Cinste si onoare tribului Magic-asta le trebuie!

DeletedUser

Asta a spus clar omul: aceeasi diplomatie, cu doua exceptii - RoD aliati si India dusmani. :|

Corectati-ma daca gresesc..o intrebare strict dpdv personal, diplomatia nu era identica in cadrul familiei? Sau e identica in faimosul stial al lui caragiale.. Din douã una, daþi-mi voie: ori sã se revizuiascã, primesc! Dar sã nu se schimbe nimica; ori sã nu se revizuiascã, primesc! dar atunci sã se schimbe pe ici pe colo, ºi anume în punctele... esenþiale...

Ori e prea dimineata, ori nu inteleg eu chestia cu diplomatia identica, dar aliati si dusmani in plus.
 

DeletedUser

pai daia am si intrebat, da in fine, ei s-au exprimat destul de clar :)))
 

DeletedUser

vad ca nu vream sa ne intelegem.

in trib am trimis mesaj ca intra in CA inainte sa plec de la job aproape de 5.
barony a ramas sa anunte el - lucru pe care l-a facut.

nu am mai apucat sa-i anunt pe restu' pt ca nu am mai fost in fata compului pana azi (am avut ceva treaba de rezolvat)

politica CA este comuna dar sunt cateva exceptii: Avalon are PNA cu elite si empire si MAGIC are alianta cu RoD si pe india ii are la inamici pt ca ne ataca sau vreti sa-i trecem la aliati si sa le cedam satele?

care e problema? unde e lipsa de onoare? ca nu v-am anuntat din timp de planurile mele?

doar eu si liderii triburilor din CA stiam de asta. oamenii mei au aflat ieri seara?
azi de dimineata am anuntat si eu si am pus sa corectez mici greseli aparute in cursul noptii... si la astfel de schimbari tot timpul sunt greseli.

unde e problema?

inca astept scuzele voastre!
LizardKing
 

DeletedUser

politica CA este comuna dar sunt cateva exceptii: Avalon are PNA cu elite si empire si MAGIC are alianta cu RoD si pe india ii are la inamici pt ca ne ataca sau vreti sa-i trecem la aliati si sa le cedam satele?
.......................................................
inca astept scuzele voastre!
LizardKing

Partile esentiale insemnand aliatii si dusmanii, din punctul meu de vedere...
Iar scuzele, e prea dimineata pt mine, daca am jignit cu ceva vreo persoana sau trib, sau imaginea lor, le vei primi...desi mi-am recitit posturile, si nu vad sa fi facut asta...ma insel cumva? (e o intrebare strict referitoare la ceea ce am postat eu, sa stiu daca astepti scuze si de la mine)
 

DeletedUser

Corectati-ma daca gresesc..o intrebare strict dpdv personal, diplomatia nu era identica in cadrul familiei? Sau e identica in faimosul stial al lui caragiale.. Din douã una, daþi-mi voie: ori sã se revizuiascã, primesc! Dar sã nu se schimbe nimica; ori sã nu se revizuiascã, primesc! dar atunci sã se schimbe pe ici pe colo, ºi anume în punctele... esenþiale...

Ori e prea dimineata, ori nu inteleg eu chestia cu diplomatia identica, dar aliati si dusmani in plus.

Am raspuns la intrebare, n-am spus ca aprob acest lucru. Oricum, nu sunt aici in calitate oficiala, deci e putin important ce cred eu. Parerea mea este ca o familie ar trebui sa pastreze aceeasi diplomatie la nivel global, acceptandu-se anumite exceptii locale/temporare. Evident, cu cat o familie este mai mare, cu atat mai dificil este sa mentii aceeasi diplomatie.
Nu putem decat sa asteptam sa vedem urmarile acestei mutari.
 

DeletedUser

Am raspuns la intrebare, n-am spus ca aprob acest lucru. Oricum, nu sunt aici in calitate oficiala, deci e putin important ce cred eu. Parerea mea este ca o familie ar trebui sa pastreze aceeasi diplomatie la nivel global, acceptandu-se anumite exceptii locale/temporare. Evident, cu cat o familie este mai mare, cu atat mai dificil este sa mentii aceeasi diplomatie.
Nu putem decat sa asteptam sa vedem urmarile acestei mutari.

Corect...si ca viitoare urmare..nush de ce...dar prevad un viitor conflict CA vs U.T.I. . Asta daca Lizard va reusi ceea ce si-a propus.
 

DeletedUser1282

buna dimineata pt inceput!

frumos din partea voastra. la aruncat cu pietre nimeni nu va intrece!

hai sa va spun de ce am intrat in CA... pt ca triburi precum HA, CD, PAS ma ameninta sa intru in familia lor ca sa opreasca atacurile impotriva MAGIC!

sa va pun toate mesajele pe forum?


LizardKing

Omule nu credeam ca esti si mincinos... dar acum mi-ai dovedit ca nu ai caracter deloc desi te tot laudai cu asta. Ai fost amenintat de CD??? cine a facut-o si cand??? magic a fost atacat de CD??? cine a facut-o si cand???
imi pare rau sa vad ca un om care am crezut ca este printre cei mai onorabili din aceasta lume1 poate spune asa ceva...
In numele tribului nostru imi permit sa cer sa-ti retragi cele afirmate la adresa noastra, sau sa vi cu macar o dovada...

O zi buna tuturor, iar celor care inca nu au vomitat din cauza mizeriilor care se tot scriu pe acest forum, le transmit sa faca bine sa numai intre, ca in afara de minciuni si acuzatii mincinoase nu au ce vedea...
 

DeletedUser

nici eu nu am jignit, eram curios de diplomatia cu un anumit trib, da m-am lamurit acuma
 

DeletedUser

@wldsnk: nu ma refer la tine!
@nanel: multam pt aprecieri! eu iti recomand sa iei legatura cu oamenii tai. cu aliatii tai si vb pe urma.

toate triburile pe care eu le-am trecut la inamici, pana sa intru in CA se aflau acolo pt ca ne atacau.

eu nu mai comentez nimic la acest topic!
 

DeletedUser1282

@wldsnk: nu ma refer la tine!
@nanel: multam pt aprecieri! eu iti recomand sa iei legatura cu oamenii tai. cu aliatii tai si vb pe urma.

toate triburile pe care eu le-am trecut la inamici, pana sa intru in CA se aflau acolo pt ca ne atacau.

eu nu mai comentez nimic la acest topic!

eram sigur, nu ai nici macar nimik ca sa arati ca CD a avut ceva cu MAGIC, pentru ca noi chiar nu am avut.
asa din vb pot spune si eu: romania-albania 11-0, ca barony te invita la o bere (fara ca el sa stie) :D:D:D

Numai crede tot ce auzi de la terte persoane...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

am zis ca nu postez nimic pe forum... dar am facut fwd la anumiti jucatori la o parte din mesaje si daca ma pun sa caut 3 ore gasesc si mai multe.

iti amintesti cand te-am contactat acum o luna si ti-am zis sa oprsti atacurile?
in acelasi timp liderul pas m-a abordat dat sa intru la voi in familie si sa declar razboi TLD... si daca intru o sa opreasca el toate atacurile.

imi spunea ca daca ripostez familia lui imi desfinteaza tribul!
de la toate triburile care se lupta acum cu CA am primit mai multe mesaje prin care eram rugat, eram amenintat sau mai stiu eu ce toate cu acelasi scop. sa atac TLD si sa intru de partea lor.

TLD a fost aliat fair fata de noi. ne-a ajutat cu suport in mai multe situatii si tot nu a primit pic de suport de la noi in acest razboi. MAGIC nu a ajutat pe nimeni di CA... oficial nimeni, poate mai erau aliate personale si se ajutau.

pana ieri l-am refuzat pe un vecin din TLD sa-l ajut sa cucereasca niste sate. asa ca nu-mi spuneti mie ca nu am fost corect.

am fost prea corect si fraier si am pierdut prea mult. toti au ciupit cate putin din trib. (nu fac rederire la tina).

macar acum stim cum sta treaba. stiu unde sa atacam si unde sa cerem suport.

speram sa continuam pe un limbaj sanatos asa cum am facut-o si pana acum.
 

DeletedUser

Poate ma lamuriti si pe mine ca nu inteleg nimic. Magic se batea cu toata lumea ? Eu stiu ca noi ne-am batut cu ei la greu, au pierdut la noi la sate ... Au fost niste lupte frumoase iar pe satele lui lucas de la noi si lizard au fost super meciuri. Dialogurile purtate au facut deliciul acelor batalii. Si inainte Avalon avea respect pt Lizard. Dupa aia a fost certitudine. I-am spus dupa ca il voi sustine sa reorganizeze Magicul chiar daca stiu ca in viitor voi incrucisa armele din nou. Si sunt constient de asta. Nu cred ca uita prea usor ... Dar pana atunci am dorit sa il am langa mine. Este rau? Vad ca toata lumea a sarit impotriva lor. Ori erati toti aliati cu ei si acum a intors armele impotriva voastra, ori considerati CA de un nivel atat de scazut dpdv al caracterului incat e o rusine. Alte variante nu cunosc.


Sau stiti si voi prea bine ca aveti prea multi dusmani si va mai trebuia un trib acolo de umplutura ca sa fie totu perfect :D
 

DeletedUser

Corect...si ca viitoare urmare..nush de ce...dar prevad un viitor conflict CA vs U.T.I. . Asta daca Lizard va reusi ceea ce si-a propus.

Uiti ca UTI au diplomatie separata...altfel ar fi fost razboi pana acum, din moment ce atat CD, cat si HA fac parte din UTI. Si PAS era in UTI pana nu demult... Cu toate acestea, TLD-ul, de fapt intreg CA, a respectat PNA-urile avute cu India, H@IT@ si ceilalti membri UTI. :)
 

DeletedUser

Uiti ca UTI au diplomatie separata...altfel ar fi fost razboi pana acum, din moment ce atat CD, cat si HA fac parte din UTI. Si PAS era in UTI pana nu demult... Cu toate acestea, TLD-ul, de fapt intreg CA, a respectat PNA-urile avute cu India, H@IT@ si ceilalti membri UTI. :)

Diplomatie separata, respect reciproc. Stiu asta...si ideea avansata de mine este doar o ipoteza...datorita aliantelor dintre ei..nu a diplomatiei separate.oricum, ramane de vazut.
 

DeletedUser

Bun venit in CA tribului MAGIC

Nimeni nu-i perfect dar cred ca LizardKing are dreptate: daca intra in razboi contra noastra era un gest frumos, asa ca a intrat si el in CA e un gest urat (sic)

Ma bucur sa vad vechi colegi venind unde le era locul si sper ca aceasta sa-i ajute sa ajunga mai sus de unde au fost!;)
 

DeletedUser

am zis ca nu postez nimic pe forum... dar am facut fwd la anumiti jucatori la o parte din mesaje si daca ma pun sa caut 3 ore gasesc si mai multe.

iti amintesti cand te-am contactat acum o luna si ti-am zis sa oprsti atacurile?
in acelasi timp liderul pas m-a abordat dat sa intru la voi in familie si sa declar razboi TLD... si daca intru o sa opreasca el toate atacurile.

imi spunea ca daca ripostez familia lui imi desfinteaza tribul!
de la toate triburile care se lupta acum cu CA am primit mai multe mesaje prin care eram rugat, eram amenintat sau mai stiu eu ce toate cu acelasi scop. sa atac TLD si sa intru de partea lor.

TLD a fost aliat fair fata de noi. ne-a ajutat cu suport in mai multe situatii si tot nu a primit pic de suport de la noi in acest razboi. MAGIC nu a ajutat pe nimeni di CA... oficial nimeni, poate mai erau aliate personale si se ajutau.

pana ieri l-am refuzat pe un vecin din TLD sa-l ajut sa cucereasca niste sate. asa ca nu-mi spuneti mie ca nu am fost corect.

am fost prea corect si fraier si am pierdut prea mult. toti au ciupit cate putin din trib. (nu fac rederire la tina).

macar acum stim cum sta treaba. stiu unde sa atacam si unde sa cerem suport.

speram sa continuam pe un limbaj sanatos asa cum am facut-o si pana acum.

Hmm...se pare ca trebuie sa iau lectii de comunicare!Man...eu unul nu am comentat scopul actiunii tale!Era vorba de modul in care a fost facuta!Ca sunteti intr-o tabara sau alta...nu poate comenta nimeni!Pentru ca voi ati pastrat mai tot timpul o stare de neutralitate!Doar ca mi-as fi dorit sa fi facut aceasta intrare asa cum trebuie!Nu ar fi fost greu!Hai sa consideram cu totii ca a fost o scapare...poate in alte situatii nu vor mai aparea probleme de genul asta!Pentru ca de fapt asta a fost sensul temei:evitarea unor situatii de acest gen pe viitor!
 

DeletedUser

@ all...

Nu uitati ca toti suntem supusi greselilor: "A gresi, este uman.... A persista in greseala, este dovada de prostie." Acum, ca am clarificat acest aspect, pot sa-mi spun si eu parerea.
Despre Lizard stiu multe lucruri, cu toate ca noi doi nu ne-am intersectat niciodata, in nici o alta conjunctura. Personal cred despre el ca este unul dintre acei putini jucatori in care poti pune baza, cinstit si onorabil. Tot personal cred ca ar trebui sa fie mai constant nitel: cand nu posteaza cu zilele/saptamana, cand posteaza de 15 ori intr-o ora. Bine, este probabil si o chestie de program si respect acest lucru.
Principial, am mai spus-o de atatea ori: dc intrebati de onoare numai dak este vb despre greseala altuia si nu va uitati mai atent la actiunile proprii???? Nu mai judecati voi geana din ochiul vecinului, cand voi aveti cate un copac... Sa fie clar, oamenii de onoare nu trebuie sa mentioneze acest lucru ca ceilalti sa-i cunoasca. Sunt recunoscuti datorita faptelor lor. Restul tipa sus si tare despre onoare, numai ca au citit acest cuvant in dictionar odata si nici macar nu i-au inteles sensul.
Iar in ceea ce priveste diplomatia CA, nu vad care-i problema unora.... Vreti sa va cerem voie sa luam anumite decizii? LoooL!!! Nici chiar asa... Suntem noi oameni buni, dar nu ne luati de fraieri....
 

DeletedUser

eram sigur, nu ai nici macar nimik ca sa arati ca CD a avut ceva cu MAGIC, pentru ca noi chiar nu am avut.
asa din vb pot spune si eu: romania-albania 11-0, ca barony te invita la o bere (fara ca el sa stie) :D:D:D

Numai crede tot ce auzi de la terte persoane...

nanel man ti.ai inghitit limba ?? :p

heh uite si eu pe aici dupa ceva timp am avut curiozitatea sa vad daca mai sunt banat se pare ca nu :) multumesc :-j


Lizard succes man in noua alianta si succes tribului Magic pe care l.am parasit acum cand m.am retras si 2 zile cand a fost fuziunea cu NWO .
Cu ocazia asta salut si magicienii si sper sa puteti sa mentineti frumusetea tribului in continuare ;).

nu mai are rost sa comentez ce s.a discutat pana la posturile tale Lizard pt ca se vede clar sute de presupuneri si ipoteze.

am o intrebare la care sunt tare tare curios
"wldsnk" Poti raspunde la o intrebare te rog frumos! = cine conduce SH daca mai exista tu sau desire? sper sa nu te superi pt intrebarea asta dar cand eram diplomat in Magic am incercat sa te contactez si nu am avut onoarea sa imi raspunzi si de aceea te intreab, m.ai auzisem ceva de genul ca ea dicteaza in acel trib.

cu respect,bubblero
 

DeletedUser

@petzy - imi era frica ca as putea avea un dusman in plus si de aia am invitat magic. bine ca esti singurul care s-a prins. cred ca te-ai uitat pe harta, ai vazut magicul unde e si unde e Avalonul si ti-ai dat seama. Respect pt logica ta.

@all. Cum vroiati sa facem o intrare in CA? Cu banchet? L-am intrebat pe Lizard daca ar dori, am primit un raspuns afirmativ, am intrebat conducatorii din CA, am primit unanimitate ... Ce mai era de asteptat? I-am comunicat lui lizard, am postat anuntul si asta a fost tot.

@nanel. Poti doar sa il crezi pe lizard cand iti spune ca are mesajele. Daca il rogi sa ti le dea, o va face. Mai bine ai aprecia ca nu le pune pe forum. Chestie de imagine a tribului, daca mai conteaza pt cineva asta.

@bloom. Exact cum a spus nienna, e greu sa ai o diplomatie comuna pt toate triburile din familie. De ce? Simplu. Suntem in zone diferite ale hartii. Si atunci e firesc sa accepti aliante sau razboaie locale ce nu privesc decat tribul aflat in zona aia. Cum ar fi sa le tai dezvoltarea magic sa spunem care vor sa mai ia sate india? Nu ar fi frumos si sigur nu ar fi in interesul CA sa nu lasam un membru sa se dezvolte.
 

DeletedUser1282

nanel man ti.ai inghitit limba ?? :p

cu respect,bubblero

referitor la ce??? doar ca nu-mi place sa postez ca sa ma aflu in treaba, barony vezi de cele legate de tribul tau, nu pot sa-l cred pe cuvant pentru ca nu exista nimik...

am incheiat cu postatul si la threadul asta

seara buna la toata lumea
 
Sus