Are cineva cont pe serverul corean?

  • Autor subiect DeletedUser4833
  • Data de început

DeletedUser4833

이름[Nume]

주민등록번호[Număr de securitate socială]

게임상 이름:[Abur Nume=probabil un nume cu caracterele lor,minimum 4 caractere]

패스워드[Parolă]

패스워드 반복:[Repetaţi parola:]

이메일:
(활성화 필요)[E-mail:
(De activare a cere)]

completez toate spatiile astea,decat ca la "numar de securitatea sociala",pun un numar aleatoriu[am incercat cu maxium 12 cifre]

+ca bifez casuta ca sunt major si imi spune urmatoarele:

"인증이 실패했습니다. 정확한 주민등록번호와 성함을 확인해주세요.
게임등급물위원회의 심의에 의거 만 12세 이하의 유저들은 가입하실 수 없습니다.
만약 12세 이상 유저시라면 다음의 사이트를 방문해 인증을 마치시면 가입이 가능하십니다"
=
Autentificarea a eşuat. Vă rugăm să verificaţi corect numărul de securitate socială şi de numele tău.
Joc rating sub apă la deliberările Comitetului de utilizatori sunt sub 12 ani nu sunt eligibile.
Dacă sunteţi la vârsta de 12 sau mai mulţi utilizatori vizitează site-ul în cazul în care un certificat este disponibil pentru afiliatii[Traducerea este aproximativa]


Asta e linkul:
http://www.bujokjeonjaeng.org/?ref=ds_flags
 

DeletedUser

ai dreptate, se pare ca japonezii acestia sunt cam ,,ciudati" cand vine vorba de inregistrare ... cine stie , intreaba un admin de la .ro poate te pot ajuta cumva , sau incearca sa pui tiket la japonezi(Foloseste google translate ) :p
Good luck
 

DeletedUser

ai dreptate, se pare ca japonezii acestia sunt cam ,,ciudati" cand vine vorba de inregistrare ... cine stie , intreaba un admin de la .ro poate te pot ajuta cumva , sau incearca sa pui tiket la japonezi(Foloseste google translate ) :p
Good luck

Nu sunt japonezi sunt coreeni sau pt tine e tot una e server pt coreeni ,probabil la ei in tara e lege care sa protejeze copiii sub 12 ani sa nu joace jocuri pe internet ,si daca trebuie introdus un cod nu ai ce face ,nu cred ca ti-l poti procura .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ai dreptate, se pare ca japonezii acestia sunt cam ,,ciudati" cand vine vorba de inregistrare ... cine stie , intreaba un admin de la .ro poate te pot ajuta cumva , sau incearca sa pui tiket la japonezi(Foloseste google translate ) :p
Good luck

poti sa pui tu ticket la japonezi pana maine,ca serverul este corean
:))))

sunt 2 popoare diferite


____

probabil ca numarul ala de securitate e scris in coreana si trebuie sa-l scrii in coreana?
 

DeletedUser

Japonezi, coreeni!!! Sunt asiatici! Toti produc orice, eficient si ieftin! Diferenta dintre ei este ca cei din Coreea te bat la starcraft de te usuca! :D
 

DeletedUser

Diferenta dintre ei este ca cei din Coreea te bat la starcraft de te usuca! :D

speak in youre name (vorbeste in numele tau)
:D


La fel ca si in joc, pe acest forum este permisa doar folosirea limbii romane. Va rugam sa limitati folosirea altor limbi la citate sau fraze bine cunoscute (sau traduse) si doar cand acest lucru este in concordanta cu situatia respectiva.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Hai ma Jackass, ca toata lumea stie ce inseamna ``speak in your name``!
Hades, sa presupun ca, la fel ca si mine, esti un fel de maniac in ale brood-ului? ;)
 

DeletedUser5809

Nu toata lumea stie engleza, unii invatau pe la scoala rusa, astia un pic mai batrani, mai aproape de generatia mea:p
 

DeletedUser

Nu toata lumea stie engleza, unii invatau pe la scoala rusa, astia un pic mai batrani, mai aproape de generatia mea:p

am modificat

oricum,nu mi se pare de laudat faptul ca nu stii una din cele mai vehiculate limbi pe planeta asta,orice varsta ai avea,pana si bunica-mea care are 80 ani stie ceva engleza
:)

da Carrier,dar am fost,nu mai am timp de prea multe
:(
 

DeletedUser5809

Nu am zis ca nu stiu eu, ma refeream la altii, de asta trebuie sa si scrii in romana. :p
 

DeletedUser

Nu am zis ca nu stiu eu, ma refeream la altii, de asta trebuie sa si scrii in romana. :p

corect...imi cer scuze pentru postul meu de mai devreme in "limbi straine" :eek:

de acum inainte o sa incerc sa traduc si pentru cei care nu cunosc aceasta limba internationala,ca deh,de aia ii zice limba internationala,ca cica ar trebui s-o foloseasca toata lumea :D
 

DeletedUser

Ciudat faptul cum suntem manipulati! Vedem un fel de idol in limba engleza, avand in vedere faptul ca engleza se vorbeste in SUA, GB si Australia, celelalte aspecte fiind reflectate in spaniola, de exemplu, care se vorbeste in Spania si in toata America de Sud, cu exceptia Braziliei, care vorbeste portugheza; franceza, care se vorbeste in buna parte din Africa; si de ce nu, chineza, doar o vorbeste un sfert din populatia globului, nu?
Adevarul este ca suntem un popor destept! Vorbim engleza, franceza, spaniola etc! Cati americani sau englezi stiu romana? Cati francezi stiu romana? Cati spanioli?
Sunt mandru ca sunt roman! :D Si acum va ganditi si voi: ``Chiar ma!! Are dreptate asta!!!``

P.S: Jackass, cati ani ai? Ca te credeam un pusti de 19 ani, mai ales dupa ID!
 

DeletedUser5809

Am facut 23 in aprilie acum. ID-ul l-am de 3 ani aproape, doar ca l-am facut prima data pe .net, aici aveam altul.

Si ai dreptate, americanii in special stau cam prost cu alte limbi.


Si ca sa fim si la topic, cat despre:
주민등록번호[Număr de securitate socială]


Doar daca gasesti pe cineva care stie limba lor sa iti spuna ce este cu acel numar de securitate sociala, dar cred ca traducerea e un pic off, poate se refera la altceva, nu cum este CNP-ul la noi.
 

DeletedUser

Tot la topic, ceva la care nu s-a gandit nimeni: De ce am vrea sa ne jucam pe server coreean???? :confused:
 

DeletedUser

iti dau dreptate carrier..eu unu nu vad in americani sau britanici vre-un idol,ma abtin sa zic ce vad,ca imi pot lua ban pentru xenofobie
:D

dar ideea este ca,este necesara ca limba straina,oriunde te-ai duce

______

si ca sa inchidem discutia cu security number,este acel numar care ti-l cere orice site cand vrei sa faci un cont pe el,si zice "bagati in casuta urmatoare numerele care le vedeti in imagine" numai ca tu,nestiind coreana,nu stii care sunt alea
asa banuiesc
:)
 

DeletedUser

Hades123 a spus:
si ca sa inchidem discutia cu security number,este acel numar care ti-l cere orice site cand vrei sa faci un cont pe el,si zice "bagati in casuta urmatoare numerele care le vedeti in imagine" numai ca tu,nestiind coreana,nu stii care sunt alea
asa banuiesc
Pffff, eu credeam ca e de la ceva asigurare sociala! :)))
 
Sus