Solicitare sprijin

  • Autor subiect DeletedUser23756
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser6843

la multi le-ai dat "apa la moara" ei crezand ca tu sustii sa primesti sprijin atunci cand esti atacat , iar lor li se pare aiurea sa primeasca sprijin doar de la o persoana :))

uff
 

DeletedUser

Cred ca deviati de la subiect.Principala idee este de a putea sustine satele pe care le cuceresti in timp util, sa poti trimite sprijin imediat dupa nobili

De acord cu tine, dar, punand in balanta cele doua situatii, e mai buna setarea de acum.prefer sa se dea recuperare, decat sa apara mamuti
 

DeletedUser41131

ideea in sine e buna,dar nu multi jucatori realizeaza asta,iar cand o vor face,va fii prea tarziu
asa ca tema aceasta va fii inchisa intr-un final,fara niciun rezultat...parerea mea

_______________________________
don't love and cry,just **** and smile
 

DeletedUser41700

Buna,

Sunt intemeitorul tribului G.N. si sincer sa va spun am avut si eu acest gand de a inainta o asemenea cerere. Dar cand tulio ma contactat, am spus "de ce nu acum?".

Analizand situatia cateva minute bune mi-am putut raspunde singur la aceasta intrebare. Pentru ca dupa cum a spus si initiatorul acestei discutii daca se va intampla acest lucru mai tarziu nu cred ca va mai avea acelasi scop. Nu va mai avea acelasi scop pentru ca va fi o lovitura pentru lumea 28, nu ca nu ar fi deja.

Eu de cand joc pe aceasta lume (de la deschidere) am intalnit extrem de multi oameni care nu stiu aceste "noi" reguli, pana si eu am ramas uimit de anumite reguli care le-am descoperit dupa cateva zile de la deschiderea l 28. Pana si in momentul de fata cunosc cazuri de jucatori care au ajuns la un punct de dezvoltare mediu care nu cunosc aceste reguli. Este un haos total ce se intampla, adica mi se par nepotrivite aceste reguli si setari pentru triburile, nu se contopesc in nici un fel. Dupa ce ca avem doar 60 de locuri in trib si trebuie sa facem N academii le mai facem si degeaba pentru ca nu ne putem ajuta intre noi. Eu am ramas socat cand am vazut aceste noi "reguli".

In concluzie sunt pentru schimbarea acestor reguli si nu doar atat, daca este nevoie pot veni si cu anumite sfaturi.

O seara buna va doresc si sper sa se faca ce este mai bine.
 

DeletedUser41700

Sunt contra ideii de nastere a mamutilor, oricum numarul de 60 de membri e deja foarte mare.
Propun reducerea numarului de membri la 30 si mentinerea setarii de trimitere de sprijin doar in cadrul tribului pana la sfarsitul lumii.
Tullio25 fi barbat si spune cu ce nick joci sa-ti fac o vizita daca tot nu poti fi sprijinit de zecile de academii.

Nu stiu ce gandesti tu dar iti pot da eu un argument solid impotriva. Pe nici o lume nu au fost aceste reguli foarte putin agreate si totusi nimeni nu a dus lipsa de nimic, iar tu ne spui acum ca ar fi bine asa si ca mai bine am reduce limita la 30 si ca cerul este albastru, iarba este verde. Eu zic ca mai bine nu ar trebui sa vi cu abureli de genu si daca tot iti place cu membrii restransi eu zic sa iti faci tu singur un trib si sa organizezi singur totul, asa nu vor mai fi probleme.

Tu tocmai ai spus ca 60 de membrii este mult si ca ai dori sa se reduca la 30, la aceasta afirmatie iti pot da un singur raspuns. Lasate de triburile si apucate de mario.
 

DeletedUser

colegu uita sa aduca in ecuatie faptul ca pe lumea aceasta jucam cu secrete....cu un trib restrans, de 30 de persoane, care sunt sansele sa rezolvi ceva in gasirea, cucerirea si pastrarea acestor secrete? daca vrei sa joci meteoric, vreo 2 3 luni si sa te lauzi ca te-ai lasat in plina glorie, da, se accepta limitarea la 30 de membri. dar atat
 

DeletedUser201

Faptul ca nu intelegi regulile nu inseamna ca trebuie sa se schimbe.
Nu iti convine astepta alta lume.
Tu, Lilo25 si alti cativa ... nu sunteti buricul pamantului.
Sa-si ia propunerea si sa o ...
 

DeletedUser

Aceste setari au fost cunoscute înainte de începutul lumii.
Sprijinul pentru un sat nou cucerit poate însoţi ultimul nobil, dar de multe ori nu este suficient un full aparare pentru un sat nou cucerit.
Pentru a elimina acest neajuns propun să poată fi trimis sprijin oriunde, dar sprijinul să fie trimis automat înapoi atunci când satul ţintă nu este din trib.
 

DeletedUser41700

Uite ce propun eu. Mai bine hai sa pastram toti linistea pana va veni un raspuns. Postati doar pro sau contra fara a instiga lumea la cearta. Haideti sa dovedim ca suntem oameni nu hiene puse pe harta.

Noname nu te cunosc si nu doresc sa te cunosc, mai bine taceti toti si sa asteptam sa vina cineva care este in masura sa comenteze.

P.S: Nu mai deviati de la subiect!!! Nu a fost nici un cuvant sau o propozitie care sa dea de inteles ca vorbim despre limita de membrii. Este doar o incercare patetica de a instiga lumea la chat-uit aiurea.
 

DeletedUser41917

Sunt CONTRA , nu sunt fanul nr.1 al setarilor de pe aceasta lume , dar o lume data de admini cu niste setari mai mult sau mai putin idioate, trebuie jucata in toata splendoaria ei fara nici o modificare facuta apoi , este parerea mea , critici sa se abtina , nu ii voi baga in seama.
 

DeletedUser23756

Faptul ca nu intelegi regulile nu inseamna ca trebuie sa se schimbe.
Nu iti convine astepta alta lume.
Tu, Lilo25 si alti cativa ... nu sunteti buricul pamantului.
Sa-si ia propunerea si sa o ...

Mai "invidiosule", aroganta cu care mi-ai raspuns mai devreme cand m-ai intrebat "cu ce nick joc" ma face sa cred ca suferi un pic de neatentie.Am trecut peste si ti-am raspuns in joc iar tu imi trimiti spionaje de la +30 de ore.(desi intre timp ai modificat postarea)
Pai asa faci si acasica atunci cand schimba cineva programul la televizor?
Daca nu esti de acord cu propunerea mea, argumenteaza in mod civilizat, ai fi mai castigat asa :)

Nu sustin triburile mamute, ce am avut de spus am mentionat in prima postare.
 

DeletedUser41131

ori ca varianta alternativa , pentru conturile mai vechi de 2-3 luni de zile aceste setari sa nu se mai aplice .

mi se pare imposibil de realizat asa ceva
pai iti dai seama ca va fii un haos total printre jucatori
plangeri peste plangeri,nemultumiri peste nemultumiri

_______________________________
don't love and cry,just **** and smile
 

DeletedUser41700

Ce a propus Chevyx a fost ceva de moment de la care se poate pleca, nu este batut in cuie.

Chevyx imi place cum gandesti.
 

DeletedUser

toxxic daca este posibil ca la restart dupa perioada de protectie sa ramana barbar si in perioada de protectie sa nu ramana este posibil si ce am spus eu
insa suntem aici ca sa discutam despre problema asta si de ce nu ca sa oferim solutii alternative
ms licq
 

DeletedUser17308

Degeaba imi dau cu parerea , oricum in stadiul asta de joc nu se va schimba nimic:)
Oricum daca ajuta : Pro si eu
 

DeletedUser41131

toxxic daca este posibil ca la restart dupa perioada de protectie sa ramana barbar si in perioada de protectie sa nu ramana este posibil si ce am spus eu


daca stam sa analizam fiecare setare in parte,vom gasi mereu pareri pro cat si contra
ideea e ca noi ar trebui sa gasim un argument solid pentru a reusi modificarea uneia dintre ele
si cum ziceam intr-o postare anterioara,e dificil sa reusim ceva prin acest demers,chiar daca ar fii in avantajul tuturor
 

DeletedUser

zic sa revi la subiect si sa spui cu ce nick joci.

ia uimeste-ne tu cu ce nik joci...sa vedem,ca prea oval de dai pe aici...


care mai de care mai oval si mai rotund pe aici...

esti de acord sau nu(am vazut ca nu)restul este CAN-CAN
 

DeletedUser

ar fi bine doar cei din tribul tau si cei din tribul aliat sa poata trimite sprijin nu si din alte triburi..
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus