Propunere: O lume noua

DeletedUser

si cand se iau toate barbarele ce se intampla?

se baga circulara la fiecare jucator (presupun):

"Lumea NoobWorld este prea populata. Va rugam sa puneti capat umilei dvs. existente acum, sinucideti-va, pentru ca satele dvs. sa devina barbare. Dar, stati! Nu va panicati! Inca mai aveti sansa de a scapa, dati inceput nou sau stergere cont! Acum! Un nou inceput, o noua viata, ganditi-va doar ce oportunitati v-ar oferi o asemenea optiune, de inceput nou.

Cu stima,
Team-Triburile"

Acuma... in ipoteza ca sunt noobi... presupun ca la jumate dintre jucatori ar merge prima oara, dar apoi ce se va intampla? :))
 

DeletedUser39696

ce se intampla pe serverele beta ... probabil ... un restart la o dif de timp ...
 

DeletedUser

Ar fi stupid. Cine ar vrea o astfel de lume, in care nu vei pati niciodata nimic?

Adica... nici nu trebuie sa fii activ. Stii ca pleci in Burkina Faso, nu esti disponibil 3 zile, dai un atac cu tot ce ai la mama dracului si calculezi si vezi ca fix peste 3 zile vin trupele inapoi... Cu resursele e mai naspa, da-l lasi pe colegu din trib sa le ia.
 

DeletedUser39627

Propunere

Din toate comentariile voastre, incerc sa "reconfigurez" setarile astfel incat sa va placa tuturor, inclusiv mie.

Viteza: - asta nu conteaza momentan, dar propun cam la fel ca pe 25.

La perioade de 20-30 ore sa soseasca "valuri"(wave-uri):rolleyes: de barbari, care sa atace satele. Bine inteles protectia de inceput va fi de 14 zile fata de alti jucatori, si 7 zile fata de barbari. Se va putea ataca pe orcine, dar nu cu nobil. Atacul cu nobil va fi blocat :cool: daca este indreptat catre un jucator. In schimb farmarea ESTE PERMISA!:D:D:D Se pot inobila satele de barbari si bonus. Se vor adauga si arbaletistii, care vor fi recrutati in cazarma (acestia sunt un fel de "superiori" ai arcasilor). Bonusul de noapte activ. Paladin CU OBIECTE.

PRO sau CONTRA? Dar va rog, fara palavre de 5 pagini.
 

DeletedUser39627

Ar fi stupid. Cine ar vrea o astfel de lume, in care nu vei pati niciodata nimic?

Adica... nici nu trebuie sa fii activ. Stii ca pleci in Burkina Faso, nu esti disponibil 3 zile, dai un atac cu tot ce ai la mama dracului si calculezi si vezi ca fix peste 3 zile vin trupele inapoi... Cu resursele e mai naspa, da-l lasi pe colegu din trib sa le ia.

Da mah, dar daca pleci la "burkina" si ce-oi fi zis tu, bineinteles ca te poti trezi cu zidul la 0 , piata centrala distrusa si fara resurse sau trupe
 

DeletedUser39627

Si acum ce nu va convine? Stati linistiti ca se va adapta totul la propunerile voastre
 

DeletedUser39627

si cand se iau toate barbarele ce se intampla?

se baga circulara la fiecare jucator (presupun):

"Lumea NoobWorld este prea populata. Va rugam sa puneti capat umilei dvs. existente acum, sinucideti-va, pentru ca satele dvs. sa devina barbare. Dar, stati! Nu va panicati! Inca mai aveti sansa de a scapa, dati inceput nou sau stergere cont! Acum! Un nou inceput, o noua viata, ganditi-va doar ce oportunitati v-ar oferi o asemenea optiune, de inceput nou.

Cu stima,
Team-Triburile"

Acuma... in ipoteza ca sunt noobi... presupun ca la jumate dintre jucatori ar merge prima oara, dar apoi ce se va intampla? :))



V-am spus, mah, ca atunci cand toate satele sunt luate, se calculeaza cine are cele mai multe puncte
 

DeletedUser39627

Mai bine sa fi prost 5 minute si sa spui PRO, decat sa spui CONTRA si sa ramai prost toata viata. Si zau asa. Nu va obliga nimeni sa jucati pe lumea asta daca nu va place. Nu a zis nimeni ca, gata, bagam lumea asta si le dam Delete la celelalte, si ne-am facut smecheri.
 

DeletedUser39627

Oi avea eu 14, oi vorbi eu si singur, dar prost nu sunt! Inainte sa ma faceti plicticos, noob, tantalau, slab etc. , uitati-va in oglinda, chiar daca e retrovizoare.

O vorba sfanta care o stiu de la un tovaras de pe triburile.ro : CINE NU-I CU MINE E IMPOTRIVA MEA
 

DeletedUser36071

Tu esti foarte disperat ... ai facut 8 posturi consecutvie pentru ce? Vrei sa iti raspund eu ... si pentru ceilalti ( sa zicem ) la intrebarea ta? de cate ori am fost cuceriti? Pai ... nimeni nu s-a nascut expert asa ca probabil de foarte multe ori ... indiferent primul sat sau la mai multe ... se mai intalmpla ... asa inveti ... nu luptandu-te cu barbarele ... dupa ce te cucereste ... in loc sa vii sa te plangi pe forum ca tu te-ai saturat si esti foarte nervos ... inveti ... adica de ex. ce ai gresit de te-a cucerit ... nu ai avut armata? nu te-ai dezvoltat mai repede? etc . si data viitoare numai repeti. OMG ! nu putem inchide acest topic?

aaa ... si inca ceva ... tu observi ca te faci de ras?
 

DeletedUser39627

Mah, pana la urma asta-i scoala sau joc online? Credeam ca a inceput vacanta. A... uitasem, incepe scoala de vara.

Inveti ce inveti, dar pe orice lume exista tantalai cu 300 de sate care ne farmeaza si ne cuceresc. Aceia sunt obsedatii. Care stau lipiti de PC 24/7 . Daca tu vrei sa fi cucerit non stop n-ai decat. Probabil si tu esti unul dintre ei, care aveti, chiar si 50 de sate ca tot jucatorii reali ii cuceriti. Barbarii trebuie sa ramana ferme, ca muriti cand asteptati sa vi se faca resursele.
Pentru niste adulti va comportati mai rau ca niste sugari. Dar ce sa zic, poate 60% din voi sunt copii mai mici decat mine. Oi avea si eu gura mare, dar ma mandresc.

Daca e joc de aventura, mai lasati farmatul si invatati sa aveti rabdare...
 

DeletedUser36071

Mah, pana la urma asta-i scoala sau joc online? Credeam ca a inceput vacanta. A... uitasem, incepe scoala de vara.

Inveti ce inveti, dar pe orice lume exista tantalai cu 300 de sate care ne farmeaza si ne cuceresc. Aceia sunt obsedatii. Care stau lipiti de PC 24/7 . Daca tu vrei sa fi cucerit non stop n-ai decat. Probabil si tu esti unul dintre ei, care aveti, chiar si 50 de sate ca tot jucatorii reali ii cuceriti. Barbarii trebuie sa ramana ferme, ca muriti cand asteptati sa vi se faca resursele.
Pentru niste adulti va comportati mai rau ca niste sugari. Dar ce sa zic, poate 60% din voi sunt copii mai mici decat mine. Oi avea si eu gura mare, dar ma mandresc.

Daca e joc de aventura, mai lasati farmatul si invatati sa aveti rabdare...

Tu probabil nu ai citit nici sectiunea "AJUTOR" mda ... sau wiki triburile ... asta pentru joc

acum ... Ma rog ... deci ... nu ... nu prea mai gandesc nici ce reply sa iti dau asa ca te voi ignora . oricum ai scris numai si numai tampenii si ... stii cum fac copii aia prosti? sau imaturi? ii zice omul sa taca ca e prost si el zice : " ba tu esti prost , ia lasa-ma ! " - asa esti si tu ...
 

DeletedUser24788

o sa iti raspund si eu ... cand am inceput sa joc am pierdut si nu exagerez zicand 50 de sate in mai putin de 3luni pe diverse lumi (fiecare sat era de la un inceput nou) ... sa zicem ca ai mai adaptat putin si ai venit cu ceva nou valuri de barbari... insa in continuare ideea nu iti este completa ... 1 la mana 20-30 de ore un val de barbari da sa zicem insa nu ai precizat cu ce trupe aproximativ ataca acei barbari daca au moral pe tine ca daca te ataca un barbar cu 500 de topoare din primele 7 zile de joc lumea va fi castigata intr-un final de barbari LOL ...COMPLETEAZA PUTIN
PRONTRA deocamdata
 

DeletedUser39627

o sa iti raspund si eu ... cand am inceput sa joc am pierdut si nu exagerez zicand 50 de sate in mai putin de 3luni pe diverse lumi (fiecare sat era de la un inceput nou) ... sa zicem ca ai mai adaptat putin si ai venit cu ceva nou valuri de barbari... insa in continuare ideea nu iti este completa ... 1 la mana 20-30 de ore un val de barbari da sa zicem insa nu ai precizat cu ce trupe aproximativ ataca acei barbari daca au moral pe tine ca daca te ataca un barbar cu 500 de topoare din primele 7 zile de joc lumea va fi castigata intr-un final de barbari LOL ...COMPLETEAZA PUTIN
PRONTRA deocamdata

Mai, setarile care le-am precizat eu sunt un "prototip". Nu am zis, ca gata, astea-s setarile. Cum am mai precizat, mai depinde si de administratori. Daca nu va convine la 20-30 , hai la 15
 

DeletedUser39627

Sa zicem ca marimea valului depinde de o socoteala din aia aproximata. Numaru de puncte supra constructii etc. Adica numarul de barbari care ataca sa fie aproximativ direct proportional cu punctajul. Marja de eroare ar fi de vreo 10-15 trupe
 

DeletedUser24788

alfabet ... citeste cu atentie ce am scris ... precizeaza detaliat cu cate trupe vin barbarii de ex sa zicem ca ai cate un atac la 15 ore de la barbari si vine cu un full de atac ... o sa fii farmat de barbari intr-un final ... nu mai astepta sa iti completeze administratorii ... crezi ca vanzatoru de la piata asteapta sa vina cel care verifica actele sa ii vanda marfa sau incearca sa si-o comercializeze singur... incepi sa ma inclini iar spre contra ... deci cmpleteaza

edit

Sa zicem ca marimea valului depinde de o socoteala din aia aproximata. Numaru de puncte supra constructii etc. Adica numarul de barbari care ataca sa fie aproximativ direct proportional cu punctajul. Marja de eroare ar fi de vreo 10-15 trupe


daca ubn barbar are 116 puncte si te ataca cu 116 topoare in primele 7 zile de joc lumea va fi moarta din start
 
Sus