discutii privind viitoarele modificari ale regulamentului forumului

  • Autor subiect DeletedUser184
  • Data de început

DeletedUser2154

regula va fi altfel - nu poti impune unui jucator sa posteze la p&p cu alt nume decat cel cu care joaca acolo.
va exista un "cont principal" si x secundare (in functie pe cate lume joaca individul).
cele doua tipuri (principal si secundar) nu vor avea voie sa se intersecteze niciodatain aceasi sectiune de forum.
Secundarul va fi cont de lume (1,2,3,x) pentru p&p si recrutari iar principalul va avea drept de celelalte sectiuni adiacente forumului (gen intrebari, offtopic, etc).

in cazul in care unul dintre conturi este sanctionat pe o sectiune, i se va permite utilizatorului sa utilizeze forumul cu conditia ca sectiunea in care a luat sanctiune sa nu mai fie utilizata.

asta ar fi ideea mea in ceea ce priveste acea regula.

o alta propunere mult mai simpla a venit din partea unui coleg moderator:


cam acelasi lucru ce am spus eu insa mai simplificat

Am citit pe aici si am cateva amendamente...eu am mai spus si in trecut ca exista o greseala mare in regulament...si o sa va pacaliti in continuare...si anume...eu iau ban pe contul meu Puyut la off topic si totusi cu un cont secundar postez la off topic...in acest caz domnule Lamine imi poti considera contul secundar clona!?eu spun ca nu atata timp cat dovedesc ca joc pe alta lume cu acel user...nu puteti interzice decat ca acele conturi sa nu interactioneze la politica si propaganda pe anumite lumi!

Legat de BPR sunt deaccord pana la un punct...sunte o tara libera si democrata si totusi innogames ca si firma privata se supune legilor care sunt in vigoare in tara noastra atat timp cat isi desfasoara activitatea pe teritoriul tarii noastre...deci nu ar trebui interzise semnaturile de genul acesta ci doar discutiile pe aceasta tema...

Lamine daca tu consideri ca BPR este incintare atunci ce pot spune despre cei care au semnaturi pe tema fotbalistica de exemplu cum am vazut si la un moderator STEAUA - DINAMO 0-1 scris cat casa popurului...pe mine aceasta semnatura ma incita pt ca sunt suporter stelist si nu suport sa pierd in fata lui dinamo si s-ar putea sa provoc un scandal...deci domnule Lamine ori faceti cenzura absoluta ori nu o mai faceti deloc!
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Am declarat deja pe intern ca nu sunt de acord cu propunerea nr. 3

Dincolo de aspectele cu privire la apartenenta forumului si globalizarea fenomenului tribal, consider ca o astfel de decizie ar afecta foarte mult imaginea noastra si ar constitui o limitare a drepturilor utilizatorilor prin extinderea aceptiunii de "politic" si "extremist". Oricum asta va insemna prezenta unor experti in aceste probleme, nu cred ca suntem in masura sa categorisim miscari legale ca fiind acceptate sau nu pe acest forum.

Corespondez cu moderatori si admini de pe forumul frantuzesc, stiu bine cum sunt lucrurile acolo. Nu exista atata toleranta ca aici fata de diverse nationalitati, de asta va asigur. Sunt al naibii de partioti si se mandresc cu asta. Noua ne este rusine ca stim istorie si ne propagam interesele. Mergeti in .it si spuneti ca afisati drapelul lor in flacari. Si spuneti ca sunteti romani si ca, de fapt, acela este steagul Burundi.

Ce urmeaza ? Sa renuntam la nume, sa ne cheme 1, 2, 3 ... eventual asa vom evita conflicte si pareri contradictorii, nestiind cine este in spatele acestor posturi.


Imi pare rau, nu pot fi de acord cu aceasta modificare. Si pentru ce ??? De fapt, care este problema ?

@Puyut, tine cu Dinamo, ai rezolvat problema :)
 

DeletedUser184

un prim articol -
Este interzis ca doua sau mai multe conturi ce apartin aceluiasi jucator sa interactioneze in aceeasi sectiune/lume de joc. In caz de abatere se sanctioneaza cu avertisment in prima faza si putand duce pana la ban permanent.

celelalte inca nu sunt definitivate.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5151

Ce inseamna interactionare intre doua conturi pe aceasi sectiune/lume de joc?
 

DeletedUser431

Pur si simplu, nu inteleg de ce acest forum intra sub incidenta legilor tarii.

Am citit si recitit Termenii si conditiile comerciale ale jocului si acolo nu se precizeaza nimic despre legi. Decat:
InnoGames oferă jocul, în mod exclusiv, consumatorilor în conformitate cu § 13 din Codul de procedură civilă german (BGB). Utilizarea jocului în scopuri publicitare sau în alte scopuri profesionale este interzisă. Minorii au dreptul de a se juca doar în cazul în care există acordul reprezentantului legal înaintea înregistrării pentru joc.

Sectiunea 1, articolul IV

§ 13 din Codul de procedură civilă german (BGB) se refera la dreptul de proprietate privata.

Am vrut sa citez acest articol mai devreme dar stiam ca va fi discutat si interpretat, dar tot il voi aduce in atentie.

Utilizarea jocului în scopuri publicitare sau în alte scopuri profesionale este interzisă.

Si voi ati acceptat aceste CCG atunci cand v-ati inregistrat.
 

DeletedUser431

si eu daca scriu cu puyut la off topic la senctiunea poze si cu celalalt cont al meu la sectiunea dedicatii!?
lamureste-ma cu offtopicul!?

Daca scrii cu un cont in "Triburile" nu mai ai voie sa scrii cu celalalt.
Daca scrii cu un cont in "Lumea 13" nu mai ai voie sa scrii cu celalalt.
 

DeletedUser

si daca vin seara beat acasa si uit cu care am facut off-topic pana atunci, ce se intampla?
 

DeletedUser431

Mie nu trebuie sa-mi dovedesti nimic.. Eu sunt pentru un singur cont per jucator. Cand un moderator baneaza un jucator, baneaza persoana din spatele contului, nu contul.
Ai cumva mai multe personalitati si iti trebuie mai multe conturi?
 

DeletedUser

situatia prezentata de lamine o aseman cu proprietarul mai multor autoturisme. daca are un jeep, o decapotabila si un trabant, nu are si 3 permise. daca ii este suspendat permisul, pai atunci numai conduce niciuna dintre masini.
imi cer scuze dar aprobarea multicountului este ilogica. daca in joc lumile nu interactioneaza intre ele si pot avea cate un nick pe fiecare lume, forumul este unul singur.
 

DeletedUser2154

Odata ce noul regulament va intra in vigoare, sigur vei lua .

hai sa iti desenez cum...de pe un cont scriu de pe ip meu...si de pe al doilea pe proxy si vorbesc cat vreau...mai ales ca pot dovedi ca singura mea modalitate de logare este prin proxy...si atunci regulamentul imi permite sa jonglesc...de accea eu am spus ca regulamentul nu ca este prost...este foarte prost!
 

DeletedUser

Pai din moment ce ai declarat ca prima oara postezi de pe Ip-ul tau, cum poti dovedi ca singura ta posibilitate de logare este prin proxy :confused:
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
situatia prezentata de lamine o aseman cu proprietarul mai multor autoturisme. daca are un jeep, o decapotabila si un trabant, nu are si 3 permise. daca ii este suspendat permisul, pai atunci numai conduce niciuna dintre masini.
imi cer scuze dar aprobarea multicountului este ilogica. daca in joc lumile nu interactioneaza intre ele si pot avea cate un nick pe fiecare lume, forumul este unul singur.

Contra-argument : Belgienii dispun de mai multe masini dar un singur numar de inmatriculare pe care il folosesc la toate vehiculele detinute (bineinteles, pot achiziona si al doilea rand de placi dar cu taxe mai mari). Daca omul are mai multe personalitati si le exercita aici, de ce sa-l impiedici ? Glumesc, e vorba de conturi diferite pe lumi diferite, de unde si nevoie de useri identici ca nume pe extern. Atat.
Daca un cont incalca regulile, este normal ca pe acea sectiune sa se ispaseasca perioada de vacanta, fara a se mai produce in acest timp interactiunea cu celalat cont (daca exista evident).

Cineva intreba daca se intampla ca acelasi user sa posteze de pe conturi diferite in aceeasi tema. O da, chiar penibil ... cand simte ca pierde un conflict sare si cu celalalt in ajutor :) sau se gratuleaza ... e chiar fain. Numai zilele astea am gasit 3-4 astfel de cazuri.
 

DeletedUser

pai tu stii care este al doilea meu cont de pe care postez de pe proxy!?
regulamentul nu permite deloc proxy...se sanctioneaza cu ban direct. asa ca ai grija.

Contra-argument : Belgienii dispun de mai multe masini dar un singur numar de inmatriculare pe care il folosesc la toate vehiculele detinute (bineinteles, pot achiziona si al doilea rand de placi dar cu taxe mai mari).

si in elvetia la fel este. dar nu te contrazici putin singur? 3 masini, un singur numar...dar si un singur permis. si daca ti-l ia tot cu bicleta mergi.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus