Alta lume => Alte triburi copiate

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser13067

Bun... pentru ca se pare ca spamul este la mare moda in 2009 pe L9... a mai rasarit un trib de spameri "adevarati" care vor sa cucereasca tot:))

SPAM a fost infiinĊ£at de c�„ƒtre un grup unit de prieteni... fara ambitii extrapolare tribului... avand ca tinta "mantuirea" celor ce se cred de "neinvins".

Loialitatea, dorinta, increderea si disciplina sunt cuvinte ce ne caracterizeaza si ne fac de neclintit... chiar daca pe forum suntem cei mai mari SPAM-eri!


Diplomat: Quyntus



Diplomatie: va contactam noi
Invitatii: OFF


Si atunci eu ma intreb... daca ei sunt asa buni, de ce nu si-au putut crea un trib normal? Sau se poarta si copiile ieftine?! Ce-i drept oamenii stau bine in clasament, un trib cu 44 de membri, insa sa nu uitam faptul ca tribul de spameri adevarati, primul si unicul trib de spameri ramane SPAM!
 

DeletedUser

Poate habar n-au ca voi existati :D

Au habar, crede-mă. Dar îs atât de lipsiți de inspirație și rușine că nu-ți imaginezi :)
Dacă tot au membrii așa „buni”, de ce oare nu au găsit un nume original? Puteau da un exemplu bun cu tribul lor. Așa mai mult se fac de cacao :rolleyes:
 

DeletedUser18830

Booo hooo!!!

Dintr-o data ne doare la trademark... Nu sunt membrii tai? Lasa-i sa plagieze pana dau pe spate.
 

DeletedUser11852

Eu personal as fi mandru ca cineva sa copieze tribul al carui trademark imi apartine.
Ar insemna ca am facut tribul ala atat de maret in ochii unora incat cred ca pot ajunge la glorie folosind numele :p
 

DeletedUser

Acum fiecare cu părerea lui, nu? :D
Mie nu mi-ar plăcea să-mi văd tribul copiat. Pentru că știu ce poate tribul meu (deși suntem rang slab)... nu am nevoie de n00bi plagiatori. :)
 

DeletedUser

Ca urmare a dizolvarii unor triburi din cauza "rezultatelor" inregistrate in alte lumi, alaturi de niste prieteni am infiintat tribul Lumea IX (L-IX). Ne-am saturat de copii proaste ale triburilor puternice pe alte lumi, in cadrul carora exista disensiuni si orgolii incontrolabile.

Pentru a exista o transparenta totala, acordarea unei invitatii este discutata public in interiorul tribului. Ne-am propus sa demonstram ca poate exista si un trib bazat pe onoare si pe colaborare intre membri.
 

DeletedUser

ala isi face publicitate dati ban =)) ce bha ai descoperit forumu ? (OFF)
parerea mea e ca cei care copieaza triburi de pe alte lumi nu ajung ajung nici makr la degetul mic al tribului pe care la-u copiat ;)
 

DeletedUser19193

e greu sa vii sa infiitzezi un trib de kre nmn nu a mai auzit...
*** in conducere sunt membri cu renume at sunt sanse ca oamenii sa-ti dea o sansa...altfel cam greu nene
 

DeletedUser11852

eu am infiintat tribul =FB= cu o conducere nu prea renumita, dar pe parcurs am atras si alti prieteni vechi in trib.
La inceput am iesit in evidenta prin faptul ca eram relativ putini la numar (fata de celelalte triburi din zona ma refer) si urcam vertiginos in top pentru ca eram activi.
Nu recrutam decat cunoscuti, insa pe parcurs situatia s-a schimbat...

N-am facut nu stiu ce trib, dar zic eu ca e bunicel pentru prima mea tentativa la nivel inalt.

Secretul e sa vi cu o mana de oameni dinainte de lume, sa stai in banca ta si sa-ti cresti satul cat mai bine si sa nu faci gura cand nu e cazul (aici eu am calcat pe bec:D). Cu astea trei implinite, ai garantat un viitor trib de succes. (daca mai sunt si buni jucatorii cei aduci, bineinteles:p)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus