Sondaj de opinie: De ce vă plictisiţi?

  • Autor subiect DeletedUser8343
  • Data de început

De ce vă plictisiţi?


  • Total votanți
    562

DeletedUser

intrebare : se poate mari viteza unei lumi daca aceasta este deschisa de ceva timp?
 

DeletedUser8343

intrebare : se poate mari viteza unei lumi daca aceasta este deschisa de ceva timp?

Nu. astfel de setari nu se modifica.

Legat de ideile si propunerile pentru diverse runde o sa va rog sa creati un topic in rubrica aferenta acestora si anume:
Propuneri joc/forum si bug report. In functie de ideile voastre vom incerca sa vedem si daca vor putea fi puse in practica in functie de cei de la Innogames.

 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

exista biserica,paladinu nu are arme si este viteza mica(asta ma enerveaza foarte tare):D:rolleyes:
 

DeletedUser17342

ne plictisim pentru ca 'e plictiseala, e doar o stare generala !'
 

DeletedUser

Cum a mai zis si altcineva faptul ca nu are o finalitate o lume este una din principalele probleme care ar putea fi rezolvata daca s-ar micsora harta in loc de modelul actual cu 99 de kontinente sa se faca o harta in care de pe fiecare margine a hartii sa fie sterse 20 de continente sa ramana o harta cu 36 de continente asa ar fi o competitie foarte mare pe fiecare lume cu lupte aprige si s-ar termina mult mai repede o astfel de lume fara sa fie nevoie sa fie restartata dupa o anumita perioada .
 

DeletedUser

Viteza mica a lumii nu ma deranjeaza .... Chiar nu vreu sa stau nonstop sa dau comenzi
Nu iau toate lumile la rand de dragul prezentei si creeri unui sat barbar atunci cand il voi abandona
Nu limeta de trupe ma deranjeaza deoarece numarul de trupe e direct proportional cu numarul de sate
Fiind un joc online nu cred ca ar fi chiar normal sa fie complicat sistemul de lupta.
Sant ateu ... nu ma deranjeaza prezenta sau absenta Biserici
Ce mi-e un trib cu 10 academii ce mi-e un singur trib ... acelasi borcan...
M-a deranjeaza multitudinea de sate barbar si plictiseala de a te lupta pt. satele de barbar si ... ca nu va fi niciodata un SFARSIT decat prin abandon!
 

DeletedUser19209

De ce ne plictisim in triburile

Unitati noi?
pe fiecare sat sa poti cerceta o unitate noua din alte 3 unitati
ex.cavaler teuton-are mai mare atacu
gardian-are mai mare apararea

sau sa ai optiunea pe fiecare sat sa faci un general
ex:lancieri pana la lvl 100 ii poti da bonusuri

sa ai armurier si ferarie-unde sa poti face noi arme si armuri
nu upgrade ca in travian.

100 din lancia lui teodinius-ai 100 de lancieri inzestrati cu aceasta arma

lancia lui teodinius
Putere de atac 20
Apărare în general 35
Apărarea prin cavalerie 45
Apărarea prin arcaşi 15

o cladire noua cu optiunea sa dai resarc ca trupele sa transporte mai multe resurse si sa ii creasca viteza de deplasare.

o mica cladire pt hoti cu upgrade
-poti sa furi o anumita arma de la x-y daca nu este prins de spioni si sa poata mitui soldati inamici.
il trimit in satu inamic pac am barlongu hotilor niv 2=mituiesc 20 de soldati.
trimit un hot cu armata de atac si spioni mei pac mituiesc 100 de soldati daca nu e prins hotul.
si de ce nu jaocul sa aiba un sfarsit

vine un trib putrnic o rasa noua cu care trebuie sa te lupti
de exemplu Red guardian.
300 de sate aruncate pe harta sate puternice care si ataca,
care trib inobileaza primele 100 de sate iese invingator
 

DeletedUser

Lumile au viteze foarte mici si asta ar fi principalul motiv!Dar as prefera sa apara 2 lumi deodata ca pe .net si sa aiba setari diferite sa aiba oamenii de unde alege.
 

DeletedUser

Cred ca motivul pentru care am ajuns sa ne plictisim este ca o lume dureaza mult prea mult. Din ce stiu eu, nici macar o lume de pe serverul romanesc nu a ajuns la final pana acum. Lumea 1, unde joc eu, incepe sa semene cu filmele interminabile de genul "Tanar si nelinistit". Deja sunt o multime de jucatori care au sitter de luni de zile, multiconturi cat cuprinde (dar care din nu stiu ce motive nu pot fi dovedite), conturi cedate de proprietarii originali catre alti jucatori, triburi care exista pe harta doar de forma (deoarece jucatorii sunt legati oricum prin prietenii si aliante personale care n-au nicio legatura cu interesul vremelnic al tribului din care fac parte). Asadar, daca s-ar gasi o metoda prin care o lume sa dureze mai putin sau sa aba o limta de timp, ar disparea si plictiseala, pentru ca jucatorii ar fi constienti ca exista o finalitate. Bineinteles ca ideile exprimate de mine aici vin in contradictie cu interesul dezvoltatorilor jocului de a vinde cat mai mult cont premium.
 

DeletedUser2821

Cred ca motivul pentru care am ajuns sa ne plictisim este ca o lume dureaza mult prea mult. Din ce stiu eu, nici macar o lume de pe serverul romanesc nu a ajuns la final pana acum. Lumea 1, unde joc eu, incepe sa semene cu filmele interminabile de genul "Tanar si nelinistit". Deja sunt o multime de jucatori care au sitter de luni de zile, multiconturi cat cuprinde (dar care din nu stiu ce motive nu pot fi dovedite), conturi cedate de proprietarii originali catre alti jucatori, triburi care exista pe harta doar de forma (deoarece jucatorii sunt legati oricum prin prietenii si aliante personale care n-au nicio legatura cu interesul vremelnic al tribului din care fac parte). Asadar, daca s-ar gasi o metoda prin care o lume sa dureze mai putin sau sa aba o limta de timp, ar disparea si plictiseala, pentru ca jucatorii ar fi constienti ca exista o finalitate. Bineinteles ca ideile exprimate de mine aici vin in contradictie cu interesul dezvoltatorilor jocului de a vinde cat mai mult cont premium.

A zis perfect aici ... :)
 

DeletedUser31998

Ar fi frumos sa se incerce si pe .ro o lume macar cu limita 20 in trib... sigur ca ar aparea familii din cate 10 triburi insa macar dupa ce sunt rasi de pe harta de o singura echipa care stie sa jaoce cum trebuie vor intelege despre ce este jocul: spirit de echipa, pasiune, dorinta de perfectionare continua desi joci poate de cativa ani, s a m d...
In plus o astfel de lume cu viteza mare ar scoat ein valoare jucatorii activi si triburile unite si le-ar da in cap mamutilor: ar obosi numai pana ce sa isi treaca toate academiile la profil si diplomatie...

De asemenea alta idee - sa se faca si la noi tema de "Premades" (triburi facute inaintea inceperii lumii) pe forum pentru a se organiza triburi de acolo deja cu saptamani sau luni inaintea unor lumi. Asta si pentru ca lumea triburilor tinde sa devina una tot mai "inchisa" si deja cam aceleasi triburi si intemeietori apar si domina fiecare lume pt cateva luni bune dupa care ori renunta si ramane o lume foarte slaba ori devin destul de inactivi si dezinteresati de lumea respectiva.

Alta idee: un trib daca este suficient de destept si de valoros poate incerca chiar sa inceapa o lume si in NV si in NE sa spunem si iarasi ar creste spectaculozitatea jocului. Ar avea o harta extrem de rosie daca nu ar face zeci si zeci de aliante si in stanga si in dreapta

Singura varianta pentur scurtarea lumilor o vad in micsorarea hartii: sa fie mult mai putine continente si astfel o lume sa se umple mult mai repede... cred ca 30-40 k-uri sunt suficiente pentru ca o lume sa fie spectaculoasa si sa nu devina plictisitoare.
 
Sus