Quit vs S.L+M.E

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser40272

s-a intamplat sa ne adunam asa multi si nu cred ca e nevoie de lista(ma grabesc sa prind si eu sate de la hastner,doar e inobilat intern),membrii importanti sunt cei a caror activitate este in folosul tribului

tu vrei ca iluzii sa ghiceasca in stele care sunt jucatorii vostri importanti? de i-ai cerut sa iti zica 3, pe mine nu ma deranjeaza ca pe unii de la voi ii consideri neimportanti, numai ai grija sa nu-i deranjeze pe ei:D

grabeste-te, nu stiu ce legatura are asta cu ce te-am rugat eu...te poti grabi si la internele voastre ;)
 

DeletedUser40905

Iar suntem caustici, omu' s-o referit la conducere cand a zis importanti, Joane dar vad ca esti atent la fiecare cuvant ... as propune sa nu ne mai dam la gioale pe considerente din astea de cum te-ai exprimat... hai sa vorbim despre razboi.
Acum in acest razboi sunt 3 triburi antrenate locul 1+3 impotriva locului 2, daca reusiti sa-i convingeti pe cei din OSP, locul 4, sa intre si ei impotriva noastra se cheama reusita diplomatica sau altfel?
Personal pe mine nu ma deranjeaza si nici nu fac un caz din asta, lupta va fi mai frumoasa si jocul mai interesant.
 

DeletedUser40272

Nu discutam cu cei din osp pentru intrarea lor in acest razboi, de ce nu bagi in calcul si m.e-ul cu care duceti (sau ati dus) tratative sa ii luati de partea voastra? sa fim corecti.


Oricum acest razboi ne mai tine pe lumea asta, pe multi dintre noi, l25 e o lume slaba, sau cel putin pana acum asa a fost, uita-te la clasament, diferenta uriasa intre locul 3-4, deja...prea devreme aceasta diferenta, parerea mea.
 

DeletedUser40905

poate sunt eu mai incepator dar nu mi s-a parut o lume slaba, cel putin in primele 2 luni activitatea a fost intensa...nu cred ca s-a pus vreodata problema sa-i intoarcem pe ME impotriva voastra dar nici noi nu ne putem bate cu toata harta, in concluzie iti confirm anumite tatonari in vedea unui PNA... in ceea ce priveste OSP-ul nu la Quit m-am referit ci la Tribul Manuta care era aproape evident ca nu facea fata in razboiul cu noi, si le-au sucit mintile la baietii aia din OSP care de altfel i-au cam babardit pe cei din Manuta pana sa rupa PNA-ul cu noi... aici lucrurile sunt evidente... si imi permit sa spun ca manutele s-au cam facut de cacao la faza asta!
 

DeletedUser40272

cu ce sa se faca de cacao? daca e adevarat ce spui...uita-te la harta, au cam tot tribul granita cu voi, voi care sunteti aproape dubli fata de ei...e greu sa faci fata pe 2 fronturi cand ai putini oameni si un adversar bun in fata....da, o sa zici de Quit, Quit-ul e mare (pe harta) sau cum doresti...dar ei nu se concentreaza doar pe voi...momentan avem putini jucatori pe granita cu voi si alte zone care trebuie sa le cucerim:D


mai degraba poti spune ca HFG-ul (care acum sunt la voi) s-a facut de cacao;) de ce ati fuzionat? daca nu sunt indiscret:p
 

DeletedUser40905

cu ce sa se faca de cacao? daca e adevarat ce spui...uita-te la harta, au cam tot tribul granita cu voi, voi care sunteti aproape dubli fata de ei...e greu sa faci fata pe 2 fronturi cand ai putini oameni si un adversar bun in fata....da, o sa zici de Quit, Quit-ul e mare (pe harta) sau cum doresti...dar ei nu se concentreaza doar pe voi...momentan avem putini jucatori pe granita cu voi si alte zone care trebuie sa le cucerim:D


mai degraba poti spune ca HFG-ul (care acum sunt la voi) s-a facut de cacao;) de ce ati fuzionat? daca nu sunt indiscret:p

Iar o dai in sarcasme, HFG au avut PNA cu noi, nu am sprijinit niciodata vreun jucator din HFG, ei ramasesera destul de putini(incativitate in primul rand) si aveau de ales sa continue( si crede-ma ca am reprezentat cea mai buna optiune in acest sens) sau sa dea stergere cont, jucatorii de acolo au decis sa continue alaturi de noi, sper ca am lamurit aceasta asa hulita fuziune.
Manuta au avut in plan de vreo luna sa ne optureze iesirea noastra spre margine, tensiunea in tribul lor impotriva noastra era destul de mare, era logic sa se ajunga la razboi si baietii erau pregatiti, in prima zi de razboi eu nu am atacat pana nu am fost atacat de cei din manuta...si crede-ma ca flacaii aia avea fulurile pregatite... au avut ghinion!
 

DeletedUser40905

Asta e ultimul post de al meu pe extern, se pare ca e destul de greu sa pastrati un dialog echilibrat iar altfel de dialog stiti bine ca pot duce fara probleme... dar acel dialog tb sa-l ai cu oameni care stiu sa glumeasca nu cu pusti corditi si cu vocabular limitat... nu la tine Jhon m-am referit... se stiu ei bine...Va doresc joc placut si fie ca sa ne pastram placerea de a juca!
 

DeletedUser40272

imi pare rau ca te-am "atins" cu intrebare aia, eu chiar nu stiu de ce ati fuzionat si eram curios

poti sa te referi si la mine, nu ma deranjeaza, atata timp cat suntem "atacati" eu nu stiu sa ma apar, sunt agresiv...atac mereu, in limita bunului simt...la discutiile astea ma refer, tu ai incercat sa denigrezi imaginea manutei, e normal sa fac acelasi lucru, ca va convine sau nu, e problema voastra.


O seara buna, daca nu mai doriti posturi de ale mele nu ne mai "atacati" si nu ma refer pe joc:p
 

DeletedUser

Nu discutam cu cei din osp pentru intrarea lor in acest razboi, de ce nu bagi in calcul si m.e-ul cu care duceti (sau ati dus) tratative sa ii luati de partea voastra? sa fim corecti.


Oricum acest razboi ne mai tine pe lumea asta, pe multi dintre noi, l25 e o lume slaba, sau cel putin pana acum asa a fost, uita-te la clasament, diferenta uriasa intre locul 3-4, deja...prea devreme aceasta diferenta, parerea mea.


S-a ajuns asa datorita faptului ca nu e limita de membri. Daca se punea o limita de 50-80 de membri stateau altfel treburile acum :D ... parerea mea.
 

DeletedUser29389

poate sunt eu mai incepator dar nu mi s-a parut o lume slaba, cel putin in primele 2 luni activitatea a fost intensa...nu cred ca s-a pus vreodata problema sa-i intoarcem pe ME impotriva voastra dar nici noi nu ne putem bate cu toata harta, in concluzie iti confirm anumite tatonari in vedea unui PNA... in ceea ce priveste OSP-ul nu la Quit m-am referit ci la Tribul Manuta care era aproape evident ca nu facea fata in razboiul cu noi, si le-au sucit mintile la baietii aia din OSP care de altfel i-au cam babardit pe cei din Manuta pana sa rupa PNA-ul cu noi... aici lucrurile sunt evidente... si imi permit sa spun ca manutele s-au cam facut de cacao la faza asta!

pana in momentul intrarii in razboi a celor din Quit, majoritatea satelor innobilate de catre dumneavoastra au fost ale lui Peter03, membru situat pe harta in interiorul Skin ce se afiliase de vreo 2 zile tribului nostru, precum si de la Who is Back, cont tinut in sitting de ceva vreme..:)
in rest s-au ciupit 1-2 sate de ambele parti pe granita...
sunt chestii ce se verifica in statistica razboiului...
aveti un avantaj ce reprezinta putin peste 1% din totalul numarului de sate puse "la bataie" de catre tribul Manuta...
de unde pana unde acel "aproape evident ca nu faceau fata in razboiul cu noi " ?
ah, asta nu e sarcasm.. ;))
ingamfarea ne prefacem ca nu o observam, avem un DEX de studiat, niste pete de cacao de astupat, etc..:-j
 

DeletedUser

poate sunt eu mai incepator dar nu mi s-a parut o lume slaba, cel putin in primele 2 luni activitatea a fost intensa...nu cred ca s-a pus vreodata problema sa-i intoarcem pe ME impotriva voastra dar nici noi nu ne putem bate cu toata harta, in concluzie iti confirm anumite tatonari in vedea unui PNA... in ceea ce priveste OSP-ul nu la Quit m-am referit ci la Tribul Manuta care era aproape evident ca nu facea fata in razboiul cu noi, si le-au sucit mintile la baietii aia din OSP care de altfel i-au cam babardit pe cei din Manuta pana sa rupa PNA-ul cu noi... aici lucrurile sunt evidente... si imi permit sa spun ca manutele s-au cam facut de cacao la faza asta!

Şi mai întrebai unde se plânge SKIN de diplomaţii şi de numărul membrilor :rolleyes: .
 

DeletedUser40272

Safiron astăzi la ora 13:17
Citat
noi trimitem sprijin la Noi-Cosmar...si pierdem sate in partea cealalta...:|
Iar unii care sunt la caldurica in marea albastra, stau si se joaca cu trupele defensive la ei in sat.

ce sa-i faci tatutule?!:D
riscul meseriei:eek:


macar cucereste ceva noi cosmar? sau nu prea aveti interne pentru el?:):rolleyes::cool:
 

DeletedUser25287

De barbari vad ca s-a cam saturat ca nu a mai luat in ultimele zile decat 1 singur, dar mai stii, poate-i vine iarasi cheful si declara un noi razboi satelor bonus, alea care or mai fi :)
 

DeletedUser25287

Ceva imi spune ca in curand pe K36 vor aparea mai multi barbari maricei ;)
 

DeletedUser35749

Parte 1:
Triburi: Quit
Parte 2:
Triburi: SKIN

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 333
Tabăra 2: 279
Diferență: 54

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 46
Tabăra 2: 10
Diferență: 36

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 2,239,294
Tabăra 2: 1,709,243
Diferență: 530,051

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 457,899
Tabăra 2: 83,980
Diferență: 373,919

chart


Parte 1:
Triburi: Quit, Mânuţa
Parte 2:
Triburi: SKIN

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 433
Tabăra 2: 279
Diferență: 154

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 64
Tabăra 2: 16
Diferență: 48

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 2,842,307
Tabăra 2: 1,709,243
Diferență: 1,133,064

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 613,941
Tabăra 2: 137,504
Diferență: 476,437

chart




Parte 1:
Triburi: Quit, Mânuţa
Parte 2:
Triburi: SKIN

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 10,752
Tabăra 2: 3,208
Diferență: 7,544

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 175
Tabăra 2: 166
Diferență: 9

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 68,543,944
Tabăra 2: 19,779,641
Diferență: 48,764,303

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,522,683
Tabăra 2: 1,382,468
Diferență: 140,215

chart
 

DeletedUser6681

eu .. m-am pierdut, dc l-ati luat in trib ?

care a fost scopul... ( de curiozitate )

*fac referire la cosmarul satelor de barbari
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus