al doilea razboi mondial? ~PHX~ - ~EC~ ?

  • Autor subiect DeletedUser9032
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

:D
giulestene, vezi ca exista unii carora chiar n-ar trebui sa le raspunzi, e o pierdere de timp
chiar daca ai reusi sa le demonstrezi ca gresesc sau sa faci misto de ei tot nu s-ar prinde, asa ca nu te mai chinui si ignora-l si tu
e ca si cum ai incerca sa discuti cu masters sau curca, la sfarsitul discutiei tot tu vei iesi mai prost fiindca te-ai coborat la nivelul ala

Sa stii ca ai dreptate....nu o sa le mai raspund la toti ciupercarii
 

DeletedUser

a eliminat PHX atatea triburi pe cat am eliminat noi??? niciodata. Eu nu vb ca altii in necunostinta de cauza...

ia zi'mi si mie ce triburi ati eliminat voi ca nu'mi aduc aminte :rolleyes: te referi cumva la BURN? care s'a destramat din cu toate alte motive nu ca i'ati eliminat voi.

paolyka. ai dreptate pe K 55 am piedut mult dar in skimb am castigat in alte parti ,si dca stai sa te uiti diferenta aia mare pe k 55 care am pierduto e curca si XXX , dar stai linistit ca acuma l'ati pierdut si voi pe marele jucator curca...despre care nu mai zic nimic
 

DeletedUser994

Razboi , razboi si iar razboi :) , am intrat si eu sa vad ce mai e pe clasica cu vechile triburi ... nu am ce spune , abia am apucat sa inteleg o parte din ceea ce se inampla dar am multe lipsuri. Daca as fi la curent probabil ca as fi in stare sa iau cateva decizii in legatura cu acest razboi. E bine sa fie oprit ? E bine sa continue ? La asta deocamdata nu am raspunsul. Probabil ca momentul razboiului dintre puterile lumii clasice trebuia sa incepa odata si odata. Cateva pareri pe care mi le-am facut citind posturile voastre si va rog sa nu va ganditi ca am fost intemeietorul PHX ... acum sunt foarte obiectiv, voi ataca si phx aici :):

1.Pare ca razboiul este foarte inegal , vad ca phx are o multime de aliati , iar ~EC~ lupta in 3 triburi contra la toti si se pare ca rezista chiar f bine, bv voua! :) . DAR, totusi avand in vedere numarul de oameni din EC nu stiu ce sa cred exact. Oricum , daca phx ar avea un moral bun in trib ar putea invinge sau cel putin mentine egal razboiul cu ec , doar folosindu-se de academie.

2. Admir PHX`ul ca a ramas intr`o forma compacta si puternica , totusi se vede ca EC`ul a inceput sa ia sate de la phx pe k55 si incep sa domine, felicitari EC!

3. Incercati sa nu va mai certati atat , pentru ca analizand hartile am realizat ca e un razboi de proportii mari , iar invingatorul va iesi cred ca abia peste cel putin vreo 3-4 luni, in cazul in care conducerea vreunuia dintre aceste triburi cedeaza nervos din cauza a multor probleme care se ivesc intr`un razboi si se duce totul de rapa. Propun sa va rezumati la grafice , nu la jigniri la adresa numelor , cum a facut cineva aici incercand sa atace phx . Asta a fost o lovitura foarte proasta din partea ~EC~`ului si s-a dat dovada de lipsa de educatie si prostie , iar daca asa gandesc si restul jucatorilor din EC , e clar ca in cazul in care ~PHX~ se pune pe treaba razboiul va fi castigat de catre ei. Dar totusi , am avut onoarea sa discut in trecut cu actuali jucatori de la conducerea ec`ului si stiu cum se gandeste .

Ce am incercat eu sa comunic aici ... este ca ar trebui sa fie un razboi cinstit , fara jigniri si marlanii pentru a se putea decide cine domina in aceasta faza a luptelor. Ce pot sa spun , nu stiu cu cine sa tin , oricum sunt un nenorocit neutru cu un sat de 132 pct asa ca nu stiu cati vor da importanta la acest mesaj :rolleyes:.

P.S. Invatati sa SCRIETI si sa va comportati oameni buni , nu cred ca sunteti din jungla.
 

DeletedUser

Am doar ceva de obiectat la postul tau Rhymes
Cand am inceput razboiul PHX nu avea acesti aliati ba mai mult era si EC si tua impotriva noastra....acum lucrurile s-au schimbat cu mult in bine pentru noi (parerea mea)
 

DeletedUser

:))
rhymes, ai lipsit prea mult timp
de ce a inceput razboiul cativa stiu, restul n-au habar
oricum, nu mai conteaza
sa o luam pe rand
phx are o gramada de aliati
hmmm, cum era la inceputul razboiului? am declarat noi razboi si atat
stiam ca just ii au cu rosu din cauza vechilor probleme, in rest toti au ramas in afara razboiului
si la data inceperii numai ec-ul avea de 3 ori mai multe puncte decat phx, pe cei din tua nici nu ii mai luam in considerare (cu toate ca aveau si ei oricum mai multe puncte decat tot phx-ul)
imediat dupa inceperea razboiului jucatori de aproximativ 15 milioane de puncte au fugit in ec, pe forum s-a scris atunci ca ramane doar cine are chef de lupte fiindca usor n-o sa fie
phx a pierdut satele izolate de pe k55, asta stiam ca o sa se intample
a urmat o peroada plictisitoare de razboi dus pe forum, jigniri, glume proaste s.a.m.d.
primul eveniment important (dupa migrarea de la inceputul razboiului) a fost venirea lui adaescu si al altor cativa din ec in phx in nord
dar ruptura s-a produs abia dupa ce stafy a venit la noi, imediat dupa plecand si nero2 de la ei
au urmat atacurile pe caine turbat, care a pierdut aproape 3 milioane de puncte in 2 saptamani (
aia a fost prima data cand aliatii nostri si-au facut simtita prezenta (asta fiind acum aproximativ 2 saptamani)
de fapt lucrurile erau clare, toti aveau ceva de impartit cu ec, dar le era frica sa-i provoace cat timp considerau ca ec-ul va termina rapid cu noi si va continua cu cei care au fost aliatii nostri in razboi
atacurile alea au fost incepute de 4 oameni, 3 din phx si unul din just
dupa ce 2 nopti la rand caine turbat a pierdut sate in sud (pe k54, 55) a inceput sa fie atacat si de altii, si evident n-a mai facut fata
acum 2 zile au inceput atacurile pe masters, incepute de fapt de aceeasi oameni (unul din ei fiind stafy, de asta am mentionat intrarea lui in phx ca fiind importanta)
adminii ii luasera 900k puncte, deci era clar slabit
am decis sa il atacam, unii poate o sa considerati asta lasitate, ca atacam un jucator care avea deja probleme din surse pe care nu le putea controla, dar greseala e greseala si razboiul e razboi, si oricum a facut el destule ca sa o merite (da, noi l-am judecat, noi am hotarat ca merita)
masters acum are putin sub 3,5 mil, eu iau in momentul asta cred al 10-lea sat de la el in ultimele 2 zile, langa mine vad sate luate de la el de stafy, giulesteanul, atila-cgr, -=cineva=- si silviu24
ec-ul si tua s-au despartit, nu stiu de ce (cu toate ca singurul mod in care ne afecteaza asta pe noi e ca am trecut inca 2 triburi la inamici, academiile lor), iar ec-ul are in prezent putin peste de 2 ori punctele phx-ului, eu am acum de 2 ori mai multe puncte decat aveam la inceputul razboiului (si nu sunt din innobilari interne)
pe moment lucrurile arata bine pentru noi, sa vedem cum vor continua

asta nu e o istorisire a razboiului, e ceea ce mi-am amintit
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Si ca sa se adeveerasca ceea ce a zis mycutzoce:ca e un razboi echilibrat voi prezenta o statistica sa nu creada lumea ca PHX a pierdut in prostie iar EC face minuni

Side 1: ~EC~

Side 2: ~PHX~

Timeframe: Ultimele 3 luni

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 13,733
Tabăra 2: 4,408
Diferență: 9,325

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 813
Tabăra 2: 723
Diferență: 90

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 89,304,329
Tabăra 2: 34,519,846
Diferență: 54,784,483

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 8,391,416
Tabăra 2: 8,092,001
Diferență: 299,415

image.php
 

DeletedUser

eu nu vad deloc ca domina ~EC~ ba din contra,e chiar invers,numai in ultimele 24 de ore phx a luat 17 sate de la ec pe cand ec a luat doar 2.
Deci unde ai vazut tu rhymes ca domina ~EC~?
 

DeletedUser9509

e un razboi echilibrat,ambele triburi au jucatori de clasa,aici se joaca la world clas cum se spune,ramane sa vedem care e mai strategic si acela va iesi invingator,oricum e mult de munca de ambele parti cred ca dureaza 6 luni.
 

DeletedUser

In dream mai sunt eu parca si inca cineva ! :) Eu tot astept sa-mi faca satele barbare ! :D Stou stai calm ca pana la urma o sa se ajunga la un razboi intre 5-6 oameni sa zicem maxim 10 ! :) Lumea se lasa, pomana e mare ! :) Si tot boring e ! :D Oricum cine il da jos pe Masters are o lada de bere de la mine ! =))

cauta pe TWSTATS.. sa vezi cine l'a dat
 

DeletedUser12999

Am facut parte odata din Just, am militat pentru o uniune de triburi care sa termine odata pentru totdeauna cu EC. Este un trib, cu jucatori foarte buni, ii respect si spun ca am avut onoarea sa fac parte din ei odata de mult. Insa pana la urma un trib nu se innalta pe un munte de cadavre, chiar ai membrilor tai. Acum ca putere militara sunt 0. M-am retras dupa o noapte si o zi de razboi aproape singur cu un trib cu lingea EC in fund. Sotia a pus piciorul in prag:). Ce este important: este necesara aceasta super aliantza impotriva EC. Vor fi distrusi pana la urma, vor pierde razboiul cu onoare: cinste lor. Dar il vor pierde. Este necesar acest lucru. Ca o stire de ultima ora EC face pna cu toate triburile care accepta acest lucru incercand sa se concentreze asupra Just.
 

stou

member
Scor reacție
0
Vremea razboaielor mondiale a trecut !!!
Dupa cum vedeti fiecare isi poarta singurei de grija :)!!!Si de razboaiele proprii :)!!
Asa ca nu poate fi forba de un conflict cu tabere bine impartite :)!!:rolleyes:
 

DeletedUser10256

se vor face in curand cu tabere bine impartite... deocamdata se iau decizii... se analizeaza hartile... etc:p
 

DeletedUser

Tabere :)))

ce tabere ma baiete ca noi suntem cum ati fost si voi cand am fost in razboi cu PHX

adica neutri...

incercarcati singuri razboiu asta....
sau lasatile satele...si luati alta lume la mana :))
 

DeletedUser10256

si na... ar fi frumos sa se faca 2 tabere si sa se lupte pana la moarte(sa fie ceva asemanator ca Burn vs EC)... care a fost unul dintre cel mai frumos si mai spectaculos razboi:) de pe ro...
 

DeletedUser

nu era vorba de united.. :)) era vorba de o ipoteza sugerata de el .. faptul ca ar fi frumos sa se faca un razboi specaculos.. familii mari care sa se bata intre ele... daca s'ar organiza unele triburi .. ar putea intoarce clasica cu fundu'n sus
 

DeletedUser8950

nu era vorba de united.. :)) era vorba de o ipoteza sugerata de el .. faptul ca ar fi frumos sa se faca un razboi specaculos.. familii mari care sa se bata intre ele... daca s'ar organiza unele triburi .. ar putea intoarce clasica cu fundu'n sus

asa's romanii bre...Fomisti rau!!
Se gandesc doar la sate
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus