Calitatile unui lider de trib!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Care sunt calitatile liderilor actuali pe care ati dori sa le aiba un conducator de trib, pe care va propun sa-l "inventam".
Sa-l numim, cum?...IONEL de ex ca tot se apropie sf Ion.
Si parerile sa sune cam asa:
- IONEL ar trebui sa aiba: autoritatea lui x
-................................ diplomatia lui y
- ................................ strategia lui z
unde x, y, z ..etc sunt lideri (sau jucatori) actuali din L8
astept pareri!
Y
 

DeletedUser4610

Am facut topicul important :).
Va rog sa va mentineti la subiect. Comentariile le puteti face in limita regulamentului.

@yumeji: nu vrei sa inaugurezi chiar tu topicul? :D
 

DeletedUser4195

IONEL AR TREBUII SA ISI GASEASCA O LUME MAI ANIMATA
PFF E MORT FORUMUL SI ASTA SPUNE MULTE :sad:
 

DeletedUser24690

si va fi animata
imi dau eu cuvantul
:))))

ontopic
un lider va trebuie sa nu aiba calitatile lui bubblero
de ce?
vom vedea in viitor de ce e in stare
am ajuns pe 4...si tot la vale mergem...tot mai multi jucatori se lasa...poate isi mai gaseste vreun loc la impachetat cadouri , de data asta pt pasti, acolo poate sa fie lider , in jocul asta niciodata
nu exista un lider
se numeste triburile
fara o echipa nu se poate conduce un trib
un singur om este vulnerabil, este supus greselilor!trebuie sa fie 3 lideri! nici 2 nu e bine pt ca in cazul unor neintelegeri nu va fi un al 3-lea care sa incline balanta intr-o parte sau in alta!
cei 3 ar trebui sa fie seriosi si sa nu se lase influentati de nici un factor din exterior sau din interior care le-ar putea influenta deciziile!
Cam greu de gasit oameni seriosi in ziua de azi asa ca un conducator perfect nu exista, mai multi poate exista dar sunt in anonimatul trubadurilor cu 2 fete!
parerea mea!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11365

un lider?pai,triburile in romania o ajuns la l18,prin urmare,un trib care vrea sa faca ceva,are nevoie de un lider "consacrat"..in ceea ce priveste calitatile..ai nevoie de autoritate,diplomatie,simt al jocului,psihologie..
 

DeletedUser

si va fi animata
imi dau eu cuvantul
:))))

ontopic
un lider va trebuie sa nu aiba calitatile lui bubblero
de ce?
vom vedea in viitor de ce e in stare
am ajuns pe 4...si tot la vale mergem...tot mai multi jucatori se lasa...poate isi mai gaseste vreun loc la impachetat cadouri , de data asta pt pasti, acolo poate sa fie lider , in jocul asta niciodata
nu exista un lider
se numeste triburile
fara o echipa nu se poate conduce un trib
un singur om este vulnerabil, este supus greselilor!trebuie sa fie 3 lideri! nici 2 nu e bine pt ca in cazul unor neintelegeri nu va fi un al 3-lea care sa incline balanta intr-o parte sau in alta!
cei 3 ar trebui sa fie seriosi si sa nu se lase influentati de nici un factor din exterior sau din interior care le-ar putea influenta deciziile!
Cam greu de gasit oameni seriosi in ziua de azi asa ca un conducator perfect nu exista, mai multi poate exista dar sunt in anonimatul trubadurilor cu 2 fete!
parerea mea!

nu e nevoie de lideri ca un trib sa mearga bine spun eu cu cat jucatori sunt mai liberi cu atat vor sa intelege mai bine ca trebuie sa se sprijin si sa participe la atacuri..stiti cum se spune "Dragoste cu forta nu se face"
 

DeletedUser30827

ar trebui sa aiba cuvant asa cum e volk21, din tno
ar trebui sa fie deschis si prietenos cu jucatorii asa cum e fruntelata
ar trebui sa vorbeasca corect si sa scrie corect si frumos asa cum face bubblero
ar trebui sa fie sincer ca amiral90
 

DeletedUser21652

sa-si respecte atat adversarii cat si tradatorii dar si prietenii si colegii
in rest sa aiba calitatile lui emil32 conducatorul tribului CSL
 

DeletedUser

ar trebui sa aiba cuvant asa cum e volk21, din tno
ar trebui sa fie deschis si prietenos cu jucatorii asa cum e fruntelata
ar trebui sa vorbeasca corect si sa scrie corect si frumos asa cum face bubblero
ar trebui sa fie sincer ca amiral90

Nici nu stiu ce sa fac intai, sa rad sau sa plang =))
Cu ultimii doi, cred ca faceti TOP Rusinica, calitatile lor esentiale, sunt prostia, nesimtirea si involutia. Nu neaparat in ordinea asta.
 

DeletedUser

Parerea mea este ca un lider ar trebui sa nu se considere mare si tare...E doar un joc:D
 

DeletedUser29146

Si pana la urma cum ar trebui sa arate un conducator pe l8?
 

DeletedUser30827

Nici nu stiu ce sa fac intai, sa rad sau sa plang =))
Cu ultimii doi, cred ca faceti TOP Rusinica, calitatile lor esentiale, sunt prostia, nesimtirea si involutia. Nu neaparat in ordinea asta.

daca asta e pararea mea ce vrei....
 
Ultima editare de un moderator:

zekmes

Game Suport
Scor reacție
7
Si pana la urma cum ar trebui sa arate un conducator pe l8?

Permite-mi sa te lamuresc...Un conducator adevarat ar trebui:
1.In primul rand sa fie la fel de destept ca mine si la fel de frumos ca mine
2.Sa joace la fel de bine ca mine triburile,sah,table,fotbal,tenis,tenis de masa,biliard,bowling...in general mai toate sporturile
3.Sa fie major
4.Sa asculte muzica buna ca mine
5.Sa nu aiba copii sau animale de casa (sa fie sef doar pe triburile)
6.Sa scrie mai frumos si mai corect ca bublero...daca se poate cam ca mine asa
7.Nick-ul lui sa nu contina cuvinte precum : boss, sefu', steaua sau orice cuvant care il face sa para pe acesta ultimul om
8.Sa fie rezistent la incercari grele (sa bea macar 2 litri de vin si 2 litri de bere pana se ridica de la masa sa se culce)

Sper ca ti-ai facut o idee...
 

DeletedUser

Permite-mi sa te lamuresc...Un conducator adevarat ar trebui:
1.In primul rand sa fie la fel de destept ca mine si la fel de frumos ca mine
2.Sa joace la fel de bine ca mine triburile,sah,table,fotbal,tenis,tenis de masa,biliard,bowling...in general mai toate sporturile
3.Sa fie major
4.Sa asculte muzica buna ca mine
5.Sa nu aiba copii sau animale de casa (sa fie sef doar pe triburile)
6.Sa scrie mai frumos si mai corect ca bublero...daca se poate cam ca mine asa
7.Nick-ul lui sa nu contina cuvinte precum : boss, sefu', steaua sau orice cuvant care il face sa para pe acesta ultimul om
8.Sa fie rezistent la incercari grele (sa bea macar 2 litri de vin si 2 litri de bere pana se ridica de la masa sa se culce)

Sper ca ti-ai facut o idee...

hahahaha :)) :)) :))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus