Avalon - Din nou in joc

  • Autor subiect DeletedUser706
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser706

AVALON - LEGENDA CONTINUA​







Legenda avalon
Pentru multi o necunoscuta , pentru unii o amintire nestearsa din primele clipe dupa geneza jocului .
Oricare ar fi senzatile ce le starneste acest nume vechiul avalon va ramane unic , inimitabil

userimagephpgu1.jpg

Vechiul avalon a fost ingropat o data cu fiecare jucator ce depunea armele si se retragea din lumea 1 .
Vechiul avalon a ramas o amintire .
Dar jucatorii avaloni nu au murit o data cu legenda
Vechii avaloni ....s au intors .
KingDracula ,adisstoican.....batranii si tineri avaloni cu totii s-au regasit sub umbra batranului Rege .
avalonii sunt din nou in joc !

De ce din nou impreuna ?

As putea spune ...de ce nu?!? ....dar as minti
Ar putea fi vorba de viteza [ o viteza batraneasca ...pentru niste hodorogi ca noi ]...dar pentru a fi sinceri pana la capat , nici viteza nu este motivul real .
Ambitia ???
Faptul ca vedem numele tribului care ne a fost "prima casa" in acest joc acum 3 ani , un nume ce se scalda in mediocritate , nici macar in primele 10 triburi ..
Sa fie vorba doar de ambitie ??
Nu..
E mult mai mult ..
E vorba de prietenie ..
Dincolo de Simavo,Aztecul ,King ...sunt nume ..
Sorin , Iorga ...Ion sau Vasile
Persoane reale ...
Intaplarea a fcut ca toti sa dam start pe aceasta Lumea 9 pentru a vedea schimbarile din joc .
Si ne am regasit prietenii .

Pentru asta suntem din nou aici

Pentru prietenie , pentru amintiri , pentru orgoliul nostru de invingatori .

Dar gata cu "romantismul"....

Sa vorbim despre politica si propaganda .

Obiective :

Readucerea numelui avalon in epicentrul jocului , si pastrarea drapelului avalon in primele 3 triburi din joc .


Diplomatie :

In acest moment tribul avalon are incheiate 2 tratate diplomatice de alianta si 2 pacte de neagresiune .
Triburile se stiu ..
Cei care nu intra sub aceasta incidenta au doua variante .
Daca considera ca sunt un trib care impune respect si pe care sa ne putem baza pe termen lung...repet ...TERMEN LUNG ..poate contacta diplomatii nostri cu oferta .
Atentie
Incercarea de a lega relatii diplomatice cu tribul avalon de catre diplomati care nu stiu sa prezinte clar o oferta , cu avantajele si dezavantajele unei aliante ...vor fi ignorati !
Triburile care primesc un aviz negativ dar insista incheierea unui acord diplomatic vor fi trecute imediat la dusmani si tratate ca atare .
Aliat pentru tribul avalon inseamna a fi alaturi de parteneri tai la bine si la rau , dar mai ales la rau !

Politica de refugiati ..

Orice trib care va primi trimite invitatie unui jucator care a parasit avalonul va fi declarat imediat inamic si tratat in consecinta .
Nu exista exceptii !

Orice jucator care cere invitatie in tribul avalon , si care se va dovedi refugiat va fi declarat imediat inamic atat al tribului din care provine cat si a noastra a avalonilor

Acum ca ne am intors in joc , grupul vechilor avaloni va spun "Bine v am gasit/regasit " ...si hai sa facem un joc frumos !

Cu respect
Conducerea avalon
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Mult succes baieti! (fete aveti?:rolleyes:)
Vad ca a revenit si Sorin :D.
In curand sper sa va vad pe locul 1 ;).
 

DeletedUser1924

Succes Aztecul...sa va vedem in top,evident o pozitie sub noi :)



PS :
Vad ca a revenit si Sorin :D.

Tinand cont ca am ajuns in TT in aceeasi zi/ora/minut cu Sorin asta este din punctul meu de vedere,cel mai important lucru :)
 

DeletedUser3357

Valorosi valorosi, dar cam imprastiati.
atat timp cat au alianta sau pna cu cele 3 triburi mari din zona lor, care din cate stiu deja s-a hotarat si nu o sa va atace.
sa fie cu noroc
 

DeletedUser

cee43ja1
Puncte: 126
Rang: 79755
Trib:


Multumim. La revedere.
P.S: Orice critica e acceptata atita timp cit este folosit un ton adecvat unei conversatii normale. Ne putem lipsi de metaforele pline de inteligenta si bunavointa ale unora pe care ii roade grija la modem.
 

DeletedUser

Bravo , vad ca ai inteles.

p.s : nu zic cu ce nick joc, dar asta e decizia mea, sa imi schimb nick-ul aproape pe fiecare lume , nu ma intereseaza daca ma crede cineva sau nu . Fac asta de cand jucam tribalwars ...
 

DeletedUser15142

like me si eu am pe fiecare lume un nick :p prietene ai multiacount?
 

DeletedUser

Nu te ingrijora pentru mine , lol .

Pe .ro poti sa ai si 20 de nick-uri care ajuta un singur cont si tot nu se face nimic , e simplu. Deja m-am obisnuit :) .

Apropo , =FB= e un alt trib de pointwhores , cu norocul a o lume plina inca de copii si de incepatori .

Si Phatbwoy e un alt copil ironic care crede ca stapaneste totul .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Valorosi valorosi, dar cam imprastiati.
atat timp cat au alianta sau pna cu cele 3 triburi mari din zona lor, care din cate stiu deja s-a hotarat si nu o sa va atace.
sa fie cu noroc

Nu le duce de grija.In mare parte vorbim de jucatori care sunt in stare sa joace pentru mult timp fara a avea alt ajutor decat propriile trupe.Singurul lucru de care au nevoie e timp, in rest nu le lipseste nimic :).
 

DeletedUser11852

Nu te ingrijora pentru mine , lol .

Pe .ro poti sa ai si 20 de nick-uri care ajuta un singur cont si tot nu se face nimic , e simplu. Deja m-am obisnuit :) .

Apropo , =FB= e un alt trib de pointwhores , cu norocul a o lume plina inca de copii si de incepatori .

Si Phatbwoy e un alt copil ironic care crede ca stapaneste totul .

iti place sa mananci maro? :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus