Viitorul L 5

DeletedUser

21.gif
))) , hai mai,ce-a fost ,a fost, aikon nu mai e :D
 

DeletedUser14300

tu ai grija sa respecti rezervarile magic:D:D:D a caror limita a crescut de la 50 la 100/ player:D:D:D...de frica sa nu ia wanted-ul mai multe barbare ca ei:D:D:D
 

DeletedUser14300

pacat ca nu pot da ca alti, vina pe sitteri...nu ma lasa bunul simt:D:D:D
si acum sa revenim la subiect:D:D:D...facem cheta pt lecitina si memo plus?...se pare ca unii pe aici au nevoie...ce sa-i faci, numarul conturilor creste ... dar tineretea nu mai revine:D:D:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

aici la treaba cu sitterii , sper ca nu ai batut asa , un apropo subtil :)) oricum, eu sunt martor ca ai avut sitter cand ai pierdut 1,5 mil. pct .. de restul te descurci :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14300

:)))) primele 80-100 de sate au fost pierdute de mine si nu imi e rusine sa o recunosc...dincontra, ma bucur ca am avut ocazia sa pierd ca sa imi dau seama ca nu pt sate joc acest joc ... si probabil as fi pierdut in continuare...nu in ritmul in care au pierdut sitterii, pt ca e altceva sa ai grija de contul tau decat de al altuia, ca sa nu mai zic si de timpul pe care isi permite fiecare sa il piarda pt joc:D
dar cel mai bine e sa iti cunosti prioritatile;) iar ale mele nu mai includ triburile:p si nu din cauza actiunii din ultimele luni ci din cauza administratorilor acestui joc care nu fac decat sa ne scarbeasca cu interventiile lor subiective si meschine!
paguba lor nu a mea...eu chiar ies in castig;)
*mai putine pp(sau chiar deloc)...mai multa bere:D:D:D ...
*mai putin timp pierdut pe joc...mai mult timp petrecut cu prietenii si familia:D:D:D
iar daca vreodata am chef sa revin...nici nu tre sa pun la socoteala satele pe care le-as putea lua de la dusmani...doar cu sate moka si tot as reveni in top 10 in mai putin de 2 saptamani:))))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

:))) genial rugayah :)) misto faza cu inobilatu...
da m-a inobilat rainn ... am inceput lumea cu el in trib. cu el ca prieten. am parasit cu el odata :D bine putin intarziat :))
Nu am dat contu la nimeni pentru ca e bataie de cap...
. Pentru crazy sau ce a mai ramas din ei. all4u nu este dnd (sau florina) contu e la aliat. de cand a fost spart el a recuperat contu .
Cat despre ce a facut pavone pe contu meu ... cred ca nu a dat prea multe loginuri... au fost alti de au stat. si nu vad unde e problema..
Jocul asta nu se "castiga" Daca castiga cineva? vreodata?
Nu se castiga prin 200000 de sate... nu se castiga de jucatori care au dovedit ca pot lua 30-40 de sate de la dusman intr-o zii ... nu se castiga de cei care au 20 de conturi. se castiga de cei care au rabdare. care nu stiu jocul. si asteapta ca prieteni/dusmani sa se lase de joc ...
Eu cred ca acesta lume va fii castigat de MAFIABUZAU :D mult succes :D
 

DeletedUser

*mai putine pp(sau chiar deloc)...mai multa bere:D:D:D ...

mna , aici sunt de acord cu tine . cand bem o bere impreuna , asa in cinstea administratorilor nostrii? :D

[...]nu se castiga de jucatori care au dovedit ca pot lua 30-40 de sate de la dusman intr-o zii ... nu se castiga de cei care au 20 de conturi. se castiga de cei care au rabdare. care nu stiu jocul. si asteapta ca prieteni/dusmani sa se lase de joc ...
Eu cred ca acesta lume va fii castigat de MAFIABUZAU :D mult succes :D

forta MAFIABUZAU :D
 

DeletedUser29092

:))) genial rugayah :)) misto faza cu inobilatu...
da m-a inobilat rainn ... am inceput lumea cu el in trib. cu el ca prieten. am parasit cu el odata :D bine putin intarziat :))
Nu am dat contu la nimeni pentru ca e bataie de cap...
. Pentru crazy sau ce a mai ramas din ei. all4u nu este dnd (sau florina) contu e la aliat. de cand a fost spart el a recuperat contu .
Cat despre ce a facut pavone pe contu meu ... cred ca nu a dat prea multe loginuri... au fost alti de au stat. si nu vad unde e problema..
Jocul asta nu se "castiga" Daca castiga cineva? vreodata?
Nu se castiga prin 200000 de sate... nu se castiga de jucatori care au dovedit ca pot lua 30-40 de sate de la dusman intr-o zii ... nu se castiga de cei care au 20 de conturi. se castiga de cei care au rabdare. care nu stiu jocul. si asteapta ca prieteni/dusmani sa se lase de joc ...
Eu cred ca acesta lume va fii castigat de MAFIABUZAU :D mult succes :D

Eh,eu cred ca ai fost putin mai mult deranjat de faptul ca nu am vrut sa iti dau contul.Dupa ce te-am refuzat ai facut chiar si o "oferta"..Oare cat erai dispus sa dai? Imi povesteai cum ca trebuie sa formezi un nucleu in zona pentru a-ti asigura tot k24,ca ai nevoie de un cont mare..etc..ti-am zis sa innobilezi pe all4u si ai spus ca e prea mic acest cont,nesatulule :))
Cand ai vazut ca nu iti mai ies manevrele,ai dat delete.Astept sa dea vecinii delete? :)) Nu astept..imi mai fac ei cate un cadou ;)
 

DeletedUser

Eh,eu cred ca ai fost putin mai mult deranjat de faptul ca nu am vrut sa iti dau contul.Dupa ce te-am refuzat ai facut chiar si o "oferta"..Oare cat erai dispus sa dai? Imi povesteai cum ca trebuie sa formezi un nucleu in zona pentru a-ti asigura tot k24,ca ai nevoie de un cont mare..etc..ti-am zis sa innobilezi pe all4u si ai spus ca e prea mic acest cont,nesatulule :))
Cand ai vazut ca nu iti mai ies manevrele,ai dat delete.Astept sa dea vecinii delete? :)) Nu astept..imi mai fac ei cate un cadou ;)

Asa E :D BAFTA LA CUCERIREA lumii :))) o sa se scrie in cartile de istorie :D
 

DeletedUser28354

:)))

oricand:) nu mai imi fac de mult griji pt atacuri asa ca am timp;)



din cate se vede slabut cu timpul :)) dar o intrebare pt toti : vad ca e contraverse peste tot , eu as propune cei care au mai multe conturi sa dea stergere sa ramina cate un singur cont dar oare sar face asa ceva? nu' suntem romani jucam cu 5 conturi si nu facem nimic la un moment dat o sa fie L5 ca L1 numai sate de barbari acolo as vrea sa va vad cum se joaca eu zic ca cu un cont poti juca bine si lua sate de barbari sau nobilindul. nu jucind pe mai multe ca un jucator las neavind curaj sa ataci dupa contul tau si sa ataci dupa alte conturi ; parerea mea sa jucam daca se poate si sa dispara conturile fantoma atuni nu ai mai avea de discutat pe forum si ti-ai vede de joc . scz pt ca ma bag si eu in seama dar asta este multe conturi inutile .bafta celor care pot juca pe mai multe conturi ,dar odata si odata se va plictisi ala nui joc '
apropo o intrebare pt magic de ce atatea aliante?? un trib mare nu iar trebui atatea aliante :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4978

mvaly, tu nu trebuia sa dormi dupa amiaza??
Te contrazici singur;) Un jucator cu 5 conturi nu este las pentru ca se presupune ca indiferent de pe care ataca, ataca de pe contul lui. Imi permit sa raspund pentru Magic din punctul meu de vedere, intrucat am activat acolo;) Un trib cu multe razboaie e normal sa aiba si aliante. Nu stiu acum dar cand eram acolo erau mai multe triburi la inamici decat la aliati.
Ca sa fiu on topic, viitorul L5 este al celor care trag sforile mai bine, a celor cu 2 fete.
 

DeletedUser

mvaly, MAGIC nu are mai multe aliante decat aveti voi dar cu siguranta are mai multe razboaie.

si-apoi, daca ne-au fost cerute de ce sa nu le dam? prietenii nostri merita si diplomatia noastra.

si ca sa fiu din nou rautacioasa, ca prea m-a calcat aliat pe coada, sa vedeti si voi diferenta intre oameni/jucatori si de ce unii merita respect si altii nu:
aliat mi-a cerut alianta pt. wanted imediat cum a refacut tribul si desigur ca i-am acordat-o in secunda urmatoare, fostii jucatori crazy nu mi-au cerut diplomatie cand s-au regrupat in LF, n-au cerut nicio lance sprijin, n-au cerut nimic. tocmai de aceea i-am trecut imediat la aliati si de aceea vor avea sprijinul, daca nu al tribului, cel putin al meu...intotdeauna.

cine-i om are alianta cu magic, cine nu, are razboi.
 

DeletedUser28354

gresit ultimul rind cum ai spus; cine-i om are alianta cu magic, cine nu, are razboi .

sunt multi cares dusmani si sunt oameni corecti sa numi spui caci intre dusmani nu se gasesc prieteni si se sprijina si nu cred ca trebui neaparat sa ai alianta cu magicu ca sa fii om :p bine asta e parerea mea nu vreau sa jicnesc pe nimeni ,nu a-m vazut niciodata padure fara uscaturi dar sunt foarte ciduate aliantele zic eu; aliati cu un trib si dusmani cu celalat , care aliati vostri sunt aliati si cu dusmani vostri aici nu inteleg eu si aici ma refeream ' bine fiecare trib stie relatiile lor de aceea i-mi cer scz. daca am deranjat '' vad ca danniell se baga fara sa stie unde bat cred ca tu erai adormit cind ai citit iara daca nu esthi in tribul magic nu era nevoe sa te mai consumi '' pavone si alti stiu sa vorbeasca si singuri , nu au nevoe de avocati '' de aia sunt acolo in top pt ca stiu sa gestioneze treburile

apropo daca as spune ca nu avem nici o alianta mai crede ??? aici ai picat testul pavone noii navem la pna cati aliati aveti voii :)) daramite la aliante .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

apropo daca as spune ca nu avem nici o alianta mai crede ??? aici ai picat testul pavone noii navem la pna cati aliati aveti voii :)) daramite la aliante .

alianta sau pna, tot aia este...s-au dus de mult vremurile cand diplomatiile functionau potrivit regulilor si o alianta era o alianta iar un pna era un pna....acum, singurul beneficiu adus de o alianta/pna este neatacarea intre triburile respective.

ai dreptate in ceea ce zici legat de alinierea diplomatiilor triburilor care fac parte din aceeasi familie sau au aliante intre ele.
totusi, este greu de realizat din cauza pozitiei pe harta a fiecarui trib.
magic are familie cu 3-sla si sa zicem, ipotetic vorbind, ca magic ar avea razboi cu KOH, ce sens ar avea sa aiba si 3-sla razboi cu koh cand sunt la ani lumina distanta de acel trib.
daca 2 triburi aliate ar avea aceleasi granite atunci ar fi simplu de realiazat o diplomatie comuna, insa cand granitele sunt diferite atunci este normal sa fie lasat la latitudinea fiecaruia cum isi aranjeaza diplomatia.
 

DeletedUser25671

alianta sau pna, tot aia este...s-au dus de mult vremurile cand diplomatiile functionau potrivit regulilor si o alianta era o alianta iar un pna era un pna....acum, singurul beneficiu adus de o alianta/pna este neatacarea intre triburile respective.

ai dreptate in ceea ce zici legat de alinierea diplomatiilor triburilor care fac parte din aceeasi familie sau au aliante intre ele.
totusi, este greu de realizat din cauza pozitiei pe harta a fiecarui trib.
magic are familie cu 3-sla si sa zicem, ipotetic vorbind, ca magic ar avea razboi cu KOH, ce sens ar avea sa aiba si 3-sla razboi cu koh cand sunt la ani lumina distanta de acel trib.
daca 2 triburi aliate ar avea aceleasi granite atunci ar fi simplu de realiazat o diplomatie comuna, insa cand granitele sunt diferite atunci este normal sa fie lasat la latitudinea fiecaruia cum isi aranjeaza diplomatia.

Un exemplu mai bun cred ca era tribul L.O.D. care are razboi cu tribul magic si ykza si cu celalalt membru al familiei magic si anume 3-sla are pna :)))
 
Sus