Calitatile unui lider de trib!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Mi se spune Adrian, daca observi numele.
Toti il proslaveati pe fra...r ca face, ca drege, ca nu stiu ce. Din cate stiu eu, sph-ul a scos capul cand ati facut si voi colectia de sate, nu ca alte triburi, gen BW, prin actiuni nocturne perfectate, de la 5-10-30 de sate (desi, si ei s-au ocupat cu recrutatul). Cand BW-ul a dat jos BURN-ul de pe scaunul de lider al lumii 8, l-a dat prin doua actiuni organizate, una impotriva yakuzei, si alta impotriva MeTe-ului, de atunci. S-au luat vreo 100 si ceva de sate.
N-are rost sa mai vorbim despre calitatile unui lider de trib, ca nu exista un lider perfect. Mai ales un lider de triburi. E ca in politica. Conduc unii azi, maine conduc altii. Unul promite azi pensii mari, si e votat; altul promite maine, autostrazi bune, si e ales si el.

Cert, e ca, cei care-l propuneti pe Bubblero aici, sunteti jalnici, ca insusi marele maestru, Robert.
De jucatori gen, mariolacatus sau albaneagra13, ati auzit vreunul? Si ar mai fi.

Pe lumea 8, s-au lasat liderii, care erau cat de cat, demni. Au ramas doar fraierii, care daca ar incepe pe alta lume, ar fi trimisi la margine imediat, intrucat n-ar mai benefia de conditiile de aici. Si anume, lingusirea, tradarea si chestii asemanatoare.



bai supermen iti mai tragi chilotii peste pantaloni?

sunt si eu curios ai jucat in SPH, 22 sau in arc22 ?


si mister teki sama sau cum dracu te cheama pe spala morti asta nu il banezi?
 

DeletedUser

Mete a fost trib bun, si yakuza, cat a fost vindecatorul. Cat despre voi, sincer chiar nu ma intereseaza. Pe bubblero, stiam demult ca nu prea-l duce capul. E bun doar sa nu-i ploua in gat. Si cu tine mi-e rusine, stii doar sa o tii pe a ta, atunci cand toata lumea zice altceva. De obicei, adevarul ii supara pe cei care nu suporta schimbarea. Cat despre L8, nu cred ca am intalnit pe nicio alta lume, la fel de multi an ...beti ca aici

asta nu poate sa si-o frece de grija mea, ce ai fratelo esti invidios gelos ceva pe prostia mea? sau suparat ca am dresat prosti? sau ce dracu ai? vai de capul tau vezi ma nene de treaba ta daca ai ceva sa imi spui spune-mi mie ma nu ** de mine de parca a-si fi tactu, zici ca dam in aceeasi gaura asa ma urasti :))) auzi tu =)))) oricum analfabet cum sunt eu sau angelli parca si de el spuneai ceva facem amandoi ceva pe tine sa ne scutesti si daca iar ma baneaza bulangii astia o sa iti dau mesajul pe privat acum ;)
 

DeletedUser

asta nu poate sa si-o frece de grija mea, ce ai fratelo esti invidios gelos ceva pe prostia mea? sau suparat ca am dresat prosti? sau ce dracu ai? vai de capul tau vezi ma nene de treaba ta daca ai ceva sa imi spui spune-mi mie ma nu ** de mine de parca a-si fi tactu, zici ca dam in aceeasi gaura asa ma urasti :))) auzi tu =)))) oricum analfabet cum sunt eu sau angelli parca si de el spuneai ceva facem amandoi ceva pe tine sa ne scutesti si daca iar ma baneaza bulangii astia o sa iti dau mesajul pe privat acum ;)

Bubblero tata, tu nu mai ai ce dovedi. Ai dovedit asa destule. Iti voi spune doar ca activitatea ta cerebrala este echivalenta cu aceea a unui somon, care urca dinspre mare, in amonte, pe rauri sa se imperecheze, ca apoi sa-si dea eternul duh. Cand te-am facut o gluma proasta nu glumeam. Vocabularul tau la asta se rezuma. Am vazut putine specimene ca tine. Ce ma intriga insa pe mine, este urmatoarea chestie: Tie chiar nu ti-e jena fata de colegii tai, prietenii tai, care pot citi scarboseniile tale? Fie ei si virtuali, reali nu te vad sa acumulezi. No comment, de fiecare data cand te vad scriind, sentimentele care ma incearca sunt mila, si totodata dezgustul. Ciudat, nu? Chiar imi pare rau de tine. Chiar imi pare rau de cei, care s-au lasat condusi de un asemenea personaj. Va compatimesc. Ma gandesc cu stupoare ca vei avea si copii. Ce-i inveti tu pe aia mici? Sincer, cred ca le-ar fi mai bine intr-un orfelinat decat, in prezenta ta. Imi pare rau, dar asta e realitatea. Ai o serie de "calitati", care nu prea le au multi oameni. Si locul alora e undeva cald si umed, se numeste Balaceanca. Numai bine.
 

DeletedUser24690

un lider nu exista! trebuie sa fie mai multi!:D


nu luati in considerare aceasta postare, am scris ceva si dupa mi-am dat seama ca nu e rubrica de oftopic!:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4610

V-am rugat si va mai rog sa reveniti la subiect. Asa cum nici voua nu va place sa va sterg postarile, nici mie nu-mi place si daca mai continuati cu jigniri si off-topic voi fi nevoit sa inchid topicul cu avertismentele de rigoare :)
 

DeletedUser

V-am rugat si va mai rog sa reveniti la subiect. Asa cum nici voua nu va place sa va sterg postarile, nici mie nu-mi place si daca mai continuati cu jigniri si off-topic voi fi nevoit sa inchid topicul cu avertismentele de rigoare :)

Acum, ca fapt divers. Cand iti faci un cont pe forumul extern, sau chiar si pe joc, de ce nu au putut programerii lu' peste sa puna un punct, in care trebuie sa scrii niste litere intr-o casuta, ca sa te poti loga sau sa-ti faci cont? Ca idee. Am inlatura multe specimene de genul lui Bubblero. Ar fi bine pentru toti.
 

DeletedUser

Din cauza acestor certuri, din ce in ce mai multa lume nu mai viziteaza forumul extern... ca sa improspatez memoria ``prietenilor`` mei de pe acest forum :
1. Mete nu pierdea razboiul in fata nimanui daca nu era tradat de Kardy ( VsAll ), ca mai apoi si Pribeagul intemeietor ( Mete ), actual jucator in LGF, spre surprinderea mea s-a dat de partea LUPILOR si el intr-un final...
2. Am vazut mai sus 2 nick-uri MarioLacatus si albaneagra13...normal ca devenisera lideri cu 10 conturi in posesie, eu am jucat alaturi de ei si pe L4, acolo Mario a fost inchis definitiv, cum sa nu cresti vazand cu ochii cand folosesti tot felul de mismasuri ca sa ajungi in frunte...
3. Nimeni, niciodata nu poate avea de partea lui toti jucatorii, nici macar din propriul trib, ca sa-i dai dreptate unuia trebuie sa-l superi pe altul si tot asa...ca atare un lider este lider atunci cand este in frunte, in propriul lui trib, pe un continent, un clasament sau oriunde vedem cu totii locul 1, liderul exista, pt. cat timp, aici ramane sa demonstreze fiecare puterea lui de lupta, de a ramane lider, prin propriile forte sau folosindu-si oamenii prin alte modalitati `neortodoxe``.
 

DeletedUser

da ai dreptate intr-un fel le0nida dar nu poti spune de Mariolacatus,Luky33 si Albaneagra13 ca nu au fost niste lideri care au fost superiori celorlalti la vremea respectiva...ei se bazau numai si numai pe agresivitate...ei organizau atacuri aproape perfecte,acum depindea si calitatile jucatorilor care erau in in bw.ca unii respectau in totalitate ceea ce ziceau ei,ca altii nu respectau ce ziceau ei...acum totul a contat de jucatori..mario,luky si albaneagra au scos maxim din acei jucatori...aceia au ajuns la maximul lor in acest joc...
dupa ce s-au lasat ei de joc eu am incercat sa organizez niste atacuri...vreo 3-4 la numar..dintre care 1 a fost un succes total si vreo 2-3 cu un succes mai mic...asta de ce?din cauza participantilor la atac....
si intradevar...recrutarile in masa au stricat bw-ul...si eu am fost recrutat dar am fost recrutat pentru simplul fapt ca eram locul 1 pe k62 si eram in crestere continua..eu incepand lumea 8 dupa o luna dupa inceperea acesteia..

Zici tu ca un lider bun este acela care este locul 1 la toate capitolele...pai
eu pe lumea 15 am fost locul1 pe lume,locul1 pe 2 k-uri(k54,k53) ,locul 1 la agresori,locul 1 la aparatori si tot nu m-am considerat vreodata un lider bun desi sunt intemeietor Hrv.pana sa facem fuziunea cu b-sea aveam razboaie cu toata harta...eram Hrv vs "care mai sunteti" :))
Ca am fost locul 1 la toate capitolele inseamna ca am fost jucatorul/conducatorul perfect?nicidecum...
Si app eu impreuna cu Say Yes Smoke,Mefisto. si ceilalti conducatori ne pregatim sa castigam lumea 15 pana in decembrie.asta ne face cei mai bun conducatori din istoria www.triburile.ro? :confused:
eu l-am avut ca mentor pe mariolacatus si pe el il consider cel mai superior conducator cu toate calitatile peste media celorlalti conducatori...

HopaTropa=fracea is cool(pentru a nu se face confuzii) :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

da ai dreptate intr-un fel le0nida dar nu poti spune de Mariolacatus,Luky33 si Albaneagra13 ca nu au fost niste lideri care au fost superiori celorlalti la vremea respectiva...ei se bazau numai si numai pe agresivitate...ei organizau atacuri aproape perfecte,acum depindea si calitatile jucatorilor care erau in in bw.ca unii respectau in totalitate ceea ce ziceau ei,ca altii nu respectau ce ziceau ei...acum totul a contat de jucatori..mario,luky si albaneagra au scos maxim din acei jucatori...aceia au ajuns la maximul lor in acest joc...
dupa ce s-au lasat ei de joc eu am incercat sa organizez niste atacuri...vreo 3-4 la numar..dintre care 1 a fost un succes total si vreo 2-3 cu un succes mai mic...asta de ce?din cauza participantilor la atac....
si intradevar...recrutarile in masa au stricat bw-ul...si eu am fost recrutat dar am fost recrutat pentru simplul fapt ca eram locul 1 pe k62 si eram in crestere continua..eu incepand lumea 8 dupa o luna dupa inceperea acesteia..

Zici tu ca un lider bun este acela care este locul 1 la toate capitolele...pai
eu pe lumea 15 am fost locul1 pe lume,locul1 pe 2 k-uri(k54,k53) ,locul 1 la agresori,locul 1 la aparatori si tot nu m-am considerat vreodata un lider bun desi sunt intemeietor Hrv.pana sa facem fuziunea cu b-sea aveam razboaie cu toata harta...eram Hrv vs "care mai sunteti" :))
Ca am fost locul 1 la toate capitolele inseamna ca am fost jucatorul/conducatorul perfect?nicidecum...
Si app eu impreuna cu Say Yes Smoke,Mefisto. si ceilalti conducatori ne pregatim sa castigam lumea 15 pana in decembrie.asta ne face cei mai bun conducatori din istoria www.triburile.ro? :confused:
eu l-am avut ca mentor pe mariolacatus si pe el il consider cel mai superior conducator cu toate calitatile peste media celorlalti conducatori...

HopaTropa=fracea is cool(pentru a nu se face confuzii) :p

Ca tot veni vorba de un top, si cum n-am mai postat de ceva vreme pe forum, hai sa incercam sa-l "construim".

1. Lider al analfabetilor - fracea is cool (HopaTropa)
2. Lider al tractoristilor semi-analfabeti - Amiral90
3. Lider al marsaviei ordinare - Andreea18BC
...

Acum hai sa facem adevarate topuri (cu si despre triburi sau jucatori care mai exista sau nu)

1. Cea mai buna conducere de pe L8 - la inceputurile BW (Mariolacatus, eduard88, albaneagra13, luky33)
2. Cel mai bun diplomat de pe L8 - MarioLacatus
3. Cel mai loial aliat si om de incredere - Volk21 (poate si cel mai activ)
4. Cel mai bun trib de pe L8 (pana sa renunte jucatorii) - BURN

Pentru toti ceilalti, exista L19.
 

DeletedUser6558

Nu v-aţi plictisit? Cel mai bun diplomat - John Lenin, Bobu Dylan şi Ringo Stalin. Ce plictiseală.
 

DeletedUser

Calitatea unui lider care ii trebuie este de a fi OM nu caine.
 

DeletedUser

back

un lider de trib ce calitati ar trebui sa aiba?:
1: poate ca ar trbui sa aiba o gandire limpede si sa fie judecatorul tribului sa stie sa isi judece oamenii cand gresesc
2: sa fie un diplomat bun si sa stie sa isi aleaga cu cine sa aiba un razboi sau cu cine sa fie aliat, dar de fiecare data sa ii asculte pe colegii lui in privinta luarii unei decizii importante in trib(si ma refer la toti colegii din trib ca un trib are circa 100 de membrii nu doar 5-6 care sunt in conducerea tribului)
3:eu zic ce mai important lucru si cea mai importanta calitate a unui conducator de trib e aceea sa nu ia sate de la colegii lui(chiar daca sunt prieteni) si nici de la interne, ca ast anu te face un lider mai bun, ci te face doar un fomist de puncte si sate
4: sa stie sa organizeze un atac cu tot tribul si sa stie sa isi ajute colegii cand sunt atacati(cu sfaturi sau cu siting daca se poate)



cine se regaseste printre aceste calitati, acela e un bun lider de trib, si pentru marele laudaros de eduard88 am sa ii dau o replica :LAUDAMA GURA CA TIOI DA FRIPTURA , DE NU MA VEI LAUDA UN ...... TIO VOI DA sper ca administratia stie de aceasta vorba populara si nu imi va sterge postarea si apropo dupa mult timp am evenit cu un comentariu pe forumul asta
 

DeletedUser24690

mai simplu
un lider de trib ar trebui sa aiba simtul corectitudinii avut de angellii, curajul lui blanarui, diplomatia lui edy777 si putin din prefacatoria lui bubblero.
:)))
 

DeletedUser

mai simplu
un lider de trib ar trebui sa aiba simtul corectitudinii avut de angellii, curajul lui blanarui, diplomatia lui edy777 si putin din prefacatoria lui bubblero.
:)))

angelli stii ca nimeni nui corect in viata, eu daca eram curajos poate continuam jocul, dar am renuntat ca mia fost frica sa mai ma lupt cu prietenii mei(ei luand decizia de a se fuziona cu talibanii si erau prea ocupati cu internele) si de doplomatie nu pot sa zic ca a fost facuta cu cap atat timp cat acum 22 o duce destul de nasol cu razboi cu tno si lgf si nu sunt multi jucatori capabili de a duce acest razboi pe bune(cutia, death si altii ei au nevoie de ajutor) toti stiu paerea mea ca daca eram la conducerea tribului sph/22 acolo mai ramaneau doar 30-40 de membrii restu trebuiau dati afara, dar cand vrei sa fii pe primul loc tii totul langa tine chiar daca sunt si uscaciuni(remember bw,tlb,22,lgf toate aceste triburi au fost pe primul locul si sau dus din cauza unei condueri proaste, si voi va urma si tno, si nici arc22 no va mai duce mult, ca toti asa zisii conducatori sunt intr-o continua cursa dupa puncte, ati uitat ce inseamna jocul asta, daca va mai aduceti aminte si cititi pagina web pe care intrati ca sa jucati acest joc se numeste triburile, si este un joc in care tribul decide totul,nu doar un singur om, dar pe aceasta lume nu cred ca va mai exista un lider adevarat, poate doar daca sar trezi vreunul la realitate, dar nu cred, scz ca miam jignit prietenii dar asta e adevarul, tot cei 3 prieteni ai mei ati uitat dece ati inceput acest joc, si eu tot va consider prieteni dar pe l8 nu mai revin deloc ca nu se merita sa joci cu niste oameni care alearga dupa sate(eu am inceput l8 pt ca eram curios de acest joc, fiind prima mea lume, si am continuat acest joc sperand sa fiu pe primul loc ca agreso . dar mam lasat fiinp pe 9 ca agresor si pe 8 ca aparator, si asta e singurul motiv de care imi pare rau, ca nu am reusit sa imi indeplinesc acest obiectiv, deci sunt un fricos)


concluzie daca cautati un lider pentru l8 ar trebui sa asteptati sa se dea restart pt lumea asta(ca daca esti un lider de trib bun, atunci esti si liderul lumiii respective)
 

DeletedUser

scz pt greselile de exprimare, dar sper ca sa inteles ce am vrut sa zic, iar eduard abtinete de la comentarii
 

DeletedUser24690

hai mai ionute lasa modestia ca am vazut eu cel mai bine ca daca esti bun si dai cand poti lumea te ia de prost, asta fiind un vers dintr-o melodie cunoscuta.
Nu trebuie sa fii modest acum, in periaoda in care ai jucat ai fost un jucator curajos, nu te--ai dat in laturi de la nimic si nici nu ai fugit dupa puncte asa cum fac altii, mai nou si eu.
Eu vorbeam de perioada dinaintea fuziunii cu tlb, perioada in care singura noastra grija era jocul in sine.Dupa aia totul s-a schimbat, oamenii s-au schimbat.
Si de aia m-am schimbat pana si eu:)
 

DeletedUser

va spun eu un bun leader de trib care sa lasat albert001 multi nul stiu, dar cine a fost in tribul lui stie la ce ma refer, jucand alaturi de danielsun , cei 2 au fost 2 dusmani de temuti pt toate triburile, un remember cum tribul ~b~s~ . cu doar cativa membrii a reusit sa reziste in fata la sph si a marilor jucatori, avand in conducere pe un mare jucator care stia ce inseamna atacul si pe altul care stia ce inseamna apararea, poate ca sa fii un lider bun de trib trebuie sa ai colegii aproape langa tine la bine si rau, sa ii sustii si sa te sustina, sa fii om asa cum a zis cineva anterior, dar oare exista cineva care e cu adevarat om pe aceasta lume? multi ar spune ca mafia( este un jucator bun si atat, mai are de demonstrat multe pana sa ma impresioneze si el are norocul ca e acolo pe primul loc ca cei care erau in spatele lui in clasament nu au fost constanti in a lua sate moca de la prieteni si colegi, aici mafia pot sa recunosc ca e un om de treaba am purtat multe discutii civilizate cu el, asa ca nu pot spune decat ca e super de treaba dar mai are multe de invatat) eduard??????? cinei asta? tot timpul il vad ca se cearta pe forum si nu demonstreaza nimic altceva decat ca are o gura mare si multi nobili pt satele moca, toti jucatorii dupa l8 sunt mai buni ca el, bubblero, e un prieten (foarte bun) si cam atat, nu te supara robert dar lasa mandria deoparte si gandestete la toti colegii din trib nu numai la prieteni, am vazut niste nume ceva de genul mariolacatus: hai sa ne uitam la statistica si veti intelege ce vreau sa zic, edy e un jucator bun, cu suflet mare, conducator bun, dar ca lider nu cred a ar face fata pt ca cum am spus ar un suflet bun, si gura mare angellli(foarte bun prieten) e un bun jucator dar are cateodata gura pare mare si caeodata strica acest lucru, si este un defect pt cei din trib, volk nul cunosc nam avut tangente deloc cu el, dar bimbo e 0 ca om pt mine( minune la intrecut pe eduard chiar daca nu va vine sa credeti) mia spus ca nu va fi nici un razboi intre tno si 22, dar ei au recrutat oameni din 22 fara permisiunea acestui trib,




poate domnul eduard88 ar fi bun daca ar veni cu o traducere corect al cuvantului lider provenita din DEX, ca sa intelegem toti ce trebuie sa facem ca sa fi lideri intr-un grup,societate si mai ales in viata
 

DeletedUser11365

cel mai bun lider nu exista pe l8...au fost lideri mari pe jocul asta,dar nu pe l8...Warchief Thrall,Lordofcarpatianforest,Gangster ray,Martzian,Prophettul,Illidan Stormrage,Mason Spaiker,oq13...etc...pe l8 nu exista un lider adevarat..
 

DeletedUser

va spun eu un bun leader de trib care sa lasat albert001 multi nul stiu, dar cine a fost in tribul lui stie la ce ma refer, jucand alaturi de danielsun , cei 2 au fost 2 dusmani de temuti pt toate triburile, un remember cum tribul ~b~s~ . cu doar cativa membrii a reusit sa reziste in fata la sph si a marilor jucatori, avand in conducere pe un mare jucator care stia ce inseamna atacul si pe altul care stia ce inseamna apararea, poate ca sa fii un lider bun de trib trebuie sa ai colegii aproape langa tine la bine si rau, sa ii sustii si sa te sustina, sa fii om asa cum a zis cineva anterior, dar oare exista cineva care e cu adevarat om pe aceasta lume? multi ar spune ca mafia( este un jucator bun si atat, mai are de demonstrat multe pana sa ma impresioneze si el are norocul ca e acolo pe primul loc ca cei care erau in spatele lui in clasament nu au fost constanti in a lua sate moca de la prieteni si colegi, aici mafia pot sa recunosc ca e un om de treaba am purtat multe discutii civilizate cu el, asa ca nu pot spune decat ca e super de treaba dar mai are multe de invatat) eduard??????? cinei asta? tot timpul il vad ca se cearta pe forum si nu demonstreaza nimic altceva decat ca are o gura mare si multi nobili pt satele moca, toti jucatorii dupa l8 sunt mai buni ca el, bubblero, e un prieten (foarte bun) si cam atat, nu te supara robert dar lasa mandria deoparte si gandestete la toti colegii din trib nu numai la prieteni, am vazut niste nume ceva de genul mariolacatus: hai sa ne uitam la statistica si veti intelege ce vreau sa zic, edy e un jucator bun, cu suflet mare, conducator bun, dar ca lider nu cred a ar face fata pt ca cum am spus ar un suflet bun, si gura mare angellli(foarte bun prieten) e un bun jucator dar are cateodata gura pare mare si caeodata strica acest lucru, si este un defect pt cei din trib, volk nul cunosc nam avut tangente deloc cu el, dar bimbo e 0 ca om pt mine( minune la intrecut pe eduard chiar daca nu va vine sa credeti) mia spus ca nu va fi nici un razboi intre tno si 22, dar ei au recrutat oameni din 22 fara permisiunea acestui trib,




poate domnul eduard88 ar fi bun daca ar veni cu o traducere corect al cuvantului lider provenita din DEX, ca sa intelegem toti ce trebuie sa facem ca sa fi lideri intr-un grup,societate si mai ales in viata

Ce oameni ratati. Astazi a fost Pastele si voi il petreceti pe triburi :)
Prietene blanarui, ce sa discut eu cu tine cand ai un asemenea nick? Esti precum nick-ul, adica "blana" in materie de ce vrei tu. Singurele calitati fruntase ale tale sunt mediocritatea si pupincurismul ("Iarta-l Doamne, pe nesimtitul asta de blanarui, care in ziua de Paste sta pe triburi"). Cand duceam eu cu o pleiada de jucatori BW-ul pe primul loc, cand aveam fiecare 50-100 de sate, tu te mas..bai cand cucereai un sat de barbari (sa ma scuze fetele). Esti un penibil, si nu faci altceva decat sa te dai in petic iar si iar cu anagramele tale. Unde nu e cap, e vai de caciula. Cand eram eu in top 5 agresor la 40-50 de sate, tu inca sperai sa nu fii trimis la margine. Esti un impertinent si un nesimtit. Si pe langa asta, esti in faza terminala de analfabetism sever. Eu zic sa te tratezi, ca ajungi la
"sucombare" sociala. Imi cer scuze celorlalti playeri care citesc mesajul, dar merita acest specimen de toata jena, sa fie pus la punct. Chiar sunt curios (poimaine, raspoimaine cand voi mai intra) ce alte aberatii ai mai scris. Pacat de tine, dar mai pacat de parintii tai, care probabil nu stiu ce sa faca cu nebunul. Cand iti ajunge IQ-ul la 50, eu zic sa incerci sa-l vinzi, ca iar scade sub 0 absolut. Paste fericit, obsedatule.
 

DeletedUser4533

dar bimbo e 0 ca om pt mine( minune la intrecut pe eduard chiar daca nu va vine sa credeti) mia spus ca nu va fi nici un razboi intre tno si 22, dar ei au recrutat oameni din 22 fara permisiunea acestui trib,
acesta a fost motivul pentru care am renuntat eu la l8,oameni fara cuvant.
@eduard-ii replici la blanarui sa lase angramele cand tu vii cu texte din audibles-urile yahoo messenger,nu crezi ca esti putin cam patetic?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus