Discutii/lamuriri privind noile modificari ale contului premium

  • Autor subiect DeletedUser184
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

little destroyer în data de 02.04. la ora 23:47
In prerioada sarbatorilor de paste, familia TBS doreste sa le ureze tuturor membrilor [ally]LWA[/ally] cat si celor din academiile aferente un PASTE FERICIT alaturi de cei dragi si speram ca lumina pastelui sa va lumineze sufletele si sa va ajute sa treceti peste orice hop din viata! Un gand bun din partea noastra, oamenii din TBS spera sa ajunga in inimile voastre si sa va bucure macar pentru o clipa!

Am fost trimis in aceasta seara de catre membri TBS cu o ramura de maslin, un simbol al pacii care il consideram cel mai potrivit in acest moment magic si in aceasta importanta sarbatoare pe care o numim Sarbatoarea Pastelui. Dorim sa va propunem un PNA pe perioada sarbatorilor incepand de 03.04.2010 ora 12:00, pana in data de 05.04.2010 ora 20:00. Consideram ca orice razboi poate fi trecut cu vederea si ar fi ideal daca macar in aceasta sfanta sarbatoare sa uitam de dusmanii.

Astept un raspuns de la dumneavoastra cu privire la propunerea mentionata mai sus si speram ca o veti accepta.

O seara superba in continuare si incaodata PASTE FERICIT!
Fam. TBS


cu toate acestea si cu propunerea mea de a face coalitie impotriva scumpirii pp acest trib de pa L12 un trib care au dat dovada inca odata ca sint niste perversi ataca inclusiv in ziua de inviere.
cine ii cunoaste ii poate felicita, iar tribul jucatorului hetfield de pe L19 care a batut toba cu protestul ataca fara nici o remuscare,daca credeti voi se poate face ceva cu asemenea oameni care pun pe primul loc lacomia dupa sate va inselati amarnic,bine a spus cine a spus ca in primul rind trebuie sa schimbam metalitatea oamenilor si apoi sa incercam si altceva!




Păi se băteau cu pumnul în piept toți că dau ștergere , a mai dat cineva ?
 

DeletedUser

Cea mai buna metoda pt a protesta impotriva scumpirii PP ar fi necumpararea lor cel putin o luna de zile si ca sa aiba o putere mare asta ar trebui sa se intample pe majoritatea serverelor nu numai pe .RO si .NET ci ar fi nevoie si in alte tari, dar cum probabil ei nu o duc asa de rau cu banii ca romanii pt ei nu conteaza atat de mult .O alta metoda de boicot poate fi realizata prin scaderea traficului pe joc care in mod sigur este o modalitate importanta prin care isi stabilesc cota in negocierile cu cei care vor sa-si faca publicitate pe joc ,dar cum s-a mai spus majoritatea publicitatii era tot la jocurile lor ,asa ca ma indoiesc foarte tare de faptul ca numai 15 la suta din venituri proveneau din cumpararea PP, probabil mai aproape de adevar e undeva de 80 la suta din venituri se adunau numai din cumpararea PP ,daca nu chiar si mai mult .
Probabil ca scumpirea s-a produs din mai multe cauze de care noi sa nici nu avem cunostinta, poate au crescut alte costuri ,dar daca scumpirea s-a facut din cauza cresterii profitului proprietarilor atunci aceasta masura este imorala si incorecta ,astazi am citit o stire ,in senegal presedintele tarii a comandat o statuie care sa sarbatoreasca aniversarea a 50 de ani de la obtinerea independentei si a cheltuit pt statuia aia 20 de milioane de euro ceea ce a dus la proteste ale opozitiei si a populatiei civile ,dar eu cred ca aceasta scumpire are la baza si motive obiective adica din cauza acestei crize economice ,depinde cat de mare este profitul realizat de ei de pe urma acestui joc, daca era mare ar fi trebuit sa-si reduca din cota lor de profit nu sa creasca PP .

