Viitorul L 5

DeletedUser

danimaxxx te rog nu imi lua satul sa vad si eu ce se mai joaca pe lumea asta
:)))))))))))
 

DeletedUser18437

n-aveti chef sa dam cu totii stergere si sa ramana doar barbari p l5 ? :confused::D
 

DeletedUser25671

dati voi stergere caci eu continuu pe L5 si strang eu recolta in urma voastra =))
 

DeletedUser

David pe bune, hai sa ne sinucidem in grup, doar pentru ca anual se spanzura global si alti oameni. Sa dea stergere cine vrea, sa ramana cine poate.
 

DeletedUser

viitorul lumii 5 ?

pe viitor zic ca or sa se omoare toate triburile intre ele din cauza neintelegerilor
 

DeletedUser5809

Cum era si o replica celebra dintr-un serial vechi dar frumos: "in final, trebuie sa ramana doar unu". :D
 

DeletedUser

2 din primele 7 triburi care sunt aliati pana in vara vor fi in razboi parerea mea
 

DeletedUser5809

Pai si nu e bine razboi?
Am jucat si eu pe lumi vechi, devine asa plictisitor doar sa inobilezi in stanga sau in dreapta sate barbare si cu cat astepti mai mult, cu atat se lasa mai multi jucatori. Un razboi e intotdeauna amuzant, mai ales in stadiu asta, sute/mii de atacuri trimise, suport peste tot, iti faci griji ca nu ai sa iti aperi toate satele, te gandesti care le lasi asa, care le trimiti suport, unde ataci, pe cine ataci. Ce imi placea sa organizez atacuri, noi faceam 3 sectiuni separate, 2 erau cu valuri de fake si unu real. Ce vremuri:X
 

DeletedUser

si totusi care este viitorul L5?
ce razboaie mai apar? (ca asta e tare rau 3-SLA - WATED - Magic, dar zic sa fie fiecare pentru el)
care este urmatoarea fuziune?
 

DeletedUser

wanted se va mai intari dupa care inevitabil urmeaza razboi cu voi. posibil si cu magic (zise mama omida)
 

DeletedUser16415

wanted se va mai intari dupa care inevitabil urmeaza razboi cu voi. posibil si cu magic (zise mama omida)

ce bine ca unii dintre noi "CRED" in stiinta .

ce zice "omida" legat de ramsitele crazy? vre-un "ales" care se va "naste" si va readuce crazy ca si trib cuceritor al lumii 5? :D :D :D
 

DeletedUser

Intre timp m-am calmat, ca-ti ziceam vreo 2 sfinte. Nu-l inteleg pe Nelu de ce nu va raspunde precum s-ar merita in unele cazuri, dar fie este alegerea lui.
 

DeletedUser16781

Viitorul lumii 5 se descuta intre mai marii acesteia :)), in niciun caz pe forum :p

Legat de de topul jucatorilor , lumea 5 se va termina cu mine atata timp cat Magic ma are cu blue pe harta :)) sau macar mov :)) sau albastru :p

Legat de topul triburilor, in afara de Magic si poate NewAge,in momentul actual nu cred ca este vreun alt trib care sa emita pretentii la dominarea lumii 5. Asta nu inseamna ca lumea 5 are doar 2 triburi bune ci ca indiferent de activitatea triburilor mici aceastea vor rezesta cu greu presiunii triburilor mari ;)

Oricum mai e mult timp pana la inchiderea lumii 5 si nu se stie ce se poate intampla :p
 

DeletedUser

legend chiar nu merita. oricum e deja victima in tot ceea ce se intampla si o stie si el.
 

DeletedUser18437

L5 n-are niciun viitor ... nu mai sunt triburi cu multi jucatori activi,majoritatea jucatorilor care au ramas pe joc sunt inactivi/individualisti.
 

DeletedUser

stii vorba aceea : are fiecare familie , etc :D cam peste tot se intampla la fel , dar asta nu inseamna ca lumea respectiva nu are un viitor :) presimt o cadere de proportii a unui trib din top 6 , si o uriasa ascensiune a unui alt trib din acelasi top :D
 

DeletedUser25671

L5 n-are niciun viitor ... nu mai sunt triburi cu multi jucatori activi,majoritatea jucatorilor care au ramas pe joc sunt inactivi/individualisti.

exceptie de la aceasta regula fac triburile WANTED si MoH care cred eu ca vor mai anima cat de cat aceasta lume "aproape pustie"... ;))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

In viitorul lumii 5 tribul WANTED va avea un cuvant greu de spus, uitandu-ma doar pe statistica oferita de KinGFlex ( la cei mai activi de acolo ZaMaster : agresor=27,7 milioane / aparator 111,2 milioane ; KinGFlex: agresor=19,2 milioane, aparator=14,8 milioane, danimaxxx: agresor=22,9 milioane, aparator=40 milioane plus artificie ce face macel unde ataca:) ), observ ca si alti jucatori au revenit puternic la ei (am o unda de dezamagire ca in 3-SLA nu erau asa activi ) cred ca usor da sigur vor avea echipa cea mai tare de pe L5 ( mai bine putini da buni decat multi si te rogi de ei ).
Oare ce suprize ne mai ofera ALIAT, cu cine va mai face razboi, cine i-si va permite sa-i atace, pentru ca ei in 2-3 luni au facut ceva extraordinar (crazy OUT, Unique OUT).
Intrebari pentru ZaMaster: Cate sate mai ai de gand sa innobilezi?
In luna martie ai luat 500 sate numai tu, mai ai nobili?
Te-ai certat cu colegi mei pentru Imparatul-BT, de curiozitate cati nobili are?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

iti apreciez vorbele frumoase, esti tare dragut :* inca mai avem si noi de munca, dar ne omoara timpul, serviciul, cateodata si cheful :p de-aia am zis intotdeauna ca nu exista jucatori foarte buni, ci jucatori cu mai mult timp liber la dispozitie :p bineinteles cu mici exceptii printre care tu, hector, acidutzu, titone... voi m-ati uimit cand eram dusmani :)
 

DeletedUser

daniel te contrazic
apreciez pe aliat ca si jucator si lider insa de data asta nu are merit in desfiintarea celor 2 triburi.

crazy au ales singuri sa fie "out" cum zici tu. ei si-au ales sfarsitul si nu a fost cauzat de altii.
in 3 ani s-au chinuit multi sa-i scoata de pe harta si nu au reusit, mai trecea multa vreme pana cand aliat ar fi reusit ceva.
sa fim realisti, ditamai triburile s-au chinuit sa infranga o mana de oameni...fara succes, desigur :)))
si tot cum spuneai tu mai sus, crazy au fost "putini dar buni"

unique s-a dus fix acum 1 an de zile. nu ca i-ar fi infrant cineva ci ca s-au tras mai bine sforile dintr-o anumita parte iar ei nu au fost uniti si s-au dezbinat.
unique era un trib de 8 jucatori la momentul revenirii lui aliat in joc iar pe 3/4 din conturi erau jucatori pro magic asa cum bine se stie...si cum bine se vede unde sunt acum acele conturi.
nu-i un secret pentru nimeni cat sprijin aveam noi de pe acele conturi unique si ca erau tinute acolo doar ca sa fie protejate si sa ne poata sprijini in liniste.
cat blindaj am avut eu de la aikon si deghede iar skolka de la rainn doar cei care si-au rupt trupele degeaba in satele noastre stiu :))))

asa ca....
 
Sus