RIP vs Avalon

  • Autor subiect DeletedUser2943
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser3643

nu l-am luat de la tine? atunci tw-tools minte... si nu ai incercat sa-l recuperezi? si nu ai pierdut tot ce ai trimis sa ma atace? si tu si fabianus? nu stii sa pierzi, motzu-le, dar pierzi...

indiferent de cat de bun ai fi poti pierde un sat in orice moment,dar unii se cred prea buni laudandu-se in stanga si in dreapta ca fac ca dreg ,subestimandu-si adversarii,iar cand pierde 1 sat ,poate din ghinion sau prostie curata(la propiu) nu mai zice nik,nu stie cum sa-si scoata caciula
 

DeletedUser2943

Intreba si tu colegi tai de trib ... Hai ca intru in sesiune si imi pierd timpul cu un "matzian" pe forum....

Da sunteti de vis dominati ati luat 2 sate ... gata ati castigat jocu' sa terminat . cinste voua ... apropo nu face tu gura ca tu ai dat la peste la noi in sate ... sa vb cine a luat satele si in fata lui scot palaria (si o arunc dupa el :)) )
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

tribul Avalon a luat satele alea ;), martian e in Avalon deci are dreptul sa vorbeasca
 

DeletedUser2943

fie vorba intre noi2 nu avalon a luat satele alea ;) Nu-i asa lacry ? :))
 

DeletedUser

fie vorba intre noi 2 :
1. Eu am plecat din Avalon dar tot suflet de avalon am
2. 1 sat anume "cimitirul sconcsilor" vi la luat moko nu eu
3. la "Anti Sconcs" intradevar am avut si eu contributia mea:)
 

DeletedUser

Noutati de pe front. Va sfatuiesc sa le citit cu atentie, si sa luati lectii despre strategia maretului trib RIP :D!!

Povestea unei noi innobilari.

Un sat gol (486|442), cu toata defensiva trimisa sprijin undeva. Il atac la plezneala, 4 atacuri simbolice fiecare cu cate 1 nobil. Si il innobilez.
De retinut, imediat dupa ce l-am luat a ajuns in sat sprijin de la vechiul proprietar (posed rapoarte pentru doritori): 2141 cai grei!

Pierderi eu: 100 topoare + 1 nobil (cel cu care am luat satul)
Pierderi sconcsii: (Trupele apãrãtorului, care au fost pe drum)
3869 2723 0 2822 0 0 0 1832 0 0 0 0 - 1 sat full defensiv s-a dus pe apa sambetei.

Etapa 2: recuperarea satului de catre sconcsi. Proprietar vechi sat: Mark79. Important: jucator ACTIV, care contrataca celalt sat al meu in timpul asta!!!

primul atac de recuperare, la 2 ore de la innobilare, TOATA armata din sat era a agresorului, trimisa sprijin inainte sa piarda satul, si uitat s-o recheme acasa dupa

Agresor: Mark79
Sat: PinkCity_2 (487|444) K44

Numãr: 0 0 1550 0 0 469 253 0 128 0 0 0
Pierderi: 0 0 1550 0 0 469 253 0 128 0 0 0

Apãrãtor: moko
Sat: 28. RIP (486|442) K44

Numãr: 1 0 0 0 1 0 0 2141 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 362 0 0 0 0

Distrugeri prin berbeci: Zidul a fost distrus de la nivelul 20 la nivelul 19

Pierderi eu: 1 lancier + 1 spion
Pierderi sconcsii: 362 cai grei, 1550 topoare, 469 cai usori, 253 arcasi, 128 berbeci

Al doilea atac!

Agresor: blikblea
Sat: Arash 7 - Sat de barbari (483|445) K44

Numãr: 0 0 7352 0 0 997 1013 0 28 5 0 0
Pierderi: 0 0 7352 0 0 997 1013 0 28 5 0 0

Apãrãtor: moko
Sat: 28. RIP (486|442) K44

Numãr: 12 0 2 0 10 7 0 1779 0 0 0 0
Pierderi: 11 0 2 0 9 6 0 1575 0 0 0 0

Distrugeri prin berbeci: Zidul a fost distrus de la nivelul 19 la nivelul 18

Pierderi eu: 11 lancieri + 2 topaore + 9 spioni + 6 cai usori
Pierderi sconcsii: 1575 cai grei, 7352 topoare, 997 cai usori, 1013 arcasi, 28 berbeci, 5 catapulte

Al treilea atac!, ghinion de nesansa, un nobil puturos:

Agresor: Mark79
Sat: Bogdyland (491|444) K44

Numãr: 0 0 3625 0 0 373 1075 0 242 0 0 1
Pierderi: 0 0 279 0 0 9 72 0 19 0 0 0


Apãrãtor: moko
Sat: 28. RIP (486|442) K44

Numãr: 67 0 14 0 47 8 0 204 0 0 0 0
Pierderi: 67 0 14 0 47 8 0 204 0 0 0 0

Pradã: 1.689 345 1.689 3723/112730
Distrugeri prin berbeci: Zidul a fost distrus de la nivelul 18 la nivelul 0
Modificare de adeziune Aprobare scãzuta de la 30 la 2

Nu mai postez pierderile, ca n-are sens!!
Satul e inca la mine, probabil il vor recupera, n-am investit nimic in el, dar uite ce de pagube am produs acolo!! Vor recupera un sat IN PARAGINA!!!!
PS: si sa nu uit, am halit si vreo 300k din fiecare resursa!!!

Ma duc sa trimit mesaje de multumire lui mark pentru sprijin, si sa-l rog sa-mi mai trimita, ca am ramas pe zero :D!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2943

Momentan la 3 sate luate de la noi contra la 50 eu cred ca stau destul de bine ... voi luat cate un sat noi cate un jucator . @ avalon q tab enter
 

DeletedUser

Bravo

Pai cum poti sa compari numarul de sate, cand vezi asezarea triburilor pe continente? E normal ca voi sa va sprijiniti sau sa atacati mai organizat (desi culmea, nu o faceti) cand dureaza 1-2-3 ore... noi ce sa mai zicem? Dar fii atent ca micile astea scapari, respectiv cele 3 sate luate de la voi... o sa va cam intepe ... zic eu, adica parerea mea.
 

DeletedUser

moko nu a scris despre cat de viteaza a fost ea, ci despre cat de noobi sunteti. si sunteti noobi rau! rupeti-va voi in continuare 40 de armate de atac pe un sat, ca noi o sa va tocam incet, incet... va luam sate fara sa pierdem cine stie ce trupe chiar in mijlocul vostru, atacand de la 30 de ore distanta... si tu ai pierdut un sat atacat in felul asta... apropos, motzule ti-ai luat satul inapoi de la jozeph? sau ai reusit macar sa-l spionezi?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2943

"Va manipuleaza bine sconcsul stiu tot ce face-ti si unde veti ataca ce pot sa va spun ca se apopie sfarsitul vostru.Si mai bine ataca-i un sat mai apropiat de tine si daca vrei sa stii iti spun eu cate trupe am pe sat?Sau pe fiecare sat ca vad ca m-ati spionat vreo 10 insi de la voi.
Intrebarea este de unde aveti voi atatea armate full ?Ma atacati de 5 luni intruna/Numai in ultimile 40 de zile ati piedut peste 116 armate full+peste 80 de nobili nici eu nu le mai stiu numarul.Dup calculele mele armata lui Sconcsul este aproape refacuta in toatalitat.Si inca ceva v-am distrus si eu vo15 amate full de aparare.Asta este scorul cu mine daca il pun si pe kostiny ati pierdut si la el peste 100 de armate si va distrus si el cel putin20 de armate de aparare plus ca ati mai pierdut la sabonis si borgia.Si i-ati avut resurse sa ii atacati si pe cei din HELL si COOMANDERandCONQUEST.

SA IMI DATI SI MIE RETETA CUM SE POT CACA ARMATE FULL PESTE NOAPTE dupa ce leati pierdut.
O SEARA BUNA!"


Va ingheata lichidele in voi cu gandu la armatele noastre ....:)) Asa noobi cum suntem
 

DeletedUser

Of of ce ma fac eu cu voi!

Toti sunt critici...Multi se cred si filozofi...putini sunt ceea ce zic ei ca sunt.Personal,ma dezgustati toti!!!Mare drepatate ai,prietene,tot pe topicul asta am vazut scris de cineva!
Majoritatea care ati postat pe acest forum nu sunteti decat niste jucatori slabi,care va ascundeti dupa vorbe mari!Uitati care este spiritul jocului!Citez "Triburile este un joc online bazat pe un Browser. Fiecare jucãtor este stãpânul unui mic sat, pe care îl aduce la faimã ºi putere." Nu vad nici un jucator din Avalon care a ajuns la faima si putere!Cand vedeti unul ...sa-mi spune-ti si mie!Asa ca liniste va rog...si apropo de pariul ala....ca azi am citit prima data acest topic!Pot sa particip si eu domnisoara[doamna] moko?chiar in momentul in care scriu aces msg am 4 atacuri pe mine de la nika[ti-ai gresit cariera omule,sau vrei sa vezi un raport pe topicul ala cu atacuri hazlii ce trupe pot pune in satele alea fara mare truda, numai din satele mele]..nu ma sperii cu atacuri de astea!...!si in incheiere vreau sa va zic ca: RIP va trai mai mult ca Avalonu`, fie si cu o secunda!

Ps:Sa va zic o schema:atacul fake cu nobili e cea mai mare prostie de pe triburi!Daca cineva are argumente sa ma contrazica...Sa va vad!:D:p
 

DeletedUser

Ori daca nu vreti sa ma contraziceti macar explicatim si mie care e strategia cand dai un fake cu nobil!?:confused:
Apropo de pareri!A voastra e originala si proasta!
 

DeletedUser

Ori daca nu vreti sa ma contraziceti macar explicatim si mie care e strategia cand dai un fake cu nobil!?:confused:
Apropo de pareri!A voastra e originala si proasta!

vezi ca a raspuns odata talibanu la intrebarea asta...ce-i drept a dat un raspuns scurt dar ramane la latitudinea ta sa o dezvolti de acolo...argumente sunt destule numai ca trebuie sa muncesti putin sa le afli

P.S. pana una alta iti recomand ca inainte sa-ti dai cu parerea despre o anumita tactica/strategie sa gandesti de 10 ori - in afara faptului ca voi atacati in haita un oras cu valuri valuri de trupe nu am vazut nimic special la voi ....nu am vazut o recuperare spectaculoasa de sat ...... aici o sa-l rog pe motzu sa va povesteasca cum a fost pierdut de voi recuperat si iar pierdut satul "anti sconcs".....i-am si spus acest lucru inainte sa se intample ......cum i-am spus si lui sunteti previzibili la capitolul strategie ...daca ai ceva de comentat la adresa postului meu i-ti propun sa-mi trimiti ingame un mail la userul Lacry sau Baghi.

Have fun ...oh great one.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2943

Nu vreau sa va suparati pe mine ... dar faza cu nobilii nu o consider strategie ci o consider prostie .... Asta doar asa la un calcul matematic... Argumentele pot fi aduse pro si contra
 

DeletedUser2943

Cat despre satul ala cu care imi scoateti ochii ... frate get a life ..
 

DeletedUser

Nu vreau sa va suparati pe mine ... dar faza cu nobilii nu o consider strategie ci o consider prostie .... Asta doar asa la un calcul matematic... Argumentele pot fi aduse pro si contra


nu ma supar ..a dreptul sa crezi ce vrei si sa adopti ce strategie vrei :)
dar de aici pana la a numi o anume strategie prostie e cale mare .
De exemplu: ceea ce a facut mark79 al vostru sa atace cu inversunare un sat unde el avea 2k CG suport mi se pare o greseala/neatentie nu o prostie ( nu am vazut pe nimeni din Avalon sa zica ce "prostie" a facut Mark79 )...sunt convins ca data viitoar va fi mult mai atent cand va ataca
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus