Atelier de creatie

DeletedUser

aveam un omulet care facea ceva de genul , am sa il caut . asa ca lasa detaliile sa curga :p
 

DeletedUser38946

@7sRy7 o sa incerc sa mai pun ceva pe langa , dar maine ca azi nu mai am timp ! ms de sfat ! o sa`l tin minte :p
 

DeletedUser38946

Am mai facut 2 , 1 pt semnatura si 1 asa ... de placere :)

575837_389664387722618_100000371795126_1365578_1663474458_n.jpg


575161_389664494389274_100000371795126_1365581_1479292729_n.jpg
 

DeletedUser

@blondo ce vrei sa zici ? /:)
adica e minunat cand persoanelor care fac ceva le place sa si vorbeasca despre cum au facut :)

imi place cum ti-a iesit semnatura, doar doua lucruri as schimba: as scoate chenarul (borderele nu se mai poarta de sute de ani) si as da o alta culoare la text (prea vesel, parca e o culoare de bebe) (si poti sa mai vii cu un layer deasupra cu chestia aia galbena din care mai stergi in asa fel incat personajul sa para ca trece prin ea)
 

DeletedUser38946

dica e minunat cand persoanelor care fac ceva le place sa si vorbeasca despre cum au facut

pai asta inseamna ca ma pasioneaza cu adevarat ... cred :D

in asa fel incat personajul sa para ca trece prin ea)

nam prea inteles ce vrei sa spui aici :-?

edit : si vreau sa spun ca doar maimuta [ in poza mare ] si puscasul ala [ in semnatura ] le`am luat , restul e facut de mine :D

mc pt feedback :) daca nu imi vine alta idee in cap o sa incerc sa mai fac retusuri :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

cel mai bine pun cateva imagini decat sa explic in cuvinte
Schoolsig.png
GoingPlaces.png


elite2.png
apoc2.png


zomgluccssiggeh.png


:) eu mereu zic ca voi face retusuri, insa pana la urma imi vine alta idee si ma apuc de altceva
 

DeletedUser38946

aha ok , am inteles ce vrei sa zici ... **** nam incercat pana acum ceva de genu ... o sa incerc :) mc
 

DeletedUser38946

si oricum ce ai pus tu acolo nu are 600x100 :p pe rezolutia asta e destul de greu sa faci ce vrei :)
 

DeletedUser

adevarat ce spui, eu am doar o semnatura in genul, nu am dat-o ca exemplu pentru ca e la ani distanta de exemplele de mai sus
akirussignaurecopy.jpg

ideea e ca la genul asta de semnaturi trebuie integrat renderul in background, sa dai adancime, bla bla bla (scrie prin tutoriale)
tie ti-au iesit toate elementele foarte bine, doar cu 1-2 layeruri in plus ajungi la perfectiune iar asta se poate face si in 100pxl
inca un exemplu, s-a terminat concursul si pot sa il postez:
scaled.php

Skolz, autorul poate explica mai bine; totul in semnatura lui e impecabil
 

DeletedUser38946

de asta ce zici ? :D am incercat doar ce spui tu acolo :p

546215_390197124336011_100000371795126_1367079_233576633_n.jpg


edit : cat despre semnatura cu cpt. america ... cred ca " secretul " este layerele care lea vrut in spate lea dat putin blur :-? uitandu`ma la capul ala de mort din spate de langa scut , sau tu te referi ca par ... reale personajele ? adica nu doar imagine ... nu stiu cum sa explic :D daca da , banuiesc ca acolo a umblat la niste setari in blending options , nu mai stiu sigur cum se numeau :-?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

haba ce sa-ti fac daca esti japonez?

adyboy7:
"de asta ce zici ?" - chestia galbena de deasupra sabierului ascunde ce e in spate si e uniforma, de ce nu folosesti layerul din semnatura pe care o porti acum, e mai spectaculos?(cu ambele fisiere deschise tragi layerul dintr-o semnatura in alta cu mousul)

http://startut.info/tutoriale-photoshop/creare-semnatura-venom mai tarziu vraeu sa incerc tutorialul asta dar cu alte chestii :)
 

DeletedUser38946

Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

excelent :D
cred ca ultima mi-ar iesi dar doar cu tutorialul in fata
in general in turoriale pare destul de simplu, insa cand incerc sa fac ceva original in genul acela iese naspa:eek::eek::eek:
 

DeletedUser38946

stai linistita ca nu esti singura , totusi trebuie sa recunosti iese naspa in comparatie cu operele de arta a upload`erilor :p dar pt inceput eu zic ca orice este bun ! in dimineata asta cand ma duceam la biserica mia venit o idee in gand , de o semnatura mai calumea ... [ daca`mi iese cum mi`am planuit ... ] si dupa o sa incerc sa fac ceva in genul la primele 2-3 dar sa le combin in 1 si apoi ultima , dar nu identica :D

app , e doar parerea mea sau semnaturile voastre sau ale altora sunt mai clare ? mie asa mi se pare si ma intrebam cum sa le fac mai clare ...
 

DeletedUser

Pai sunt cateva optinui, pe care le cunosc pentru photoshop. Un efect de claritate foarte subtil ar fii Filter-Artistic-Paint daubs(cred ca asa se scrie corect), dar asta este in photoshop....mai sunt cateva "topazuri", adica efecte prestabilte ce pot fii atasate la photoshop. Multa lume prefera sa nu foloseasca fiinda produce "dependenta" daca pot spune asa...sunt foarte folositoare dar majoritatea nu le inteleg rostul si le aplica cum nu se poate mai prost. Apropo adi, iti multumesc frumos pentru videourile de mai sus, sunt foarte interesante. Ultimul a fost impresionant, mi-a placut la nebunie stilul de lucru
 

DeletedUser38946

np , si mie ! si vreua sa fac si eu ceva de genu` dupa cum am spus , am de gand sa folosesc un alt hol ... si aia sa para ca se impusca pe`acolo strigand ! " I Need Surpressing Fire ! " :)) mi`am facut eu o imagine sper sa si iasa ceva :p va astept si pe voi ca cateva incercari , daca credeti ca va duce ps`u :D
 
Sus