discutii despre noul regulament al jocului

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

§9) Unirea conturilor

În general este permis ca un jucător să cedeze sate altor jucători.(satele trebuie cucerite prin scăderea adeziunii la 0 ) Totuşi, există nişte reguli ce trebuie respectate: 2 jucători care împart aceeaşi conexiune nu pot să-şi unească conturile. Aceasta include şi conturile care în trecut au împărţit legătura la internet. Pe un cont nu poate juca cineva sitter pe o perioada mai lungă de timp doar pentru a da ceda satele contului la care este sitter.


Indiferent cand a fost asta? Poate eu am stat candva la un amic, si el vrea sa imi cedeze satele apoi....desi am impartit legatura de internet pentru numai cateva zile.

Trecutul se contorizeaza de acum incolo sau de la inceput?
Eu as propune sa se tina cont de o perioada gen 2-3 luni....sau chiar ma mult, dar nu de la inceput.

PS: Nu stiu daca e noua sau veche regula, eu acum am observat-o....
 

DeletedUser13773

va salut

daca sunt mai multe conturi inregistrate pe aceeasi legatura de internet pot intra toate in acelasi trib?
 

DeletedUser

se pare ca s-a facut o greseala cand s-au cerut pareri despre noul regulament.

In fapt regulamentul este acelasi pe care l-am acceptat cu totii in momentul inscrierii in joc,nu s-a schimbat nimic,doar s-au detaliat unele reguli,care nu erau destul de explicite in regulamentul vechi.
Regulamentul apartine proprietarului jocului si chiar daca nu e convenabil in totalitate nu vad cam ce ar mai fi de discutat.

este de discutat!
noi platim, noi jucam, noi impreuna ar trebui sa facem regulile sau macar sa ramana cele de la inceputul jocului, care erau cand ne-am inscris!

nu e normal sa schimbe regulile dupa cum bate vantu.
unele reguli ii avantajeaza pe unii in detrimentul altora (vezi distanta parcursa de nobil).
 

DeletedUser5151

Nu mai juca daca nu iti convin, nu mai plati, daca nu iti convin. Prin faptul ca te-ai inregistrat ai dat click acolo ca accepti termenii si regulamentu.

Iar cu limita de nobili, e clar de ce a fost facut asta, spre a intrerupe monotonia jocului, astfel jucatori blocati avand acces la tinte, asta fiind tot scopu jocului. Jocu se termina cand nu mai exista nimic interesant, e monoton, adica un jucator/trib ocupa mare parte din harta, si nu se mai intampla mai nimic ;)
 

DeletedUser

tu ca atacator nu incalci regulamentul daca il ataci si posibil preiei satul/satele, insa persoana de are grija de acel cont daca scoate trupele poate sa aibe contul inchis si sa primeasca sanctiune..

Si daca e un cont fantoma cel care are in grija satele? Pana cedeaza el satele poate poate scapa fara sa fie prins...
 

DeletedUser

@ sp@rt@nu
atat timp cat exista o cerere oficiala nu se poate intampla nimic - dar cu certitudine se va impune un timp limita de cedare - nu se va tine la infinit.

cred ca s-a raspuns destul de clar in acest mesaj oficial!

"atat timp cat exista o cerere oficiala nu se poate intampla nimic "

deci daca posesorul contului face o cerere oficiala (asta cum se face, print tichet?) prin care anunta ca lasa sitter ca sa ii imparta satele este "legal" da?
 

DeletedUser

Nu mai juca daca nu iti convin, nu mai plati, daca nu iti convin. Prin faptul ca te-ai inregistrat ai dat click acolo ca accepti termenii si regulamentu.

Iar cu limita de nobili, e clar de ce a fost facut asta, spre a intrerupe monotonia jocului, astfel jucatori blocati avand acces la tinte, asta fiind tot scopu jocului. Jocu se termina cand nu mai exista nimic interesant, e monoton, adica un jucator/trib ocupa mare parte din harta, si nu se mai intampla mai nimic ;)

i-auzi!
ce frumos.
ia sa trimit acest mesaj in nemtia. nu cred ca o sa se bucure cei de acolo cum tratati clientii, mai ales la cata reclama fac cu noul joc. este pur tupeu sa spui asa ceva! ce s-a intamplat cu zicala "clientu nostru, stapanu nostru?" ahhhh, am uitat, la romani nu se aplica.

am dat click ca accept regulamentul din ACEL MOMENT.
nu un regulament care se modifica!!!

la banca daca iti modifica contractul te pun sa semnezi, la abonamentul la telefon la fel (sau inregistrare audio ca ai luat la cunostinta si accepti).

dar voi nici o amarata de circulara nu ati dat. nu mai aveti spatiu pe server pentru 5-10k de mesaj??
 

DeletedUser

Iar cu limita de nobili, e clar de ce a fost facut asta, spre a intrerupe monotonia jocului, astfel jucatori blocati avand acces la tinte, asta fiind tot scopu jocului. Jocu se termina cand nu mai exista nimic interesant, e monoton, adica un jucator/trib ocupa mare parte din harta, si nu se mai intampla mai nimic ;)

da, a intrerupt clar monotonia - s-au lasat majoritatea din TLD :p
 

DeletedUser13280

De cand nume ca Adolf Hittler este interzis??? hai ca "Violator de fetite" chiar este ofensiv,dar un simplu nume ....cu ce ar fi???.Daca la-ti interzis pe asta presupun ca ar trebuie si alte nume precum:Vlad Tepes,Bin Landen,Saddam Hussein,Ceausescu,Stalin,bush,s.u.a,dracu,dracula,divol dupa parerea mea....eu zic sa va mai ganditi la aceasta interzicere
 

DeletedUser

la alte jocuri de pe net nu sunt atatea restrictii aiurea.

nu e de mirare ca pleaca lumea...
 

DeletedUser12305

vazusem la un moment dat ceva legat de faptul ca daca s-ar intampla ca un admin sa iti ceara sitter. :)) de ce ar avea nevoie sa iti ceara una ca asta, cand el are acces oricand la contul tau? era scris pe undeva ca au dreptul sa iti citeasca mesajele. deci ar fi stupid sa iti ceara tie asa ceva. daca pot si singur, de ce sa iti cer voie? :))

lasand la o parte, faptul ca nu sunt instiintati jucatorii, alias clientii, alias cei ce aduc practic veniturile celor care stau si abuzeaza de puterea pe care o au, ca sa citez un post anterior, cu privire la modificarile aduse vechiului (de acum) regulament, e pura marlanie. dar asta este doar parerea mea.
 

DeletedUser

Regulament

Sunt de acord cu acest regulament.... Nu am alta solutie..... Dar o singura lamurire as dori..... Ce drepturi avem ?!?!! Ca obligatii si reguli sunt destule...stiu ca acest jok e gratis..dar totusi..e si pe bani ..si ar trebui sa avem si drepturi....nu doar reguli impuse... ..atita timp cit pierd zeci de ore saptaminal..si zeci de pct premium , nu ar trebui sa avem un cuvint de spus , in acest regulament??! Si referitor la regula siter si cedare de sate ....pt unul care sa rasculat ca nu iau fost cedate satele cum a dorit el..sa schimbat regulamentul ...???? Atunci de citi jukatori e nevoie sa schimbam inapoi aceasta regula,,,,poate supunem la vot!!??!
 

DeletedUser

eu le-am promis un proces frumos si lung daca imi inchid contul pentru orice motiv cu care nu sunt de acord.

atata timp cat platesc ei trebuie sa-mi ofere jocul. punct.
imi inchid contul, sa-mi dea banii inapoi. asta este.
 

DeletedUser4586

alex..lamine...mi-e mila de tine..ma jur..ce rascoala ai provocat actualizand regulile..cred ca sughiti de-ti vine rau :D


fratilor...sunt aceleasi reguli,insa unii sunt prea....incuiati ca sa-si dea seama de asta..sunt aceleasi reguli,dar modificate putin ca nuanta,pt o intelegere mai buna si ,poate,speram sa duca la mai putin incalcari ale acestora..ati vazut ca s-a schimbat "ceva" fara acordul vostru si gata sariti cu gura sa comentati,sa aduceti acuze..macar de-ati aduce adaugiri cu rost,utile..dar nu...aia nu e bun,de ce nu mi-a zis nimeni,de ce nu mi-a dat mesaj,de ce asa ,de ce pe dincolo..mi se face scarba....
 

DeletedUser

alex..lamine...mi-e mila de tine..ma jur..ce rascoala ai provocat actualizand regulile..cred ca sughiti de-ti vine rau :D


fratilor...sunt aceleasi reguli,insa unii sunt prea....incuiati ca sa-si dea seama de asta..sunt aceleasi reguli,dar modificate putin ca nuanta,pt o intelegere mai buna si ,poate,speram sa duca la mai putin incalcari ale acestora..ati vazut ca s-a schimbat "ceva" fara acordul vostru si gata sariti cu gura sa comentati,sa aduceti acuze..macar de-ati aduce adaugiri cu rost,utile..dar nu...aia nu e bun,de ce nu mi-a zis nimeni,de ce nu mi-a dat mesaj,de ce asa ,de ce pe dincolo..mi se face scarba....

oricum tu urmezi turma si in joc, de ce sa nu si aici, nu? :)

s-au incercat in trecut sa se cizeleze regulile de catre forumisti, dar ai impresia ca i-a ascultat cineva?

aici, cand se lucreaza, cand nu. asta cu sitterul nu era in regulament baiatule si nici de un termen nu scrie nicarieri.

dar ai dreptate, regulile sunt la fel de proaste si alambicate ca si cele din codul penal.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2154

este cam greu sa nu observi ca ai ceva care nu este ok in satul tau.
imediat se observa de exemplu ca ai mai multe trupe sau ca ai mai multe puncte decat este normal la un sat dezvoltat la maxim.
cine sustine ca nu a observat este mai repede un rauvoitor decat un neatent.
chiar daca nu ai cont premium ca se arate mai detaliat, cand dai privire generala tot vezi ca ai ferma de exemplu 26000/24000 de exemplu.

acum sa vin cu un exemplu clar de rea vointa
un jucator oarecare pierde un sat in urma unei erori de de sistem - face reclamatie pentru acest lucru si este recompensat sa zicem (i se reda satul).
acelasi jucator dupa ce este recompensat vede ca satul acela are ferma mai mare decat normalul si nu anunta - dar se considera o victima totusi - cum il consideri?
neatent sau rau voitor?

regula este destul de clara - nu este greu sa vezi ca ai ferma mai mare decat normalul si ca poate ai ghinionul sa o folosesti.

eu zic ca e rea vointa...*** ai observat ca esti dezavantajat trebuie sa observi si cand esti avantajat....trebuie sa invatam sa jucam in mod corect...chestia cu sitteri care cedeaza satele...mi se pare corecta ca sunt multi care primesc sitter sa aiba grija de cont si dau satele...ar fi frumos unul care face chestii din astea sa aiba plangere dupa aia sa piarda sate!!!
 

DeletedUser

Gabi ..
Sa fim seriosi ..
Tu nu joci de ieri de azi ...
Asta nu e nici o regula noua ..
Daca vrei i ti aduc martor ca anul trecut in vara cand am fost in spital ....sitterul meu a primit mesaj de la suport ca ii baneaza contul pentru ca sta de prea mult timp sitter ...iar cand i am spus sa preia satele ...mi a spus ca este ilegal ..
Ce naiba gabi ...
Daca nu stiam ...nu ma bagam in discutie !


PS: In cazul in care nu ar fi fost aceasta regula ar trebui introdusa ..

Uitate la un agarici de pe aici care incearca sa se bage in seama cu mine ..
Tipa tare ca de ce au bagat regula asta ...
Am dat o verificare pe tw stats ..
Are 90 % suta din sate preluate !!!!!
"Mare jucator " ...!!
Oricum nu cred ca regula asta te deranjeaza pe tine , nihilius ,sau jucatori care i si ia satele singuri si nu prin "preluari " ...
Tipa ..tot aia care nu sunt in stare sa si ia un sat singuri !
Dar repet ...regula asta exista !

Am sa caut mesajul de la suport de acum un an sa vezi ca nu e o regula noua !

oau..cred ca te supraevaluezi ma atotstiutorule!
Crezi ca cei care au facut comentarii la adresa acestui update nu stiu sa atace?...crezi ca doar sate"moca" iau acestia?..-am uitat ca esti atotstiutor-
Ca sa iti fie clar, daca nu stii de ce intreaba unul sau altul de noul update nu te mai baga in seama, lasai pe cei care au aceste cunostinte sa explice!
Faza cu sitterul nu este doar pentru ca trebuia innobilat cineva intern, dar cineva poate sta sitter la un jucator cu probleme in viata reala si trebuie sa afle ceea ce trebuie sa faca pentru a mentine conturile intacte!

ps. daca esti asa vechi ai sti ca ar trebui sa ai un limbaj civilizat pe forum.."agarici?"..controleaza-te ma, ca erai unul dintre aia care militau pentru un limbaj civilizat si scrierea corect din punct de vedere gramatical pe forum..si tu le-ai incalcat pe toate cu desavarsire
 

DeletedUser706

Am spus ca jucatorii adevarati i si cuceresc satele cu trupe ..
Nu e cazul tau insa ...si nu este nici subiectul topicului ...
Nu ai sa vezi vreodata un jucator valoros ca se plange ca nu i se da voie sa imparta legatura de internet cu cei " 14 frati care ii are , nevinovati acasa " , sau ca este nedreptatit ca nu poate prelua 100 de sate de la jucatori care se lasa ...
repet ..
Nu este cazul tau ...
Si pentru a nu fi interpretata jignire , pot verifica si altii :

http://ro.twstats.com/ro4/index.php...7707&pn=-1&type=&enemy=-1&enemyt=-1&min=&max=

Sa fie asta motivul pentru care erai atat de revoltat ?
 

DeletedUser5068

regula cu legatura de internet comuna si imposbilitatea unuia dintre juktori d a mai putea lua satele celuilalt mi se pare prea deplasata...
exemplu: eu joc cu fratele meu triburile, ne dezvoltam la fel d mult (sa zicem 100 d sate)...ne punem la legatura comuna de internet sa nu apara probleme...insa dupa 2 luni el nu mai poate juk(un oarecare motiv)si vrea sa renunte...intrerupe legatura de internet..cum ar putea el sa dea satele altcuiva:eek::eek::eek:, deoarece exista o regula sa nu le lase fratelui sau, ca au avut in trecut legatura de internet comuna:confused::confused:....:confused:...asta e chiar aiurea....
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus