~B~B~ vs ~DMC~

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Vai tu , ala care tine tribul in picioare :D iti statea baghera toata ziua sitter, pisoias .Spune-ai de keithoss ca a dat delete si a tinut trupele la el , tu aveai cate 100k pe satele din k46 .Si ce ai tinut tu in k46?15 sate????Asa e multi sunt buni doar de gura si la atacuri dau sitter si tu faceai la fel , daca imi aduc eu bine aminte .

Aline Aline, cum ** gura fara tine.Ferma celebra a prins aripi.MI-a stat sitter baghera??? De unde stii tu?Asa ziceai si de angel , eu zic sa-ti vezi de contul tau si de jocul tau ca e mai bine , ti-am mai zis , cum te-am ajutat atunci te pot ajuta si acum.
Uita-te pe harta eroino , eram scut in 45-46 , acuma am picat eu in zona aia , unde a ajuns DMC???
56 intr o luna pica , nu sunt juc in zona aia care sa poata tine , inafara de add care stie restul la atacuri dau sitter.
Nu te mai baga in seama ca musca..........ca esti penibil.Din toti juc , tu esti cel mai jalnic,comportamentul asta de mahala te da de gol.
 

DeletedUser

Aline Aline, cum ** gura fara tine.Ferma celebra a prins aripi.MI-a stat sitter baghera??? De unde stii tu?Asa ziceai si de angel , eu zic sa-ti vezi de contul tau si de jocul tau ca e mai bine , ti-am mai zis , cum te-am ajutat atunci te pot ajuta si acum.
Uita-te pe harta eroino , eram scut in 45-46 , acuma am picat eu in zona aia , unde a ajuns DMC???
56 intr o luna pica , nu sunt juc in zona aia care sa poata tine , inafara de add care stie restul la atacuri dau sitter.
Nu te mai baga in seama ca musca..........ca esti penibil.Din toti juc , tu esti cel mai jalnic,comportamentul asta de mahala te da de gol.

Ferma ne ferma , ti-am dat clasa cand te-am atacat :) .Da ti-a stat Baghera sitter cand aveai atacuri de la iluzie si de la mine .Muhamade , cu 15 sate nu tii un trib intreg .Nu stiu eu de add , dar ai dreptate multi fug cand au atacuri ....si nici mie nu imi place , si tu esti foarte penibil .
 

DeletedUser30628

aline aline , prevad o campanie de catapulte pe tine :))))))) mai bine fa si tu ce au facut aliatu si piter cat mai poti:))

eu nu am lasat l13 din cauza atacurilor voastre :)....cand am fost la pc nu ati luat doar cateva sate :).....asa ca relax ;) prima data ii viata mea personala si apoi restu ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

eu nu am lasat l13 din cauza atacurilor voastre :)....cand am fost la pc nu ati luat doar cateva sate :).....asa ca relax ;) prima data ii viata mea personala si apoi restu ;)

piter scuze ca iti spun ..dar era si culmea sa pierzi sate ...la cat sprijin am trimis la tine ..numai eu stiu ..ca sa vad rapoarte apoi ca pierd 100-150 din fiecare pentru ca nu sti sa calculezi trupele necesare in functie de cate atacuri vin.....ai avut sprijin cat pentru 3 persoane ....iar altii au pierdut sate in aceeasi zi tocmai de asta...

in fine ce a fost a fost.. nu mai comentez , dar deja toti de pe granita cu au atacuri cum cedeaza ... mai mult de atat eu nu imi mai bat capu pentru ca nu mai am pentru cine ...

este prima lume unde am jucat ..m-am simtit bine ..dar aum ... no comment.. ceea ce este in momentul actual in bb lasa de dorit ...suntem 4 conducatori si toate se paseaza la mine ...



oricum ca sa termin aici pe forumul extern ..am sa repet ceea ce au zis multi si au avut dreptate nici un trib advers nu a fost instare sa distruga bb-ul .... ci sa distrus din interior. ( nu pierdea nimic bb-ul daca nu se intamplau urmatoarele faze din interior )

pna-uri cu dusmanii....
sau cum a inceput sa creasca cavalleras ( cucerind 20 sate goale de la fosti colegi din regal ..iar apoi primesc raspuns de la cel care le-a pierdut " pai il mai las sa ia ca am moral mic " ...adica hai ca il las sa creasca sa am apoi de unde recupera ... )

de la intarile si iesirile repetate ale unora si amenintarile altora.

de la faza ca au atacuri si imediat lasa siter..

de la faza ca existau persoane in bb pe 3 granite cu conturi in siter si pe toate aveau atacuri ( erau oameni ..si ii apreciez dar deja sau dedicat prea mult pentru nimic )


si andrei oameni cu care sa putut juca au fost cei cu care am atacat eu die .... 3-kuri aveam de oameni cu care atacam ....sprijineam granita ( tine cont ca nu eram blindati si totusi la atacuri organizate am pierdut doar 1 sat noi ) avand si sprijin in alta parte ( pe vremea aia CL si apoi granita dmc ) aia au fost oameni fara "basini pe cap " si care au stiut cand sa ceara sprijin si cat ..si au stiut ca a doua zi dupa atacuri sa il trimita acasa sa il foloseasca altii .... nu asa cum sunt la alte granite ...va bag 600-700-800 ferme sprijin ..aveti apoi atacuri va mai bag 600 -700 .si dupa iar veniti si cereti ..pai va intreb eu de unde atata ? credeti ca e fabrica de aparare la mine ? sau la cei de langa mine ? va spun eu sunt jucatori care nu au sprijin in triburile adverse (decat trupe proprii ) si al dracu daca pierd un sat ..si apoi si pe ala il recupereaza ..gen zughyku si org4 ( cine e acum pe cont ..stiu ca nu mai este proprietara ) ..pentru acei jucatori am respect ca stiu sa se descurce cu ce au si stiu sa ceara cat au nevoie ..nu sa stea cu 2 000 -3000 ferme si apoi sa vina sa mai ceara... ( avand in vedere ca un singur k are aprox 3500 sate ..si nu sunt toate de aparare ).



asa sa dus bb-ul si se va duce ..prin inactivitate ..prin oameni care la prima problema fug....oameni care nu stiu sa ceara cat au nevoie si cer mai mult ..iar altu moare langa ....prin pna-uri cu dusmanu ( sa ii mearga lui bine si vecinu sa piarda ) ...etc prin oameni care nu stiu ce e aia echipa.


o seara buna.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Doggy iti dau dreptate 1/2 din postarea ta.
Au fost sprijiniti juc care nu meritau , au fost iertati juc care nu meritau.V am zis de 100 de ori juc ca alin , angel , si stii tu care mai erau , nu au ce cauta in BB.Voi ati zis :lasa ma ca ne ajuta, cum ajuta??? Cu scandaluri in fiecare zi???
Nu a stat BB doar in grupa DIE.Cand era grupa die tine cont ca aveam razboi cu , PCA si WOG.Nu compara tribul Die cu PCA, in die erau 3-4 juc care stiau jocul .
SPrijinul a fost bagat unde nu meritau.Jucatorii buni au fost lasati balta si s-a carat tot la poamele astea care dau sitter cand vad 100 atace.Tine cont , cat sprijin am primit eu pe contul ala , si tine cont ca era cont 100% de granita ,imi venea sa o iau razna cand vedeam cate circulare se dau si cand vedeam ca se cere sprijin pe sate cu 30 k.
BB a fost cel mai bun trib , dar acuma a ajuns o ruina , jum din juc isi negociaza plecarea , jum in sitter. Pacat de jucatorii care vor sa mai joace , dar aia se duc , exista PNA uri in BB si multe pile.Exista curve care pe fata sunt colegi si pe la spate ** cu OUT si DMC.
V am salutat , multa bafta , dar nu stiu cat mai tine.....
 

DeletedUser30628

auzi mihai unu la mana eu demult am vrut sa ma las de acest joc ....2 la mana nu pot neglija munca din cauza jocului....pentru ca jocu nu imi da de mancare ....3 la mana cand au inceput atacurile pe mine nu eram eu pe cont ca eram la munca...aveam sitter atunci,asa ca nu mai ** aiuria daca nu stii cum sta treaba daca imi era frica de atacuri nu mai jucam pe acest joc,plus prin cate razboaie am trecut impreuna cu BB si nu imi placea jocu deja eram jos.......asa ca daca m-am hotarat sa ma las nu a fost din cauza atacurilor ......da au dat in mine foarte mult.......dar nu m-am preocupat ....si plus de asta nu am fost eu cel care nu a stiut sa ceara sprijin,ti-am dat satele fix cu cate ferme trebuiau pe ele,dar pe alte sate sa umplut cu zeci de ferme fara sa cer atat .....si cand ti-am zis ca ati blindat 15 sate si restu 30 erau goale.......cum m-am descurcat????in primu atac am pierdut 7 sate nu mai multe cat am fost eu la pc asa ca nu mai ** aiureli......

MA LAS DIN CAUZA CA NU MAI TIMPU NECESAR CA INAINTE,PLUS DE ASTA SUNT TANAR SI AM DECIS SA NU MAI STAU NON STOP IN FATA LA PC SA JOC TRIBURILE......CAND POT IESI SA MA DISTREZ SI EU,FARA SA MA STRESEZ CA AM ATACURI SAU CINE STIE CE PROSTII......ASA CA NU MAI BAGA DE VINA CA DIN CAUZA LA ATACURI MA LAS ;)...DACA VREI ITI ARAT CA REVIN INAPOI CUM TREBUIE PE CONT SI IN MAXIM O LUNA AM LA LOC PUNCTELE SI SATELE PIERDUTE LE RECUPEREZ IN SCURT TIMP.....DAR ORICUM NU AM CUI SA II DOVEDESC TREABA ASTA PENTRU CA NU MAI ARE ROST INTOARCEREA MEA ;)

BAFTA VA DORESC SI UN JOC PLACUT
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser28165

@doggy - m-ai laudat pe 2 conturi :))) , dar si altcineva merita felicitat pe acel cont :). Ghiciti.


@andrei - te asigur eu ca a existat un singur PNA intre jucatorii BB-DMC si acela era oRG4 - lorenzzo care s-a rupt chiar azi.


@piter - mi-a facut placere sa rad cu tine de toate fenomenele lumii 13:))))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser31820

mda ce sa zic.
Am vazut si eu acum cateva zile ce e in BB,si mi a venit sa plang.

Jucatori care cer sprijin pe sate atacate de porpii colegi culmea si pe zid 0.

Numai e nimic de zis,decat ca totul s ar fi putut evita daca BLC nu mergea in BB si daca Regal nu fuziuna cu OUT.

De acolo,sincer s a stricat jocul,si nu numai pt BB ci pt toti ,s a distrus balanta puterii.

Si uite asa lumea 13 s a uratit subit.

Nu mai e nimic de zis,decat feilictari coalitiei si felicitari BB ului,care sincer a dat dovada de un curaj si de o tarie rara intalnita pe acest joc.

O mana de oameni ,au rezistat contra catorva sute si eu cred ca taria lor este de laudat.

Lumea 13 oricum s a incheiat pt toti de la acele 2 fuziuni,si a fost inchisa de ~B~B~

Noroc in viata reala,si daca veti da si oamenii din coalitie si cei din BB dovada de atata caracter si de principii cum ati dat in joc si in viata reala veti ajunge mari.

Numai bine,si toate cele bune,fara pica :D
 

DeletedUser30628

@doggy - m-ai laudat pe 2 conturi :))) , dar si altcineva merita felicitat pe acel cont :). Ghiciti.


@andrei - te asigur eu ca a existat un singur PNA intre jucatorii BB-DMC si acela era oRG4 - lorenzzo care s-a rupt chiar azi.


@piter - mi-a facut placere sa rad cu tine de toate fenomenele lumii 13:))))

eu mereu am fost asa omule :) cand mai atacat ai vazut ca nu ti-am dat msg sa te injur si dinalea ;) am ras si am glumit.....dar uite ca nu sunt oameni care fac treaba asta :) daca le dai msg cica le dai msg de frica :)) si na....oricum mie mi-a placut l13 si tin foarte mult la lumea asta pentru ca am trecut prin multe impreuna cu colegii mei....dar daca nu mai am timpu necesar nu mai are rost sa stau sa ma stresez din cauza jocului :).....oricum eu va urez numa bine si pe joc si in viata reala ;)
 

DeletedUser

@doggy - m-ai laudat pe 2 conturi :))) , dar si altcineva merita felicitat pe acel cont :). Ghiciti.


@andrei - te asigur eu ca a existat un singur PNA intre jucatorii BB-DMC si acela era oRG4 - lorenzzo care s-a rupt chiar azi.


@piter - mi-a facut placere sa rad cu tine de toate fenomenele lumii 13:))))

Daca zici de mine , nu m-am referit la PNA urile din DMC.In DMC nu stiam ca exista asa ** :D:D:D
Dar in NBZ si OUT exista , si multi juc au crescut sau au scapat de atacuri din cauza asta.Cand stai pana la 4 dimineata sa organizezi un atac si te trezesti ca ei au PNA ti-se cam lasa de triburi si tot.
A fost frumos , pana la un pct , dupa aia s-au ridicat toti papagalii ,care la 100 atacuri nu stiau cum sa mi scrie mai repede sa le stau sitter , cand unii faceau interne altii tineau cate 10 sittere pe granita.Imi pare rau pt cei care merita si care vor s joace , dar sunt putin astia , restul joaca doar pt ei si ** cu dusmanii de cand ii stiu.Curve masculine , cand dau de greu se cara , tin la sate si nu la trib sau la cond care transpira sa le fie lor bine.
 

DeletedUser30628

oricum granita cu DMC inainta in favoarea noastra daca noi care am fost aveam timp si chef de joc :) incet incet dar inainta......dar cum nu sa mai putut am inceput sa pierdem :) ii ceva normal in jocu asta,pierzi,castigi....nu poti mereu castiga fara sa pierzi nimic....dar oricum nici BB nu mai ii ceea ce a fost odata,atunci ne respectam toti,ne ajutam,atacam impreuna faceam totul impreuna(legat de joc).....dar na oricum ceea ce ii prea frumos nu dureaza mult :)
 

DeletedUser

oricum granita cu DMC inainta in favoarea noastra daca noi care am fost aveam timp si chef de joc :) incet incet dar inainta......dar cum nu sa mai putut am inceput sa pierdem :) ii ceva normal in jocu asta,pierzi,castigi....nu poti mereu castiga fara sa pierzi nimic....dar oricum nici BB nu mai ii ceea ce a fost odata,atunci ne respectam toti,ne ajutam,atacam impreuna faceam totul impreuna(legat de joc).....dar na oricum ceea ce ii prea frumos nu dureaza mult :)

treceam de DMC daca nu erau doi juc: 206cc si raj*, daca DMC nu avea acesti doi juc , nu rezistau in fata noastra.Dar asa , trec ei de noi.Cand am zis sa jucam nu eram bagat in seama , sa va vad acum , sa vedeti cum se joaca acum :D:D:D si nu in k 65 sau 76.
 

DeletedUser28165

granita cu BB s-a bazat pe inaintarea voastra pana intr-un anumit punct iar apoi o contra-ofensiva rapida.

De-ati fi continuat ar fi fost tot una , ai incredere in mine :D


@andrei - sunt mult mai multi jucatori , de care nu ai auzit niciodata , nu au iesit niciodata pe extern , si totusi , sunt in stare sa tina o granita FOARTE BINE ;).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

auzi mihai unu la mana eu demult am vrut sa ma las de acest joc ....2 la mana nu pot neglija munca din cauza jocului....pentru ca jocu nu imi da de mancare ....3 la mana cand au inceput atacurile pe mine nu eram eu pe cont ca eram la munca...aveam sitter atunci,asa ca nu mai ** aiuria daca nu stii cum sta treaba daca imi era frica de atacuri nu mai jucam pe acest joc,plus prin cate razboaie am trecut impreuna cu BB si nu imi placea jocu deja eram jos.......asa ca daca m-am hotarat sa ma las nu a fost din cauza atacurilor ......da au dat in mine foarte mult.......dar nu m-am preocupat ....si plus de asta nu am fost eu cel care nu a stiut sa ceara sprijin,ti-am dat satele fix cu cate ferme trebuiau pe ele,dar pe alte sate sa umplut cu zeci de ferme fara sa cer atat .....si cand ti-am zis ca ati blindat 15 sate si restu 30 erau goale.......cum m-am descurcat????in primu atac am pierdut 7 sate nu mai multe cat am fost eu la pc asa ca nu mai ** aiureli......

MA LAS DIN CAUZA CA NU MAI TIMPU NECESAR CA INAINTE,PLUS DE ASTA SUNT TANAR SI AM DECIS SA NU MAI STAU NON STOP IN FATA LA PC SA JOC TRIBURILE......CAND POT IESI SA MA DISTREZ SI EU,FARA SA MA STRESEZ CA AM ATACURI SAU CINE STIE CE PROSTII......ASA CA NU MAI BAGA DE VINA CA DIN CAUZA LA ATACURI MA LAS ;)...DACA VREI ITI ARAT CA REVIN INAPOI CUM TREBUIE PE CONT SI IN MAXIM O LUNA AM LA LOC PUNCTELE SI SATELE PIERDUTE LE RECUPEREZ IN SCURT TIMP.....DAR ORICUM NU AM CUI SA II DOVEDESC TREABA ASTA PENTRU CA NU MAI ARE ROST INTOARCEREA MEA ;)

BAFTA VA DORESC SI UN JOC PLACUT


1 la mana ..nu am zis ca te-ai lasat din cauza atacurilor am zis doar ca ai cerut mult prea mutle ferme fata de cat ai avut nevoie ....am avut rapoarte de la tine cu sat cu 90 000 din fiecaresi 20 atacuri... ti-am zis si o repet nu stii sa calculezi cate ferme sunt necesare in functie de cate atacuri sunt

acelasi lucru e valabil si pentru altii incercati sa vedeti ca un sat cu 50 000 din fiecare si cu 40 000 -50 000 grei rezista la 150 atacuri fara sa miste zidul ..nu stiti sa echilibrati trupele ...asta am spus si o repet. ai cerut sprijin pe sate ti-am bagat ..dar in loc sa ceri pe toate sa fie echilibrat tu ai blindat cateva excesiv si pe restu pauza.
 

DeletedUser

@doggy - m-ai laudat pe 2 conturi :))) , dar si altcineva merita felicitat pe acel cont :). Ghiciti.


@andrei - te asigur eu ca a existat un singur PNA intre jucatorii BB-DMC si acela era oRG4 - lorenzzo care s-a rupt chiar azi.


@piter - mi-a facut placere sa rad cu tine de toate fenomenele lumii 13:))))

te-am laudat pentru stilul de joc ...atat pentru cealalta parte si banuiesc ca stii la ce ma refer m-ai dezamagit.... iar legat de lorenzzo stiu foarte bine ce pna-uri are ...org4 nk0 valentina 1 ... stiu bine .stiu ca pierde sate cu trupele proprii in satele vecine in loc sa omoare nobili cu ele . ..stiu si vad tot ce se intampla ... dar nu imi mai bat capu cu ele
 

DeletedUser

iar andrei ..stiu ca bb nu a stat in granita die ...dar eu m-am referit la modul lor de joc ..la cat de uniti au fost ..tinand cont ca au fost jucatori care erau prima data pe triburile ..au fost jucatori care au stat in banca lor si si-au facut treaba ceea ce incearca sa faca si acum ( cei care au mai ramas din ei ) ...arata mie unu din ei care a facut probleme in bb ( inafara de cristina si alin ..cu care tu ai avut discutii ) ...eu zic ca nu o sa gasesti nici macar 1 singur ..

kojones
luc14s
asy2000
ella77
balanel10
nicksano
Clloluc
InseamnaO
monte cristo
angel34
dangabi17
Mihaielis
YPMEN
chidana
sasihui
danvally
edy123
denis2008
bardta
GuzunGenea
MMarinik22
upurulu
banu32
cavalerulDAC
cojocel

si da nu m-am referit nici eu la pna-urile cu dmc ...ci la nenumaratele pna-uri cu out si nbz care au stricat zona pe banda.


oricum andrei indiferent ce parere au altii despre tine ..eu te respect pentru ca ai dus bb-ul unde a ajuns si l-ai tinut din scurt, dar orice lucru frumos trebuie sa aiba si un final ceea ce se intampla acum cu epava BB ... jucatori care cer sprijin ca vin atacuri de la colegi ( la atac organizat ) ..jucatori care urla ca "pai ai zis ca e satu gol si uite ca are trupe " ....mda nu a auzit de dodge ? ....si mai ales de inactivitatea creeata in trib ..multi jucatori pe granite pe sitere ...mute "curve " cum ai spus si tu...

pacat sincer ..dar pentru mine nu mai are nici un sens jocul ..nici o satisfactie ..nimic... mai joc doar pentru cativa jucatori cu care m-am inteles si ma inteleg bine ... daca ai putut sa observi am dat acum 2 sapt o circulara dupa ce am revenit in care ziceam ca nu ma mai stresez si nu imi mai bat capu cu cine nu merita ..si ca se pot pierde si 1 000 sate pe granite daca nu stiu sa inteleaga cateva chestii marunte ...


oricum e doar un joc si important este sa ramai cu prietenii ...pentru ca satele nu le iei acasa.



iar referitor la multiplele intrebari daca incep pe lumea 21 ..raspunsul este NU . pentru ca nu se mai merita .. nu mai are farmec jocul pentru mine ...am alte alea pe cap in viata reala si nu se mai merita sa muncesti atat ca la final sa ai parte de o dezamagire totala . Plus ca deja sunt cu cei apropiati pe alt joc unde intru de placere si sa ma relaxez ....si tin legatura cu ei in fiecare zi .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser30628

ma mihai ma :)) tu o tii pe a ta si atat :))....pacat ca am sters de la notite satele cu sprijinu necesar...ca ti le aratam direct ;)
ti-am zis cand au inceput atacurile nu eram eu pe cont....si a cerut la greu ;)....deci nu ma mai baga pe mine aiuria.....eu cand am venit de la munca si am intrat pe cont ti-am dat lista in felu urmator...

satu atacat-ferme necesare si timpu......nu tiam zis baga 50 de full de aparare pentru ca stiu ca nu avea rost sa il umplu de aparare......
dar na tine-o tot pe a ta eu sunt un Noob....nu stiu cate sate de aparare sa iti cer ;)
 

DeletedUser31820

cert e ca piter si cu inseamnaO au distrus tribul

Intentionat sau nu l au distrus
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus