Moderatorii va raspund (discutii libere)

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Există situații și situatii. Dacă n-ai CP și tu execuți scripturi sa-mi spui tu că nu pot dovedi asta.
Și referitor la cele 50 scripturi......nu-mi spune că ai nevoie de script și ca să te duci pe hartă.
 

DeletedUser

daca bagi 50 de scripturi si pui nume din alea kilometrice gen balanta de resurse in loc sa pui doar un simplu 'bal' este logic ca scripturile iti ocupa jumatate de ecran

x560w5.jpg


sunt 19 scripturi / butoane mai sus , cu putin efort incap si 25 deci 50 de scripturi ocupa doar 2 randuri . cine va pune sa le dati niste nume din alea de va trebuie juma' de alfabet sa le scrieti si sa puneti poze cat jimmy din semnatura mea ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Există situații și situatii. Dacă n-ai CP și tu execuți scripturi sa-mi spui tu că nu pot dovedi asta.
Și referitor la cele 50 scripturi......nu-mi spune că ai nevoie de script și ca să te duci pe hartă.

niciodata n-am jucat fara cp deci :confused:
 

DeletedUser26839

regula e cea cu numarul 7..citeste-o fara interpretari dubioase si poate gasesti si adevaratul inteles....
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
nu astept raspuns, doar pareri !

http://forum.triburile.ro/showpost.php?p=1014229&postcount=3

de cand se fac noi reguli doar asa pe forum ? :-??


Conform regulamentului de joc ( regula 7 ) scripturile permise si aprobate de catre echipa de administrare sunt introduse in taskul de prelucrare rapida oferit de joc prin intermediul CP ( cont premium ), si doar asa sunt legale. Folosirea oricarui script in afara taskului de prelucrare rapida ( ex. Opera bookmarks, etc ) este ilegala si poate duce la sanctionarea jucatorului respectiv.

Prin "Meniul rapid" poţi da comenzi de JavaScript. Aceste scripturi au voie să completeze formulare (de ex. trupele care trebuie recrutate in cazarmă) şi au voie să declanşeze maximum o acţiune pro Clic (de ex. Recrutare de trupe).Sunt acceptate doar scripturile aprobate de echipa de administrare din sectiunea Colectie de Scripturi.

Si conform aceluiasi regulament care spune, Sunt acceptate doar scripturile aprobate de echipa de administrare..., echipa isi rezerva dreptul de a interzice orice script, in orice moment si fara explicatii suplimentare.
 

DeletedUser26839

§7) Bots

Jocul are voie să fie jucat numai prin browserul normal. Bots sau alte programe, care se logează automat sau automatizează acţiunile jocului sunt strict interzise.
Prin "Meniul rapid" poţi da comenzi de JavaScript. Aceste scripturi au voie să completeze formulare (de ex. trupele care trebuie recrutate in cazarmă) şi au voie să declanşeze maximum o acţiune pro Clic (de ex. Recrutare de trupe).Sunt acceptate doar scripturile aprobate de echipa de administrare din sectiunea Colectie de Scripturi . Scripturile ce utilizeaza Greasemonkey sunt strict interzise. Scripturile, care reproduc facilităţile unui Cont premium sunt strict interzise.

scripturile din bara de semne (bookmarks) reproduc facilitatile premium fara a avea CP activat, ceea ce dupa mine reprezinta ilegal.
 

DeletedUser

eu propun completarea regulamentului :) desi ... cred ca n-ar avea niciun efect.si imacros sunt ilegale pt firefox dar daca s-ar afla cati jucatori o folosesc la inceputul lumilor pentru farm, probabil s-ar barbariza juma de serv :))
 

DeletedUser7708

Marioleu, cu toată stima, sugerezi că în lipsa contului premium, utilizatorii ar trebui să dezactiveze javascript-ul pentru a fi siguri adminii că nu se trișează? Nu că aș fi eu unul dintre trișori, dar js-ul a apărut ca manipulare a datelor client-side, deci scripturile din bookmark sunt perfect normale în opinia mea, atâta timp cât nu automatizează sau substituie CP-ul.

Cât despre 1 acțiune pro-click, e discutabil. Îți fac un script care completează coordonate, după un timp dă singur atac, iar după un timp și ok-ul. Cum timpul care-l setez e random, pe ce motiv aș putea fi banat? Discutăm aici din perspectiva blackbox a adminului, care nu știe cum am lansat atacurile. Acel timp îl pot da suficient de mare cât să pară că am dat farm-urile manual.
 

DeletedUser

Marioleu, cu toată stima, sugerezi că în lipsa contului premium, utilizatorii ar trebui să dezactiveze javascript-ul pentru a fi siguri adminii că nu se trișează? Nu că aș fi eu unul dintre trișori, dar js-ul a apărut ca manipulare a datelor client-side, deci scripturile din bookmark sunt perfect normale în opinia mea, atâta timp cât nu automatizează sau substituie CP-ul.

Cât despre 1 acțiune pro-click, e discutabil. Îți fac un script care completează coordonate, după un timp dă singur atac, iar după un timp și ok-ul. Cum timpul care-l setez e random, pe ce motiv aș putea fi banat? Discutăm aici din perspectiva blackbox a adminului, care nu știe cum am lansat atacurile. Acel timp îl pot da suficient de mare cât să pară că am dat farm-urile manual.

tu zici, altii o si fac :rolleyes: si dupa cum zici, daca lasi destul timp intre comenzi +timpul e random nu 300ms intre fiecare comanda este absolut IMPOSIBIL ca sa dovedeasca cineva (un admin) ca tu folosesti ** ilegal :)
 

DeletedUser

Poate cineva sa imi spuna cum pot utiliza Asistentul de farmare ? Adica de exemplu cum pot adauga la rubrica Most recent plunders mai multe sate pentru a trimite direct de acolo atacurile apasand pe A sau B, eu momentan am doar unul si chiar daca atac un sat de pe harta cu optiunea A sau B nu mi se pune acolo...
 

DeletedUser

Am cautat aici dar nu am gasit cum adaug un sat in "Cele mai recente jafuri"... ce trebuie sa fac sa pun mai multe, eu am doar un sat , desi am atacat cu A si B mai multe sate de pe mapa, tot nu mi s-a adaugat
 

DeletedUser40272

Am cautat aici dar nu am gasit cum adaug un sat in "Cele mai recente jafuri"... ce trebuie sa fac sa pun mai multe, eu am doar un sat , desi am atacat cu A si B mai multe sate de pe mapa, tot nu mi s-a adaugat

o fi un bug.
satele intra singure in asistent, nu trebuie sa faci mai nimic, doar sa ai un raport, acesta va intra singur in lista asistentului

daca joci pe l29 da-mi un mesaj pe aria51 si iti trimit un tutorial pentru asistent facut de mine, poate te ajuta

Este interzisă adaugarea de informaţii pe hartă sau în alte zone.

ce inseamna asta? nu ai voie sa pui notite la sate pe harta? sau...?
 

DeletedUser

Cand mai deschideti si voi o lume de-aia fara limita la membrii? Mi-a placut aia cu 2000. Cata rabdare pot avea unii ca sa umple tribul,numai sa fie pe primul loc!!!! Daca puteti sa mariti miza pana la 5-6000 v-as ramane profund recunoscator .
 

DeletedUser26839

Marioleu, cu toată stima, sugerezi că în lipsa contului premium, utilizatorii ar trebui să dezactiveze javascript-ul pentru a fi siguri adminii că nu se trișează? Nu că aș fi eu unul dintre trișori, dar js-ul a apărut ca manipulare a datelor client-side, deci scripturile din bookmark sunt perfect normale în opinia mea, atâta timp cât nu automatizează sau substituie CP-ul.

Cât despre 1 acțiune pro-click, e discutabil. Îți fac un script care completează coordonate, după un timp dă singur atac, iar după un timp și ok-ul. Cum timpul care-l setez e random, pe ce motiv aș putea fi banat? Discutăm aici din perspectiva blackbox a adminului, care nu știe cum am lansat atacurile. Acel timp îl pot da suficient de mare cât să pară că am dat farm-urile manual.

cu o mica completare..daca nu te vad logat pe cont cum explici romanul de mai sus?..lasati-o balta..
 

DeletedUser

cu o mica completare..daca nu te vad logat pe cont cum explici romanul de mai sus?..lasati-o balta..

Ca e si foarte greu sa-ti lasi PC-ul aprins si logat pe cont...si sa-l programezi sa se stinga dupa ce stii ca s-au trimis atacurile/farmurile...comenzile...:))
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
cu o mica completare..daca nu te vad logat pe cont cum explici romanul de mai sus?..lasati-o balta..

Tehnic vorbind exista posibilitatea sa fi logat pe cont si sa "joace" un program pentru tine, sa iti dea comenzile exact cum il setezi tu si cu un interval de timp intre aceasta care sa indice oricui faptul ca au fost date la o viteza normala pentru orice persoana.
 

DeletedUser26839

numai ca intervalul e mereu acelasi din ce cunosc eu..iar oricat de robotizat ai fi la degete nu poti da mereu clik la 3 secunde..deci...lasati-o balta, cum ziceam mai sus.
 

DeletedUser

numai ca intervalul e mereu acelasi din ce cunosc eu..iar oricat de robotizat ai fi la degete nu poti da mereu clik la 3 secunde..deci...lasati-o balta, cum ziceam mai sus.

atunci puneti mana si verificati jucatorii mai des ! cu spam pe forum nu ajungem nicaieri.
 
Sus