Brigada diverse (discutii offtopic)

  • Autor subiect DeletedUser14938
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser14938

TEMA:
1 Decembrie, ziua nationala a Romaniei (cu care ne mandrim si o iubim), sau o zi politicianizata la maxim.
Mergeti la vot?
 

DeletedUser14938

nu voi merge la vot...si urasc folosirea acestei zile ca prilej de atragere a electoratului
Ai dreaptate, va fi folosita pentru atragerea electoratului de o parte sau de alta (cu toate ca va fi dupa alegeri), iar la vot sa se duca cine vrea cine m-ai are incredere in ei (in politicieni) eu unul numai am demult
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12196

nu voi merge la vot...si urasc folosirea acestei zile ca prilej de atragere a electoratului
aici gresesti.
prezinta-te la vot si da un "vot alb"(adica introduci in urna buletinul de vot asa cum l-ai primit),va fi contubilizat ca vot protest.
sau pune stampila pe toti si va fi un vot nul.
eu una prefer sa aleg.altii au luptat pentru acest drept .
daca nu te prezinti dai posibilitatea unora sa fraudeze votul.
:rolleyes:
 

DeletedUser12196

Ai dreaptate, va fi folosita pentru atragerea electoratului de o parte sau de alta (cu toate ca va fi dupa alegeri), iar la vot sa se duca cine vrea cine m-ai are incredere in ei (in politicieni) eu unul numai am demult
cine te pune sa-i asculti...:rolleyes:?
de ce sa-i crezi?sunt oameni si "au afaceri grele".:D
ei vor doar sa ii vezi,sa sti ca exista si ca stiu sa dea din gura...
 

DeletedUser

ary, daca introduci vot de protest o sa aiba ei grija sa il faca vot valid in favoarea unuia sau a altuia
 

DeletedUser12196

ary, daca introduci vot de protest o sa aiba ei grija sa il faca vot valid in favoarea unuia sau a altuia
asta nu se poate.
dar opteaza pentru nul daca nu ai curajul unei alegeri.
numai voteaza.gandeste-te la cei care au facut posibil dreptul la optiune.
nevotand asi avea senzatia ca "le calc mormintele in picioare".:(
 

DeletedUser9103

ce frumumos mint astia, au o vrajeala in ei .......
Pacat sincer ca multi oameni de la tara ii si cred :(
Asta-i romania, pacat ca-si bat joc alti de ia......
 

DeletedUser14938

cine te pune sa-i asculti...:rolleyes:?
de ce sa-i crezi?sunt oameni si "au afaceri grele".:D
ei vor doar sa ii vezi,sa sti ca exista si ca stiu sa dea din gura...
Nu ii ascult, chiar m-am ferit sa ma uit la televizor la balivernele lor, bine problema este ca dai nas in nas cu ei pe strazi (cica caravanele) care sunt formate din pleava societatii.
La noi in zona cica isi zic "spartanii" dar sunt toti niste pierde vara, care actioneaza pe 2 fronturi, adica pentru cine ii plateste ori PD-L ori PSD
 

DeletedUser


Continuam o mica sedinta de psihanaliza si tratament pe care cineva incearca sa ne-o administreze, inconstient sau nu. :eek:
Am gasit urmatoarea carte, in timp ce cautam pe net altceva,... dar am retinut-o pentru a o recomanda unei persoane care deja spune bancuri la terapie,... oare se recunoaste ?
51GG9VZYGTL._SS500_.jpg

Se gaseste la vanzare pe www.amazon.com.
Enjoy, miss... somebody :D:D:D
 

DeletedUser

Ca să mai sparg ghiaţa (gheaţa) :
Ştiaţi că într-altă parte încă de la prima perioadă a existat acelaşi clan cu acelaşi nume DACIA ? Nu cred că ştiaţi!
 

DeletedUser

adică de la vremea de început al unui browsergame a fost doar un singur clan numit DACIA care nu a păţit nicio modificare de situaţie sau dispariţie. Nu spun unde, deoarece s-ar considera publicitate. Sper că a înţeles cineva.
 

DeletedUser12196

Continuam o mica sedinta de psihanaliza si tratament pe care cineva incearca sa ne-o administreze, inconstient sau nu. :eek:
Am gasit urmatoarea carte, in timp ce cautam pe net altceva,... dar am retinut-o pentru a o recomanda unei persoane care deja spune bancuri la terapie,... oare se recunoaste ?
51GG9VZYGTL._SS500_.jpg

Se gaseste la vanzare pe www.amazon.com.
Enjoy, miss... somebody :D:D:D
"bancuri"
gresala corectata.
oricum ,astept cartea de la tine:D.
sper ca nu ai pretentia sa o cumpar numai pt. ca o recomanzi.
daca vrei sa faci un bine...cumparo tu.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus