Anunt

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

lizard, desi si eu am respect ptr tine...nu mi sa parut onorabila schimbarea voastra...oricum fiecare lider se gandeste la tribul sau inainte de toate, deci nu comentez prea mult, dar pacat...as fi vrut sa vad determinare din partea voastra. stiu tribul magic dinainte sa existe TLD, si stiu ce inseamna acest trib :( pacat. asta e...voi muri cu zambetul pe buze :D
 

DeletedUser186

Decat sa ma asalteze lumea cu pm-uri o sa scriu pana la urma aici unul din motivele razboiului, cel principal, pt ca au mai fost cateva neintelegeri usoare pt niste sate:

Este vorba de jucatorul brezonel care a intrat in elite, trib dusman leonului si trib dusman noua la momentul respectiv. Am dat toti in el normal, l-am dus pe locu 18 Brezonel 1,59 Mio. la aparatori si ne intrebam de unde are atata aparare. Cand a fost primul sat cucerit :

prijin
Porumbita Mihaela Ionescu: Trupe care sosesc Sosire
Brez- 6 -zone 0:01:56
2006-3 0:04:53
2006-12 0:06:17
Brez- 5 -zone 0:09:03
Brez- 1 -zone 0:11:04
2006-01 0:25:10
Porumbita 16 Stefangl 0:25:33
SH-ul = Noobi 0:27:11
Brez- 5 -zone 0:32:42
2006-4 0:55:25
Porumbita 02 0:57:48
2006-01 1:00:29
2006-3 1:07:16
Brez- 6 -zone 1:09:43
Brez- 6 -zone 1:10:07
2006-12 1:10:16
2006-01 1:49:08
2006-8 1:50:40
2006-7 1:52:03
2006-9 1:55:28
2006-8 4:37:18
2006-7 4:40:29
2006-9 4:46:25
2006-6 5:06:2l


primea sprijin masiv din leon, mii de trupe. Am luat legatura cu black leon sa il intreb daca sunt in razboi sau nu cu elite.. ce face ei acolo, ca si asa in multe locuri razboiul e de fapt pna. Mi-a raspuns ca il vor cuceri intern pe 2006 si pana la urma am ajuns la o intelegere sa ii impartim satele. Intre timp 2006 e tot acolo de o luna, si Brezonel a primit si mai mult sprijin, apoi dupa ce nu am mai atacat satele lui au ajuns in .. Leon evident, la un alt mare viteaz refugiat si el din elite, ca si 2006 de altfel

pai daca eu sunt problema ta si a tribului SH , iti dau cateva raspunsuri .
1. nu am fost refugiat in LEON , poate am fost un pic las dar nu refugiat , duceam un razboi de unul singur impotriva voastra si am prins o pauza de o saptamana si am plecat in leon , daca erati asa buni , ma cucereati dar nu ati putut .
2. daca voi aveati pna cu noi nu cred ca am gresit cu nimic ca am trimis sprijin unui prieten pe care il atacati voi.
3. brezonel vroia sa se lase de lumea 1 si i-am zis sa facem un pic de misto de voi si ne-a reusit :) , l-am umplut de trupe si ....l-am adus pe locul 18 la aparatori , aproape jumatate din SH si-au lasat atacul in zidurile lui brezonel.
4. nu ati mai atacat ca nu mai aveati cu ce :) , intr-adevar mazare il rezervase pe brezonel , dar .......trecusera 2 saptamani si nu i-a mai luat nici un sat , asa ca l-au luat altii.
5.ce treaba are tribul LEON cu ajutorul trimis de mine , daca aveti ceva , aveti cu mine nu cu tot tribul.daca se poate opri razboiul sunt gata sa va cedez satele mele fara trupe in ele , nu as vrea sa aiba altii de suferit pentru ce am facut eu .pentru mine lumea 1 e pierduta de cateva luni.
P.S. vroiam sa ma las demult de l1 dar m-a deranjat faptul ca sailor moon atunci cand era in elite vroia sa ma dea la schimb cu unul din SH . Pe mine nu ma schimba nimeni, joc unde vreau si cat pot EU.
Cu stima ,
2006
 

DeletedUser

da, frumos oarecum

Acum dupa declaratia mea de ieri, toti au inceput, mai intai lizard... apoi a venit barony.... acum ai aparut si tu. Care mai de care cedeaza sate pt noi acuma. Am declarat ca am inceput un razboi cu trbul leon, am avut si un motiv la acest trib. Daca nu un razboi tot incepeam, da cu cine? de aiurea asa cu fac toti azi priteni maine dusmani.. Noi din totdeauna in zona am avut oarecum aliati in zona din tld, avalon, cu ei am facut pna si din cauza asta am facut la momentul respectiv cu toti, cu leon niciodata nu am avut nici o treaba de ajutor sau ceva. Acum s-a ivit in noul an un motiv, si am declansat un razboi contra voastra, ce e asa de greu de inteles eu nu pot pricepe, la urmatorul razboi o sa pun direct cum e lumea obijnuita, iau un aliat si scriu v-am trecut la dusmani si atacam direct ca asa se poarta.
Am incercat intotdeauna sa fim onorabili si sa nu incepem razboaie aiurea decat cu motiv, ca e mic, ca e mare e motiv si nu e chiar mic desi acuma incercati sa il faceti nesemnificativ.
 

DeletedUser

lizard , eu cel putin nu sunt surprins, am stiut de prima data ca e politica CA asta, tu inca de la inceput ai incercat sa rezolvi conflicte care nu te privesc

ba ma privesc... pt ca noi nu vroiam un conflict ca - sh.
stiam ca daca incepe razboi intre voi si leon o sa intram si noi restu' in razboi si sincer nu aveam motiv sa ne razboim cu voi.

credeam ca se poate rezolva si in alt fel problema dintre leon si sh
 

DeletedUser

da, frumos oarecum

Acum dupa declaratia mea de ieri, toti au inceput, mai intai lizard... apoi a venit barony.... acum ai aparut si tu. Care mai de care cedeaza sate pt noi acuma. Am declarat ca am inceput un razboi cu trbul leon, am avut si un motiv la acest trib. Daca nu un razboi tot incepeam, da cu cine? de aiurea asa cu fac toti azi priteni maine dusmani.. Noi din totdeauna in zona am avut oarecum aliati in zona din tld, avalon, cu ei am facut pna si din cauza asta am facut la momentul respectiv cu toti, cu leon niciodata nu am avut nici o treaba de ajutor sau ceva. Acum s-a ivit in noul an un motiv, si am declansat un razboi contra voastra, ce e asa de greu de inteles eu nu pot pricepe, la urmatorul razboi o sa pun direct cum e lumea obijnuita, iau un aliat si scriu v-am trecut la dusmani si atacam direct ca asa se poarta.

Sorin, faptul ca satele alea vor fi ale voastre este pentru ca asa este moral. Nu vi se ofera nimic. Poti sa intelegi. E dreptul vostru. Daca o iei pe panta ca vroiai un razboi ca nu ai cu cine, spune aici pe forum clar si il vei avea din momentul postului cu tot CA-ul. Ai cuvantul meu ca va va ataca Avalonul imediat. Daca am spus ca trebuie sa luati satele celor care au ajutat elite este pentru ca nu accept tradatori in CA. Iar ce au facut jucatorii aia a fost tradare. Sprijin al unor inamici CA. Scurt si clar. Faze ca sunt prieten si alte prostii nu sunt scuze. Daca erau prieteni sa fie in acelasi trib sau alianta, nu in triburi diferite. La fel de clar.
 

DeletedUser

ma amuza toate posturile "inteligente" cu argumente inbatabile gen "iar nu mai intra saracutzu pe forum" sau "imi e mila de el" sau "isi face reclama".
aduceti oameni buni un argument solid la topicul asta. eu am postat la inceput ca nu vreau sa fie razboi LEON vs SH si ca o intelegere buna e sa primeasca un procent din sate. alegerea apartinea tribului SH care era in disputa directa cu LEON si cu CA nu echipei anti-CA. chiar si in condiitiile astea, postati la subiect!
 

DeletedUser

ba ma privesc... pt ca noi nu vroiam un conflict ca - sh.
stiam ca daca incepe razboi intre voi si leon o sa intram si noi restu' in razboi si sincer nu aveam motiv sa ne razboim cu voi.

credeam ca se poate rezolva si in alt fel problema dintre leon si sh

pai deja suntem in razboi teoretic, vrei sa iti arat mesajele cu pna local care le-am primit de la Magicul din zona? Din mesajele astea de pe forumul extern parca nu ati cunoaste realitatea de pe teren....
 

DeletedUser

asa cum am mai spus... in zona aia nu am foarte multi membri MAGIC. oricum ei sunt pozitionati bine pt un razboi cu elite nu si cu sh. normal ca nu doream un razboi cu voi.

dar daca voi vreti razboi asta e!

din pacate suntem 2 triburi destul de distantate si nu prea avem cum sa ne intalnim pe campul de lupta.
 

DeletedUser186

Ce am facut eu si brezonel s-a intamplat anul trecut in decembrie , de ce au atacat LEON tocmai acum?? pentru ca a fost ceva premeditat , o razbunare . :).
@barony , daca ar fi sa mint as zice ca l-am ajutat pe brezonel cu trupe ca sa le iau eu si nu SH-ul , si nu vad in asta o tradare, multi practica asta. Nu l-a atacat nimeni din CA si nu a fost sprijinit impotriva unui aliat din CA.
 

DeletedUser

lol e hazliu mesajul tau asta ca am atacat ca o razbunare, numai mesaje dastea SF, 2006 tu azi-maine parasesti lumea 1, cu o amanare de 2 luni sau cat a trecut de data trecuta.

Si lizard tu tot nu intelegi, am zis eu ca vreau ceva cu magicu? Ne-ati pus la razboi bun pt ca asa e regula in CA, regula care o stiu de cand a fost inventat CA, si magicu din zona vrut pna local si eu i-am lasat la pna tot tribu, nush dc te agiti atata, pe mine nu ma deranjeaza ca eu am magic la pna si ei ma au la dusmani din moment ce nu ataca aia acolo, si din moment ce noi ne dezvoltam spre nord.. ne mai intalnim in drum cu magic? NU, deci pt mine relatia dintre astea 2 triburi e indiferenta razboi/pace/alianta/pna tot aia e cu magic asa ca nu stiu dc te agiti atata
 

DeletedUser

Sorin, faptul ca satele alea vor fi ale voastre este pentru ca asa este moral. Nu vi se ofera nimic. Poti sa intelegi. E dreptul vostru. Daca o iei pe panta ca vroiai un razboi ca nu ai cu cine, spune aici pe forum clar si il vei avea din momentul postului cu tot CA-ul. Ai cuvantul meu ca va va ataca Avalonul imediat. Daca am spus ca trebuie sa luati satele celor care au ajutat elite este pentru ca nu accept tradatori in CA. Iar ce au facut jucatorii aia a fost tradare. Sprijin al unor inamici CA. Scurt si clar. Faze ca sunt prieten si alte prostii nu sunt scuze. Daca erau prieteni sa fie in acelasi trib sau alianta, nu in triburi diferite. La fel de clar.

Man la faza cu isgard cand a primit sprijin de la x din tld xi y din magic ii sti prea bine de ce nu a-ti zis ca atacati respectivele triburi? Sa te citez "Sprijin al unor inamici CA. Scurt si clar." :))) Stiu man nu aveti curaju sa iesiti din CA ca sunteti mancati dupaia de restu triburilor...Nu vad de ce stati si incercati ba la mazare ba la sorin tot felu de mesaje....stiu ca toti vreti sa ne ducem in jos dar nu de fiecare data va iese cum doriti voi. In tot CA-u asta cel mai mare respect il am pt RIP pentru felul in care lupta si pentru ca nu ies pe forumu extern sa faca atata tam tam cum faceti voi. Mi-ai zis odata ca RIP e copia Avalon....Sincer e cu 2 clase peste voi la ora actuala RIP din toate punctele de vedere. De restu nu mai zic
 

DeletedUser

Man la faza cu isgard cand a primit sprijin de la x din tld xi y din magic ii sti prea bine de ce nu a-ti zis ca atacati respectivele triburi? Sa te citez "Sprijin al unor inamici CA. Scurt si clar." :))) Stiu man nu aveti curaju sa iesiti din CA ca sunteti mancati dupaia de restu triburilor...Nu vad de ce stati si incercati ba la mazare ba la sorin tot felu de mesaje....stiu ca toti vreti sa ne ducem in jos dar nu de fiecare data va iese cum doriti voi. In tot CA-u asta cel mai mare respect il am pt RIP pentru felul in care lupta si pentru ca nu ies pe forumu extern sa faca atata tam tam cum faceti voi. Mi-ai zis odata ca RIP e copia Avalon....Sincer e cu 2 clase peste voi la ora actuala RIP din toate punctele de vedere. De restu nu mai zic

cine a trimis sprijin mai baiatule. te rog sa nu te mai trezesti vb prostii pe forum. la tine nesimtirea nu are limite... aruci cu acuze si vb despre triburi pe care nu le cunosti. toti membri MAGIC isi mai cinstiti ca tine. la cate discutii au fost si sunt depre corectitudinea ta in acest joc ma mir ca mai ai tupeul sa postezi.

nu inteleg unde vrei sa ajungi? crezi ca prin tiganeala asta a ta reusesti sa destrami o familie? cine crezi ca te baga in seama, mai ales pe tine?
eu am terminat cu posturile la capitolul asta... nu ai cu cine. vreau sa ma joc cat mai am timp si gata.

@wldsnk: lasa orgoliul la oparte. relatiile tribului tau cu CA au fost bune pana acum. daca in LEON au fost anumite probleme putem sa le rezovam. foloseste capu' si pe urma forta bruta. nu te lasa influentat de posturi fara rost.
@anti-CA: "bla bla bla ... secenarii... hotii... noi urmasi lui cristos pe pamant." fanaticilor! noi nu suntem sfinti asa cum pozati voi... suntem oameni si ne jucam un joc. nici unul dintre noi nu da in cap pe strada sau fura. suntem oameni care au descoperit un joc si in versiunea romaneasca, versiune care ne scarbeste din ce in ce mai mult.
@AdiMutu: ai ceva nobili? iti donez sate de la mine... usor! usor! nu te excita ca iti da sangele pe nas! saracutzuu... NOT!


va las sa postati tot ce vreti voi. sa acuzati pt ca oricum e doar pt voi.


ps: mutulica, toti fostii mei colegi de trib (cei care au interactionat bine cu mine) ma respecta si acum chiar daca sunt in triburi aliate sau inamice... in cazult tau mojoritatea nu au avut lucruri bune de spus. bine aia care mai sunt in joc... pt ca restul sunt banati pt furt de conturi si banuti. oare cand te prind si pe tine?
 

DeletedUser

Ce am facut eu si brezonel s-a intamplat anul trecut in decembrie , de ce au atacat LEON tocmai acum?? pentru ca a fost ceva premeditat , o razbunare . :).
@barony , daca ar fi sa mint as zice ca l-am ajutat pe brezonel cu trupe ca sa le iau eu si nu SH-ul , si nu vad in asta o tradare, multi practica asta. Nu l-a atacat nimeni din CA si nu a fost sprijinit impotriva unui aliat din CA.

Nu se ajuta inamici ai CA-ului. Asa ca nu ar fi fost o scapare. Mai ales ca am si rapoartele cu suportul trimis.:)
 

DeletedUser

Man la faza cu isgard cand a primit sprijin de la x din tld xi y din magic ii sti prea bine de ce nu a-ti zis ca atacati respectivele triburi? Sa te citez "Sprijin al unor inamici CA. Scurt si clar." :))) Stiu man nu aveti curaju sa iesiti din CA ca sunteti mancati dupaia de restu triburilor...Nu vad de ce stati si incercati ba la mazare ba la sorin tot felu de mesaje....stiu ca toti vreti sa ne ducem in jos dar nu de fiecare data va iese cum doriti voi. In tot CA-u asta cel mai mare respect il am pt RIP pentru felul in care lupta si pentru ca nu ies pe forumu extern sa faca atata tam tam cum faceti voi. Mi-ai zis odata ca RIP e copia Avalon....Sincer e cu 2 clase peste voi la ora actuala RIP din toate punctele de vedere. De restu nu mai zic


Rip e copia Avalon in ce priveste modul de organizare interna si ma bucur ca e asa. Ma mai ciondanesc eu cu lue dar numai pentru a obtine mai mult pentru triburile noastre dar respectul creste pe masura ce mai smulge cate ceva de la noi.:)
Sa iesim din CA??? Pentru ce??? Tu asta nu intelegi. Aici suntem cu prietenii. In CA ii avem pe prietenii nostri de la inceputuri, aici ne simtim ca acasa. Daca nu ati vrut sa veniti la inceput, asta e. Poti sa ai cel mai mare respect pentru ce trib doresti, eu imi vad de politica tribului meu si a familiei CA.
Iar la faza cu mesajele catre sorin si mazare, sunt probleme de etica pe care am vrut sa le rezolv. Iar pe "prietena" ta mazare nu am abordat-o eu. Ei au de luat niste sate si cu asta punct. Ca dupa aia ne razboim cu ei si poate nu le vor putea tine, e problema lor dar tradatorii trebuie pedepsiti.
 

DeletedUser

Iar daca are cineva rapoarte cu suport trimis de vreun jucator CA inamicilor, va rog sa mi le trimiteti si respectivul zboara de la noi si va fi inobilat de inamici. Ca e din TLD, avalon sau altele nu va conta. Dar repet, trimiteti ceva concret ca m-am saturat de povesti.
 

DeletedUser

wldsnk astãzi la ora 19:34
salut, eu nu inteleg de ce tot insistati. Eu cand declar un razboi ma gandesc bine inainte, nu imi tuna in cap si fac declaratii pe forum, poate ai obs prezenta mea destul de rara pe extern. Si nu vad rostul pt care m-as opri, am inceput un razboi cu leon, un razboi ca oricare altul si o sa il continuam. Dc ne-am opri? sa ni se dea in ceasul 10 sate gratis si sa opresc un razboi ca au ajuns ei la o concluzie ca putem face ravagii in zona aia de leon? Nu multumesc, prefer sa ajung la marginea hartii, asa cum am refuzat de multe ori sa intru in CA sau tld sau orice alt trib asa e si acum, nu ma sucesc dupa cum bate vantul, razboiul cu leon continua, nici macar o zi nu are

Este ce i-am raspuns acum lui lizard king pe private in joc.

Eu am spus ce aveam de spus , aici deja presimt ca incep discutiile din episodul petzy-flamer in curand, care nu sunt de mine, asa ca asta este ultimul post pe aceasta tema
 

DeletedUser1282

nu inteleg unde vrei sa ajungi? crezi ca prin tiganeala asta a ta reusesti sa destrami o familie? cine crezi ca te baga in seama, mai ales pe tine?
eu am terminat cu posturile la capitolul asta... nu ai cu cine. vreau sa ma joc cat mai am timp si gata.


@anti-CA: "bla bla bla ... secenarii... hotii... noi urmasi lui cristos pe pamant." fanaticilor! noi nu suntem sfinti asa cum pozati voi... suntem oameni si ne jucam un joc. nici unul dintre noi nu da in cap pe strada sau fura. suntem oameni care au descoperit un joc si in versiunea romaneasca, versiune care ne scarbeste din ce in ce mai mult.
@AdiMutu: ai ceva nobili? iti donez sate de la mine... usor! usor! nu te excita ca iti da sangele pe nas! saracutzuu... NOT!


va las sa postati tot ce vreti voi. sa acuzati pt ca oricum e doar pt voi.


ps: mutulica, toti fostii mei colegi de trib (cei care au interactionat bine cu mine) ma respecta si acum chiar daca sunt in triburi aliate sau inamice... in cazult tau mojoritatea nu au avut lucruri bune de spus. bine aia care mai sunt in joc... pt ca restul sunt banati pt furt de conturi si banuti. oare cand te prind si pe tine?

din nou acest personaj de tip caragialesc a aparut pe aici pentru a ne arata cat de apreciat este de ceilalti jucatori si pentru a ne convinge din nou de stilul sau frumos si pertinent de a posta.
din ce vedem acest personaj a rabufnit intr-un mod care nu mai are nevoie de alt comentariu.... insultele care ies din mana (nu gura) acestui om ma duc cu gandul, la faptul, ca are sigur urs in casa ;) (pentru cei care cunosc bancul), si acest lucru isi pune amprenta asupra capacitatii sale de a discerne...

asta a fost tot ce ai putut scoate? doar aceste insulte mici? te rog revin-o si mai baga cateva, sunt sigur ca poti mai bine de atat.
:D:D:D:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus