Discutii libere !

Ciupan3zu

member
Scor reacție
0
Din pacate dupa conducerea green 10 bune nu spala 1 rea....
Interna Green:
Decizia conducerii:

Ai rezervat sat si nu ai trimis nobilii pe ei interna ce atata, e decizia conducerii nu o respecti interna, ataci cu nobili pe satul unde ai rezervare desi a bagat altcineva nobilii peste rezervarea ta interna. Prima regula nu suparati conducerea ca motive de internare sunt =))
Pe tine te-am trimis odata la sah,vad ca o tii lunga dai un click pe la voi sa vedem daca tot vi si postezi pe aici internele noastre,cine nu ajuta e normal sa lase satele la cei activi,acum ca internele voastre ne lasa satele si voi nu apucati sa le luati nu e problema noastra :))hai mergi acolo in mahala si dai cu praf de mers nu mai semnalizati pe aici aiurea hai pa.
 

iulian mafia

member
Scor reacție
1
Tot ce s-a intamplat in k44 e datorita conducerii din green...cei din fostul FS SF si restul academiilor incasau organizatele si de la Dah si de la FAME nu tin minte vreun organizat serios pe ei cat timp a fost FS si SF..ei doar cresteau linisiti..dar daca stiau si sa ne asculte acum o duceau mai bine decat in cazul de fata..nu se mai plangeau ca e raport 3:1.. da na asta e

La al 2 lea organizat pe mine ...grenul blindase cateva sate 4-5 sate maxim , cand eu aveam atacuri cu nobili si fuluri pe 24 sate din 3..iar cum am pierdut 5 sate marele lider maram, care apropo nu trimisese nici o lance macar, se gaseste sa vorbeasca: ''vai cum e posibil sa pierzi sate? '' .si dupa primul organizat pe mine se promise ca vor face blindaje in zona bla bla...ceea ce e clar e ca daca nu esti parte din nucleul lor esti lasat pe dinafara..dar esti luat la rost oricum :))

Cand am ''fuzionat'' si fosti lideri de la noi au cerut sa fim lasati sa luam internele noaste..voi ati spus nu domnule, ca trebuie sa le dam la toti o sansa....mai tarziu aveau sa ne dea dreptate ca trebuuia facuti interne

Sa mai vorbesc si de sitere? ziceati sa lasam sitere daca nu putem sta (btw la un organizat pe mine eram in spital..cerusem cu 3 zile inainte siter..nimeni nimic...imediat ce trecuse organizatul sa ma intrebe: de ce nu am lasat siter ) si dupa ne reprosau ca vezi doamne ca ei stau pe sitere sa le apere (CORECT) pentru noi..( GRESIT 70% -80% din siterele pe care au stat cei din green au fost interne pentru ei..)

Caut mesajele in care toata gasca voastra de amatori va rugati de noi sa preluam conducerea in FS si sa venim langa voi pe k44? :))))))))))
 

Brook.

member
Scor reacție
0
Bai maimuta nu critic ca jcuatorul nu era bun de interna da felul in care a gestionat conducerea situatia lasa de dorit =)))
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Daca mai puneti numere de telefon public incep cu sanctiuni atat aici cat si pe joc ( nu glumesc, valabil pentru toti ), aveti 24 de ore sa stergeti tot ce ati pus pe aici ce contin date cu caracter personal.
In alta ordine de idei, spor la joc.
 

iulian mafia

member
Scor reacție
1
1660224122912.png


aici ce ati incercat ? ca nu prea a iesit ...
 

Brook.

member
Scor reacție
0
iti dau dreptate aici, nu a iesit bine s-au chinuit 2 zile pe interna aia =))) bine ca imi atrasasi atentia o sa am grije sa nu se mai intample
 

laser.frate

member
Scor reacție
0
Tot ce s-a intamplat in k44 e datorita conducerii din green...cei din fostul FS SF si restul academiilor incasau organizatele si de la Dah si de la FAME nu tin minte vreun organizat serios pe ei cat timp a fost FS si SF..ei doar cresteau linisiti..dar daca stiau si sa ne asculte acum o duceau mai bine decat in cazul de fata..nu se mai plangeau ca e raport 3:1.. da na asta e

La al 2 lea organizat pe mine ...grenul blindase cateva sate 4-5 sate maxim , cand eu aveam atacuri cu nobili si fuluri pe 24 sate din 3..iar cum am pierdut 5 sate marele lider maram, care apropo nu trimisese nici o lance macar, se gaseste sa vorbeasca: ''vai cum e posibil sa pierzi sate? '' .si dupa primul organizat pe mine se promise ca vor face blindaje in zona bla bla...ceea ce e clar e ca daca nu esti parte din nucleul lor esti lasat pe dinafara..dar esti luat la rost oricum :))

Cand am ''fuzionat'' si fosti lideri de la noi au cerut sa fim lasati sa luam internele noaste..voi ati spus nu domnule, ca trebuie sa le dam la toti o sansa....mai tarziu aveau sa ne dea dreptate ca trebuuia facuti interne

Sa mai vorbesc si de sitere? ziceati sa lasam sitere daca nu putem sta (btw la un organizat pe mine eram in spital..cerusem cu 3 zile inainte siter..nimeni nimic...imediat ce trecuse organizatul sa ma intrebe: de ce nu am lasat siter ) si dupa ne reprosau ca vezi doamne ca ei stau pe sitere sa le apere (CORECT) pentru noi..( GRESIT 70% -80% din siterele pe care au stat cei din green au fost interne pentru ei..)
Nu este putina rusine ? Cand te uiti dimineata in oglinda nu iti este greata ? Ai un tupeu exact ca tatucu vostru Florin "nu ai 50 de euro pana la alocatie".
 

Atașamente

  • 1660224667916.png
    1660224667916.png
    67 KB · Vizualizări: 97
  • 1660224777124.png
    1660224777124.png
    22 KB · Vizualizări: 102

GheoQ

member
Scor reacție
0
Nu voiam sa ies pe extern, dar vorbesti niste prostii si trebuie sa clarificam.
1. tu vezi unde esti pe harta, vs unde era green-ul?! La organizatul respectiv ti s-a blindat ce s-a putut (stiu asta foarte bine, ca 2 sate au fost blindate de trupele mele). Restul atacurilor au fost prea din scurtam sa putem blinda cu trupe din green, deci daca ai ceva de reprosat aici, ar trebui sa o faci fata de colegii tai din FS, nu fata de noi.
daca derulati conversatia pe skype cu 3 zile inainte de organizatul DAH...o sa vedeti ca am zis ca e posibil sa fiu tinta..si singurul raspuns ce mi s-a dat atunci a fost: ''nu are cum ca acu cateva zile au dat pe cei din SOW''..da ma rog voi vedeti ce va convine...iar atunci nu mai eram in FS ci in white si sub conducerea voastra..la fer cum a promis maram ca face bunkare dupa primul organizat (mesaje vazute de pe siter intre DrEnma si maram)
2. cum ai ajuns sa fi atacat din scurt? Pai, tot de pe satele pierdute la primul organizat. Ala in care am stat o dupa-amiaza intreaga sa pastrez ce ramasese dupa ce iti injumatatise bote contul cu nobili verzi. Nu-i bai ca am stat, ma bucur sa ajut un coleg, dar nu-mi veni dupaia pe extern sa-mi zici ca n-ai fost ajutat. Contul tau a fost efectiv posta la primul org si poate ai fi fost ajutat mai repede, dar noua ne-ai zis de atacuri dupa ce ai pierdut jum de cont.
3. Efectiv ai iesit din green si te-ai dus in dah cu sate blindate de green, si acum vii si plangi ce rai am fost noi ?! Arata unele lucruri despre persoana ta :)
la primul organizat am cautat siter de vineri...organizatul fiind luni dimieata..pentru ca eram in spital si nu e fun deloc sa stai pe telefon sa faci fata la un organizat...si da ati intrat pe siter luni dupa ce ati vazut ca e serios...si dupa tot eu vinovat ca nu am lasat siter...apropo atunci la geo90 s-a putut sta siter..na ca probabil era intro zona mai buna si in caz de se lasa erau bune satele

3. nu m-am dus cu sate blindate nicaieri..a 2 zi dupa al 2lea organizat cand am revenit pe cont(fusese ghost siter) deja se retragea o parte din def..si am trimis eu tot deful care mai era inapoi si am iesit din white

ps..in ziua celui de al 2 lea organizat v-am oferit siter si sa faceti ce vreti cu contul ca ma las...abia a doua zi seara dupa ce am iesit m-a cautat OkWhatEver sa ii las siter si sa fac def ca sa se distreze el in zona

si nu am zis ca ati fost rai sau m-am plans..eu doar am explicat situatia mea.
Am explicat si atunci, dar explic si acum: cand te aflii in situatia aia pe harta (considerabil in dezavantaj fata de inamic) nu poti sa te apuci sa dai in interne, ca jumate iti fug la inamic si ai facut-o si mai de oaie. Propunerea noastra atunci a fost sa fie bagati la interne cei inactivi (rugati sa cedeze satele prima data), sa stabilizam situatia tribului si dupa sa vedem cine merita sa ajunga la interne. Ce conturi au cedat de buna voie au fost impartite in functie de mai multi factori: jucatori activi in zona (daca nu existau, au venit cei din green pe sate), ce sate aveau jucatorii in zona, etc. Chestii logice, as zice eu :) (si daca imi vii si-mi spui ca jucatorii FS nu au primit astfel de conturi, iti aduc imediat lista cu vreo 10, 2 le-am impartit cu mana mea).
nu am zis ca nu au primit si cei din white..dar mare parte au ajuns la voi..iar cand noi am vrut sa facem interne inactivii nu ne-ati lasat..si surpriza ca unii din ei au plecat si au devenit adversari
Clasicul 'ultimul mesaj pe extern', 'ma opresc aici', 'piua'. Nu ai argumente si te retragi.
Toti sunteti razboinici cu propaganda pe care v-o baga pe gat Țeparu, iar cand vine momentul sa aratati dovezi pentru besinile scoase pe aici, nu aveti cum pentru ca sunt inventate si ati tulit-o. Hai pa.
vrei dovezi ca le-am multumit colegilor tai care m-au ajutat?..poti sa ii intrebi pe toti care m-au ajutat le-am vorbit frumos si le-am multumit de fiecare data...iar dovezi despre hardy sau mai stiu eu cine ce nu am ce sa iti dau ca nu am jucat cu ei sau impotriva lor pe alte lumi

iar despre interne toata lumea ia conturile pe care altii le lasa siter sa impartim satele..in locul vostru nici nu as vorbi..ca ati avut siter la cont din DAH C..la lesov cel mai recent..sa nu mai vorbim de vandam..crisia..mihnea...geo90 etc....
apropo aveti siterul lui DrEnma si l-ati dat afara de pe conferinta ca a pus niste intrebari.?!?? .hai sa fim seriosi si nu mai vorbiti prostii
ai uitat de fermele deff care le-am trimis pe tine sa te ajut la organizat ? Inainte de green , ti-ai intors spatele celorlalti colegi. Mi-am rupt ferme decente pe tine si pe alte personaje ca pe urma sa schimbi tabara din cauza unor mesaje ca vai doamne adevarul doare ? Eu am pierdut sate din cauza fostilor colegi ca tine , ca am ramas cu nimic in drum. Apropo , nu toti au avut acelasi noroc ca tine sa fie primiti unde ai plecat si au fost inobilati direct. Am mesaje si de la ghost si de la altii cand se ruga sa vina inapoi dupa ce am rupt ferme deff si in el ca nu a mai fost primit in dah , si multi altii. De Eduard nu mai zic nimic , cel ce promite ca nu ataca daca nu e atacat si ataca pe la spate :)). Imi e mila ca aveti asa putin respect de sine . Mai bine nu scriai , ca nici deff nu ai fost in stare sa ceri , conducerea green ti-a reprosat cum ca ai pierdut sate cu atacuri la 2-3 zile distanta si nu ai cerut sprijin , despre ce vorbim ? Daca nu iti bagam eu din scurt nu mai erai pe lumea asta ca dispareai din organizatul lor
da sergiu mi-ai trimis def...si ti se pare anormal sa trimiti def la un membru de trib?..ca mie nu
iar eu raspund doar de plecarea mea nu si de a lui x sau y...sau ca te ataca x sau y...tu ti-ai asumat sa stai intr-un trib..aia e..asumati si consecintele

Pe mine nu m-a deranjat faptul ca pierdeam satele..dar stau sa fiu luat la rost dupa 2-3 zile cu cateva ore de somn..si macar de m-a luat la intrebari persoanele care m-au ajutat nu cineva care nu a facut nimic
daca stiau cum sa se comporte unele persoane stateam si jucam pentru ei si toti colegii ce au plecat in dah C indiferent daca se pierdea tot k44...conteaza mai mult sa arati putin respect chiar daca nu suntem jucatori asa experimentati ca ei
 

GheoQ

member
Scor reacție
0
Cat tupeu sa ai sa comentezi v-a trimis Tomita pe extern,bai baiatule voi nu a-ti fost capabili sa stati pe conturile voastre sa le aparati ,cum era organizat ne lasa-ti sitter sa aparam noi ca voi sunteti jucatori de Duminica ;) vrei sa aratam zilele de sitter cat s-a stat pe conturile voastre,si va sunau baietii nu mai dadeau de voi?!si cat deff am pompat in voi? Nu mai spun ca apoi cereati deff permanent si peste noapte fugeati ca vezi doamne va deranja cineva din conducere,a-ti fost si sunteti niste marionete pe jocul asta ,va vindeti pe 2 lei va meritati statutul acolo unde sunteti barbare cu nick.:)
da chiar vreau sa vad cate zile ai stat siter la mine si cate sate cu def permanent am avut :) ..asta iin conditiile in care aveam mai multe sate rosii decat albastre in jurul meu..si dupa imi scoteti ochii ca nu am cerut def.
app Geo esti tu @GheoQ in caz ca nu iti aduce aminte

am zis eu undeva ca nu am luat interne.??. ti le si enumar cate interne am luat : 2 sate de la mihnea ...2 de la rliviu ...5 de la kgula26.... si aici am sa le pun si pe cele 4 sate cedate mie de akitainu....dar iuliane vrei sa ne comparam cu cate ai luat tu?..ca am pierdut numarulo_O
 

Brook.

member
Scor reacție
0
pai at nu te mai baga in seama aiurea .. ca iar vorbesti si nu spui nimic la fel ca mentorul hardy
bai ma intai intrebi cum e bine sa conduci, dupa deviezi de la subiect imi arunci un suport de-al tau pe post de interna si acum imi spui sa stau in banca mea nici o tr3aba =)))


Nu va mai luati de gheoQ, nu la chemat nimeni sa joace pe lumea asta nu are datorii la nimeni, a incercat nu a reusit sa se integreze cu voi si aia e, ce o dati in una in alta cum a fost l-am ajutat v-a ajutat, astea sunt chesti normale. Ce l-a facut pe el sa ia deciziile pe care le-a este conducerea! Daca aristocratia tribului e ok oamenii stau si lupta pana la ultima lance! Faptul ca au plecat oameni exact in tabra adversa nu ii face neaparat tradatori! Oamenii au plecat ca vor sa joace, au vazut ce nu e nimic de joaca cu voi, ura pa si la gara =))) cum intra ei in detalii si pun problema numai cum vor ei =)))
 

Baldr

member
Scor reacție
0
da sergiu mi-ai trimis def...si ti se pare anormal sa trimiti def la un membru de trib?..ca mie nu
iar eu raspund doar de plecarea mea nu si de a lui x sau y...sau ca te ataca x sau y...tu ti-ai asumat sa stai intr-un trib..aia e..asumati si consecintele

Pe mine nu m-a deranjat faptul ca pierdeam satele..dar stau sa fiu luat la rost dupa 2-3 zile cu cateva ore de somn..si macar de m-a luat la intrebari persoanele care m-au ajutat nu cineva care nu a facut nimic
daca stiau cum sa se comporte unele persoane stateam si jucam pentru ei si toti colegii ce au plecat in dah C indiferent daca se pierdea tot k44...conteaza mai mult sa arati putin respect chiar daca nu suntem jucatori asa experimentati ca ei
Nu mi se pare anormal ca am bagat sprijin , nu de aia l-am trimis ca a fost anormal. L-am trimis sa te ajut ca doar suntem colegi , nu ca sa pleci pe urma la ei , cand esti intr-un loc de munca , daca managerul iti reproseaza ceva iti dai demisia ? Nu cred!. Nu imi pasa ca imi pierd satele , pe vremea aia , cel mai rau caz pierdeam 10 sate , este alta lume :) dar stau pana la ultimul sat. Nu m-a fortat nimeni sa stau , daca am inceput in alianta asta aici si termin indiferent de schimbarea hartii . Tot respectul pentru Evo , Fatso , Dyabllos si multi altii care au stat , stim pe cine ne putem baza in alte lumi. Poate vom juca si pe alta lume impreuna , nu zic nu , dar cu increderea voi avea maxima grija.
 
Ultima editare:

Brook.

member
Scor reacție
0
Evo , Fatso , Dyabllos de cand ii cunosti? tu pe evo il compari cu GheoQ ? G a intrat singur pe harta, a inceput de la 0 si a ajuns pana aici si poate chiar castiga lumea, numai el stie prin ce a trecut! Da green stie chestiile astea? Nu vedeti ca daca comentati putin va intreceti cu gluma sau nu lansati nobilii dupa ce rezervati interna si va mirati de ce pleaca lumea,, nu se iarta nimic nu se discuta despre asta nu se clarifica nimic e decizia conducerii =))) nu suparati conducerea ca motive de interne se gasesc =))
 
Scor reacție
1
Evo , Fatso , Dyabllos de cand ii cunosti? tu pe evo il compari cu GheoQ ? G a intrat singur pe harta, a inceput de la 0 si a ajuns pana aici si poate chiar castiga lumea, numai el stie prin ce a trecut! Da green stie chestiile astea? Nu vedeti ca daca comentati putin va intreceti cu gluma sau nu lansati nobilii dupa ce rezervati interna si va mirati de ce pleaca lumea,, nu se iarta nimic nu se discuta despre asta nu se clarifica nimic e decizia conducerii =))) nu suparati conducerea ca motive de interne se gasesc =))
 

Atașamente

  • 4997708.jpg
    4997708.jpg
    92,1 KB · Vizualizări: 49

Centorag

member
Scor reacție
0
Evo , Fatso , Dyabllos de cand ii cunosti? tu pe evo il compari cu GheoQ ? G a intrat singur pe harta, a inceput de la 0 si a ajuns pana aici si poate chiar castiga lumea, numai el stie prin ce a trecut! Da green stie chestiile astea? Nu vedeti ca daca comentati putin va intreceti cu gluma sau nu lansati nobilii dupa ce rezervati interna si va mirati de ce pleaca lumea,, nu se iarta nimic nu se discuta despre asta nu se clarifica nimic e decizia conducerii =))) nu suparati conducerea ca motive de interne se gasesc =))
Nu, o sa facem ca voi cu satele de barbari, o sa ne uitam 10 ore la ele si o sa ne miram ca le ia inamicul =)))
 
Sus