discutii privind viitoarele modificari ale regulamentului forumului

  • Autor subiect DeletedUser184
  • Data de început

DeletedUser14704

hai sa iti desenez cum...de pe un cont scriu de pe ip meu...si de pe al doilea pe proxy si vorbesc cat vreau...mai ales ca pot dovedi ca singura mea modalitate de logare este prin proxy...si atunci regulamentul imi permite sa jonglesc...de accea eu am spus ca regulamentul nu ca este prost...este foarte prost!

Sa iti desenez si eu regulamentul :

1. 2.12. Postarea pe forum de pe un PROXY este strict interzisa si atrage dupa sine sanctiuni
2. Vei fi sanctionat si pentru incalcarea acestei reguli :p
 

DeletedUser431

Daca tu banezi un cont, pentru ca omul si-a iesit din fire si a inceput sa-si dea drumul la gura. De ce ii permiti sa revina pe forum si sa-si continue navigarea?
Credeti ca dupa ce banati un cont, omul nu revine cu al doilea cont sa citeasca topicul? Credeti ca daca gaseste acolo un raspuns la postul care l-a facut sa-si ia banul, nu raspunde si cu contul celalalt? Aaa, ii dati ban si pe acela, de ce sa banati in prostie, cand puteti sa banati o singura data si omul se invata minte si nu mai face si a doua oara (sau se gandeste de doua ori inainte de a face).
 

DeletedUser2154

Sa iti desenez si eu regulamentul :

1. 2.12. Postarea pe forum de pe un PROXY este strict interzisa si atrage dupa sine sanctiuni
2. Vei fi sanctionat si pentru incalcarea acestei reguli :p

si oare de ce nu iau ban in acest moment!?
 

DeletedUser

Pai cam da. Pentru ca daca ai 5-6 conturi iti permiti sa iti banezi 2-3 permanent daca ai ceva de spus important si te freaca rau, iar apoi dupa o perioada iti faci alte 2-3 conturi dar ai grija cand ti le faci sa nu coincida cu o perioada de vacanta sa nu fie considerate clone. Si gata vedeti ce simplu e sa fentezi regulamentul, insa sunt sigur ca cei care se ocupa cu asa ceva stiu ei mai multe ce si cum. E ca si cum la un astfel de jucator cu 5-6 conturi sanctiunea de ban = 0, in schimb la un user corect din punct de vedere moral cu un singur cont ban = interzis pe forum 2 saptamani. De aia erau asa de ofticati unii din astia cu 5-6 conturi atunci cand li se stergea ceva post ca sanctiunea aia o simteau si ei.
Deci vi se pare corect? Mie nu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2154

omule dar eu exist cu acest cont...e contul meu joc pe L1...
@kid 68 eu beneficiez de acest statut "
Derogare de la aceasta regula vor primi persoanele active in joc ce din motive obiective, in anumite momente ale zilei (exemplu in timpul muncii) nu pot posta decat prin intermediul unui proxy.
"
 

DeletedUser

au fost lasati mai multe persoane cu n conturi pe acest forum doar ca sa se distreze diversi admini, nu dau nume...se stiu ei. alta treaba ce mi se pare absurda...de ce trebuie sa fie vinovat un user al acestui forum pentru ca altii sunt dezaxati si cauta cearta si instiga la ura etnica sau de tip xenofoba? de ce unii super moderatori inca iti raspund in sictir cu vechea vorba: "sunt supermoderator, modereze ce vreau si unde vreau"

sunt unul dintre cei mai vechi pe acest forum si am observat o involutie grava...am ajuns sa vedem postari scrise de analfabeti, agramati si inculti, in locul celor facute de slim, timonieru, stranutelu, valiusha, de noisette sa nu mai zic...si multi altii care au facut ceva din acest forum.

de ce sunt lasate sa raspunda imediat ce ies din vacanta...de ce trebuie mereu sa ne certam pentru ca unii au putere si abuzeaza de ea? de ce mereu trebuie sa existe o gasca care sa faca rau si mai ales sa distruga, nu sa creeze?
e doar un forum si la fel cum am mai facut, asa putem pleca de pe el...sa ramana imbecilii si agramatii si incultii pe el. puteti sa-mi dati si ban, mi-e scarba ca mai postez alaturi de aceste specimene.

imi cer scuze fata de alti useri noi care nu stiu problemele si care le vor vedea la momentul potrivit.

trebuia sa il ascult pe slim si sa nu mai postez de mult timp...acum am inteles de ce el si altii sunt scarbiti si le este sila practic sa mai posteze...

nu o sa sterg semnatura niciodata pentru ca e corect sa-mi spun convingerile atat timp cat nu atac libertatea celui de langa mine...spunea odata un OM

6.3. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment iar tema va fi inchisa/stearsa
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2154

asta am spus si eu...nu vad de ce sunteti contra acestor semnaturi cu BPR!?
chiar nu vad rostul interzicerii!
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
lamine a facut un apel ca acest topic sa nu devina altceva decat este : un topic in care pe rand, userii isi exprima opiniile.
Incercati sa va rezumati la un post concludent si care sa reprezinte opinia voastra fata de aceste modificari.


MAI LASATI SI PE ALTII SA POSTEZE ???
 
Ultima editare:

DeletedUser

lamine a facut un apel ca acest topic sa nu devina altceva decat este : un topic in care pe rand, userii isi exprima opiniile.
Incercati sa va rezumati la un post concludent si care sa reprezinte opinia voastra fata de aceste modificari.


MAI LASATI SI PE ALTII SA POSTEZE ???

de ce nu lasi sa vada lumea adevarul deciziei luate de lamine?
 

DeletedUser

Probabil contravin unor legi aceste semnaturi altfel nu se explica de ce s-ar interzice.
@aquilla eu o sa obiectez putin la ce ai spus tu mai devreme putin. Si mai demult erau postari scrise de oameni mai putin dezvoltati din punct de vedere intelectual sa le spun asa ca nu vreau sa jignesc pe nimeni este logic sa fie asa deoarece pe acest forum sunt prezenti jucatori cu varsta si experienta diferita si la fel sunt si acum si probabil vor fi si pe viitor.
Eu involutia despre care vorbesti nu am putut sa o sesizez, insa nu despre aceste aspecte se doreste sa se vorbeasca aici. Aici se doresc niste pareri pro si contra asupra unor propuneri de modificare a regulamentului si daca se poate aceste pareri sa fie argumentate. Eu am inteles din postarea ca nu esti de acord cu schimbarea regulamentului in ceea ce priveste semnatura. As dori sa stiu si argumentele pentru care doresti acest lucru, deoarece nu ai prezentat inca nici un argument solid ci ai dat vina ca nu stiu cine au pus la cale ca sa te pedepseasca pe tine sau cam asa ceva am inteles eu din ce ai scris in mesaj.
Deci daca doresti ca aceasta modificare sa nu se produca poti sa iti exprimi punctul de vedere argumentat nu doar eu sunt impotriva eu sunt pentru, etc. care este motivul pentru care esti impotriva acestei modificari de regulament.
 

DeletedUser

ideea e ca aceasta modificare nu are o justificare facuta la rece si gandita...e aruncata doar pentru ca nu o suporta o femeie...asta incerc sa atrag atentia cu riscul de a-mi lua ban...deja am doua warnuri si 5 puncte, dar nu ma intereseaza.

aceasta semnatura a fost si este pe forum de mult timp, dar nu trebuie exclusa pentru ca nu o mai suporta o fiinta. si acea fiinta vrea raul unei alte fiinte...nu trebuie sa fie sanctionat un forum intreg pentru mine, asta vreau sa arat

banati-ma pe mine nu alti useri nevinovati.
 

DeletedUser

Nu prea cred asta. Dar daca ti se aduc argumente logice ca astfel de manifestari pe forumuri care respecta anumite legi internationale sunt interzise ai fi de acord ca nu asta e cauza?
 

DeletedUser

Nu prea cred asta. Dar daca ti se aduc argumente logice ca astfel de manifestari pe forumuri care respecta anumite legi internationale sunt interzise ai fi de acord ca nu asta e cauza?

pai ori respectam legile internationale ori nationale ori legile forumului "privat"?
ca asa deja sunt incalcate o gramada de legi nationale, daca vrei...se pot aduce zeci de argumente in baza asta.
 

DeletedUser14704

pai ori respectam legile internationale ori nationale ori legile forumului "privat"?
ca asa deja sunt incalcate o gramada de legi nationale, daca vrei...se pot aduce zeci de argumente in baza asta.

Aici iti dau dreptate ;) Eu cred ca fiecare joc online/forum cu regulile lui, nu?
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Atentie - nu doresc provocari, certuri si mesaje contradictorii inutile.
orice abatere de la regulament se va sanctiona.

Andrei, de ce nu te rezumi la a posta acele legi precum si toate argumentele tale si sa respecti si tu ca toti userii o cerinta a cuiva pe un topic. Ma gandesc ca tine de bun simt, nu crezi ?

Sau continui dialogul in privat dar oricum nu mai continua, te rog. Multumesc de intelegere :)
 

DeletedUser2154

stau oare si ma intreb un lucrur...aceasta semnatura cu BPR exista de cand mi-am facut eu contul pe forum...si au trecut cam doi ani de atunci...oare ma intreb de ce tocmai acuma s-a trezit cineva sa o interzica...noua ni se cer argumente pro semnatura...eu cer argumente contra...cu ce vine teamul ca argument pt a interzice aceasta semnatura si pe baza carei legi nationale...internationalte ...a forumului sau care ar mai fi ele...astept un raspuns coerent din partea oricari persoane din TEAM
 

DeletedUser

Aici iti dau dreptate ;) Eu cred ca fiecare joc online/forum cu regulile lui, nu?

pai asta e si problema...ba mi se aduce argument ca incalc nu stiu ce constitutie din africa, asia, europa...ba imi zice de forum...orice numai sa interzica...

stau oare si ma intreb un lucrur...aceasta semnatura cu BPR exista de cand mi-am facut eu contul pe forum...si au trecut cam doi ani de atunci...oare ma intreb de ce tocmai acuma s-a trezit cineva sa o interzica...noua ni se cer argumente pro semnatura...eu cer argumente contra...cu ce vine teamul ca argument pt a interzice aceasta semnatura si pe baza carei legi nationale...internationalte ...a forumului sau care ar mai fi ele...astept un raspuns coerent din partea oricari persoane din TEAM

corect...democratia inseamna sa mi se aduca dovezi ca sunt vinovat...nu trebuie sa imi justific nevinovatia decat dupa ce acuzele au o anumita baza decenta...asa pot sa zic despre orice om de pe strada ca e hot dar fara sa am dovezi si argumente...cine are dreptate, eu sau el?
 

DeletedUser431

Aici iti dau dreptate ;) Eu cred ca fiecare joc online/forum cu regulile lui, nu?

Atunci sa fie trimis un mail la InnoGames, si sa ne spuna ei, daca jocul si forumul acestuia intra sub incidenta legilor nationale sau internationale.
 
Sus