Adevarata fata a Ibidem

  • Autor subiect DeletedUser5596
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser42998

O intrebare la snoops daca nu va suparati:

Bre ai luat sate sa fi in clasament cat mai sus,da nu te-ai gandit asa singur pentru siguranta ta,ca nu stii ce iti rezerva ziua de maine,sa bagi mare pe trupe?

Intrebare de la un incepator pe acest joc.
 

DeletedUser5596

Pe satele de def aveam puse in productie pe 5 zile,nu mai bateam taleri sau nobili de la ultimul sat luat bagam doar cazarma,ferma,zid jucatori din zona imi trimiteau mesaje sa le iau satele dar refuzam pt ca stiam ca nu pot sa ma intind mai mult...daca nu lucram pt trib ma duceam spre k54 nu ramaneam acolo unde a cerut conducerea vezi directivele zonei sud din comunicat
 

DeletedUser42998

Lasa,ca acu ai ocazia sa o iei de la capat.E inceput de lume,ai toate sansele sa te ridici inapoi.Doar sa fii mai calculat.
 

DeletedUser42927

Problema e ca nu a avut timp sa dea fiind de pe telefon,nu inteleg de ce acum posteaza asa ceva pe forum,este greseala lui.
Dar totusi nu vad de ce nu l-a ajutat tribul in acest caz,problema lor.
 

DeletedUser

triburile nu inseamna democratie, cate sate ai la final conteaza pana la urma, nimic interesant ca au dat pe cineva afara...gandeste asa snoops, din pct de vedere al unui cititor(care nu are nici o legatura cu tribul) ca mine mergi pe ideea ca au pierdut ei un jucator si nu invers, la fel si pentru cealalta parte :)
 

DeletedUser8914

Snoops , cand inveti sa joci , iti fac eu rost de invitatie in trib.
 

DeletedUser40689

La cum merge treaba nu va vad bine Ultrasilor, nu fiindca nu aveti jucatori sau probleme interne, dar atrageti prea multa atentie si asta atrage si ura si mizerii odata cu ele, iar daca ce spune snoops e adevarat intocmai cum spune el.. cred ca va uitati prea mult la statistici :)

Exista vre-un trib unde toate sa fie roz ?

Atentie si ura am atras de la inceput , inca putin in plus nu strica , ne hranim cu ea :)

@snoops , inainte sa iei sate trebuie sa te gandesti putin in avans , cand esti in granita si iei sate la intervale mici devii vulnerabil , asta daca nu esti blindat sau ai niste asi in mana . Ai recunoscut ca ai avut putina aparare , daca singurul tau plan a fost ca o sa primesti in timp util sprijin de la trib...

Cand esti in granita trebuie sa iei in calcul cat mai multe variabile .
 

DeletedUser43449

Salut,Pentru inceput sa ma prezint:Lord stefan99
Ce am vazut pe Lumea 32 nu am vazut timp de 5 ani de cand joc triburile,vad ca multi va dati cu parerea despre ce sa intamplat dar de fapt nu stiti ce inseamna "trib",pe parcursul anilor/lumilor de joc am fost si la granita triburilor/mijloc ,au fost lumi pe care jucam pana la 15 doar atac si eram sustinut de trib 100% cu trupe....eu le distrugeam armata si colegi decat veneau cu trenuletu ....
In situatia de fata C.I era intre tribul meu si kick ,granita ,dupa cum spuneati mai sus juca pe atac si in cazul in care era si sustinut de trib va dati seama cat de multe sate putea inobila ,ulterior cedate colegilor pentru ai muta din centru pe granita si tot asa....
Din cate am inteles ati aflat de atacurile pe care le avea la ora 22:00 ,asta insemnand peste 10 ore pana la primele atacuri si 20 pana la ultimul ....deci! Cand ati vazut atacurile care au inceput sa apara ati considerat ca sunteti depasiti din toate punctele de vedere si ati ales concedierea ca nu cumva sa apara la statistici ....DOAR Ibidem ESTE TRIB DE LOCUL 1
Acum gandestete daca se organizeaza un atac pe tine si o sa ai mai mult de 5 atacuri vei fi dat afara si atacat de fosti colegi:))
Asta au dedus probabil toti care au citit postarile de mai inainte!Daca intradevar sunteti un trib care merita locul 1 tineati jucatorii in trib indiferent de situatie si ajutati indiferent de trupe/situatie/durata...
Cand ati vazut ca imaginea tribului este patata ati venit cu scuza ca a fost invitat pe recomandare ......Daca el a stat o saptamana,doua,trei in ibidem si nu a fost verificat/sprijinit....Deducere:Conducere care are mai multa onoare,caracter spirit de echipa inemaginabil.....

...:rolleyes:
 

DeletedUser42487

1. Da ai dreptate, poti juca si pana la 100 de sate doar cu atac si sa fi sprijinit de colegi, atunci cand faci ceva pentru trib - el nu a facut nimic pentru colegi.
2. Cand ai atacuri si dai sitter la altii sa te salveze, nu te numesti jucator de echipa.
3. La atacurile alea se putea face split fara nici o problema
4. Cand ai zona problematica, te organizezi din timp
5. Eu l-am concediat nu Q si putin imi pasa de statistici ( avem sate pierdute si nu am concediat jucatorii respectivi, chiar daca satele s-au pierdut prosteste), un jucator care nu intelege ce inseamna echipa si care are impresia ca datoria conducerii este sa-i salveze lui satele nu are ce cauta alaturi de noi.
 

DeletedUser5596

1. Da ai dreptate, poti juca si pana la 100 de sate doar cu atac si sa fi sprijinit de colegi, atunci cand faci ceva pentru trib - el nu a facut nimic pentru colegi.
2. Cand ai atacuri si dai sitter la altii sa te salveze, nu te numesti jucator de echipa.
3. La atacurile alea se putea face split fara nici o problema
4. Cand ai zona problematica, te organizezi din timp
5. Eu l-am concediat nu Q si putin imi pasa de statistici ( avem sate pierdute si nu am concediat jucatorii respectivi, chiar daca satele s-au pierdut prosteste), un jucator care nu intelege ce inseamna echipa si care are impresia ca datoria conducerii este sa-i salveze lui satele nu are ce cauta alaturi de noi.

1.am fost 5 zile cred la voi am trimis sprijin la q cat am putut atunci cand a cerut,am vorbit cu colegi din zona aka pumcte sa ii golesc sate in zona mea sa vina,am respectat colegi atat de trib cat si pe cei din zona sud...nu cred ca puteam face mai mult de atata in 5 zile.
2.am spus de mai multe ori de ce am lasat siiter daca voi nu aveti alt ceva mai bun de facut aka munca,iubita/iubit,familie etc si stai toate ziua pe triburile e greu de intales
3.nu mai conta daca faceam sau nu split la primele atacuri sau la ultimele,dark w si kick atacau in continuare mai ales pt ca au vazut ca am fost concediat si nu mai aveam de la cine sa ma ajute
4.la 2 zile dupa ce am intrat in trib am postat pe forum la zona sud un atac in care am pierdut 5000 k defens trupele mele deci trupe au existat sau erau in formare,asta ca nu avea trupe destule e aburita
5.datoria conduceri e sa isi ajute colegi nu sai concedieze

Sunt un jucator slab am avut maxim 400 de sate am condus un singur trib (nofa lumea 17) dar cu coloana solida,asta pot confirma jucatori cu care am jucat pe alte lumi (1,4,5,17) poate am gresit eu,poate ati gresit voi nu mai vreau sa intr-o discutie fara final eu is unul singur voi suneti 1 trib+o academie deci majoritatea castiga.ne vedem pe alta lume bafta la joc
 

DeletedUser6681

Am cateva curiozitati.. Acest jucator a ajutat intr-un mod tribul, daca da atucni v-ati purtat cu manusi in legatura cu el. In cazul acesta sunt 2 variante: face mistho si paseaza sitter ca sa se distreze sau poate are probleme si tine la trib astfel incat nu vrea sa piarda sate cere ajutor (eu cand nu am timp inchid pc`ul si ma descurc cum pot). Dar daca nu avea timp, de ce l-ati acuzat direct. Pozitia de lider iti da dreptul sa judeci ? Spuneti ca tineti la trib, daca tii la trib ar trebui sa stii ca satele sunt ale tribului (toti jucatorii au muncit pentru acele sate) cine iti da tie dreptul sa iti bati joc de munca tribului. Eu daca erau in trib ceream socoteala ca pentru acele sate as fi muncit si eu. Solutia corecta daca tot exista bataia de pumn in piept ar fi fost: satele se apara si jucatorul se innobileaza, dar cred ca unii se ascund dupa un trib si se tem sa atece jucatori mai puternici. Stiu multi jucatori care [prin functie isi apara satele.. insa stiu ff putini lideri de trib care au satele lor goale sa apere pleava, insa cred ca voi nu faceti parte din a 2-a categorie.
PS: nu apar jucatorul, doar critic liderul
 

DeletedUser32965

Din ce am citit eu pe aici observ ca marele trib Ibidem a concediat un jucator care risca sa piarda 1 sau mai multe sate, doar pentru ca statisticile sa nu fie afectate. Si, bineinteles ca s-a gasit si scuza : " era mai nou, era o recomandare, etc "
In orice caz, din punctul meu de vedere si in statistici tribul Ibidem nu sta stralucit... doar 20 de sate cucerite in razboaie ? E putin pt un trib de locul 1... Restul satelor cum au fost luate ?
 

DeletedUser

Din ce am citit eu pe aici observ ca marele trib Ibidem a concediat un jucator care risca sa piarda 1 sau mai multe sate, doar pentru ca statisticile sa nu fie afectate. Si, bineinteles ca s-a gasit si scuza : " era mai nou, era o recomandare, etc "
In orice caz, din punctul meu de vedere si in statistici tribul Ibidem nu sta stralucit... doar 20 de sate cucerite in razboaie ? E putin pt un trib de locul 1... Restul satelor cum au fost luate ?

Au facut bisnita , cat o sa mai tina si internele si barbarii :D.
 

DeletedUser8914

Mai explic pentru ultima oara , eu daca joc in granita am doua sate , il iau pe al treilea! Ce fac cu el ? FAC APARARE! Dupa ce ma simt eu sigur pe puterile mele si cred ca pot lua un al 4-lea sat , atunci innobilez al 4-lea sat , apoi ce fac? fac aparare sau atac , ca jucator in granita de preferat aparare ( acuma depinde cum jonglezi cu satele ) colegul nostru ce a facut ? a luat al 3-lea sat , apoi a luat al 4-lea sat , apoi a luat al 5-lea sat ... si? in momentul in care a fost atacat TOATE TRUPELE LUI DEFENSIVE RAU URMATOARELE 2,5k lancii 2,5k spade 1,5k arcasi . Voi ce ati fii facut ? sa fim seriosi ... toti sunteti jucatori pe forumul asta .
 

DeletedUser32965

pai daca era nob, nu trebuia luat in trib :)) dar na... daca avea puncte multe...e bun..mai creste tribul :))
 

DeletedUser6681

@kilo l-am fi concediat.. (serios?) Satele sunt ale tribului, se vede cat le pasa de trib.. daca tot se dau jucatori de triburile.. trebuiau aparate acele sate.. si apoi innobilate intern.. Dar ei joaca pentru gasca lor nu pentru tot tribul
 

DeletedUser42487

Satele sunt ale tribului cand munceste tribul pentru ele sau sunt din interne.
Atata vreme cat el si-a innobilat singur satele, nu sunt munca tribului ci a lui.
E o tampenie asta cu satele apartin tribului, nu tribul a muncit pentru ele, nu tribul a consumat timp sau premium pentru asta, e munca fiecaruia in parte.


Avea zile intregi de cand dupa schimbarea diplomatiei era singur in zona si expus, la 7 sate sa nu ai trupe sa aperi nici macar 1 sat e de toata jena. Joci doar pe atac?
Atunci te descurci singur, nu isi vor pierde altii apararea la tine.


Nu mai duceti voi grija Ibidemului, ne descurcam, cum luam sate ne priveste, cat jucam la clasament la fel e doar treaba noastra.
Cat o sa rezistam, la fel ne priveste doar pe noi.
 

DeletedUser6681

Satele sunt ale tribului, tribul te ajuta fie prin numele lui fie prin trupele lui, in orice caz satele sunt ale tribului.. ca ai cucerit in interiorul tribului. Dar cum spuneam aici se joaca alceva nu triburile. Nu vreau sa fac teoria chibritului. Dar nu ati jucat niciodata intr-un trib
PS: va descurcati ca se tem noobi de voi.. si cred ca este simplu va ataca 2-3 jucatori si dati stergere ca v-ati plictisit sau dati vina pea dmini
 

DeletedUser38023

Cat tam-tam pentru nimic..

Satele sunt ale tribului si gata.. Asta e o teorema usor de demonstrat..

Jucatorul ala daca nu s-a ridicat la standardele impuse de conducere nu are ce cauta in trib si se stie ca echipa de conducere poate impune ce standarde vrea.. Nu conteaza cum vi se pare voua, comentatorilor, normal, conteaza cum i se pare normal conducerii tribului .. Ala trebuia sa isi ia masuri de precautie daca stia ca poate fi scos atat de usor si atat de rapid.. E vina lui.. Nu asa se lasa un cont ..

Si culmea tupeului mi se pare asta:
am revenit dimineata (acuma 5 minute la calc)65 de atacuri nobili pe toate satele si 2 paladini ca sprijin.
Deci daca a revenit de 5 minute la calculator, in loc sa se zbata sa faca rost de defensiva, sa isi organizeze recuperarile si snipe-urile, el prefera sa iasa pe forum ca sa se victimizeze ca vai ce i-a facut lui tribul.. I-a facut ce merita! :D
 

DeletedUser7232

Eu cred ca voi ..ibidem astia sunteti doar niste prapaditi si la primul razboi serios o sa fugiti ca soarecii .. parerea mea e ca nu apucati 2 luni daca voi ca conducere ati considerat ca e mai usor sa concediati un jucator asa usor
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus