Sondaj de opinie: De ce vă plictisiţi?

  • Autor subiect DeletedUser8343
  • Data de început

De ce vă plictisiţi?


  • Total votanți
    562

DeletedUser

Problema plictiselii este monotonia, faptul ca esti intr`un oarecare fel limitat, stii dinainte cum vei ajunge, ce nr de armata vei avea deoarece pe un sat poti face un anumit nr. de armata din cauza hranei care te limiteaza si esti nevoit sa mai renunti la levelele cladirilor.Te plictiseste faptul ca te asemeni foarte mult cu restul jucatorilor, cred ca ar trebui sa fie o diferentiere mai mare intre jucatori, sa fie pe rase sau pe ....nu stiu, e ca si cum toti ar urma o cale bine stabilita dinainte. Te diferentiaza de celalat doar timpul cat stai online, si cateva mici detalii legate de tehnica ta de aparare si atac.....si faptul ca esti intr-un trib mai bun sau mai putin bun. Te plictiseste faptul ca jocul e prea simplu, prea usor, prea monoton, daca armatele ar fi impartite macar pe 3 "rase" si fiecare rasa ar avea vreo 3 cladiri 3 tipuri de unitati 3 "abilitati" care sa le difere una de cealalta ar fi perfect. In rest triburile mi se pare un joc super. Sa mai adaug ceva ca mi-am adus aminte citind posturile celorlalti, dupa cum spunea cineva mai sus, cand ajungi la 100 de sate e deja plictisitor, ar trebui sa se poata face mai multe imbunatatiri unui sat si sa fie mai grea cucerirea unuia nou, faci sate multe si toate trase la indigo diferenta intre ele fiind doar felul trupelor (deff sau off) si levele la 1-2 cladiri, si inca ceva dupa cum spunea tot acel cineva cred, lumile nu au o finalitate, joci pana te plictisesti si atat, ar trebui facuta o lupta pentru ceva anume unde sa castige o alianta sau 2....

cei care habar nu au sa joace iau sate la indigo tato(interne,barbari)
cei care au habar iau un sat pe luna,dar de la dusmani si in felul asta nu te mai plictisesti asa repede
 

DeletedUser

Ar trebui să apară lumi mai des şi cu viteză mai mare ... că astea sunt prea lente.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Fiecare lume aparuta are o explicatie logica de ordin tehnic, din pacate nu pot fi multumiti toti jucatori cu lumi de viteza mare din acelasi motiv subliniat mai sus. Speram ca pe viitor sa ii multumim pe toti, macar sa incercam.
 

DeletedUser2154

Fiecare lume aparuta are o explicatie logica de ordin tehnic, din pacate nu pot fi multumiti toti jucatori cu lumi de viteza mare din acelasi motiv subliniat mai sus. Speram ca pe viitor sa ii multumim pe toti, macar sa incercam.

asa sa faci de acuma inainte :)
 

DeletedUser7708

Joc triburile deoarece nu am destul timp de travian si imi plac jocurile de genu, dar recunoaste si tu ca are nevoie de ceva imbunatatiri. :)

Îmbunătăţiri? Desigur, aş vrea o casă nouă şi o maşină ceva mai sportivă. Go noble yourself!
 

DeletedUser8343

Incercati va rog sa va limitati la discutiile despre sondaj si opiniile vizavi de ce va plictiseste la joc respectand totusi regulile acestui forum.
 

DeletedUser

Imi place ideea lui Illidan, ar da un fel de finalitatea jocului. Doar ca nu stiu in ce masura aplicarea acesteia tine de echipa de aici si cat tine de Inno Games. Poate pe viitor se va aplica acesta idee, macar o lume (un server) care sa se restarteze la anumite perioade.
 

DeletedUser431

Imi place ideea lui Illidan, ar da un fel de finalitatea jocului. Doar ca nu stiu in ce masura aplicarea acesteia tine de echipa de aici si cat tine de Inno Games. Poate pe viitor se va aplica acesta idee, macar o lume (un server) care sa se restarteze la anumite perioade.

Am avut de mult timp ideea aceasta în cap:
S-ar putea seta un punctaj la care un trib să ajungă (să zicem 10 milioane, 50 milioane sau 100 milioane). Apoi acel trib trebuie să-şi menţină acest punctaj timp de o lună. Dacă reuşeşte atunci lumea se restartează.
 

DeletedUser24788

cam multe lumi cu viteza mica... ar trebuii acum una cu viteza 2...
 

DeletedUser7708

Sunt 4 lumi cu speed 2(3,7,8,13), încă nu s-a ajuns la 20 de lumi ca să fie a cincea cu speed 2 :p
 

DeletedUser

Iar pe l3 nu se mai pot face inscrieri.Pe l7 si l8 nu prea ai sanse,doar pe l13 se mai poate.:D
 

DeletedUser

Felicit ideea acestei sectiuni. Ar fi multe de spus... concluzionez prin a intreba: Cand se termina o lume ?

Ideea de a gasi un finish rapid la o lume, este o idee geniala, care ar trebui luata in calcul. Ma indoiesc insa ca, intr'adevar se poate face ceva... din cate stiu, aceste posibile modificari ale jocului, nu le pot face romanii.
 

DeletedUser7708

Ai dreptate însă crezi că nu şi-au pus şi alţii problema de finalitatea jocului? Am prieteni care nu încep să joace fiindcă nu ştiu pentru ce să lupte, obişnuiţi cu travianul.
 

DeletedUser

Sunt sigur ca nu sunt primul caruia i'a venit aceasta idee. Si le dau dreptate prietenilor tai... Gasirea unui final in acest joc, este o solutie pentru a readuce vechii jucatori in transa.

Deasemenea sunt de acord cu ideile lui Illidan Stormrage.
 

DeletedUser30746

pai sunt..da cine se apuca de l13 acuma?nu are sens..odata la 4 lumi ar trebui una cu viteza 2 zic io

nu ca ar trebui...

Ar foarte necesara...
Sar baga mai multi playeri cu experienta... si triburi bune...

iar acuma daca te bagi pe l 14 esti inobilat imediat dupa protectie...
 
Sus