lumea 22

DeletedUser35749

Dragi jucători,


În data de 29 septembrie 2010, între orele 9:00 şi 13:00, vom deschide lumea 22.

Datele lumii :

- versiune nouă de joc Triburile 6.5
- viteza serverului: 1
- viteza trupelor:1
- timpul de construcţie a clădirilor se poate înjumătăţi în schimbul unor puncte premium
- numărul de membrii în trib va fi limitat la 80
- ATENŢIE: membrii din acelaşi trib nu pot fi atacaţi, aceste atacuri se vor transforma în vizite
- se va putea alege direcţia satelor la început
- biserică
- tabere militare
- trofee
- paladin activat ( nu poate găsi obiecte)
- sate bonus speciale
- bonusul de noapte activ
- perioada protecţie iniţială - 5 zile
- moral – activ (depinde de timp)
- nobilul poate străbate o distanţă de 70 de câmpuri
- taleri cu cost redus (factor 0.8)
- preţul generaţiilor nobile rămâne constant



Vă doresc mult succes în joc şi distracţie plăcută!

Carmi


Era de asteptat :D
 

DeletedUser

setarile astea s-au ales dintre cele mai naspa?
ok... sa zicem ca era de asteptat viteza mica... da' si biserica?!?!?!
- ATENŢIE: membrii din acelaşi trib nu pot fi atacaţi, aceste atacuri se vor transforma în vizite
asta e cea mai naspa :(( si nu o spun ca m-ar tenta innobilarile interne... da' e naspa pt atacuri organizate, relocare membrii si alte abureli.
naspa rau setarile :( rusinicaaaa
 

DeletedUser25287

Probabil ca voi fi trimis in vacanta pentru ceea ce voi spune insa o fac totusi:

Rusinica domnilor administratori, atat pentru ipocrizia vadita ( spuneati cu cateva zile in urma ca datele de la acel link sunt doar teste si nu cele reale ), nu-i frumos ca tocmai domniile voastre sa ne ascundeti adevarul, si totodata pentru lacomia dovedita de setarea cu cladiri pt puncte premium, din nou dovediti ca sunteti romani, si ceva imi spune ca de acum va trebui sa ne obisnuim ca toate lumile nou lansate sa aiba acea setare din start.

Mine@ are dreptate, asta este probabil cea mai urata lume pe care o puteati nascoci, pacat ca acest joc incepe sa devina urat mai nou nu numai din cauza celor care il joaca...

O zi cat mai placuta tuturor va doresc.
 

DeletedUser

Dragi jucători,


În data de 29 septembrie 2010, între orele 9:00 şi 13:00, vom deschide lumea 22.

Datele lumii :

- versiune nouă de joc Triburile 6.5
- viteza serverului: 1
- viteza trupelor:1
- timpul de construcţie a clădirilor se poate înjumătăţi în schimbul unor puncte premium
- numărul de membrii în trib va fi limitat la 80
- ATENŢIE: membrii din acelaşi trib nu pot fi atacaţi, aceste atacuri se vor transforma în vizite
- se va putea alege direcţia satelor la început
- biserică
- tabere militare
- trofee
- paladin activat ( nu poate găsi obiecte)
- sate bonus speciale
- bonusul de noapte activ
- perioada protecţie iniţială - 5 zile
- moral – activ (depinde de timp)
- nobilul poate străbate o distanţă de 70 de câmpuri
- taleri cu cost redus (factor 0.8)
- preţul generaţiilor nobile rămâne constant



Vă doresc mult succes în joc şi distracţie plăcută!

Carmi


Era de asteptat :D

Nu mi se pare asa de rau.
Daca ar fi fara biserica ar semana putin cu L2.
Ma enerveaza setarea cu contul premium, in rest nu prea sunt dezamagit.... ma asteptam :D . Nu mi se pare ceva atat de rau ca are viteza 1, ma gandesc ca e bine ca o sa intru pe lumea asta din joi in Pasti, sau cand o sa imi amintesc ca exista.
Intr-un fel imi plac si setarile lumii 22, nu-s chiar asa de rele.
Ma rog, viteza mica e intr-un fel justificata de chestia cu CP, ca tre' sa ia si ei bani pe ceva, dar parca biserica nu-si avea rostul aici.
 

DeletedUser

aiurea setari.. intelegeam sa se fi facut o lume la modul asteia il locul L21... ca a fost de vara. dar de regula toamna intra ceva mai multi si ar fi mers ceva mai alert. dupa ce ca e viteza melcului, mai avem si biserica. paladinu e bun doar de farmat ca vine cu mainile in buzunar, limita mica de membrii o sa duca iar la aparitia triburilor cu enspe academii, nobilu merge chiar mai putin decat pe L18 (care are aproximativ aceleasi setari) si dupa ce ca dormim ziua, mai dormim si noaptea ca e bonus :( faza cu injumatatirea sincer nu ma deranjeaza... de unde resurse sa dai injumatatire cu 2400 productie? aaa... stai ca resurse or sa fie, traiasca autoclickul, ca si asa la ce setari sunt nu ai ce face si lasi pe automat sa joace singur
 

DeletedUser25287

Singurul lucru care parca indulceste amarul acestor setari ridicole este faza cu orientare activ, in rest nu are rost sa enumar ce este naspa, ca-s multe lucrurile care cumulat fac din lumea asta una nasoala rau si daca va fi sa intru in nici un caz nu fac purici multi.

nu cunosc pe baza caror criterii se aleg setarile astea insa dovedim inca o data ca suntem romani si gandirea ne este limitata de lacomie, tipic romanesc atunci cand vanzarile scad sa crestem preturile in loc sa cercetam care sunt cauzele scaderilor sa sa cautam metode noi de atragere a clientilor, la fel si aici, se inveneaza tot mai multe metode de fraiereala a celor care mai raman pe joc in loc sa se caute metode de a aduce jucatori noi, si ar fi multe posibilitati sa se faca acest joc mult mai atragator, ar putea sa se faca sondaje de opinie pentru stabilirea unor anumite setari la lumile noi, ar putea sa se tina cont si de parerea jucatorilor in anumite situatii ca la urma urmei noi le facem acest joc posibil, si multe alte mici chestii care ar face mai atragator acest joc, dar bineinteles ca nu se pune problema, atata timp cat turma de fraieri le fac pe plac e totul ok, stiti vorba ceea cainii latra, ursul merge
 

DeletedUser22973

Mda urate setari!
Nu prea o sa joace lumea...!
Dupa ce e viteza mica , mai e si biserica, si nici paladinu nu vine cu ceva.. aiurea rau!
In loc sa faceti setari calumea sa faceti jocu mai fun, voi ne alungati dupa triburile! In fine....!
 

DeletedUser25287

Parca si vad cum in stilul asta peste 1 an sau 2, media de varsta in randul jucatorilor pe lumile noi va ajunge undeva pe la 12, 13 maxim 14 ani =)))

asta vor si cred ca asta or sa aiba..
 

DeletedUser

poi dar astia mici baga premium de pe telefon...varianta care lor le convine cel mai mult :D
 

DeletedUser6558

Ca să zic aşa, există o categorie de oameni care nu îşi permit să stea zile în şir pe triburi. Într-o oarecare măsură, ţinta acestui joc nu o reprezintă numai segmentul "dependenţi de net", ci şi segmentul "utilizatori ocazionali" , "copii de liceu plictisiţi" "mămici plictisite" "angajaţi stresaţi şi/sau plictisiţi ai firmelor de contabilitate/transporturi/finanţe/vânzări" (deşi ăia de la vânzări joacă mai mult travian ) Care, fiind angajaţi, nu prea stau toată ziua să dea atacuri. Viteza 2 nu e pe placul tuturor, ca să zic aşa. Mie nu îmi place să stau 3 zile pe triburi non stop ca să trimit atacuri şi să iau un sat şi apoi să văd cine-l atacă.
 

DeletedUser

Ca să zic aşa, există o categorie de oameni care nu îşi permit să stea zile în şir pe triburi. Într-o oarecare măsură, ţinta acestui joc nu o reprezintă numai segmentul "dependenţi de net", ci şi segmentul "utilizatori ocazionali" , "copii de liceu plictisiţi" "mămici plictisite" "angajaţi stresaţi şi/sau plictisiţi ai firmelor de contabilitate/transporturi/finanţe/vânzări" (deşi ăia de la vânzări joacă mai mult travian ) Care, fiind angajaţi, nu prea stau toată ziua să dea atacuri. Viteza 2 nu e pe placul tuturor, ca să zic aşa. Mie nu îmi place să stau 3 zile pe triburi non stop ca să trimit atacuri şi să iau un sat şi apoi să văd cine-l atacă.

am jucat travian, pana a ajuns exact cum or sa ajunga triburile in curand: ai gold, faci totul instant... faza e ca oricum, triburile incep din ce in ce mai mult sa semene cu travianul. am jucat 4 ani si m-am lasat din cauza magariilor care se faceau... am zis sa ma apuc de un joc mai corect... uite ca am dat fix de frate-su.
lucrez de 5 ani in vanzari... am zile cand ma plictisesc pana si pe triburi, am zile cand nu imi vad laptopul. dar, tocmai pt ca nu am mereu timp liber (si nu constant) prefer o viteza mai mare. de exemplu... acum stiu ca pana la 4 nu am treaba, asa ca m-am apucat de dat niste atacuri. daca, in loc de viteza 2, aveam viteza 1, nu as fi terminat cu ele asa repede. tocmai lipsa timpului ma face sa vreau viteza mai mare... atac mai repede, farmez mai repede, am productie mai mare... toate astea ma fac sa castig timp.
si... facand parte in egala masura si din categoria "dependenti de net", viteza ma ajuta sa imi organizez timpul mult mai bine. decat sa stau 2 ore sa ridic un nivel la o cladire, mai bine ridic doua in acelasi timp...
am mai spus-o si ma repet... viteza mica e o politica buna de marketing, dar pe termen scurt. in loc sa ai nobili in 2 saptamani, ii ai intr-o luna... 2 saptamani de premium in plus, 2 saptamani cu jucatori mai multi (ca nu sunt innobilati asa repede). in schimb, pe termen lung, se schimba treaba... in loc sa joc pana la 20 de sate, ma limitez la 7-8-10... ca ma plictisesc, sau apare lumea urmatoare (probabil cu setari mai bune) dar ca timp (bani) e acelasi lucru. faza e ca banii tot si-i scot... chit ca nu intra 1k de platitori de premium si intra doar 500... per total, se scot aceiasi bani
 

Crystallis

member
Scor reacție
0
Carmi esti bestiala...exact cum am vrut eu lumea...;) Dar vreau ca paladinul sa gaseasca obiecte...te rog eu frumos, modifica optiunea cu paladinul plz....

A da si faza ca nu poti sa inobilezi intern...hai frate...daca in vre1 razb cine devine inactiv...si un putem sa-i inobilam intern....trb sa-i dam afara....sa nu mai zic ca afla si inamicu....
 
Ultima editare:

DeletedUser

Cele mai slabe setari posibile viteza 1 + biserica, lumea 22 va fi cea mai slaba lume,vroiam sa intru cu niste prieteni sa facem un trib dar cand am vazut ce setari aiurea m-am razgandit si nu vom mai intra pentru restu... Va urez distractie placuta la innobilat sate de barbari si inactivii pana va vine acru,asta daca nu va plictisiti pana va faceti nobilul si va lasati de joc. :mad:
 

pirates406

member
Scor reacție
0
aia cu injumatatirile, biserica si vizitele sunt ,,chestiile`` ,,naspa`` din aceasta lume, restul e oke! ;)
 

DeletedUser

Injumatatirea vietii :)), gata la Romani o sa fie pe toate serverele, cu noi isi permit.

Cand ne dati si 1000 de cai pe, 200 pp'uri ? (simt eu ca nu mai e mult).
 
Sus