abc - Activ in interior si te simti bine!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

si deja am warn :))

da shhh nu mai off-topicui si tu ca acusi te alegi cu un ban iar. si sarbatorim noi toti ceilalti


Mizez 2 sate full de aparare/atac (cand o sa le am) ca MD va castiga razboiul. Pana atunci merci de sprijin si poti sa-l retragi;)
 

DeletedUser17169

Asta fiind extras din capitolul "ce tare sunt, pacat ca mi-au murit laudatorii" :)
Vorbele tale nu au nici cel mai mic efect asupra noastra, incerci sa fi ironic cu acel la multi ani dar nu iti iese, putin ne pasa de ce parere au altii - mai deschidem un topic si la anul, si tot asa.
Nu stim sa innobilam, nu-i nimic, stim sa ne distram si sa ne facem prieteni ;) pacat de tine, ramai cu radacina, fructul e la noi. (mai pe intelesul tau, peste 1 an mai beau un pahar de vin alaturi de colegii din Master, tu o sa continui sa ii numeri talerii lui sir devil)

diferenta dintre noi(chiar imi pemit sa generalizez) e ca noi bem acel pahar de vin in fiecare zi, nu ne trebuie sa fie vreo ocazie speciala de la multi ani...dar tu ,mai asteapta un an de zile pt acel pahar de vin:d
Pai daca tu consideri ca un pahar de vin pe an e distractie atunci ...distractie placuta in continuare!
La multi ani sir devil...azi a batut 3 taleri!
 

DeletedUser

vai imi este rau... tribul abc are mai nou la dusman pe NOVA..... lol............ saraci NOVA... nu prea imi aduc aminte cand am fost de alta culoare pe harta.... total neinteresant...
 

DeletedUser5970

Geoftw, am scris in paranteza si am incercat sa vorbesc pe intelesul tau prezentand un caz plastic, se pare ca nu ai inteles nimic, eu ma las pagubas.

Bafta NOVA, bafta abc.
 

DeletedUser

in primul rand isee te simti singurica acolo unde esti..mai bine taci si manaci acea specialitate la care bateai apropouri ,vad ca ai mai mari cunostintele in asa ceva.
Stef din pacate am avut incredere in cine nu a trebuit.
Pe mine unu nu ma intereseaza ce crezi tu ca semnifica acele stelute...semnifica ceea ce cred eu...
Bloom nu esti "amice" cu mine...si am rugamintea in cel mai diplomatic fel sa nu ne bagam in seama deoarece reprezentam interese diferite iar asta inseamna ca vom ajunge sa ne contram...e mai bine asa cum este acum .
Am revenit la stef...stai tu calm cu arborele tau genealogic fiindca are niste lipsuri ,fara aluzii de ordin personal binenteles...

Pot spune ca eu incetez sa postez pe acest forum ,nu de alta insa pe joc vom dovedi care ramane mai mult pe harta...
 

DeletedUser

sghe800 a spus:
Stef din pacate am avut incredere in cine nu a trebuit.
Pe mine unu nu ma intereseaza ce crezi tu ca semnifica acele stelute...semnifica ceea ce cred eu...

sghe800 a spus:
Am revenit la stef...stai tu calm cu arborele tau genealogic fiindca are niste lipsuri ,fara aluzii de ordin personal binenteles...

Baiete,eu am impresia ca tu ma confunzi.Dar dupa atata minciuna,se mai intampla...

Mater Dolores a spus:
Asa, cum spuneam....vreau traducerea stelutelor. Alftel, ca si jucator, regret sa te anunt ca arborele meu genealogic incepe acolo unde al tau se termina
 

DeletedUser

Pot spune ca eu incetez sa postez pe acest forum ,nu de alta insa pe joc vom dovedi care ramane mai mult pe harta...

Aici ai dreptate. Intrebarea insa e..cum vei ramane pe harta? Tot prin tradari si spionari sau prin joc corect? Ca pana acum nu am vazut joc corect din partea ta..
 

DeletedUser

Sghe.... e normal ca sa nu mai comentezi aici pentru ca aici este threadul abc si de fiecare data in comentarii ai fost absolut total si fantastic pe langa... so... nu mai vad rostul... nova va ramane doar in impresiile tale cognitive un mare trib... nova este un trib de adunaturi inactive si un trib care nu are decat gura mare.... abc recunosc ca are gura mare dar in spate are statistici care practic va desfiinteaza... si tine cont ca abc este realizat din data de 17 martie 2009.
Dovada:

Triburi Inamici Invinsi:
9 NOVA 416,56 Mio.
25 Oferim BLonde 68,63 Mio. - astia suntem noi

calculeaza ca timp !
so.... have fun printre balarii
 

DeletedUser

Voi astia din YKZ nu stiti altceva decat sa bagati intriga si sa spuneti multe minciuni.
Tradator cred ca pentru voi termenul asta e inteles gresit....bafta in razboi insa nu prea o sa aveti....o sa mai fiu pe joc cand trx va vor trada...

Sir nu am cuvinte la adresa ta....:( pacat.
Degeaba va dati voi mari jucatori atata timp cat la voi nu exista respect ,probabil asa sunteti si in viatza normala.
Acum la revedere.
 

DeletedUser

ia tu bloom mai bine te intorci pe l3.l2 sau pe cat ai fost ca aici nu ai muncit tu pana acum...insa cu gura mare sti sa fi....
De tradat ,eu am spus clar sa postati cu exemple (dovezi) ale tradarilor mele..pana atunci ciocu mic si joc de glenze (la general)
 

DeletedUser

ia tu bloom mai bine te intorci pe l3.l2 sau pe cat ai fost ca aici nu ai muncit tu pana acum...insa cu gura mare sti sa fi....
De tradat ,eu am spus clar sa postati cu exemple (dovezi) ale tradarilor mele..pana atunci ciocu mic si joc de glenze (la general)

Te supara adevarul? Dovezile le vor primi colegii tai...ei sunt cei care trebuie sa afle cine esti si ce ai facut...
 

DeletedUser17169

"Degeaba va dati voi mari jucatori atata timp cat la voi nu exista respect ,probabil asa sunteti si in viatza normala."..hmm sa fie ca un citat

cum tu ceri de la altii exemple(dovezi)...asa cer si eu sa imi argumentezi aceasta afirmatie!
cine ne trateaza cu respect...asta vor avea de la noi....asta daca ai facut referire la membrii tribului abc!
 

DeletedUser

sghe, uite-te cu o pagina mai inainte si apoi ridica nasu si vorbeste de "respect". Nu tin minte sa-ti fi facut bloom sau oricare alt membru ykz colegii "vacari", in schimb tu da.

Respectul se castiga, si pana acum ai dovedit ca meriti respectul unui exemplar care locuieste la Smithfield.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8266

In primul rand ,,succesuri" abc si nova (sau cine se bate)

p.s. ce imi place ca sghe nu a observat nici acu ce ii scrie Mater mai mic :)) sau numai eu am observat?:))
 

DeletedUser

Buna seara,

Salutari prietenilor din YKZ, abc, kings*, grasanei si tuturor celor cu care avem onoarea sa interactionam pe aceasta minunata lume 4.

In primul rand doresc sa imi exprim regretul ptr schimbul neprotocolar de mesaje, acuze si jigniri intre membrii tribului Nova si ceilalti prezenti pe aici.
Nu ne caracterizeaza dar se mai intampla.

Am sa incerc sa lamuresc cateva aspecte:

Nova si Kings sunt triburi aliate. Dusmanul comun este TRX.
YKZ a facut o miscare interesanta. A acceptat sa se faca prieten (nu stiu ptr cat timp) cu dusmanul pentru a se razbuna pe cei care i-au tratat mereu cu superioritate si aroganta, ca pe un trib second hand care nici nu avea voie sa participe la conferintele familiei. Este vorba despre Kings.
Din punctul acesta de vedere ii inteleg perfect, chiar daca nu apreciez miscarea.
Stef, Mater, BlooM stiti foarte bine ca relatiile Nova - YKZ au fost mereu foarte bune si nu avem motive sa schimbam statutul diplomatic cu voi.

Pe de alta parte, chiar daca Kings (o parte din ei) au aceiasi atitudine de vedetele hartii, ne mint, recruteaza jucatori pe care nu ar trebui sa ii invite, etc, lupta impotriva aceluiasi dusman si anume TRX, deci vom lupta alaturi de ei si de cei care au acelasi ţel.

Nu am ales aceasta pozitie ptr ca eu sunt laş (si am renunţat la toate satele in semn de protest - BlooM) sau umblu dupa fundul unei cunostinte comune din Kings (Mater - ai informatii eronate) ori pentru ca suntem "slugile" lui Kings, ci pur si simplu pentru ca nu vrem sa ne facem frate cu dracu ca sa trecem puntea.

Q&A
I: Este Nova un trib de "inactivi"?
R: Da, si suntem pe locul 8. Daca am fi mai activi am urca prea repede.

I: Este Nova un trib care are doar gura mare?
R: In general NU, dar mai sunt si exceptii.

I: Punem botul la acuzatii nefondate si ne enervam?
R: Se pare ca da. Unii.

I: Este rahatul un aliment?
R: Da.

I: Ce inseamna "un mare jucator de triburi"?
R: Nimic.

Cu scuzele de rigoare ptr interventia in topicul abc, va asigur pe toti (mai putin pe grasana) de intreaga noastra consideratie.
 

DeletedUser

Cu tot respectul, entity...daca-mi permiti.

Parerea mea ramane, a fost un gest de lasitate din partea ta. Tu in momentul de fata iti permiti sa arunci cuvinte mari, nu mai ai nimic de pierdut.Colegii tai insa da.

In rest, relatiile NOVA & YKZ au fost bune, nimic de zis. Dar confruntand ceea ce spui tu; si ce e pe forumul vostru...unele lucruri se bat cap in cap. E treaba voastra, interesul vostru. Eventuale atacuri din partea NOVA nu ar suprinde pe nimeni, oricum.
In plus, expresia "capul plecat sabia nu-l taie" vad ca ti se aplica perfect.
entity a spus:
Pe de alta parte, chiar daca Kings (o parte din ei) au aceiasi atitudine de vedetele hartii, ne mint, recruteaza jucatori pe care nu ar trebui sa ii invite, etc, lupta impotriva aceluiasi dusman si anume TRX, deci vom lupta alaturi de ei si de cei care au acelasi ţel.

Pacat...

Si inca ceva entity...eu personal prefer sa lupt impotriva intregii harti decat sa accept aroganta si infatuarea unora care folosesc cuvinte fara sa stie macar ce inseamna (si aici ma refer la unii membrii Kings - se stiu ei). Singura persoana din Kings care mi-e simpatica, e tocmai adversara mea de ceva timp, alex creata care a demonstrat clar ca acest joc este doar un JOC. Tot respectul pt modul ei de a vedea acest joc..si regretele mele fata de mentalitatea unora care indiferent de punctajul care-l au, denota o lipsa enorma de bun simt si o nesimtire crasa.
 

DeletedUser8266

Eu nu stiu cum is cei din Kings (vedete ..superstaruri sau cum ii mai numiti) ...dar nici intoarcerea de arme nu mi se pare ok...mai bine ramaneati neutri (sau pna)cu kings-ul si continuati cu trx-ul dar ...asta e doar parerea mea
 

DeletedUser

BlooM,
Fiecare om are dreptul sa aibe propriul punct de vedere si sa si-l expuna intr-un mod civilizat.
Nu am de ce sa incerc sa iti dovedesc ca e altfel decat crezi tu.

Nova nu va ataca YKZ ptr ca asa vrea Kings si nici nu va renunta la alianta cu Kings ptr ca asa vrea YKZ.

Nova lupta asa cum poate impotriva TRX.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus