Discutii Interviuri Ro 22

  • Autor subiect DeletedUser4920
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser24244

Pe lumea 14 de la inceput si pana s-a desfiintzat a dominat tribul Hools, apoi stiu ca s-a format un nou trib tare dar nu mai stiu ce s-a intamplat ca nu am jucat mult timp. Era o lume asemanatoare cu 22...eu nu am zis de el ceva ca jucator, ma refer la tribul in sine. E o diferentza intre individual si a incerca sa conduci un trib si nu stiu cat succes sa ai cu 80 de membrii in trib. Eu sunt adeptul triburilor de 30-40 daca vrei sa te descurci ca unic conducator, la un numar mai mare de membrii nu faci fatza singur
 

DeletedUser

SI eu sunt adeptul triburilor cu putini membri,uitate la shadow 4 oameni si incercam sa face fata tuturor.
Pe l9 am fost lider in IMMO si cu membri destul de multi am reusit sa pot organiza,un leader daca stie juca si are timp poate organiza tot.Iti spun din propia experienta daca un om se ocupa cu adevarat de un trib cu oameni adevarati pot bate orce trib.
 

DeletedUser8835

in multe multe multe cuvinte ai zis ca activii bat inactivii...
 

DeletedUser

in multe multe multe cuvinte ai zis ca activii bat inactivii...

Nu neaparat asta activi vs activi pot castiga si cei mai multi.Cheia succesului unui trib este intemaietorul,intodeauna trebuie sa iti pui colegul sa face ce stie el mai bine.
 

DeletedUser8835

Adica activii bat inactivii, si aia mai multi bat pe aia mai putini; asteptam ceva mai revelator.

Parerea mea e ca intemeietorul e egal cu zero. A se face diferenta intre intemeietor si conducator.

Si chiar si conducatorul e cam degeaba, daca echipa nu e. Nu uita ca e un joc, nu un santier unde muncitorul este obligat sa asculte de sef (spre exemplu). Intr-un trib in care jucatorii actioneaza doar pentru ca le spune seful degeaba joci...nu mai e nicio placere.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Adica daca tu stii sa face gogosi, trebuie sa face gogosi. Pai ori facem gogosi ori numai facem.
 

DeletedUser

Adica activii bat inactivii, si aia mai multi bat pe aia mai putini; asteptam ceva mai revelator.

Parerea mea e ca intemeietorul e egal cu zero. A se face diferenta intre intemeietor si conducator.

Si chiar si conducatorul e cam degeaba, daca echipa nu e. Nu uita ca e un joc, nu un santier unde muncitorul este obligat sa asculte de sef (spre exemplu). Intr-un trib in care jucatorii actioneaza doar pentru ca le spune seful degeaba joci...nu mai e nicio placere.

Totul depinde de leader!!
Omule un leader trebuie sa stie sa isi atraga oameni langa el,totul consta in a castiga increderea colegilor. Da si eu sunt adeptul triburilor cu 10-20 de oameni,asa vrea sa fie si shadow...insa nu inseamna ca daca tribul are 70-80 de oameni nu poate fii unit.
 

DeletedUser8835

De ce tipi?

Eu cred ca gresesti, si-ti subestimezi colegii de trib. Odata ce vezi totul din postura liderului (ca suntem romani), tu nu ai decat subalterni in trib; e un pic șui treaba
 

DeletedUser

De ce tipi?

Eu cred ca gresesti, si-ti subestimezi colegii de trib. Odata ce vezi totul din postura liderului (ca suntem romani), tu nu ai decat subalterni in trib; e un pic șui treaba

nu-i subestimezi,nu am facuto niciodata...pai dageaba e lider bun daca nu ai oameni buni, pana la urma colegi de trib fac totul insa conteaza cel mai mult leaderul.
 

DeletedUser8835

pai fac totul sau nu?

liderul conteaza cel mai mult, sau colegii fac totul?

sau...?!

...facem gogosi, pana la urma

Succes!
 

DeletedUser

pai fac totul sau nu?

liderul conteaza cel mai mult, sau colegii fac totul?

sau...?!

...facem gogosi, pana la urma

Succes!

Nu ai inteles ideea mea.
Liderul conteaza cel mai mult,dar tribul face totul:D
Ma rog parerea mea e ca legend pot face performanta pe lumea asta chiar daca au +70 membri
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
mie mi-a placut treaba cu distractia:))
oare cati se distreaza si mai ales oare cati cunosc notiunea de distractie?
 

DeletedUser

exemplu : distractia cea mai are e cand trimiti noobi la margine in iarba verde .
saraci se jura ca vor deveni mai buni pe urmatoarea lume , dar si acolo vor fi inobilati cat ai zice peste !
 

DeletedUser

may bună întrebare cătă alţi ia jocu prea în serios şi tu îi mai întrebi de distracţie ?

Eu mă distrez pe 21 5 răbboiae câştigate în 1 luna :))
 

DeletedUser

eu unu ma distrez vazandui pe uni care mint sau tradeaza pentru niste sate virtuale
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
vedeti voi fiecare interpreteaza distractia in sinea lui.
eu personal ma distrez cand sunt injurat de victimele de pe joc dar recunosc ca de multe ori uit ca asta e un joc si imi fac nervi inutili.

oricum cred ca distractia pe joc ar trbeui sa fie diversa sa ne confruntam cu situatiile cand priteni chiar din viata reala ne sunt dusmani aici, sa ma atac cu vecinul meu de bloc sa il cocosez cred ca m-ar amuza destul:)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus