Moderatorii va raspund (discutii libere)

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Ce am scris sus este perfect real, repet pentru ultima oara : Fiecare server ( a se citi tara ) are regulile ei, le respectam fie ca ne place fie ca nu.
Pentru mine personal nu este nici o diferenta daca aveti sau nu acea injumatatire, asta ca sa iti raspund direct la apelativul "lacomie".
De data asta trec peste atitudinea ta ( sa nu zic jignire ), daca pe viitor vor exista lumi fara aceasta setare, ramane de vazut.
 

DeletedUser25287

Eu consider ca adevarul nu poate fi niciodata o jignire rakanishu, si este inadmisibil ca noi sa inghitim gogosi necontenit de la voi, este inadmisibil ca din cate servere sunt cu acest tribalwar tocmai al nostru sa fie obligat prin regulament sa impuna setarea aia absurda pe toate lumile nou lansate, repet, nu ne mai considerati drept prosti, ca va faceti voua insiva rau, o sa va pierdeti multi jucatori.

Inteleg ca e criza, inteleg ca fiecare alergam dupa bani, dar hai sa nu ne facem noi mai cu mot decat altii, daca alte servere au si lumi fara injumatatire mi se pare normal sa aiba si amaratu asta de .ro la fel nu crezi? adicatelea noi de ce sa fim mai prosti ca altii? suntem mai bogati noi jucatorii romani sau doar mai fraieri?

Imi pare rau daca te consideri jignit de atitudinea mea dar eu sunt de-a dreptul revoltat, revoltat de niste minciuni ce mi s-au servit ca drept reguli obligatorii impuse de INNO si cand colo alta este explicatia, e urat, e neplacut...e... e romanesc!
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
...cum deasemenea este "romaneste" a se vorbi in necunostiinta de cauza, noi romanii prin definitie suntem atoatestiutori, noi mereu stim sa aratam cu degetul acuzator catre primul care ne iese in cale si prin asta ne justificam "vorbele", intodeuna ala mai "accesibil" este vinovatul.

Daca tu sti atat de bine ca "alta este explicatia", ce-ar fi sa ne-o impartasesti si noua.
 

DeletedUser

uitati amandoi ceva foarte important : romanul s-a nascut poet , s-a nascut antrenor si stie sa repare orice :):):)
ma puteti contrazice ? :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25287

uitat amandoi ceva foarte important : romanul s-a nascut poet , s-a nascut antrenor si stie sa repare orice :):):)
dati-mi replica daca aveti :p
Aici ai dreptate Chevyx, si nu cred ca exista replica la postarea ta :D

PS; rakanishu nu vorbesc deloc in necunostinda de cauza, imi pare rau ca nu am pastrat mesaje sa dovedesc ca mi s-a spus faptul ca injumatatirea timpului de constructie este ceva default impus de INNO pe toate serverele si pe toate lumile nou lansate, ei bine uite ca nu este asa, deci am dreptul sa consider ca am fost mintit cu premeditare si nu ma poti contrazice.

Nu este normal si nu va puteti astepta sa credem ca doar serverul .ro este obligat prin regulament de INNO sa impuna acea setare, problema noastra a romanilor este ca nu luam atitudine, ne complacem de multe ori in mizeria de tara in care traim, vrem intotdeauna ca altii sa ne faca noua viata mai buna, ar fi interesant de vazut ce s-ar intampla daca s-ar face o plangere in grup ceva mai masiv catre INNO impotriva Echipa triburile Romania cu acuzatia de abuz, acum intelegi la ce ma refer?
 

DeletedUser

pai foarte bine ca nu merge injumatatirea timpului,ar trebui sa nu mearga deloc,se pare ca pe acest joc devine ca in RL,ai bani esti bun,oare de asa ceva avem nevoie intr-un joc?unde mai apare concurenta in acest fel?(la buzunar????) si un joc pt. ce il joci? sa te distrezi si sa fii mai bun ca altii( incerci,chiar de nu poate reusi asta la toti),ma insel? dar la cum se continua pe acest joc ,parca vad ca maine/poimaine cu 5 euro iti cumperi un full de atac/deff...nu m-ar mira sa vad asta,a-ti face bani frumosi la cati disperati pt. un sat sunt pe aici.

traim in Romania si asta ne mananca toti banii


Un citat foarte bun de la un membru care a jucat si el triburile.ro
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
...ar fi interesant de vazut ce s-ar intampla daca s-ar face o plangere in grup ceva mai masiv catre INNO impotriva Echipa triburile Romania cu acuzatia de abuz, acum intelegi la ce ma refer?

Si eu as fi la fel de curios ca si tine ce raspuns s-ar primi ( asta nu e gluma ).

Inca observ ca nu ai inteles sau nu vrei sa intelegi partea cu "fiecare server are regulile ei....".

Dar deh, intotdeauna este injurat ala care aplica legea, mai putin cel care o face.

Acum statistic vorbind, acea functie de injumatatire este folosita de foarte multi jucatori, chiar si de catre cei care condamna setarea respectiva ( nu fac referire directa la nimeni, sa nu se inteleaga gresit ). Iar faptul ca unul, doi, zece, o suta nu o fac sau nu sunt multumiti, nu este relevant din punct de vedere statistic/economic.

O chestie oarecum cu legatura fata de ce s-a discutat mai sus, eu personal nu l-am votat pe x, dar ma conformez dorintei majoritatii, chiar daca il injur de cate ori am ocazia.
 

DeletedUser25287

in afara de noi mai sunt si .us si .bg cu injumatatiri , stiu sigur pentru ca pe astea mi-am facut cont recent

Chev nu contest ca acele injumatatiri exista si pe alte servere, normal ca exista, problema este ca la noi sunt neaparat obligatorii pe orice lume nou lansata, pe cand pe alte servere este ceva in genul bisericii sa zicem, adica si anume cazual, bine poate ceva mai des decat biserica insa se intelege ideea, deci in alte parti sunt totusi lumi si fara injumatatiri si cine nu are un spate financiar suficient de mare poate sa-si incerce norocul pe o luma fara injumatatiri devreme ce sunt convins ca esti de acord, cu suficiente puncte premium chiar faci diferenta, mai ales pe lumile mai lente.
 

DeletedUser

merlin stai putin sa ne intelegem : eu nu ma implic in discutie ,doar spamez pentru ca am prins ocazia ;) acel post are legatura doar cu cu 'nu va puteti astepta sa credem ca doar serverul .ro'
 

DeletedUser25287

Da chev, am inteles ideea stai linistit nu te implic pe tine in ceva, nu mi-as permite ;)

Rakanishu, in ciuda a ceea ce crezi nu-s genul care sa se ia in gura cu altii doar de dragul de a se certa, de aceea daca te-ai simtit jignit personal de ce am zis atunci iti prezint scuzele mele, de obicei incerc sa ignor lucrurile neplacute stiind ca si anume cu o floare nu se face primavara insa sunt situatii in care sunt practic revoltat si asta ar fi una din ele, mi se pare nedrept fata de noi jucatorii romani care nu uita ca va tin pe voi acolo, fara noi jucatorii voi ati fii admini doar teoretic, tot ne arunci in ochi cu un asazis regulament general pentru triburile.ro, pai atunci de ce nu ne prezinti si noua aliniatul care va impune sa bagati setarea aia neaparat si obligatoriu pe fiecare lume? asa de curiosi sa stim si noi...
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Ca in orice sistem ( de orice natura ), exista reguli publice si reguli/proceduri cu caracter intern, si nu intru in detalii tocmai datorita acelor reguli interne.
Cu siguranta m-ati considera malitios, rau-voitor, persiflant daca v-as reaminti ca unele facilitati nu sunt obligatorii, chiar daca se considera ( uneori pe buna dreptate ) ca se creaza avantaje in joc.
 

DeletedUser35377

Si de ce in sistemul nostru trebuie sa fie abominatia asta?

De ce? Ca nu stiti voi sa luptati pt noi?
 

DeletedUser

Oricum suntem cam "nedreptatiti" cu optiunea asta minune...nici nu stiu cine sa gandit la asa prostie...sincer iti vine sa nu te mai joci cand vezi ca tu esti activ in fiecare zi cateva ore bune...si vecinul de langa tine intra 3-4 ori pe saptamana si se dezvolta de 2 ori mai repede.
 

DeletedUser

off , probleme mari . hai sa nu mai spamez si sa zic si eu ceva serios ( prima data pe ziua de astazi )

v-ati gandit vreodara cine sunt cei ce decid daca lumile au sau nu setarea aia idioata ? nu v-ati gandit dar va spun eu , noi jucatorii decidem asta . e foarte simplu , cu cat folosim mai mult injumatatiri cu atat cei de la inno isi freaca mainile de bucurie pentru ca suntem si saraci dar si fuduli ( ca sa nu zic altfel , cumvatl ala ce incepe cu p si se termina cu i ) . daca noi am inceta sa folosim injumatatiri si sa mai cumparam atata pp ar aparea si la noi lumi fara setarea aia . corect ? am auzit acum ceva timp niste zvonuri cum ca .ro ar fi in top la cumpararea de pp , nu stiu cat de reale sunt sau nu pentru nimeni din TT nu ni le va confirma vreodata :(
nu e vina nemtilor ca noi suntem asa cum suntem
 

DeletedUser35377

optiunea asta de injumatatire ar trebui renumita in Praslea,numai el crestea intr o zi cat altii in zece
 

DeletedUser

Si de ce in sistemul nostru trebuie sa fie abominatia asta?

De ce? Ca nu stiti voi sa luptati pt noi?

ce iti faci cu mana ta ... cum se numeste ? jocul e gratis dar optiunile costa . iti cumperi o masina 15000 euro dar vrei ai pilot automat si jante si si si ... si ajungi la 25000 euro
 

DeletedUser

Nu-ti dau dreptate Chevyx....daca nu ar fii optiunea aia...nu sar cumpara...ca nu ai avea de unde....,dar cand cineva iti baga optiunea aia sa o vezi zi de zi in cladirea principala....normal ca ala care are bani...isi baga pp
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Eu nu inteleg o chestie merline :D

Iti baga cineva mana in buzunar?
Nici eu nu sunt de acord cu chestia aia si nu o folosesc, dar mai mult de atat nu pot face. Sa o foloseasca cine vrea ... crezi ca ma dezavantajeaza pe mine ca vecinul de pe harta creste in punctaj mult mai rapid decat mine? Daca ar creste si la trupe la fel, atunci as avea motive de ingrijorare :D:D
 
Sus