Haideti ca va propun si un plan de actiune de urmat pt realizarea scopurilor protestantilor ,luati legatura si pe alte servere cu alti jucatori care sa se ocupe in fiecare tara din Europa in care este jocul cu organizarea unui protest ,adica in fiecare tara sa nu se cumpere o luna de zile PP dar sa fie o luna stabilita dinainte ,asa cum este acum organizata actiunea este foarte dezorganizata aproape ca e la plesneala daca iese ceva iese ,practic ne trebuie organizare ca si atunci cand se organizeaza atacurile sa soseasca la secunda ,este nevoie ca protestul sa fie pe mai multe servere in aceeasi luna ,va fi o lovitura puternica daca participa toti in acelasi timp ,nu va demoralizati la gandul ca altii nu o sa vrea pt ca au bani cand e vorba de a plati mai putin vor fi si altii care sa participe mai ales ca va dura numai o luna ma gandesc ca se poate realiza ,probabil ca pe lumile noi nu se va putea organiza ceva din cauza ca sunt la inceput si din cauza multimii jucatorilor ,ideal ar fi de realizat pe lumile care sunt mai vechi si in care au ramas jucatori putini de genul 1000, 2000 de jucatori ,trebuie si sa avem jucatori care sa se ocupe cu organizarea actiunii pe fiecare server altfel acesta actiune nu are nici o sansa de reusita .

Si am avea nevoie si de o echipa de negociatori direct cu stafful INNO care sa discute pretul PP ,in alte tari din vest sunt asociatii ale oamenilor pt protectia consumatorului pe aceeasi idee trebuie sa mergem si noi nu trebuie sa incovoiem coloana si sa accceptam orice ,e ca si cu scumpirea benzinei la noi in tara ,astia au tot scumpit si inventeaza tot felul de motive dar nu se organizeaza nici o actiune de protest din partea celor direct afectati ,sa se blocheze benzinariile in mai multe zile de soferi .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3192

În primul rând..ne-am făcut auziți..și asta contează mult,iar în al doilea rând..numărul celor care vor achiziționa pp,va scădea dramatic și mulți vor renunța să mai joace,nemaiputând administra conturi mari,fără premium.
Acestea sunt mijloacele prin care protestăm ..singurele pe care le avem la îndemână : nu mai cumpărăm ceea ce ei oferă și..treptat..vom renunța la a mai juca.Protestul verbal,cele ce scriem aici..este doar ceea ce se numește vârful aisbergului.

2228 Signatures [View this Petition's Signature Map]

Protestul continuă!

si chiar crezi ca va scadea atat de mult numarul celor care nu vor mai cumpara PP? eu unul sincer ma indoiesc....
 

DeletedUser

@andreeadenisa

Este destul de greuț de coordonat un protest la nivel internațional,să mă exprim așa.Este greu să coordonăm un protest intern al nostru,al românilor,dapoi să mai vorbim de o coordonare la o scară mai mare.Avem prieteni deja care ne fac lobby pe forumurile .net,.uk,.de.. asta este tot ceea ce putem face,deocamdată.Să ne facem auziți.Dacă urmăreșri lista de semnatari ai petiției,ai să vezi că există semnături ale jucătorilor din diverse țări,întro mică proporție,adevărat..dar există.De negociat prețurile,nici nu se pune problema.Niciodată Innogames nu va negocia ceva,cu noi.Este o utopie să credem că așa ceva ar fi posibil.Însă..ne ducem protestul mai departe,prin necumpărarea de pp,prin reducerea traficului și..în final,prin renunțare la joc.Altceva,alte pârghii..nu avem la îndemână.

@BoharuOctavian

Nu știu..nu cred să îmi fi șters cineva vreun post..nu am citit din urmă ceea ce am postat zilele trecute,dar nu ar fi existat un motiv real pentru ca posturile mele să fie șterse și/sau cenzurate.

2266 Signatures [View this Petition's Signature Map]

Protestul continuă!
 

DeletedUser25931

Text original DarkAngel 4ever
În primul rând..ne-am făcut auziți..și asta contează mult,iar în al doilea rând..numărul celor care vor achiziționa pp,va scădea dramatic și mulți vor renunța să mai joace,nemaiputând administra conturi mari,fără premium.
Acestea sunt mijloacele prin care protestăm ..singurele pe care le avem la îndemână : nu mai cumpărăm ceea ce ei oferă și..treptat..vom renunța la a mai juca.Protestul verbal,cele ce scriem aici..este doar ceea ce se numește vârful aisbergului.

2228 Signatures [View this Petition's Signature Map]

Protestul continuă!

azidimineata ai postat asta, ia uitate mai gasesti unde ai postat?:)
 

DeletedUser4533

oameni buni,nu se va ajunge nicaieri cu acest protest:) am semnat si eu dar tot degeaba.ce va face sa credeti ca acest joc e un drept si nu un privilegiu?
da,vor da stergere 100-200 de jucatori (exagerez) si ce rezolvati? vor veni altii stati linistiti.credeti ca celor de la innogames le pasa de protest?sunt o firma privata,iar cand v-ati facut contul a-ti acceptat regulile impuse de ei. acestea nu se pot schimba.
nu vor muri ei pentru 400-500 euro pe luna cat vor pierde de la cei care se lasa,sunt milioane de jucatori care joaca acest joc in toata lumea.
treziti-va la realitate,desi jucam un joc,oamenii care il administreaza sunt reali,sunt oameni care conduc o afacere privata
 

DeletedUser

Cand vad ce s-a spus imi dau seama ca nu o sa reuseasca ,unii sunt egoisti nu vor sa se solidarizeze cu altii ,ai semnat dar o sa renunti la cumpararea PP ?deja esti fatalist si nu vezi ca se poate face ceva cu adevarat daca se doreste ,si benzinariile sunt afaceri private dar daca s-ar face niste actiuni masive nu cred ca nu ar avea nici o influenta .
oameni buni,nu se va ajunge nicaieri cu acest protest:) am semnat si eu dar tot degeaba.ce va face sa credeti ca acest joc e un drept si nu un privilegiu?
da,vor da stergere 100-200 de jucatori (exagerez) si ce rezolvati? vor veni altii stati linistiti.credeti ca celor de la innogames le pasa de protest?sunt o firma privata,iar cand v-ati facut contul a-ti acceptat regulile impuse de ei. acestea nu se pot schimba.
nu vor muri ei pentru 400-500 euro pe luna cat vor pierde de la cei care se lasa,sunt milioane de jucatori care joaca acest joc in toata lumea.
treziti-va la realitate,desi jucam un joc,oamenii care il administreaza sunt reali,sunt oameni care conduc o afacere privata

si altii
@andreeadenisa

Este destul de greuț de coordonat un protest la nivel internațional,să mă exprim așa.Este greu să coordonăm un protest intern al nostru,al românilor,dapoi să mai vorbim de o coordonare la o scară mai mare.Avem prieteni deja care ne fac lobby pe forumurile .net,.uk,.de.. asta este tot ceea ce putem face,deocamdată.Să ne facem auziți.Dacă urmăreșri lista de semnatari ai petiției,ai să vezi că există semnături ale jucătorilor din diverse țări,întro mică proporție,adevărat..dar există.De negociat prețurile,nici nu se pune problema.Niciodată Innogames nu va negocia ceva,cu noi.Este o utopie să credem că așa ceva ar fi posibil.Însă..ne ducem protestul mai departe,prin necumpărarea de pp,prin reducerea traficului și..în final,prin renunțare la joc.Altceva,alte pârghii..nu avem la îndemână.


nu inteleg ca in felul cum este actiunea acum nu o sa reuseasca ,bineinteles ca e greu sa se reuseasca la nivel international ceva dar daca nu se incearca in nici un caz nu se rezolva ceva numai la nivelul Romaniei ,e prea putin ,nu o sa ii afecteze foarte tare ,trebuie ca actiunea sa aiba loc in mai multe tari .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Andreea..mulțumesc,mai întâi de toate pentru etichetarea și catalogarea în ,,și alții''.Mă simt flatat..măgulit și extraordinar de onorat.(mdea..sunt ironic..e în firea mea).

Probabil sau mai mult ca sigur că nu ai urmărit dezbaterile de la început și nu ai citit cu atenție ceea ce am postat zilele trecute.
Lucrurile s-au pus în mișcare,încă din primele zile și pe alte forumuri..Orice ajutor este binevenit.Dorești și ai posibilitatea de a face ceva pe serverele internaționale,este mai mult decât super ok.Oricine are posibilitatea de a face lobby pe alte domenii decât pe .ro,e chiar rugat să facă acest lucru.Eu nu am zis că nu facem..am zis doar că este greu de coordonat.

2267 Signatures [View this Petition's Signature Map]
 

DeletedUser4533

andreea tu faci presupuneri prin absurd?
da am votat pentru ca nu imi convine,dar nimic mai mult pentru ca e totul inutil. draga andreea aici nu e un film si nici nu esti in joc, aceasta lupta e inutila.
daca s-ar face niste actiuni masive nu cred ca nu ar avea nici o influenta .
replica e buna,dar din nou vorbesti la modul conditional. unde vezi actiune masiva la 2000 semnaturi cand in lume joaca aproximativ 6 milioane de jucatori?:rolleyes: . nu iti raspund in semn de cearta ci doar incerc sa vedeti ca realitatea e alta.
 

DeletedUser

Probabil ca nu se realizeaza nimic dar nu sunt 6 milioane de jucatori :),nu mai caut dar s-a spus cati sunt ,in total sunt 2 milioane de utilizatori unici restul pana la 6 milioane sunt aceeasi jucatori cu mai multe conturi ,nu este deloc chiar asa ca nu ar fi realizabil ,ceea ce ar fi nevoie ar fi ca majoritatea jucatorilor din toate tarile sa renunte la PP macar o luna de zile ,nu cred ca este un lucru atat de greu de realizat ca jucatorii sa renunte la o luna de Premium intr-un an de zile .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Probabil ca nu se realizeaza nimic dar nu sunt 6 milioane de jucatori :),nu mai caut dar s-a spus cati sunt ,in total sunt 2 milioane de utilizatori unici restul pana la 6 milioane sunt aceeasi jucatori cu mai multe conturi ,nu este deloc chiar asa ca nu ar fi realizabil ,ceea ce ar fi nevoie ar fi ca majoritatea jucatorilor din toate tarile sa renunte la PP macar o luna de zile ,nu cred ca este un lucru atat de greu de realizat ca jucatorii sa renunte la o luna de Premium intr-un an de zile .

Sunt de acord.Care 6 mil frate..credeti ca asta e WOW ??oricum pe .ro au scazut cifrele cu 7000 mii conturi de la anunt pana acum :)

Participa deja 158187 jucatori! 02.04.2010
Participă deja 157296 jucători! 04.04.2010

cam asa merg lucrurile...o sa tin evidenta pt zilele urmatoare!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nici pe net nu mai e ce a fost.
Sincer nici jocul nu mai e ce a fost ,lumea s-a obisnuit cu jocul,si mai ales cu interfata si s-a plictisit de triburile.
Asta e purul adevar,poate in 2 ani nici nu va ma exista jocul
 

DeletedUser11365

jocu ii in moarte clinica...daca s-ar fi anuntat setarile lumii 20 acum 1 an,era cel mai mare taraboi...uita ca nu mai intereseaza pe nimeni..o sa mai intre lumea,dar uita ca astfel se raspunde la intrebarea universala "jocul asta nu se mai termina?"...se termina..nu mai are mult..
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Logica asta nu prea sta in picioare. Daca scad conturi scade numarul de jucator dar daca cresc ? Daca dupa inceperea lumii 20 se va ajunge la 180.000 de conturi inseamna ca s-au mai inscris 20k de jucatori ? Nu, e clar. Jucatorii deja existenti isi fac conturi pe 20 (din pacate, nu doar cate unul - e drept, la multe renunta in primele zile pentru a se crea sate de barbari in zona) iar dupa cateva zile sau odata cu aparitia nobililor si inobilarea lor multe conturi dispar pe acea lume.
De asemenea, este foarte clar ritmul de crestere al numarului de jucatori este diminuat in prezent, deschiderea de noi servere in alte state si plafonarea pietei romanesti precum si concurenta acerba in broser-gaming fac ca pe serverul romanesc sa se manifeste aceasta relativa scadere. In plus, asa cum s-a mai spus, etapa de dezvoltare a acestui produs a ajuns la o faza de maturitate si, probabil, se afla pe o panta descendenta in ce priveste "viata" lui pe acest server. Dar daca privim global (numar de jucatori de pe toate serverele) se poate spune ca el este in plina dezvoltare.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus