Moderatorii va raspund (discutii libere)

DeletedUser

se poate numi "abuz in sitter"
daca tu i-ai lasat cateva comenzi pe care sa ti le faca pe acel cont, si sa zicem de a nu consuma puntele premium.
faci tichet si ti se explica acolo :)
 

DeletedUser39591

Eu i-am zis sa faca ce vor cu contul ala de pe lumea 28 !
Sa trimita sprijina la cine vor...sa innobilizeze contul...
Dar nimic nu i-am zis de pp !
Si e LOL sa ti le foloseasca cineva !
Tii niste pp... si vine unu si le foloseste pe porcarii ! (am lasat sitter la unu...conduсator...ala a dat la altul! si a folosit pp...)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Threadul acesta nu este facut pentru certuri si rafuieli personale !

Haba12, ai primit un raspuns sa te adresezi la suport, acelasi raspuns ti-l dau si eu. Threadul asta este "moderatorii va raspund...", moderatorii sunt "entitati" care nu au legatura cu aspecte legate de joc/admin.
 

florinakis83

member
Scor reacție
8
Teme: 32.921, Discuţii: 766.789, Membri: 41.972, Membri activi: 1.120
Bun venit celui mai nou membru, Palmuitorul

2 intrebari:
membrii 41.972--ce inseamna asta? atatia sunt pe joc?
membrii activi 1120--atatia joaca?restul sunt clone?

Multumesc!
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Este vorba strict de conturile de pe forum, fara legatura cu cele de pe joc, evident ca pentru ca un cont de forum sa existe trebuie asociat automat cu un cont de joc, dar pot exista conturi de joc fara sa aiba asociat contul de forum.

Membrii activi = membrii unici care au accesat forumul in ultimele 3 zile.
 

florinakis83

member
Scor reacție
8
Asta nu intelegeam,deci e vorba numai de forumul extern.Multumesc!Dar pe joc cati membrii sunt?(stiu ca nu se poate afla numarul exact) dar cu aproximatie?
 

DeletedUser39591

Tin minte ca era pe pagina principala cati membri sunt inregistrati:(
Acum nu e...
Tin minte ca era 60k membri...probabil ca era mai mult...dar stiu ca era 60k :)
Acum poate sa fie 59k si ceva...
Sau tot 60k :)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
in jur de 100k acum, scuzati ortografia, dar sunt mobil si am prins un wi-fi cam instabil, sa nu zic naspa :)
 

florinakis83

member
Scor reacție
8
Deci real se reduce la jumate numarul de jucatori,daca sunt si atatia.Multumesc de raspunsuri si ca m-ai facut sa evit o penalizare datorita postului de mai sus,dar evit sa mai comentez ceva,nu caut discutii inutile cu japca pe toate forumurile posibile.
 

DeletedUser39591

Deci real se reduce la jumate numarul de jucatori,daca sunt si atatia.Multumesc de raspunsuri si ca m-ai facut sa evit o penalizare datorita postului de mai sus,dar evit sa mai comentez ceva,nu caut discutii inutile cu japca pe toate forumurile posibile.

:)
Putea-i doar sa scrii scurt "Mersi de raspuns! Daca nu-mi raspundea-i il injuram pe haba si primeam warn!"

Raka...
Dar multicounturile tot se iau in considerare ? :)
 

DeletedUser

Intrebare catre moderatori...aici se pot discuta probleme legate de joc...sau doar despre forum? :)
 

DeletedUser

Intrebare catre moderatori...aici se pot discuta probleme legate de joc...sau doar despre forum? :)

nu-s moderator,dar raspunde eu-no offence:)-:
Am deschis acest topic in ideea de a creea transparenta in cea ce priveste "munca" unui moderator pe acest forum; si de ce nu, de a creea o anumita legatura intre moderatori si utilizatorii forumului.

In speta, eu personal (nu pot vorbi in numele colegilor) va stau la dispozitie in limita timpului disponibil, pe acest topic, pentru a va raspunde intrebarilor legate de forum, si de ceea ce face un moderator.

Nu vor fi warnuri/banuri aici decat in cazuri extreme, de aceea apelez la bunul simt al fiecaruia care va posta aici. Imi rezevr totusi dreptul de a sterge orice post inutil, pentru a pastra ideea topicului.

Deci, va astept.
 

DeletedUser

esti glumet haba ? Serverul nu cunoaste notiunea de multicont sau clona . Nu sta nimeni sa numere miile de multi sau clone desi multora li se cunosc suportii
 

DeletedUser

daaa ? eu nu cred :)

Reguli
§1) Un cont pro jucător
§2) Mai mulţi jucători cu aceaşi legătură de internet
§3) Mod de vacanţă (locţiitor)
§4) Comunicare
§5) Vânzarea şi cumpărarea de conturi şi obiecte ingam
§6) Greşeală de program
§7) Bots
§8) Ştergerea contului / ban
§9) Unirea conturilor
§10) Conturi de susţinere (push accounts)

si cam atat :-"
 

DeletedUser8140

Exista regulile:

7) Bots

Sunt permise scripturile aprobate de Echipa de Administrare in sectiunea special creata
Este interzisă folosirea unui script care pune la dipozitie un "Meniu rapid" chiar dacă nu ai Cont Premium.
Este interzisă adaugarea de informaţii pe hartă sau în alte zone.
Este interzisă utilizarea unor programe pentru creearea de shortcut-uri care să schimbe navigarea obişnuită a site-ului.
 

DeletedUser

Exista regulile:

7) Bots

Sunt permise scripturile aprobate de Echipa de Administrare in sectiunea special creata
Este interzisă folosirea unui script care pune la dipozitie un "Meniu rapid" chiar dacă nu ai Cont Premium.
Este interzisă adaugarea de informaţii pe hartă sau în alte zone.
Este interzisă utilizarea unor programe pentru creearea de shortcut-uri care să schimbe navigarea obişnuită a site-ului.

bati pasul pe loc :) nu inseamna nimic ceea ce ai postat ... sa folosesti un script din bookmark, se poate folosi unul aprobat de echipa de administrare, nu pune la dispozitie un meniu rapid,nu adauga informatii si nu adauga niciun fel de shortcup care sa schimbe navigarea obisnuita :)))
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Dar cum ai califica tu bookmark-ul ? Eu zic ca modifica navigarea intrucat cu un script scurtezi ceva ce altfel ai face manual. Deci faci o adaugire site-ului la fel ca scripturile de tip Grease Monkey.
 

DeletedUser

Dar cum ai califica tu bookmark-ul ? Eu zic ca modifica navigarea intrucat cu un script scurtezi ceva ce altfel ai face manual. Deci faci o adaugire site-ului la fel ca scripturile de tip Grease Monkey.

eu zic ca habar nu ai atunci ce ii grease monkey :-/ si nici despre ceea ce vorbesc eu ... caci nu e absolut nicio diferenta dintre scripturi din bara rapida si din browser.
discutam degeaba ... nu este nicio diferenta in registry dintre comenzile de javascript executate din bara rapida si executate din browser.cand o sa apara in regulament ca nu e voie sa folosesti scripturi doar care sunt in bara rapida si o sa poti si dovedi ca scripturile folosite de un jucator nu au fost cele din bara rapida atunci mai discutam ...

o mica paranteza: ia incearca sa bagi 50scripturi in bara rapida.sa te vad dupaia cum navighezi pe harta sau pur si simplu cum joci.
 
Sus