Discutii/lamuriri privind noile modificari ale contului premium

  • Autor subiect DeletedUser184
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Pana la urma s-ar putea sa aiba un sens si faptul asta ca unii jucatori renunta individual la cumpararea PP daca fenomenul se produce in mai multe tari va actiona ca picatura chinezeasca ,cu fiecare jucator care renunta presiunea asupra celor ramasi care platesc Premium va fi mai mare si vor fi nevoiti ca sa creasca continuu PP pt a acoperi deficitul de bani care se produce prin hemoragia de jucatori care renunta la a plati cont premium ,acest fenomen poate deveni tot mai masiv ,odata cu scumpirea PP alti jucatori care nu-si mai permit sa plateasca vor renunta, ceea ce va mari presiunea pe jucatorii tot mai putini ramasi care platesc PP si care vor plati un pret tot mai mare pt a acoperi pierderile produse prin renuntarea altor jucatori de a cumpara cont premium ,in stilul asta in 2 ani probabil nu va mai exista triburile ,cum a mai zis cineva mai inainte triburile nu mai sunt ce au fost, practic nu a mai aparut ceva interesant lumea s-a plictisit de interfata ,de lumile cu viteza mica ,de faptul ca nu sunt modificari importante in modul de joc ,toate astea plus criza economica duc lent la moartea jocului triburile .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Logica asta nu prea sta in picioare. Daca scad conturi scade numarul de jucator dar daca cresc ? Daca dupa inceperea lumii 20 se va ajunge la 180.000 de conturi inseamna ca s-au mai inscris 20k de jucatori ? Nu, e clar. Jucatorii deja existenti isi fac conturi pe 20 (din pacate, nu doar cate unul - e drept, la multe renunta in primele zile pentru a se crea sate de barbari in zona) iar dupa cateva zile sau odata cu aparitia nobililor si inobilarea lor multe conturi dispar pe acea lume.
De asemenea, este foarte clar ritmul de crestere al numarului de jucatori este diminuat in prezent, deschiderea de noi servere in alte state si plafonarea pietei romanesti precum si concurenta acerba in broser-gaming fac ca pe serverul romanesc sa se manifeste aceasta relativa scadere. In plus, asa cum s-a mai spus, etapa de dezvoltare a acestui produs a ajuns la o faza de maturitate si, probabil, se afla pe o panta descendenta in ce priveste "viata" lui pe acest server. Dar daca privim global (numar de jucatori de pe toate serverele) se poate spune ca el este in plina dezvoltare.

Sa zicem ca tu dispui de mai multe informatii decat noi,drept urmare te credem pe cuvant!Eu am vrut sa arat altceva si anume ca, in ultima perioada cel putin scad conturile alea cu cate 1000 de unitati pe zi....e normal?Mie mi se pare cam mult....sa fie oare o scadere influentata si de scumpirea PP ??(e o intrebare mai mult retorica, nu astept rasp).O sa vedem in lunile urmatoare cat de benefica va fi deschiderea L20 :)

P.S: Sunt cifrele afisate pe pagina principala..si in prealabil furnizate de triburile.ro

Participa deja 158187 jucatori! 02.04.2010
Participa deja 157296 jucatori! 04.04.2010
Participa deja 156315 jucatori! 05.04.2010
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

eu propun sa restrangeti activitatea si sa dati inchidere de cont pe cat mai multe lumi,in felul asta poate graficile de trafic vor genera mai multe semne de intrebare .

eu am dat inchidere pe 3 lumi(pe l16 am dat tot tribul) si promit sa nu cumpar cp .
 

DeletedUser

nu mai bine facem altceva? ca eu asta mi-am cam propus...
intram pe 20 si nu jucam nici unu cu premium.
eu oricum intru acolo la caterinca, doar ca sa mai fie un cont pe-acolo.
jucam toti fara premium si ne distram pe banu lor. daca tot au bagat repede o lume cu viteza mai mare ca sa ni se inchida gura, hai sa acceptam oferta, dar fara bani :D
 

DeletedUser

de ce va mirati atata ? romani si acum sustin ca ei au facut revolutie. asa si acum, cativa s-au folosit de cei care au spus verde in fata tot ce trebuia cu adevarat(o activitate cat mai buna din partea adminilor/mod. si servere mai bune), pt propiile interese. multi au dat cu noroi in baghera pt ce sustinea el, cei care au aruncat cu noroi in el, fac acum ce a facut el isi urmaresc propriul interes. eu sincer, m-as bucura daca InnoGames ar cere bani si pt joc in sine si sa tripleze pretul la CP, pt ca multi meritati asta.
 

DeletedUser29025

The connection has timed out


The server at ro7.triburile.ro is taking too long to respond.



* The site could be temporarily unavailable or too busy. Try again in a few
moments.

* If you are unable to load any pages, check your computer's network
connection.

* If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure
that Firefox is permitted to access the Web.
 

DeletedUser25931

Si pe L9!!!!!!

408 Request Time-out
Your browser didn't send a complete request in time.
 

DeletedUser33563

, cativa s-au folosit de cei care au spus verde in fata tot ce trebuia cu adevarat(o activitate cat mai buna din partea adminilor/mod. si servere mai bune), pt propiile interese.


adevarul este ca ai dreptate....vreau din tot sufletul sa-mi mearga bine serverul ( numai mie ) , adminii sa dea de cate ori e cazul verdicte favorabile ( pt mine desigur ) etc. Sunt putin ironic desigur dar e cam greu sa nu fiu atunci cand tu ataci prin postul tau 90% din persoanele care s-au implicat in aceasta discutie..
 

DeletedUser



adevarul este ca ai dreptate....vreau din tot sufletul sa-mi mearga bine serverul ( numai mie ) , adminii sa dea de cate ori e cazul verdicte favorabile ( pt mine desigur ) etc. Sunt putin ironic desigur dar e cam greu sa nu fiu atunci cand tu ataci prin postul tau 90% din persoanele care s-au implicat in aceasta discutie..





nu atac 90% din persoanele care s-au implicat in aceasta discutie, faptul ca nu am dat nume, te face sa crezi asta. eu ma refer la anumite persoane. daca ai citi bine 4-5 paginii in urma ai intelege, catre ce pesoane am facut trimitere. unii spun ca sunt preocupati doar de scumpirea CP, dar nu si de serviciile oferite de echipa TT, care dupa parerea mea lasa de dorit, sunt si persoane pt care eu am un respect deplin, dar alti membri din aceasta echipa, chiar nu au ce cauta acolo.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ader la opinia ta ,si eu sunt extrem de nemultumit de echipa TT dar topicul este deschis pentru cu totul altceva.Pe l19 am vazut ce inseamna un trib de admini unde se protejeaza unul pe altul.Un exemplu unde s-a facut tiket si nu s-a facut nimic in privinta asta:



Origine Jucător: Succubus
Sat: .Number 1 (386|529) K53
Ţel(direcţie) Jucător: rockitos
Sat: satul lui rockitos (376|523) K53
Sosire: 28.03.10 08:00:34:210
Sosire în: 6:07:35
» Piaţa centrală

Poruncă
Origine Jucător: Succubus
Sat: .Number 1 (386|529) K53
Ţel(direcţie) Jucător: rockitos
Sat: satul lui rockitos (376|523) K53
Sosire: 28.03.10 08:00:34:211
Sosire în: 6:06:00
» Piaţa centrală

Poruncă
Origine Jucător: Succubus
Sat: .Number 1 (386|529) K53
Ţel(direcţie) Jucător: rockitos
Sat: satul lui rockitos (376|523) K53
Sosire: 28.03.10 08:00:34:212
Sosire în: 6:04:34
» Piaţa centrală
 

DeletedUser

Aras vorbeste gura fara tine, s-a facut ceva, nu mai acuza adminii aiurea. Succubus si-a primit pedeapsa , ce vrei mai mult? Intotdeauna acuzati fara macar sa aveti vreo treaba cu ce se intampla.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser33563

nu atac 90% din persoanele care s-au implicat in aceasta discutie, faptul ca nu am dat nume, te face sa crezi asta. eu ma refer la anumite persoane. daca ai citi bine 4-5 paginii in urma ai intelege, catre ce pesoane am facut trimitere. unii spun ca sunt preocupati doar de scumpirea CP, dar nu si de serviciile oferite de echipa TT, care dupa parerea mea lasa de dorit, sunt si persoane pt care eu am un respect deplin, dar alti membri din aceasta echipa, chiar nu au ce cauta acolo.

Am citit rubrica asta inca de la inceput deci si posturile lui baghera...Nu il cunosc si nici nu am jucat vreodata cu el insa da-mi voie sa nu fiu de acord nici cu ce a scris nici cu atitudinea lui...Nu are rost sa comentez mai mult pe tema asta...
Sunt de acord cu ce spui tu acum( am si afirmat asta cateva pagini mai in spate ) insa formularea din postul trecut lasa sa se inteleaga altceva si anume solidaritatea deplina cu baghera....
 

DeletedUser

Am citit rubrica asta inca de la inceput deci si posturile lui baghera...Nu il cunosc si nici nu am jucat vreodata cu el insa da-mi voie sa nu fiu de acord nici cu ce a scris nici cu atitudinea lui...Nu are rost sa comentez mai mult pe tema asta...
Sunt de acord cu ce spui tu acum( am si afirmat asta cateva pagini mai in spate ) insa formularea din postul trecut lasa sa se inteleaga altceva si anume solidaritatea deplina cu baghera....


faptul ca nu am aratat cu degetul se poate interpreta gresit. nu zic ca e corect ce-a facut, dar nici nu mi se pare corect ca unii sa dea cu pietre in el, dar sa faca ce a facut el, intelegi. eu am zis ce am zis de persoanele care au dat in el, au facut ce a facut el, dar mai voalat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16319

sincer ma faceti sa rad ....s-au adus imbunatari la joc de s-a scumpit Contul Premium?
Fata de schimbarile negative , cele pozitive sunt egale cu zero domnilor admini

1.a) S-a introdus varianta mobila .....1.b) serverul e din ce in ce mai lent
2.a) S-a introdus functia de rezervare in meniul tribului ....2.b) multe scripturi nu mai functioneaza sau au fost interzise
3.a) S-a integrat colorarea triburilor ....3.b) S-au schimbat reguli ale innobilarilor care nu aveau voie sa se schimbe (in momentul de fata 90% din satele atacate cu 4 nobili nu se cuceresc )
4.a) S-a introdus la rapoarte functia de trimitere mai departe a mai multor rapoarte (degeaba nu functioneaza).....4.b) Update-ul sau refresh-ul lumilor e din ce in ce mai lent in raport cu lunile trecute (2-3-4 ore delay)
5.a) imi pare rau nu mai gasesc nici o imbunatatire ....5.b) Site-urile de statistici sau mai bine zis twstats functioneaza din an in paste , si cand functioneaza merge greu , fara actualizarile necesare ...se fac actualizarile cand se aminteste
6.a) idem "5.a)" ....6.b) aparitia satelor de barbari de 112 puncte sau a jucatorilor foarte mici in mijlocul hartii
7.a) idem "5.a)" ...... 7.b) La sistemul de tiket , timpul de raspuns se prelungeste pana aproape de maxim ...mai ales la chestiile importante

Dupa cum bine se observa la subpunctul 1(a) de la fiecare numar este trecut o inbunatatire sau mai bine zis o asa zisa imbunatatire adusa jocului iar la subpunctul 2(b) de la fiecare numar este trecut un aspect negativ in acest moment

Domnilor admini , fara nici un pic de rautate raspundeti-mi sincer , in perioada asta de criza accentuata in romania , cu dezavantajele sau o parte din dezavantajele precizate de mine , cu o inrautatire in latura aceasta de joc vi se pare normal o scumpire?
daca jocul devenea mai stabil , fara probleme , fara bug-uri cred ca nimeni nu comenta prea mult insa sunt prea multe dezavantaje creeate deja pentru a nu spune nimic ...sunt 3-4 dezavantaje pe langa asa zisele update-uri facute la joc

Daca cateva sute , mii de jucatori (jucatori doar de pe .ro) nu vor mai cumpara cont premium , paguba din buzunarele voastre cat si din buzunarele inno vor depasi cateva sute de mii de euro ...avand informatii ca sunt discutii si pe alte versiuni din strainatate despre un protest de acest gen
Jocul acesta erea unul dintre cel mai scump joc online , acum crescand pretul si scazand durata premiumului , probabil a ajuns cel mai scump

Acum cu 10 euro numai cumperi 4 luni de cont premium ci 2 luni jumate
Felicitarile mele
Lacomia aduce falimentul
 

DeletedUser

ader la opinia ta ,si eu sunt extrem de nemultumit de echipa TT dar topicul este deschis pentru cu totul altceva.Pe l19 am vazut ce inseamna un trib de admini unde se protejeaza unul pe altul.Un exemplu unde s-a facut tiket si nu s-a facut nimic in privinta asta:



Origine Jucător: Succubus
Sat: .Number 1 (386|529) K53
Ţel(direcţie) Jucător: rockitos
Sat: satul lui rockitos (376|523) K53
Sosire: 28.03.10 08:00:34:210
Sosire în: 6:07:35
» Piaţa centrală

Poruncă
Origine Jucător: Succubus
Sat: .Number 1 (386|529) K53
Ţel(direcţie) Jucător: rockitos
Sat: satul lui rockitos (376|523) K53
Sosire: 28.03.10 08:00:34:211
Sosire în: 6:06:00
» Piaţa centrală

Poruncă
Origine Jucător: Succubus
Sat: .Number 1 (386|529) K53
Ţel(direcţie) Jucător: rockitos
Sat: satul lui rockitos (376|523) K53
Sosire: 28.03.10 08:00:34:212
Sosire în: 6:04:34
» Piaţa centrală
da intelegem ca esti fustrat ca ai ajuns la margine
se mai intampla , capu sus si mergi mai departe
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus