Discutii libere L41

  • Autor subiect DeletedUser29124
  • Data de început

DeletedUser38023

Dar oare "nobilare" il gasim in dex, oricare ar fi sensul acestui cuvant?

Sigur ca nu il gasim.. :rolleyes:

Sensul e ala pe care i-l dau cei 30, 40, 100 de oameni care zic "nobilare".. Si mai sunt 300, 400, 1000 de oameni care inteleg ce vor aia sa spuna, iar tu esti unul dintre ei..
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Si daca a gresit un cuvant care e problema pana la urma?Jucam Triburi sau suntem la Olimpiada de lingvistica?
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Martiane, unde esti? Hai sa te invatam ceva, sa le scrii corect colegilor.

INNOBILÁ, înnobilez, **. I. 1. Tranz. A învesti o persoană cu un titlu de noblețe. ♦ Tranz. și refl. Fig. A face ca cineva să devină sau a deveni mai distins, mai rafinat; a (se) înălța. 2. Tranz. și refl. (pas.) A (se) îmbunătăți calitatea unei rase de animale sau a unei specii de plante; a (se) îmbunătăți proprietățile unor substanțe, unor materiale prin procedee fizice sau chimice. – În + nobil(după fr. anoblir și ennoblir).

Hopa remy, buna seara. Vi s-a aplecat de la barbare si interne si ati venit sa ne învatati si pe noi una-alta? ;)
 

DeletedUser

Angels dust pe tine nu te invata nimeni nimic,tu stii singur totul no?:)
Remy tin sa te trag de urechi,nu cred ca suntem la scoala aici...fiecare scrie cum ii place,rolul tau si al nostru este sa jucam triburile,hai sa ne vedem de satele noastre...martian poate sa vorbeasca cum vrea.
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Angels dust pe tine nu te invata nimeni nimic,tu stii singur totul no?:)

Să stii! :D No' acum serios doar on ce mai dă câte-o lectie, două, în ale răbdării.. în rest le-am văzut pe toate; astept următoarea specială să le pun în practică :))
 

DeletedUser523

eu tot nu am inteles despre ce e vorba si care e problema cu nobilarea si martianul
atata va place sa spamati pe langa subiect de numa numa
 

DeletedUser

No problem leutule,invatam si acolo proba practica,ca vad ca tot la ea ai ramas :))
Aplica proiectu periculos si o sa vezi cum vin castigurile :)))
ps:fara necurate..intelegi tu
 

PRADA

member
Scor reacție
6
eu tot nu am inteles despre ce e vorba si care e problema cu nobilarea si martianul
atata va place sa spamati pe langa subiect de numa numa

De parcă ai vrea tu vreodată să întelegi ceva! Peste 5K de postări si n-ai prins nimic..
Da' poate vrei, si nu stiu eu. Poate nu poti, si-as fi mirat. Eu zic că stii, dar fluieri. Ca spamării ce se respectă. Numa' bine

No problem leutule,invatam si acolo proba practica,ca vad ca tot la ea ai ramas :))
Aplica proiectu periculos si o sa vezi cum vin castigurile :)))
ps:fara necurate..intelegi tu

Cum adică mă? Răbdarea am pus-o si eu în practică direct, pe lumea asta, vrând-nevrând. Mai mult vrând, dacă am acceptat o invitatie..
Te bagi pe specială? De vezi tribul meu poti să-l marchezi din start cu rosu, abia astept să lupt împotriva ta :)))
 

DeletedUser

Probabil o sa fiu si eu pe acolo,nu bag ma tribul tau la rosu,tu esti my friend :p
As pleca prea repede de pe speciala,daca as face asta :D
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Haha poti să-l lasi neutru, oricum eu npa-uri si aliante nu semnez cu nimeni, mai ales cu friends'ii :D eventual te invit, dacă esti la minim 2 continente distantă, să avem loc fiecare :)))
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Salve Devile. Da, pe 16 ma găsesti la consulat dacă ai chef de-o bere sau un vin fiert ceva :D
 
Sus