TSL F. vs H-46 F.

  • Autor subiect DeletedUser20252
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser11365

Fake-urile is una,atacurile dintre nobili is alta.Prin fakeuri derutezi dusmanul,prin atacuri intre nobili incerci sa eviti splitul.Cand ai trimis atacuri intre nobili,ai trimis trenuri de 200 de cai,300 de topoare,100 de cai grei..etc.Asa ajungi la mii de trupe,si asa ajungi sa le pierzi aiurea.Nu zic ca atacurile intre nobili nu pot fi utile,dar important e sa stii cand.In prima faza a unui organizat (multe trenuri si curatari),atacurile dintre nobili is ineficiente in mare majoritate a cazurilor.In a2a faza a organizatului,adica recuperari si nobili retrimisi dupa ce s-au spart sate,da,atacurile intre nobili is relevante si au sanse mari de a fi eficiente
 

DeletedUser20252

Tot nu inteleg de ce ai trimite sute de cai si de topoare din moment ce nu este limita de fake pe serverul asta.Eu vorbesc strict de setarile de aici,nu de pe alte lumi.
Pierderile sunt minime si asemenea fake-urilor,ca si astea sunt fake,au rolul de a deruta adversarul.
Atacurile alea le-am dat acum vreo luna cred.Nu s-a facut split cu toate ca pe cont era un jucator cu experienta de la voi,ci s-au bagat trupe si am trecut prin ele ca trenul prin gara si am luat si satul.
Mai apoi a aparut teoria ca jucatorul ala ne-a cedat satele.Desigur,noi cand luam sate luam doar cedate de la jucatorii vostri.
 

DeletedUser11365

Atacurile dintre nobili is fakeuri?In conditiile astea,indemni jucatorul atacat sa-si blindeze satul..el vede 20 de atacuri in aceasi secunda..face split?nu mai face ca ii e mai mare groaza sa incerce..atunci ce face?trimite tot ce are acolo ca sa nu piarda satul.Merge strategia daca aparatorul nu prea are trupe(tribul atacat nu prea are trupe chiar).In caz contrar,bagi frica in el si el baga apararea in sat
 

DeletedUser20252

Si daca ai atacuri pe mai multe sate in acelasi mod,de unde scoti trupe sa blindezi tot?

Un sat daca il poti blinda,o faci indiferent daca ai 20 de fake intre nobili sau nu,pentru ca preferi sa rupi trupele adversarului decat sa iti risti satul la un split,plus ca il linistesti de tot.
Acele fake au un rost,fie ca vrei sa recunosti sau nu,si de multe ori si-au facut treaba.

Asta pana la urma e opinia mea si fiecare are dreptul la propria opinie.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11365

Asta tine de experienta celui care organizeaza atacul,sa anticipeze in ce masura dispune aparatorul de suficiente trupe pentru a acoperii x numar de sate atacate.Daca organizatorul atacului iti recomanda sa trimiti curatari fake intre nobili iar spargerile tale lasa zidul la 18,e vina lui.Ti-ai pierdut cateva ore sa sincronizezi niste fakeuri fara rost.Daca spargi satele sau lasi zidul jos,deci existau premise bazate pe presupuneri realiste de a sparge deff-ul respectiv,decizia de a trimite fake-uri intre nobili e justificata,chiar daca aparatorul ramane cu 2-3k din fiecare.
 

DeletedUser20252

Nu tine neaparat de organizator,tine de faptul ca tu ca agresor trebuie sa faci in asa fel incat sa iti creezi cat mai multe avantaje fata de aparator,pentru a avea mai mare sanse de reusita.Acele fake sunt un avantaj care ti-l creezi fata de aparator,facandu-i munca mult mai grea in a reusi sa iti splituiasca nobilii.Daca agresorii considera asta ca fiind o munca in plus si grea,atunci sa nu ramana surprinsi cand vor primi split pe toate atacurile lor.Colegii tai stiu mult mai bine asta.

Atacurile organizate de multe ori sunt loterie.Oricat de mult ai pregati un atac organizat,nu inseamna ca o sa iti si iasa,depinde si de aparator ce face.Dar cum am spus mai sus,nu strica sa iti creezi un avantaj daca poti,chiar daca asta inseamna mai multa munca.

Fara munca si sacrificii,nu sunt realizari notabile.
 

PRADA

member
Scor reacție
6
ascultati vocea ingerului
deschideti portile iadului
Furati satele dusmanului
Si lasati-le-n capuncucui
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Ce-mi vad mie ochii aici?!? TSL? .ro ?!? Pfuaiii...s-a intors lumea cu curu'n sus! Parca voi erati aia de v-ati mutatat pe .galaxy ca pe ro nu mai aveati loc de admini :)))))
 

DeletedUser40238

multa gargara:)!! dar nu pune nimeni o statistica?
Sunt curios cum le mai merge celor din Hegemony:D (James clerk maxwell)
 

DeletedUser41807

ai fost dat afara pe 22 asa cum a fost dat afara zmgg pe 39, pentru ca nu ai reusit sa te adaptezi la spiritul H si ai incercat sa ajungi acolo unde nu meritai spre finalul lumii cand totul era deja rezolvat. imi amintesc de singura ta preocupare, trofeele de atacat sate...
esti un mare mincinos , zmgg a facut mai multe decat ai facut tu sau corsarul . l-ati dat afara ca se apropia de locul 1 . da si avea tot dreptul . voi ce ati facut l-ati bagat pe corsarul in bk si v-ati folosit de trib . voi stand si luand barbare ... in locul tau nu as fii deschis acest subiect .
 

DeletedUser20252

De ce ma minti de ce ma minti?:))
Bre,fiecare are dreptatea lui,ce mai la deal la vale.
 

DeletedUser45031

[/I] esti un mare mincinos , zmgg a facut mai multe decat ai facut tu sau corsarul . l-ati dat afara ca se apropia de locul 1 . da si avea tot dreptul . voi ce ati facut l-ati bagat pe corsarul in bk si v-ati folosit de trib . voi stand si luand barbare ... in locul tau nu as fii deschis acest subiect . [/I]

din nefericire pentru tine, statisticile exista... era sa ajunga pe locul 1 facand interne DUPA ce s-a declansat procedura de inchidere a lumii. sigur ca avea dreptul, doar nesimtirea este ceva care iti da orice drept.
 

DeletedUser41102

Daca totul merge bine, preconizez victoria celor din H46 cu cele mai mici pierderi :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus