamant. Tribul Woc este pe primul loc, iar tu...esti un jucator oarecare. Repet, daca tu consideri ca tribul tau este asa de bun atunci deschide o tema cu razboiul DDT vs Mason. Voi fi si acolo sa te urmaresc ;)
 

DeletedUser

Poate ma repet dar motivul razboiului a fost nerespectarea unei intelegeri de catre Mason in legatura cu recrutarile.
Si ca sa fiu mai explicit ... intelegerea a fost ca nici noi nici mason sa nu faca recrutari din: Troya, Noi si NEM.
Dar la 2 zile si-au dat-o in petec si desi i-am atentionat sa inceteze si-au continuat nestingheriti recrutarile.
Si cum noi avem obiceiul sa platim inzecit ... dupa fapta si rasplata, am inceput si noi recrutarile.
Si oare ma intreb (retoric) de ce au ales sa vina la noi si nu la ei?
Iar amenintarile lor ca daca ne bagam in ciorba lor ne declara razboi mi se par sfidatoare pe langa faptul ca nu s-au concretizat ... poate din lipsa de testosteron :D

Iar declaratia de razboi a fost atat ca urmarea a atacurilor tribului Mason asupra unor jucatori, cat si datorita atitudinii sfidatoare (ei au impresia ca daca sunt multi sunt si puternici ... cel putin asa credeau si turcii)
Pana la urma o sa vedem ce ne rezerva viitorul.
Si in incheiere rubrica de "meteo":
Ploua marunt cu cuceriri, atacurile bat in rafale dinspre Nord-Vest, atentionare cod galben de furtuna in Nord si Nord-Est, cerul va fi innorat pana la sfarsitul lunii, posibilitate grindina si chiciura, nu se intrevede nici o imbunatatire a vremii.

Parte 1:
Triburi: WoC, WoG
Parte 2:
Triburi: Mason, Mason1, Mason2, Mason3, Mason4, Mason5, Mason6, .MASON

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 88
Tabăra 2: 21
Diferență: 67

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 639,227
Tabăra 2: 154,493
Diferență: 484,734

chart




Parte 1:
Triburi: WoC, WoG
Parte 2:
Triburi: Mason, Mason1, Mason2, Mason3, Mason4, Mason5, Mason6, .MASON

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 25
Tabăra 2: 2
Diferență: 23

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 218,841
Tabăra 2: 20,417
Diferență: 198,424

chart
 

DeletedUser38581

Pnenancag ai spus o serie de minciuni.
1-Este normal sa ai aparatorul zilei si sa nu pierzi sate deoarece cand ai fost bagata la interne erai sprijinita de ceilalti tradatori care se aflau inca in Mason
2-Ai fost bagata la Interne deoarece tu te credeai mai cu mot si atacai satele colegilor care se aflau langa tine pe motiv ca iti incalca teritoriul
Asa ca gandeste-te de 2 ori inainte sa iesi pe forum si sa iti ridici tribul in slavi

Oricum felicitari tribului WOC pentru satele cucerite!:p
 

DeletedUser28194

Eu propun sa incetati cu discutiile astea in contradictoriu si sa ne vedem de acest razboi, sa ne respectam chiar daca s-a ajuns in aceasta situatie, sa ne atacam cu zambetul pe buze, sa facem un razboi frumos, este un joc :)

Momentan felicitarile sunt fictive, nici unul din triburi nu a atacat organizat asa ca abia dupa atacurile organizate (cel putin cate unul din fiecare tabara) se va vedea cine a muncit mai mult iar atunci isi vor merita felicitarile.

Eu sper intr-un razboi de durata, echilibrat, cu pierderi in ambele tabere, cu recuperati spectaculoase, multi nobili omorati si multa distractie :)
 

ricautza

member
Scor reacție
10
exact asta ar trebui sa fie, un razboi frumos. doar ca aceste discutii sunt sarea si piperul a ceea ce se intampla pe harta.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus