88 vs SS & URSSa

DeletedUser38802

viata e dura :))
pff ce replici bagi si tu...
vere e un joc.. ce puii mei..
sa treci prin buc pe langa o gasca de ciori si sa te bata aia grav.. SA VEZI ATUNCI CE DURA E VIATA!!
 

DeletedUser

Bună seara ,

Îmi pare bine pentru ce sa întâmplat , aşa aţi dedus şi voi că dacă aţi fost tari şi cu impresi pe cap şi prea multă credibilitate aţi picat! Cine râde la urmă , râde mai bine. Mult succes pentru câţiva jucători din urss ! Eraţi pe plus aveaţi 8 k-uri margine 100 vs 400 nu aţi ştiut să vă folosiţi de acest lucru păcat..
 

DeletedUser24374

pai cum sa nu pierzi identitatea cand nici un conducator nu vine sa explice la oameni ce sa intamplat
e o zarva vai de vai si nimeni nu face nimic
sa ales prafu de tot
daca in 2 zile nu se face nimic urss dispare
 

DeletedUser24244

pai cum sa nu pierzi identitatea cand nici un conducator nu vine sa explice la oameni ce sa intamplat
e o zarva vai de vai si nimeni nu face nimic
sa ales prafu de tot
daca in 2 zile nu se face nimic urss dispare

Nu stiu cine se ocupa de trib dar ar da dovada de caracter sa iasa in fatza si sa spuna care au fost cauzele si dc a procedat asa. Eu unu chiar ma oftic ca se va termina acest razboi, ne tinea in priza. De mult nu am mai jucat cu asa determinare, daca nu ar fi fost razboiul asta nici nu mai reveneam pe cont...
 

DeletedUser

In primul rand felicitari celor din 88, sunteti buni, meritati toate laudele pentru cum v-ati descurcat pe harta.

Ne-am batut singuri mai mult decat ne-au batut altii, si asta din pacate e o caracteristica a noastra, a romanilor.
Cauzele sunt simple.
Cat timp am fost la sefia tribului, am incercat sa pastrez o atmosfera frumoasa in trib, fara certuri si fara acuzatii. Fara sitter obligatoriu, fara sa supun jucatorii unor "pedepse" mai mult sau mai putin justificate, pentru a le lasa posibilitatea sa joace de placere acest joc si sa fie alaturi de colegii lor.
Din pacate viata reala e mai importanta - pentru multi dintre noi, nu am mai avut posibilitatea sa ma ocup de trib asa cum ar fi trebuit, lucrurile au scapat de sub control. Au aparut certuri, discutii, am incercat sa rezolv problemele dandu-ma la o parte de la sefia tribului, dar.. am ajuns pana la urma la concluzia ca orice conducator ar fi avut tribul, chiar Napoleon insusi daca ar fi venit, s-ar fi ajuns la acelasi rezultat.
Colegii mei din conducere nu au nicio vina, gauthier, tozz, blackariston si ceilalti sunt niste oameni de nota zece.. daca e sa cautati un tap ispasitor pentru ce s-a intamplat, ati putea gasi vreo 400 - in masura in care toti suntem vinovati, avand partea noastra de vina fiecare dintre noi.
De ce?
In nenumarate randuri am interzis certurile pentru sate, am facut reguli peste reguli - inclusiv pentru conducere, pentru a nu se mai produce abuzuri, pentru ca jucatorii sa nu aiba nimic de reprosat conducatorilor referitor la conduita morala.

Din trei triburi de 400 de jucatori, abia gaseai un sitter care sa stea sa se ocupe de un cont atacat.
Tipul jucatorului din URSS:
la recrutare - mic, imi scrie mesaj sa il iau in trib pentru ca varul sau si cel mai bun prieten, si tata, si tataia joaca in trib, si vrea sa intre sa lupte pana la ultima lance, pomenind din doua in trei cuvinte - RESPECT.. dar cum intra cum dispare complet din joc.. din cel mai bun jucator devine un super noob, ignora toate circularele si o data la doua zile apare pe forum sa isi dea cu parerea la "ce ar trebui de facut in tribul asta". Evident modificarea diplomatiei, si neaparat sa primeasca drepturi de conducere in academie, sa faca, sa dreaga. Si - dispare cuvantul RESPECT din vocabular.. pe masura ce are mai multe sate isi permite tot mai multe, chiar sa santajeze colegii si conducerea.
Are amnezie totala, uita de unde a plecat.
Din 400 de jucatori, mereu aceiasi 20-30 dadeau sprijin si se implicau in atacurile organizate. Nu mai zic de fuga la dusman cu planurile de atac organizat - desi stiau doar o parte din ce urma sa se petreaca, ei au indicat tintele atacului, si rezultatele s-au vazut.
Restul aveau treaba sa-mi umple mesageria cu problemele lor existentiale "eu nu particip la atacul asta ca vreau sa-l scot pe .." pomenind numele vreunui jucator de 50-60k puncte, sau invocand motive amuzante "nu voi fi in fata calculatorului sa dau atacurile la ora aia pentru ca ma duc sa ma tund" (faza cat se poate de reala, pe cuvant).
Daca ma poate cineva invinui pentru aceste recrutari - ganditi-va ca la inceputul hartii eram intr-un trib Armada, caruia nimeni nu i-a dat nicio sansa pe harta, fiind vecini cu imperiul CIR si cu marele 88.
Ulterior am facut Regal, si apoi URSS, si am mers pe aceeasi linie - sa nu pierdem marginea hartii. Am recrutat/dezbinat/desfiintat triburile dintre noi si marginea hartii.. de aici s-a ajuns la numarul mare de jucatori, si intinderea mare pe harta.
Nu am facut rau, daca ar fi sa o iau de la inceput, aceeasi tactica as adopta-o. Pentru ca atotputernicii si ultra-mega-jucatorii care isi bateau joc de un tribulet amarat la inceputul hartii au tremurat serios si chiar am primit cereri de invitatii (nu voi da nume, au fost mai multe) in decursul timpului in URSS din partea celor care ne-au batut acum - tribul 88.

Ne-au batut - e impropriu spus, pentru ca ne-am batut singuri. Eu am renuntat aseara la joc, am lasat contul in sitter, pentru ca am realizat ca nu am cum sa bat 88 cu jucatori orgoliosi, mult mai preocupati de certurile intre ei decat de soarta razboiului. Si daca nu am cum sa-mi inving adversarul - mai bine renunt, spun frumos "Felicitari! ati fost mai buni".

Am primit cereri si mesaje de a ma reintoarce, sa luam totul de la capat, ca o sa se schimbe lucrurile, promisiuni etc - pe care le-am refuzat, eu unul nu mai am de gand sa-mi petrec timpul in felul asta si sa vad cum pleaca jucatorii din academie sa-si faca propriile triburi sau mai rau - raportul cu "tribul ti s-a desfiintat."
Nu discut conditiile in care s-au petrecut aceste lucruri.
Consider ca e nedrept fata de munca mea sa se ajunga sa-mi fie desfiintat tribul, existau alte solutii, un dialog intre jucatori, mai multa comunicare (eu sincer nu am mai avut timpul necesar sa stau sa vorbesc cu fiecare in parte) - noi am ales-o pe cea mai simpla.

Ce va fi mai departe nu stiu. Daca intr-adevar se va reface tribul - si oamenii vor intelege ca doar uniti si doar jucand in echipa, tragand toti in aceeasi directie - vor avea sanse sa castige razboiul. Oricum, ce se intampla de azi inainte mie imi e strain.
Urez succes fostilor mei colegi (eu ma retrag din joc) - le tin pumnii - daca intr-adevar vor sa mai continue si ei cred ca se mai poate face ceva cu aceiasi jucatori (ar insemna o metamorfoza completa si nemaiintalnita in acest joc).
Felicitari inca o data celor din 88, si regretele mele ca nu am putut face mai mult sa duc razboiul mai departe.. a fost un razboi frumos.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19202

vreau sa felicit si eu tribul urss pentru modul exemplar cum a luptat si a pus cele mai mari probleme pana acum tribului 88 si de asemenea pe cavaleras pe care il consider un bun conducator cu mentiunea ca n-am aceeasi parere despre restul fostei conduceri din urss si dovada ca ce s-a intamplat mi-a dat dreptate

in orice caz viata merge inainte pierdem castigam respectul nu trebuie sa il pierdem
succes!
 

DeletedUser

Sunt mandru ca am avut onoarea sa joc alaturi de tine Robert chiar daca au fost doar 4-5 luni .Pe joc ai fost un om de nota 10 ( probabil si in viata reala esti ) Sper sa ne mai auzim aici sau pe alte lumi.
 

DeletedUser30628

robert toata stima si respectu...sa speram ca ne vom intalni pe alta lume(chiar daca eu aici pe 21 voi incheia sa mai joc :p)...si poate poate acolo sa fim aliati,sa nu mai fim dusmani :p

a fost un razboi frumos,cu multe greutati in ambele parti...felicitari Urss

si inca odata toate cele bune si ai grija de tine
 

DeletedUser

Robert , vezi sa nu uiti ce am vorbit : )) Sper sa faci un cadou frumos la nunta =))) ma chemi pe alte lumi cu tine sa ma bat cu 88 ca sunt prea slabi
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38802

Mandru ca am facut parte din echipa ta... ce sa-i faci, asta e,mergem inainte nu-i bai, viata de afara e mult mai frumoasa,fara razboaie si lume virtuala, cu care sa te certi zi de zi. Cu stima si respect , sper ca ai fost multumit de activitatea mea de pe harta, nu cea de aici... aici n-am facut altceva decat sa atrag anumiti dusmani pe care o sa-i tiu in carca pana o sa ma satur si o sa fac exact acelasi lucru ca si tine . dar eu spre deosebire de tine o sa ies cu luminile stinse... asta-i viata, nu putem fi placuti de toata lumea.. Multa bafta in viata reala... sper sa ne mai gasim pe alte lumi.
 

DeletedUser24374

Bravo cavalleras
Ma bucur ca ai reusit sa te retragi cu frunta sus in plina glorie
Pacat de trib,pacat de uni jucatori care au facut ceva pentru acest trib (gabycfr)
 

DeletedUser

Side 1:
Tribes: 88
Side 2:
Tribes: URSS

Timeframe: Ultimele 24 de ore


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 52
Tabăra 2: 20
Diferență: 32

:cool:
 
Sus