Discutii libere L85 !

DoNo

member
Scor reacție
0
Tin sa felicit adminii pentru castigarea lumii 85. Felicitari admini, un arbitraj de nota 1 ( din oficiu ). @Rakanishu nu te acuz ca ai avut in mod direct vreo legatura sau nu cu cele intamplate, insa tin sa iti reamintesc ca esti responsabil de oamenii din subordinea ta, iar in caz de nereguli tu vei fi cel tras la raspundere. Cu cele anterior precizate, mentionez ca toate ticketele, banurile, discutiile, insotite atat de linkuri cat si de screenshoturi vor fi prezentate intr-un caz catre Hendrik Klindworth, atat prin mesaj privat pe Linkedin, cat si pe email. Numai bine la toata lumea, noi sa fim sanatosi, ca joburi sunt.
 

HannibaI

member
Scor reacție
0
A prezentat aniroc in video aici de ce au fost banati :) Cat despre banurile de acum 2 saptamani, au fost fix pe acelasi motiv doar ca adminul ce le-a aplicat atunci a avut decenta sa le scoata dupa dovezi gen video-ul lui aniroc.


Personal nu inteleg acest tip de ban, nu vad in regulament specificat ca nu ai voie sa tii in meniul rapid scriptul x sau y. Eu poate am chef sa imi tin in meniul rapid un link care te duce la o poza indencenta sau mai stiu eu ce.
" Vom verifica cele indicate si vom lua masurile impuse de regulament daca vor exista si motive concrete oferite de sistemul de administrare. " - daca a avea un script ce nu mai functioneaza gen T-train in meniul rapid sau cum a fost in cazul meu un calculator de backtime (desi nu il folosisem nici eu) e motiv de ban, pai cred ca am gresit jocul sau altii si-au gresit vocatia. Atat timp cat nu-l folosesti nu vad ce motiv concret iti poate oferi sistemul de administrare.

De acum faptele sunt consumate, indiferent din ce tabara faci parte noi ca si comunitate trebuia sa fim mai solidari unul fata de celalalt atunci cand adminii si-au pus amprenta incorect asupra hartii prin banurile date gratis, fara dovezi. In schimb fiecare s-a bucurat la raul altuia pana una din echipe a fost exclusa.
Astazi ni s-a intamplat noua, maine vi se poate intampla voua deci sa nu va bucurati prea tare ca nu se stie niciodata.
La fel și eu am luat ban pentru ca aveam un script în meniu rapid(nefolosindul de 1 an) , 3 zile am susținut ca nu scrie ce scripturi poți avea în meniu rapid, în fine s-au întâmplat și la noi și la voi
 

Vndhl

member
Scor reacție
2
Tin sa te contrazic pentru ca eu jucand cu woc pe lumea asta am luat 2 ban-uri. Primul pedeapsa de 30% iar al doilea 50%, fara avertisment sau 10%. Am contestat ban-ul dar nu am vrut sa pierd timp stiind ca odata primita pedeapsa nu se retrage pedeapsa, asa ca am acceptat de fiecare data si nu m-am plans. Exista cazuri de 50% si in taberele opuse.

Las-o ca macane :

Shurub.png


Primul ban presupun 24.01 : 5 +4 sate( recuperate in aceesi zi ) din 33 = 9/33
Al doilea ban presupun 13.02(trebuia sa fie mai mare nu ? ,fiind al doilea ) : 6 +3 sate(recuperate in aceeasi zi ) din 37 = 9/37
si cu toate astea tot nu e 50% , in nici unul dintre cazuri , poate doar adunate ...
 

- Ahmed -

member
Scor reacție
0
Las-o ca macane :

Vezi atașament 5140

Primul ban presupun 24.01 : 5 +4 sate( recuperate in aceesi zi ) din 33 = 9/33
Al doilea ban presupun 13.02(trebuia sa fie mai mare nu ? ,fiind al doilea ) : 6 +3 sate(recuperate in aceeasi zi ) din 37 = 9/37
si cu toate astea tot nu e 50% , in nici unul dintre cazuri , poate doar adunate ...

Fac pariu ca crezi in toate teoriile conspirationale si crezi ca toti vaccinati sunt chipati
Ai dreptate, nu a pierdut 50% din sate si doar 17 din 37 pentru un procentaj de 45,95%
Acea diferenta de 4,05% reprezinta coruptia adminiilor, rusine!!

Am auzit ca daca nu esti capos si iti accepti vina poti primi sactiune redusa, te-ai gandit la asta ?
 

Benn

member
Scor reacție
0
Buna!

Aceasta este prima si ultima mea postare pe extern, pentru ca eu si in general echipa noastra jucam pe harta si abia dupa pe extern.

Eu, personal consider ca aceasta a fost ultima lume pentru mine, nu am pentru ce sa mai joc, nu mai exista adversari care sa-mi trezeasca dorinta sa-i bat, cu majoritatea deja scorul ii de neprezentare.


Bafta!

Daca sunteti asa buni de ce ati recurs la cumparari de conturi? A fost un fel de "pay to win", cel putin asa a parut din exterior. Asta e valabil si pentru woc.





Cat despre adminaj, domnule @Rakanishu sunteti RESPONSABIL de ce s-a intamplat. La fel ca si la @aniroc , pe langa ca mi-am pus intentionat script in meniul rapid, mi-ati dat ban pentru fake-uri date cu comanda rapida de pe harta spunandu-mi ca am dat cu script, dar la fel, m-am filmat inainte doar ca sa va demonstrez ca gresiti si cand v-am dat dovada (video din momentul lansarii) in ticket mi-ati inchis ticketul fara sa va recunoasteti gresala. Nu dau printuri din tickete ca sa nu fie stearsa postarea, desi o sa o stearga sigur, ca asa se intampla cand e ceva ce nu le convine adminlor. "Adevarul doare"


Atentie, noi am primit ban pe atacabil, nu ca si ceilalti din taberele adverse. Ca tot vad ca ziceti ca si dincolo s-au dat. Pai normal ca s-au dat, dar cu diferente.

@- Ahmed - ca sa intelegi putin coruperea, una e sa primesti 10% pt meniu rapid pe neatacabil, alta e sa primesti 50% pe fake manuale pe harta, sau in dreptul meu 30% pe ATACABIL pt meniu rapid(intentionat pus) + fake cu sablon de pe harta.

M-as fi asteptat de la @alex02dsa dar nu de la dumneavoastra @Rakanishu .

Sper doar ca se vor trezi toti si vor renunta la serverul asta corupt.
Ne vedem pe international! (.net)
 

Shurubel

member
Scor reacție
0
Las-o ca macane :

Vezi atașament 5140

Primul ban presupun 24.01 : 5 +4 sate( recuperate in aceesi zi ) din 33 = 9/33
Al doilea ban presupun 13.02(trebuia sa fie mai mare nu ? ,fiind al doilea ) : 6 +3 sate(recuperate in aceeasi zi ) din 37 = 9/37
si cu toate astea tot nu e 50% , in nici unul dintre cazuri , poate doar adunate ...

Esti slab la matematica din 4 puncte diferite. Pe harta inca sunt sate de ale mele barbarizate, inainte sa iti dai cu presupusu verifica, sunt 17 sate pedeapsa iar pedeapsa este data pentru o fapta facuta cand aveam 34 sate, faptu ca am primit ban peste cateva zile nu e vina mea. Daca as fi innobilat intre timp 100 sate tot acelasi nr de sate pedeapsa l-as fi primit iar procentul ar fi acelasi, 50% din satele in momentul incalcarii regulei. Acelasi lucru si la primul ban.

Succes si bafta.

1644797255069.png
 

Vndhl

member
Scor reacție
2
Fac pariu ca crezi in toate teoriile conspirationale si crezi ca toti vaccinati sunt chipati
Ai dreptate, nu a pierdut 50% din sate si doar 17 din 37 pentru un procentaj de 45,95%
Acea diferenta de 4,05% reprezinta coruptia adminiilor, rusine!!

Am auzit ca daca nu esti capos si iti accepti vina poti primi sactiune redusa, te-ai gandit la asta ?

am zis eu ceva de 17/37 ? ..... le-a pierdut cumva la un singur ban ? ...sau la doua ,adunate ? .... si nici aia 50% .... acum gandeste-te altfel ....primesti 45 % ban pentru ca adminul presupune ca ai avut scriptul de ttrain in meniul rapid ,desi tu ai dat atac cu implementarea de la joc ....cum te simti in cazul acesta ? .... nu e nevoie de raspuns .
 

Shurubel

member
Scor reacție
0
am zis eu ceva de 17/37 ? ..... le-a pierdut cumva la un singur ban ? ...sau la doua ,adunate ? .... si nici aia 50% .... acum gandeste-te altfel ....primesti 45 % ban pentru ca adminul presupune ca ai avut scriptul de ttrain in meniul rapid ,desi tu ai dat atac cu implementarea de la joc ....cum te simti in cazul acesta ? .... nu e nevoie de raspuns .
Ti-am raspuns mai sus, daca ia alte nelamuriri sigur gasesc un print cu pedeapsa. si in caz ca nu stii twstats se actualizeaza la cateva ore, din momentul aplicarii pedepsei si actualizarea twstats eu mi-am innobilat din sate. Poti verifica innobilarile si aduni cu satele care au ramas ca barbare.

Edit: sau mai simplu scazi din numarul total de cuceriri nr satelor curente si nr satelor pierdute. Si atunci afli nr satelor barbarizate per total.
 
Scor reacție
0
atata tam tam, pana sa fie banarile astea nu ati AVANSAT deloc cu granita si nici nu ati OPRIT vre-un organizat al jderilor, nici macar cele unde a bagat sprijin shock si rs, sa stai capra toata perioada razboiului in speranta ca poate castiga aliatul, asa cum ati facut mereu ... este cam penibil, iar dupa veniti sa plangeti pe extern si cautati scuze



(dk a fost capra de n ori, dar a stat la incasat in speranta ca vine aliatul si ii salveaza)

una din cele mai sincere si adevarate circulare trimisa in acel trib


oricum este dragut cum fix de ziua indragostitilor prasiti .ro :) acuzati adminii de abuz dar cand al vostru goloie printr-o minune dumnezeiasca va trimitea comenzile atacatorilor era bine

pe satul x ai 3 reale si 2 fake
pe satul y ai 4 reale si tren impartit
etc



cadou, un script util pe .net

bafta
 

- Ahmed -

member
Scor reacție
0
iar pedeapsa este data pentru o fapta facuta cand aveam 34 sate, faptu ca am primit ban peste cateva zile nu e vina mea. Daca as fi innobilat intre timp 100 sate tot acelasi nr de sate pedeapsa l-as fi primit iar procentul ar fi acelasi, 50% din satele in momentul incalcarii regulei

Nu stiam ca se calculeaza numarul de sate la momentul incalcarii regulamentului, se vede ca esti veteran :)
 

Ion Legenda

member
Scor reacție
0
Tin sa felicit adminii pentru castigarea lumii 85. Felicitari admini, un arbitraj de nota 1 ( din oficiu ). @Rakanishu nu te acuz ca ai avut in mod direct vreo legatura sau nu cu cele intamplate, insa tin sa iti reamintesc ca esti responsabil de oamenii din subordinea ta, iar in caz de nereguli tu vei fi cel tras la raspundere. Cu cele anterior precizate, mentionez ca toate ticketele, banurile, discutiile, insotite atat de linkuri cat si de screenshoturi vor fi prezentate intr-un caz catre Hendrik Klindworth, atat prin mesaj privat pe Linkedin, cat si pe email. Numai bine la toata lumea, noi sa fim sanatosi, ca joburi sunt.

In sfarsit, bravo, asta trebuia facut de mult!

Si ar trebui cat mai multi din cei care se stiu ca au fost nedreptatiti sa faca acelasi lucru, adica sa raporteze toate aceste nereguli celor de la INNO. Indiferent din ce trib au facut sau fac parte.

Sa nu credeti ca daca parasesc 50-60 jucatori serverul se vor sesiza automat cei de la INNO. Trebuie trimise reclamatii, cu dovezi reale si explicatii, de cat mai multi jucatori, si atunci sigur vor fi luate in considerare.

Asta este singura cale pentru a va face dreptate cei care sunteti si ati fost nedreptatiti de adminii de pe serverul romanesc.

Spor!
 

Lothriel

member
Scor reacție
0
Buna!

Aceasta este prima si ultima mea postare pe extern, pentru ca eu si in general echipa noastra jucam pe harta si abia dupa pe extern.

Dat fiind faptul ca DK a cedat, tin sa-i felicit pentru razboiul de pana acum, aceste fiind unul decent fata de alte lumi, cu toate ca speram sa mai dureze, asa cum imi exprimasem dorinta in gazeta.

Pentru acei carcotasi si jucatori de duzina, care mereu cand iau bataie o sa gaseasca scuze, ca or luat bataie din alte cauze, nu doar ca sunt slabi, va las niste statistici care vorbesc singure:

Vezi atașament 5136Vezi atașament 5137

Vezi atașament 5138Vezi atașament 5139


Dupa aceste statistici, cei care mai au curaj sa vorbeasca ca adminii ne-au castigat lumea, pot sa-si caute o pereche noua de ochelari si poate un creier functional.


In final, pentru cei care ma considera arogant, adevarul este ca sunt, dar dupa ce bati tot ce misca pe severul asta(normale, speciale) impreuna cu echipa noastra de elite tribale, ii si greu sa nu fii, cand vin toate barbarele si-si cauta anturaj.


Eu, personal consider ca aceasta a fost ultima lume pentru mine, nu am pentru ce sa mai joc, nu mai exista adversari care sa-mi trezeasca dorinta sa-i bat, cu majoritatea deja scorul ii de neprezentare.


Bafta!
Tu cred ca poti sa ti cauti un creier functional daca asta crezi ca te face un castigator,arogant dar degeaba . Da , sunteti nr 1 pe statistici si nimeni nu a zis nimic contrar,deci ai tinut sa te lauzi singur si sa zici " mama ce bun sunt eu ", lumea nu se plange de cat de bun esti tu si echipa ta minunata,lumea se plange de pedepsele si abuzul impotriva celorlalti. Daca jocul era corect in momentul actual multi jucatori erau pa pa si niciodata nu stii ce se poate intampla . Ce sunt cu toate astea? Daca tu, locu 2 pe inamici invinsi , o legenda si un jucator top legendar consideri ca ce s a intamplat si cum s a procedat la pedepsele individuale este corect si crezi ca nici o tabara nu a fost avantajata , cred ca ai parasit pamantul bine de tot...este doar parerea mea umila de jucator de duzina neimportant...
Consideri sau a fost ultima lume? Nici nu ma intereseaza , probabil oamenii care considera ca ce se intampla aici este corect fata de ambele parti sunt o rusine pentru acest joc si nu ar trebuii sa mai joace.
Eu tot nu am inteles de unde laudatul asta aici,lumea nu vorbeste aici despre statistici si cine e nr1 inamici in momentul actual sau cum e format topul , statisticile in timp se pot schimba de la 1 la 100, vorbesti de parca nu ai mai jucat triburile , daca regulamentul se respecta corect in toate partile si toti jucatorii implicati erau sanctionati corect deabia atunci jos palaria. asa....
Ce sa joci cu asa exemple? vine sa se laude cat de bun si arogant e el , ce adversari ce inamici...
Nu numai ca incep sa ti dau dreptate hasule ca tu esti legenda...cum sa nu crezi in cuvintele unei legende:) , dar incep sa cred ca pedepsele au fost chiar mai rele pt voi, pe voi de fapt v au vizat , mai are rost sa ti bati capu:)) e ca si cum ai vorbii cu peretele
 
Scor reacție
1
Esti mult prea ham ham incat sa te conving de ceva, nici nu am cum, esti trimis la cerere sa fii avocat green. Nu prea va mai iese ca va ajunge kkt din urma.

Ce am vrut sa arat am aratat, daca mai apare cineva pentru care merita sa mai pierd cateva minute sa caut in conversatii revin.

Pana atunci, treci la cusca!



p.s intreab-o pe doamna green daca e permis cu boot pe joc (nici nu conteaza ce ar face).
Il inlocuiesti pe mihaita?
 
Scor reacție
1
Cam toti jucatorii din Woc au primit pedeapsa 10% pentru automatizari si folosirea de scripturi interzise ... acum cateva zile . jucatori din DK si Future au luat 50% pentru presupuneri .
Samy azi a luat al 4 lea sau al 5 lea ban pe lumea 85 .... a primit 40% pedeapsa .

Cam la asta s-au rezumat ultimele zile pe acest joc .

In rest, felicitari tuturor jucatorilor implicati care au facut din aceasta lume una foarte intensa !!!

Vandal out
Hai sa comparam scripturile pentru care am fost pedepsiti..chiar is curios:)
 

Marky.

member
Scor reacție
0
Jderii: o medie de 25 sate luate pe organizat
DK: 2 sate luate pe organizat
Tot DK: felicitări adminilor pentru câștigarea l85 :))))
 

Vndhl

member
Scor reacție
2
Hai sa comparam scripturile pentru care am fost pedepsiti..chiar is curios:)
Dacă la voi chiar au fost scripturi , prezenta lor vad ca nu e negata de voi , la noi au fost lansări manuale, fie prin multitab ,fie prin folosirea implementării de pe harta și trimiterea de fake-uri cu șabloane din piata centrala , prezentata de Aniroc intr-un video și tema ștearsă ulterior de către un admin .
După zile întregi de discuții și tentative de demonstrare a nevinovăției , ni s-au respins toate apelurile pentru ca " în mod sigur sunteți vinovat si decizia mea e sfânta " .
Și acest lucru , în cazul meu , în timp ce tribul meu incasa un nou organizat .
Și dacă toți spun ca unii au primit la primile ban-uri pe 85 , pedepse de 10 ,20 ,30 și 50 % , cum se face ca Samy , la al 4 lea sau al 5 lea ban pe lumea 85 , a primit doar 40 % ?
 

Vndhl

member
Scor reacție
2
Jderii: o medie de 25 sate luate pe organizat
DK: 2 sate luate pe organizat
Tot DK: felicitări adminilor pentru câștigarea l85 :))))
Și încă erau destule sate pe harta ... iar numărul de sate intre cele 2 alianțe, era echilibrat ... ce se pierdea în Nord ,se recupera în Sud , balanta nu era înclinată în nici o parte .... pana nu au intervenit unele "persoane" .
 

Marky.

member
Scor reacție
0
Și încă erau destule sate pe harta ... iar numărul de sate intre cele 2 alianțe, era echilibrat ... ce se pierdea în Nord ,se recupera în Sud , balanta nu era înclinată în nici o parte .... pana nu au intervenit unele "persoane" .
Pai in ritmul asta noi va scoteam pe voi și să zicem că Rs, Shock și Future ii scoteau pe Woc și se ajungea să ne batem noi vs RS, Shock și Future.. și te întreb sincer, crezi că dacă nu ne-ați bătut voi, ne băteau ăștialalți? :))
 
Sus