Sondaj de opinie: De ce vă plictisiţi?

  • Autor subiect DeletedUser8343
  • Data de început

De ce vă plictisiţi?


  • Total votanți
    562

DeletedUser

Cred ca motivul pentru care am ajuns sa ne plictisim este ca o lume dureaza mult prea mult. Din ce stiu eu, nici macar o lume de pe serverul romanesc nu a ajuns la final pana acum. Lumea 1, unde joc eu, incepe sa semene cu filmele interminabile de genul "Tanar si nelinistit". Deja sunt o multime de jucatori care au sitter de luni de zile, multiconturi cat cuprinde (dar care din nu stiu ce motive nu pot fi dovedite), conturi cedate de proprietarii originali catre alti jucatori, triburi care exista pe harta doar de forma (deoarece jucatorii sunt legati oricum prin prietenii si aliante personale care n-au nicio legatura cu interesul vremelnic al tribului din care fac parte). Asadar, daca s-ar gasi o metoda prin care o lume sa dureze mai putin sau sa aba o limta de timp, ar disparea si plictiseala, pentru ca jucatorii ar fi constienti ca exista o finalitate. Bineinteles ca ideile exprimate de mine aici vin in contradictie cu interesul dezvoltatorilor jocului de a vinde cat mai mult cont premium.

pe .net s-a deschis o lume ce tine 6 luni. daca si la noi s-ar deschide lumi care sa tina un an de zile eu zic ca lumea ar fi mai antrenata si mai dornica de lupta. e mai usor sa ai grija de 20-30 de sate decat de 4000. cont premiumul s-ar vinde la fel, chiar daca s-a scumpit. totul tine de finalitate, lumea ar stii ca totusi se termina intr-un timp anume, nu peste ani.

o lume poate sa dureze si zece ani....mi se pare pur si simplu aiurea acest lucru.
 

DeletedUser2821

exact , una e stii ca ai intrat pe un server un an te " concentrezi " si castigi sa zicem impreuna cu tribul , te lasi , si dupa 1-2 ani revii si mai joci daca mai ai chef , sau daca ai timp joci continuu , 1 an , o termini , next , plus ca ar fi jucatori mai selecti cred eu .

Felicitari romanilor de pe HP !
 

DeletedUser5809

pe .net s-a deschis o lume ce tine 6 luni. daca si la noi s-ar deschide lumi care sa tina un an de zile eu zic ca lumea ar fi mai antrenata si mai dornica de lupta. e mai usor sa ai grija de 20-30 de sate decat de 4000. cont premiumul s-ar vinde la fel, chiar daca s-a scumpit. totul tine de finalitate, lumea ar stii ca totusi se termina intr-un timp anume, nu peste ani.

o lume poate sa dureze si zece ani....mi se pare pur si simplu aiurea acest lucru.

Te referi la high performance? Din cate am inteles eu trebuie sa primesti de la innogames special serverul ala, nu e ca si cum ai deschide o lume normala.L-au primit destul de greu cei de pe .net, dar barem noi:(
 

DeletedUser

Te referi la high performance? Din cate am inteles eu trebuie sa primesti de la innogames special serverul ala, nu e ca si cum ai deschide o lume normala.L-au primit destul de greu cei de pe .net, dar barem noi:(

inseamna ca cei de la inno sunt cam inapoiati in legatura cu cererile publicului...

eu sunt de parere ca daca s-ar face asa, ar avea mult de castigat.
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
inseamna ca cei de la inno sunt cam inapoiati in legatura cu cererile publicului...

eu sunt de parere ca daca s-ar face asa, ar avea mult de castigat.

costa niste banuti in plus serverul ala , si acum , ca s-au "ieftinit" punctele premium le-au scazut drastic incasarile si nu isi mai permit :D :)))
 

DeletedUser5809

da, pe serverul acela se joaca doar cu premium, nu mai ai premium, nu mai poti sa intri pe cont, chiar daca ai inceput cu premium. Personal tot cred ca ar intra multi, dar cum am zis, doar cei de pe .net si .de au un server din acela:(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

da, pe serverul acela se joaca doar cu premium, nu mai ai premium, nu mai poti sa intri pe cont, chiar daca ai inceput cu premium. Personal tot cred ca ar intra multi, dar cum am zis, doar cei de pe .net si .de au un server din acela:(


zici de beta , viteza 3 ? ca acolo merge si fara cp , a fost resetat la sfarsitul lunii mai
 

DeletedUser

ma plictiseste grozav viteza mica. o viteza mai mare ar scurta si timpu dar si ar aduce mai multi playeri. de ce ? pentru ca o viteza mai mare inseamna atacuri mai rapide, innobilari mai rapide, "distractie" mai multa. Lumea 7 mi se pare ideala, daca se mai ieftinesc si talerii pe l7, atunci e parfum.
 

DeletedUser

ca si setari, si eu sunt de acord ca lumea a 7-a este perfecta. Viteza 2 la server, 2 la trupe, bonus de noapte, fara biserica (inca nu se inventasera :)) paladinul are arme, lume cu arcasi.. sunt toate setarile perfecte.
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Da dar este o lume care si-a pierdut din farmec odata cu renuntarea multor jucatori .
 
Sus