TSL F. vs H-46 F.

  • Autor subiect DeletedUser20252
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser39910

Daca sunt atat de noob de ce te milogeai de mine sa oprim razboiul, sa trecem de partea voastra si sa dam in tsl?:))
Mesajele cred ca le-am postat aici pe extern, daca nu le-am postat si e careva interesat, un privat si vi le trimit.
Pana acum de la voi am vazut numai aliante false, incepand cu noi, urmand JUST(o parte invitati, restul innobilati) iar mai nou TGN, sunt curios cat timp mentineti diplomatia si cu ei:)) E totusi greu de inteles cum inca ii puteti pacali, dar fiecare e foarte bun la ceva, iar voua va iese perfect acest lucru.

Ti-am oferit o sansa sa stai sub acoperisul nostru pe harta si noi sa ne vedem de razboiul cu tsl insa ati crezut ca rezistati contra H ..greseala mare insa..nici macar 1 luna nu ati stat in picioare si v-am trimis la margine pe majoritatea asa ca baga joc de glezne acolo si stai in tribune sa ne faci galerie... sa vezi si tu cum se duce un razboi si cu ce se mananca.

hai nu te oftica, o sa ** cu adminii sa iti dea protectie si la margine sa nu te inobileze aia mici din nou :))
 

Zone

member
Scor reacție
15
Ti-am oferit o sansa sa stai sub acoperisul nostru pe harta si noi sa ne vedem de razboiul cu tsl insa ati crezut ca rezistati contra H ..greseala mare insa..nici macar 1 luna nu ati stat in picioare si v-am trimis la margine pe majoritatea asa ca baga joc de glezne acolo si stai in tribune sa ne faci galerie... sa vezi si tu cum se duce un razboi si cu ce se mananca.

hai nu te oftica, o sa ** cu adminii sa iti dea protectie si la margine sa nu te inobileze aia mici din nou :))

Va laudati cu satele luate pe moca de la mine si cei care am ales sa ne ducem in sud-vest?:))) Invata sa faci diferenta intre sate cedate si sate la care se opune rezistenta. Mai bine arata-le colegilor tai cum ataca marele lor intemeietor lotus, ca timpi de lansare.

Din contra, am demonstrat ca inca exista coloana vertebrala pe acest joc, si nu alegem sa plecam capul doar pentru a ramane cu niste amarate de sate in plus. Cand alegi sa intri la dusman ce fel de jucator esti? Probabil n-ai cum sa intelegi acest lucru ca nu faci parte din cei care inca pun onoarea inaintea satelor:)

Te salut de la margine si eu si cei care inca nu s-au dezbracat de caracter pe acest joc.
 

DeletedUser39910

Va laudati cu satele luate pe moca de la mine si cei care am ales sa ne ducem in sud-vest?:))) Invata sa faci diferenta intre sate cedate si sate la care se opune rezistenta. Mai bine arata-le colegilor tai cum ataca marele lor intemeietor lotus, ca timpi de lansare.

Din contra, am demonstrat ca inca exista coloana vertebrala pe acest joc, si nu alegem sa plecam capul doar pentru a ramane cu niste amarate de sate in plus. Cand alegi sa intri la dusman ce fel de jucator esti? Probabil n-ai cum sa intelegi acest lucru ca nu faci parte din cei care inca pun onoarea inaintea satelor:)

Te salut de la margine si eu si cei care inca nu s-au dezbracat de caracter pe acest joc.

iti luam cate 1,2 sate pe zi si in final ti-ai dat seama ca nu ai nici o sansa si ai zis sa le cedezi celor ce ii cunosti sa mai tai din rusine putin. satele oricum ti le luam ca voiai tu sau nu tot la noi ajungeau.

intrebare de baraj: daca tot ai cedat satele ca na te-ai plictisit de joc si de o zona grea de ce mai joci acum sa iei iarasi sate? daca nu ai facut fata cu 15 sate acum o sa faci fata cu 5 sate cand o sa ajungem iarasi langa tine?

hai sa inchidem subiectul asta ca orice ai zice esti in dezavantaj, acest topic este facut sa discutam despre razboiul dintre TSL si H ..tu esti doar un spectator la margine de care nu ma intereseaza cui ii faci galerie si nici parerea ta.
succes pe alte lumi si unde ai sa mai vezi H ul sa iti dai stergere preventiv :))
 

DeletedUser13059

hahaha si eu am vazut H-ul pe L33 doar ca acolo sa dat stergere denitiv , nu era timp de preventiv
 

DeletedUser45031

r-zone, eu am obiceiul sa tratez jucatorii dupa valoarea lor. nu o sa stric orzul pe gaste :) iar daca o sa ma subestimeze cineva pe baza declaratiilor tale, cu atat mai bine...

oricum, ne facem ca nu stim datorita cui baga TSL 3 trenulete intr-o secunda... insa cata vreme adminii nu pot dovedi utilizarea scripturilor interzise, ne facem ca suntem meseriasi...

noi suntem de moda veche, facem split numarand sau prin alte metode clasice :)
 

DeletedUser26729

Am un sentiment de deja-vu, facand o paralela cu filmul "Capcana mercenarilor" ! Randul unu palmuieste randul doi, randul doi palmuieste randul unu! Astept randul unu da o mama de bataie randului doi si atat.
In rest cum o mai duceti?
 

Vndhl

member
Scor reacție
2
Am un sentiment de deja-vu, facand o paralela cu filmul "Capcana mercenarilor" ! Randul unu palmuieste randul doi, randul doi palmuieste randul unu! Astept randul unu da o mama de bataie randului doi si atat.
In rest cum o mai duceti?

Si eu am un sentiment de deja-vu cand ma uit la contul tau ..... parca toate conturile care intra in H sunt albiturile alea din Mad Max .....satele ajung ori in H ori in TSL iar jucatorii in "Valhala ".
Atat mai am sa iti zic :
Mediocre!!!
 
Ultima editare:

DeletedUser20252

r-zone, eu am obiceiul sa tratez jucatorii dupa valoarea lor. nu o sa stric orzul pe gaste :) iar daca o sa ma subestimeze cineva pe baza declaratiilor tale, cu atat mai bine...

oricum, ne facem ca nu stim datorita cui baga TSL 3 trenulete intr-o secunda... insa cata vreme adminii nu pot dovedi utilizarea scripturilor interzise, ne facem ca suntem meseriasi...

noi suntem de moda veche, facem split numarand sau prin alte metode clasice :)

Si de ce ar fi atat de greu sa bagi 3 trenuri intr-o secunda?
Ca tu nu poti sa bagi nu inseamna ca noi trisam.Poate ar trebui sa inveti mai multe despre jocul asta.
Cum spune colegul meu,MEDIOCRE.
 

DeletedUser45031

deviza mea era : "a gresi e omeneste. eu nu gresesc. eu sunt robot." o sa renunt la ea... chiar si eu mai gresesc, voi niciodata... mari jucatori, mari caractere... mediocre de mari...
 

DeletedUser20252

deviza mea era : "a gresi e omeneste. eu nu gresesc. eu sunt robot." o sa renunt la ea... chiar si eu mai gresesc, voi niciodata... mari jucatori, mari caractere... mediocre de mari...

Nu inteleg ce vrei sa zici prin postul tau.
Tu ne-ai acuzat ca jucam cu scriptul ilegale,si ti-am raspuns.Acum esti mirat ca ti s-a dat un raspuns la aberatia spusa de tine?
Pana la urma jucam cu scripturi ilegale sau ai gresit tu?Care e opinia ta ca sunt chiar curios.

Si tura urmatoare sa faci si un print la trenurile alea intr-o secunda sa vad cum trisam noi ca sunt chiar curios.
 

DeletedUser20252

Parte 1:
Triburi: TSL, TSA, Sith
Parte 2:
Triburi: H-46, H-46a, H-46b

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 26
Tabăra 2: 25
Diferență: 1

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 3
Tabăra 2: 2
Diferență: 1

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 104,979
Tabăra 2: 66,126
Diferență: 38,853

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 5,556
Tabăra 2: 4,921
Diferență: 635

chart



Statistica dupa atacul organizat al celor din H-46 pe TSL.
Cu toate ca arata de parca TSL a atacat H si nu invers,tin sa felicit adversarii.Au incercat,nu le-a iesit,poate tura urmatoare la organizatul lor vor iesi pe plus,nu pe minus.

Felicitari colegilor din TSL pentru mobilizare.
Forta este cu noi dragii mei colegi. :)
 

DeletedUser31911

Ia uite cine iese pe extern sa faca comentarii despre lucruri care nu ca nu le stapaneste bine ci nici nu are cunostiinte.
Bai baiatule tu ai idee ce e ala un atac organizat si poti face diferenta dintre un atac organizat si unul local?
mai pe limba ta asa ca sa intelegi..atac local am facut eu cu 5 fuluri ale mele si inca 3 juct care au dat cate 1 ful in total 8 fuluri si am vizat principalele lui bomb si lui sebastos1 , la sebastos au mai ramas 1k din fiecare si la bomb trupe pt inca 3 fuluri, pe cand atacul organizat consta in participarea tuturor jucatorilor din tribul respectiv atat cu fuluri cat si cu nobili.
Nu ai de unde sa intelegi tu lucrurile astea de la margine de unde esti, nici nu cred ca vreodata ai participat la vreun organizat, in opinia mea mai mult decat sa te duci pe satul cuiva si sa trimiti trupele nu ai cunostiite si asta se vede pe harta, iar daca as fi in locul tau mi-ar fi rusine cand stiu cat de noob sunt sa mai ies pe extern si sa mai deschid si gura sa ma fac mai mult de ras :(
dar na daca tie iti place sa fii clown atunci distreaza ne cu balavernele tale.

Cat despre organizatul celor din TSL, foarte frumos si bine gandit si foarte bine sincronizat, mult mai frumos ca primul si mult mai complex insa amandoua tabere merita felicitate.
Noi am pierdut 8 sate din care am recuperat 5 si nu as vrea sa zic ca daca as fi stiut si de ceilalti 2 juct pe care a dat TSL ul ca au atacuri nu le-as fi pierdut nici pe alea dar sa nu fiu egoist..si sa o las asa pt ca e meritul lor.. au gasit juct sensibili si nu prea activi si au lovit intr-un punct sensibil.. o sa am grija data viitoare sa nu mai fac greseli.

Acum este randul nostru din nou, si da Lucian nu vreau sa presez jucatorii la ore exacte si sa piarda nopti dand atacuri, pe mine ma intereseaza ca atacurile sa fie trimise, o sa fac eu si atacuri la secunda insa vreau sa mai triez jucatorii si vad exact cu cati pot face asta exceptand cei care ii cunosc si pe care ma bazez.

Acesta este razboi, sa dam lectii cum trebuie sa se bata 2 triburi iar cei cu nervii mai de otel vor castiga pe final :)

succes la toti !

Felicitari D4alicios pentru postul de mai sus. Asa e frumoasa o lume sa fie echilibrata, dabia atunci traiesti la maxim fiecare sat luat. Respectul intre adversari umple de onoare o lupta indiferent de cine va castiga. Sper sa castigam noi, evident!
 

DeletedUser20252

Da lucifere,ai dreptate.
Fara nici o urma de ironie,cu toate ca in 99% din cazuri sunt ironic,felicit tribul H pentru organizare si pentru ca impreuna cu noi incearca sa faca lumea 46 o lume mai frumoasa,mai disputata si foarte interesanta de asemenea,avand in vedere ca sunt si multe alte batalii intre triburile noastre,nu doar cele de pe harta,aduce un plus.

Cine va castiga,ramane de vazut,dar eu am incredere in echipa TSL ca va iesi victorioasa.
 

DeletedUser45031

am vrut sa spun ca un robot nu greseste, totusi face greseli :)

atacurile voastre au fost perfecte, desigur prin indemanarea degetului aratator sau a partii din corp cu care apasati pe mouse sau tastatura pentru ca atacati legal, nu?

am vazut trenulet care ajungeau la xx.xx.xx.054, 154, 254, 354 altul care ajungea la xx.xx.xx.096, 196, 296, 396 si urmatorul care ajungea la xx.xx.xx.245, 345, 445, 545, toate pe acelasi sat. si nu doar odata, ci in mod repetat. desigur, de la acelasi jucator.

la 2-3-5 noaptea cand au fost lansate, omul era perfect lucid, stapan pe el, mana ii era precisa, ochiul ager... ce mai... jucator de valoare...

am vrut sa pun pariu cu mai multi zei ai jocului si sa-mi arate unde si cand vor ei, cum reusesc asta legal. am fost dispus sa merg la constanta sau bucuresti. n-am gasit unu...

______________

cat despre atac, a fost un esec si o sa-l tratam ca atare...
 

DeletedUser11501

am vazut trenulet care ajungeau la xx.xx.xx.054, 154, 254, 354 altul care ajungea la xx.xx.xx.096, 196, 296, 396 si urmatorul care ajungea la xx.xx.xx.245, 345, 445, 545, toate pe acelasi sat. si nu doar odata, ci in mod repetat. desigur, de la acelasi jucator.

la 2-3-5 noaptea cand au fost lansate, omul era perfect lucid, stapan pe el, mana ii era precisa, ochiul ager... ce mai... jucator de valoare...
Fa ticket. Daca jucatorul de care spui e gasit cu mata-n sac, nu va face purici multi in TSL.

Sper sa nu fiu eu ala...ar fi culmea sa-mi iasa mie asa ceva.:eek:
 

DeletedUser20252

am vrut sa spun ca un robot nu greseste, totusi face greseli :)

atacurile voastre au fost perfecte, desigur prin indemanarea degetului aratator sau a partii din corp cu care apasati pe mouse sau tastatura pentru ca atacati legal, nu?

am vazut trenulet care ajungeau la xx.xx.xx.054, 154, 254, 354 altul care ajungea la xx.xx.xx.096, 196, 296, 396 si urmatorul care ajungea la xx.xx.xx.245, 345, 445, 545, toate pe acelasi sat. si nu doar odata, ci in mod repetat. desigur, de la acelasi jucator.

la 2-3-5 noaptea cand au fost lansate, omul era perfect lucid, stapan pe el, mana ii era precisa, ochiul ager... ce mai... jucator de valoare...

am vrut sa pun pariu cu mai multi zei ai jocului si sa-mi arate unde si cand vor ei, cum reusesc asta legal. am fost dispus sa merg la constanta sau bucuresti. n-am gasit unu...

______________

cat despre atac, a fost un esec si o sa-l tratam ca atare...

Daca ai depus ticket,si sigur ai depus ticket,cred ca adminul nu a luat nici o masura.
Se pot trimite trenurile asa cum doresti tu daca iti stii foarte bine lag-ul si ai o conexiune de internet stabila.
Chiar si eu am trimis 5 trenuri intr-o secunda pe un jucator la care ai fost tu sitter,zhuangzi sau cum il chema.

Nu e ceva imposibil de realizat si orice jucator cu o oarecare experienta pe jocul asta poate sa realizeze.
Cat despre scripturile ilegale,ar trebui sa te mai interesezi despre modul cum functioneaza inainte sa iesi cu acuze pe aici.


11wgbjc.png


Uite,perfect legal :D.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17004

Tot ce iti trebuie e un cronometru care sa-ti numere milisecundele, sa te obisnuiesti cu ele dinainte sa dai click. Daca incepi sa numeri si ai internet bun ai toate sansele sa bagi atacul intr-o fereastra de 200-300 milisecunde, nu-i chiar asa greu.
Sunt sigur ca multi de aici pot sa bage, din doua trei incercari, sprijin intre nobili. Ba chiar as zice ca pot sa bage sprijin intre ce nobili vor, de ex intre primul si al doilea sau intre al treilea si al patrulea.
Cum zice si Luci, un jucator experimentat poate face asta.
 

DeletedUser11365

Se poate,dar intrebarea e,de ce ai vrea sa bagi 3-4 atacuri dupa fiecare nobil?Presupunand ca ai organizat,sansele sa dai peste blindaj is mari,adica 80%.In momentul in care ti-ai trimis alte mii de cai/topoare,sau chiar cai grei intre nobilii tai,le-ai scazut automat din eficienta,in sensul in care nu fac parte dintr-un full.Deci practic,ti-ai trimis la sinucidere mii de trupe,fara sa produci daune relevante,in speranta in care aparatorul se va baza pe splituri.Din punctul meu de vedere,genul asta de "strategie" are mai degraba rol de ego-masaj decat un rol practic.
 

DeletedUser20252

Nu stiu cum ajungi la mii de trupe.
Mai sus sunt vreo 3 trenuri de fake care inseamna vreo 12 catapulte de pe satele de deff.Nu cred ca iti diminueaza prea mult din puterea ofensiva. :)
Dupa cum spui tu,nu ar trebui sa se mai dea fake-uri pentru ca nu au alt rost decat sa gadile adversarul.

Uite ca ego-masajul asta il face confuz pe intemeietorul tau. :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus