Moderatorii va raspund (discutii libere)

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
In cazul rapoartelor rosii ( unde mor toate trupele si chiar daca raman spioni ) actualizarea ODA se face mai greu, cum a zis si Gabyy89, poate dura pana la 5 zile.

Daca mai raman spioni, rapoartele nu mai sunt rosii bre sunt galbene sau albastre (in cazul in care nu iti moare nici un spion) si alea se actualizeaza imediat :)
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Tu nu ai primit nici un raport colorat galben-rosu ? :D

Galben-rosu este raportul in care iti mor absolut toate trupele (inclusiv spionii) dar reusesti sa demolezi un nivel de cladire :)

Mai este raportul rosu-albastru (stelist) in care iti mor toate trupele dar iti supravietuiesc toti spionii :)
 
Ultima editare:

DeletedUser

asteptam cu deosebit interes si rapoartele rosu-alb , alb-visiniu sau alb-albastru
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Nu, Doamne fereste! Sunt deja prea multe, si nu vezi ca se incurca rakanishu asta in ele? Vrei sa-i dai si mai multe batai de cap? :D:D
 

DeletedUser5970

Bre, ca eu is mai de moda veche, optiune de a te retrage dintr-un razboi, e ? si unde mama ei e pitita daca da ?
 

DeletedUser5970

O mare prostie atunci, aceasta setare sau ce e ea mai exact...
Nici pacea nu o poti oferi daca te-ai alaturat razboiului in urma unei invitatii primite, o poti oferi doar daca esti primul trib din conflict (astea dupa ce am dedus eu, nu stiu ...)

Deci... update n:00 FAIL! ... cum sa nu te poti retrage dintr-un razboi ?!
 

DeletedUser41356

Oricum suntem cam "nedreptatiti" cu optiunea asta minune...nici nu stiu cine sa gandit la asa prostie...sincer iti vine sa nu te mai joci cand vezi ca tu esti activ in fiecare zi cateva ore bune...si vecinul de langa tine intra 3-4 ori pe saptamana si se dezvolta de 2 ori mai repede.
Sincer, in logica ta eu nu vad vreo logica. Ala care intra de 3-4 ori pe saptamana poate sa dea injumatatiri si pana ii amorteste degetul pe mouse din partea mea, ca nu ma afecteaza. Daca eu sunt jucator activ, pun mana si farmez, am resurse. Daca el nu e activ, din ce isi da comenzile? Si pt ce injumatateste? Care e diferenta, din moment ce intra la 2 zile pe cont sa aiba o cladire gata in 5 ore si nu in 10 ore? Din partea mea, daca ala e suficient de fraier incat sa faca asta, isi merita setarile... ia si pune-i si tu la 2 zile catapultele pe fierarie ca sa ii dai motiv sa bage bani pana i se apleaca. Daca respectivul e un neica nimeni poate sa isi trimita tot salariul catre INNO ca nu poate sa fie competitiv pe harta, indiferent de banii pe care ii are. Am un exemplu d-asta destul de dragut, cu un tip la a 2-a tinerete care probabil isi imparte pensia constant cu cei de la INNO. Stii ce satisfactie nebuna ai cand il demolezi din 2 in 2 zile si il vezi ca isi da silinta sa adune resurse ca disperatul ca sa mai apese de cateva ori butonul de injumatatire? Probabil asta e singura lupta care se poate duce cu cei ce dau injumatatiri in disperare...cum ii prinzi, cum ii arzi. Valoarea nu sta in injumatatiri, nici macar in activarea contului premium. P-asta o ai sau nu, atata tot.
ce iti faci cu mana ta ... cum se numeste ? jocul e gratis dar optiunile costa . iti cumperi o masina 15000 euro dar vrei ai pilot automat si jante si si si ... si ajungi la 25000 euro
pai daca s-ar interzice chestia asta, toti ar trebui sa avem maxim Dacia 1300, ca pe-aia in principiu si-o permit toti. De ce sa am eu Porsche daca tu nu iti permiti nici macar un Logan? E corect asa??? =))
Eu nu inteleg o chestie merline :D

Iti baga cineva mana in buzunar?
Nici eu nu sunt de acord cu chestia aia si nu o folosesc, dar mai mult de atat nu pot face. Sa o foloseasca cine vrea ... crezi ca ma dezavantajeaza pe mine ca vecinul de pe harta creste in punctaj mult mai rapid decat mine? Daca ar creste si la trupe la fel, atunci as avea motive de ingrijorare :D:D
Aici nu pot decat sa ii dau o bere lu' Gabyytu', ca a punctat cum trebuie. Atata timp cat eu ma stiu jucator bun, farmez de imi sar capacele si am trupe, chiar zic mersi daca sunt vecini care isi ridica satele la greu, pentru ca investita o fac intr-un sat care o sa imi apartina in viitorul apropiat. Acum sincer, daca am 5k de pcte si iau ca prim sat unu de 10k de pcte care a dat injumatatiri la greu si trupe din partile Moldovei, sa nu il cinstesc pe om ca a bagat atatia bani ca sa imi dea mie un sat 'la cheie'?
 

DeletedUser

Salut

Am o intrebare, la care sper sa primesc un raspuns concret .
Sunt atacat, fentez, si vreau sa stiu exact cand se reintorc trupele agresorului in sat la el, ca eu sa trimit atacul exact dupa o secunda ce se reintorc a lui, sa i le prind in sat .. Ma poate ajuta cineva cu explicatii ? :) Thx .
 

DeletedUser

cel mai mult te poate ajuta matematica sau planificatorul de pe twstats , e foarte simplu de vazut cat face el pana la tine si cand trebuie sa ataci tu ca sa il prinzi pe backtime .

- dai back-ul inainte sa ajunga el la tine in sat ( ataci cu o unitate mai inceata decat cele cu care te ataca el ; te ataca cu berbeci tu ataci cu nobil )
- dai back-ul dupa ce ajunge el la tine in sat ( ataci cu unitati mai rapide decat cele cu care te ataca el ; te ataca cu berbeci tu ataci topoare sau o spada in componenta atacului )
e mai greu de dat cu aceeasi unitate ca si agresorul dar nu imposibil
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
e mai greu de dat cu aceeasi unitate ca si agresorul dar nu imposibil

eu chestia asta n-am reusit-o niciodata..sa dau dodge si apoi backtime cu aceeasi unitate...poate imi explica si mie cineva cum se face :p :))
 

DeletedUser

nici eu n-am incercat , mi-a fost frica sa nu ma ard la netul pe care-l aveam :p stai cu 2 taburi , in 1 trupele deja completate si in al 2 lea facut dodge , problema e sa nu ai refresh si in al 2 lea tab sa pierzi timp apoi :(
 
Ultima editare de un moderator:

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
nici eu n-am incercat , mi-a fost frica sa nu ma ard :p da as face de test cu 2 taburi , in 1 trupele deja completate si in al 2 lea facut dodge . problema e sa nu ai refresh si in al 2 lea tab

cu 2 taburi m-am gandit si eu dar sigur ai refresh cand ajunge atacul inamic pe tine :D...e posibil sa mearga cu butonul de dodge ( un fel de "ataca din nou cu toate trupele" din raport ) dar nu stiu sigur ...trebuie sa intrebam speederii :D
 
Ultima editare:

DeletedUser33163

cu 2 taburi m-am gandit si eu dar sigur ai refresh cand ajunge atacul inamic pe tine :D...e posibil sa mearga cu butonul de dodge ( un fel de "ataca din nou cu toate trupele" din raport ) dar nu stiu sigur ...trebuie sa intrebam speederii :D

depinde si de viteza netului...daca o ai buna s-ar putea sa poti sa faci si dodge si backtime in acelasi timp,asta cel putin pe speed.
 

DeletedUser35707

rakanishu, asta-i doar o scuza sa fim seriosi, voi chiar ne credeti pe noi jucatorii atat de idioti incat sa inchitim fiecare gogoasa ce vine de la voi TT? :))

Am intrebat mai demult in legatura cu subiectul asta si din cate tin minte atat tu cat si alt admin, ati spus ca acea injumatatire a timpului de constructie este ceva obligatoriu, default pe fircare server de acum, si ca deci nu depinde de voi TT si totusi chiar voi TT va faceti mai brezi decat celelalte servere?!?! hai sa fim seriosi, este clar acum pentru toata lumea ca de fapt singurul motiv este lacomia voastra!!!

Ar trebui sa va fie putin rusinica:mad:

LE: Iata ca nici http://www.die-staemme.de nu are aberatia asta de setare pe toate lumile, sa mai caut rakanishu? sa va evidentiez si mai tare lacomia?

buna subliniere lacomia voastra!
adminii au zis, injumatarirea e optionala, o foloseste cine vrea... nu, o foloseste cine isi permite... injumatarirea este inamicul sanselor egale pe harta!
niste manageri inteligenti ar intelege ca astfel de masuri precum injumatatirea aduc beneficiu doar pe termen scurt, insa pe termen lung ele duc la pierderea jucatorilor.
dar desigur administratia de pe .ro n-are nevoie si de jucatori...
 
Sus