C.D.+DST vs RIP

DeletedUser

Bai nene Gpl, tu chiar n-ai altceva de facut decat sa bati campii pe extern?
 

DeletedUser

marinicazice Left 27th October 2008 - 13:00 1,614,252
a venit la noi datorita unor prietenii mai vechi cu mine si alti colegi de trib si datorita bunei noastre colaborari in trecut


Daca era asa cum spui tu atunci putea sa vi se alature atunci cand a decedat Deadly nu acum cand mai erau cateva zile si deveneati dusmani . Acum cam suna a dezertare din partea lui .
Nu este problema mea ce fel de recrutari faceti , dar cunosc istoria lui Marinica si felul cum s-a plimbat dintr-un trib in altul , precum si motivatia pentru care a facut asta ( cel putin pentru ce a intrat in Haita ) .
 

DeletedUser

Daca era asa cum spui tu atunci putea sa vi se alature atunci cand a decedat Deadly nu acum cand mai erau cateva zile si deveneati dusmani . Acum cam suna a dezertare din partea lui .
Nu este problema mea ce fel de recrutari faceti , dar cunosc istoria lui Marinica si felul cum s-a plimbat dintr-un trib in altul , precum si motivatia pentru care a facut asta ( cel putin pentru ce a intrat in Haita ) .

Marinica nu stiu de ce s-a certat cu cei din H@IT@ sau de ce nu a venit la noi in CDAc de cand s-a dizolvat Deadly dar eu cu el am vorbit despre intrarea in trib la noi din momentul fuziunii CD-RIP

Noi l-am vrut in trib de la fuziune si unul din motive e este pozitionarea lui in mijlocul nostru (CDAc) si nu C.D. A ales sa ramana in RIP.

Nu stiu cum a fost ca jucator in vechile triburi dar am recomandari favorabile pentru el din partea membrilor tribului din care fac parte (la modul: da m-a ajutat cu sprijin; e un vecin de treaba, nu mi-a facut probleme, nu am sa il atac ca imi e prieten... si altele)

Adevarul e ca pozitionarea lui geostrategica pe harta triburilor ar avea doar 2 triburi in care ar putea intra. La noi (CDAc) sau la voi ~HL~

Nu e dezertor deoarece discutia cu venirea lui la noi in trib a fost de dinaintea anuntului cu cel putin 1 saptamana. De ce? Pentru ca aveam pe harta cam aceeasi dusmani si nu in caz de ceva cei din RIP nu il pot sprijini.

Da mi-a zis de conflictul lui in trecut cu tine si Uxini, dar asta e de pe vremea razboiului H@IT@-Deadly. Nu stiu ce a facut de v-a suparat pe aman2 asa tare incat dupa atata timp inca il dispretuiesti dar poate reusiti sa va impacati si sa nu ca poate maine poimaine va intalniti pe strada si stati la o bere.

Totusi e doar un joc si nu trebuie sa uitam asta

Sincer desi joc de abia un an apreciez jucatorii care inca au ramas pe lumea triburilor si nu au dat delete la cont.

Cu respect,
cel micut
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Astazi 26.10.2008 triburile C.D. si DST anunta inceperea razboiul cu tribul RIP din data de 03.11.2008 ora 00:00. In acest razboi vor fi implicate si academiile.Jucatorii din zona de conflict care parasesc tribul RIP in perioada 26.10.2008-03.11.2008 vor fi declarati refugiati .

Semnat C.D. ,DST

Asta scrie in comunicat Cel Micut, scrie ca cei care parasesc RIP in acea perioada sunt refugiati, el a parasit in perioada data tribul, cel mai simplu era sa-i intrebati si pe C.D. daca sunt interesati de el cum am facut si eu cu alt jucator, v-ati fi scutit de problema asta, oricum e doar un jucator, deci nu e asa important, sa nu crezi ca ma bag, doar mi-am expus parerea on topic :)
 

DeletedUser

deci

ce va certati atata si nu asteptati inceperea razboiului ca asta inseamnacat mai multe sate deci

be hapy dont wory
 

DeletedUser2154

Asta scrie in comunicat Cel Micut, scrie ca cei care parasesc RIP in acea perioada sunt refugiati, el a parasit in perioada data tribul, cel mai simplu era sa-i intrebati si pe C.D. daca sunt interesati de el cum am facut si eu cu alt jucator, v-ati fi scutit de problema asta, oricum e doar un jucator, deci nu e asa important, sa nu crezi ca ma bag, doar mi-am expus parerea on topic :)

de unde stii ca nu a fost consultat CD???
 

DeletedUser4133

Nu are rost sa ne improscam aiurea cu noroi. Tot demersul inceperii acestui razboi pana in prezent a fost cat se poate de corect. Ambele parti s-au purtat civilizat . Nu incercati sa gasiti nod in papura acolo unde nu este cazul.
 

DeletedUser

Mai are vreun sens sa va povestesc ca "diplomatul" tribului HL vine si imi spune ca isi doreste PNA....eu ii spun OK, dar si Academia....spune OK si ca ne-a trecut deja,...dau circulara si anunt pe toata lumea inclusiv academia...dupa care vine un alt pacalici si imi scrie cu bold ca au reevaluat si ca nu vor PNA si cu academia...si ca daca nu ne convine sa ii trecem neutri...pai in halul asta se fac diplomatiile fratilor?!! va consultati inainte,...vedeti ce si cum, nu veniti cu gogosi rasuflate la mine ca eu nu sunt pacalici!.

Bai mazare, nu mai scrie functia mea cu ghilimele, am facut pna cu voi dupa ce m-am consultat cu cei din conducerea tribului meu.
Am incheiat pna-ul, am dat circulara in trib ca pna-ul intra in vigoare , apoi membrii care nu sunt in conducere au inceput sa-mi tzipe ca le iau painea de la gura, ca nu mai au ce ataca. Normal trebuiau intrebati si ei daca vor pna cu SH, ca urmare conducerea HL s-a reunit si au hotarat ca acest pna nu este avantajos ptr noi.
 

DeletedUser

Bai mazare, nu mai scrie functia mea cu ghilimele, am facut pna cu voi dupa ce m-am consultat cu cei din conducerea tribului meu.
Am incheiat pna-ul, am dat circulara in trib ca pna-ul intra in vigoare , apoi membrii care nu sunt in conducere au inceput sa-mi tzipe ca le iau painea de la gura, ca nu mai au ce ataca. Normal trebuiau intrebati si ei daca vor pna cu SH, ca urmare conducerea HL s-a reunit si au hotarat ca acest pna nu este avantajos ptr noi.

pai asta se face inainte , se intreaba tribul, dasta a pus in ghilimele functia ta, unu care avea habar ce face , spunea si in trib... crezi ca noua ne-a convenit sa creem nesiguranta? Sa spuna mazare ca face pna tuturor si apoi sa revii tu si sa trebuiasca sa anuleze treaba? Iti dai seama ca nu ne convine sa creem probleme pe la noi, mai ales din cauza noastra, daia ti-a si raspuns ca SH nu v-a mai colabora/ incheia vreun tratat cu HL niciodata, pt ca oricum ce s-a incheiat pana acum a fost o gluma proasta ;) nu sunteti in stare sa va tineti cuvantul cu absolut nimic
 

DeletedUser

de unde stii ca nu a fost consultat CD???

Doar am presupus :)

Cu privire la restul, v-as ruga sa va certati pe topicurile voastre, jumatate din postarile de pe acest topic find atacuri dintre mazare si Smart...multumesc
 

DeletedUser2154

Cam ai dreptate cam se cearta baietii astia pe unde nu trebuie...
o intrebare totusi pt dragos....mai tii minte cand declarai ca le declari razboi la CIRC ca nu iti accepta a doua academie ca marea familie SMART....etc...uite ca nu prea mai e mare familie SMART...asa ca te rog lasa gura mai mica!!!
 

DeletedUser4933

Doar am presupus :)

Cu privire la restul, v-as ruga sa va certati pe topicurile voastre, jumatate din postarile de pe acest topic find atacuri dintre mazare si Smart...multumesc

Care SMART :confused:....cine e smart? mai exista?...a existat?...Sa vorbim despre lucruri realiste, nu stiintifico fantastice.
 

DeletedUser

Nu ma intereseaza subiectul asta, nu asta e subiectul acestui topic, mai moale cu spamul aiurea :)
 

DeletedUser2154

desi s-a stabilit data de 03 noiembrie se pare ca baietii din RIP au trecut deja la actiune, deja Gosser a dat drumul la vreo 28 de atacuri:D
 

DeletedUser2154

mare succes ca deja au trecut vreo 6 atacuri...si la ce moral are:p
 

DeletedUser

Puy oare de ce ne-au trecut de pe acum la dusmani?

Le e frica? :D

Dar noi suntem oameni de cuvant... nu ca cei din RIP :(
 

DeletedUser

Da ripostati fratilor, daca ei dau in mine, eu o sa dau si nu o sa ma mai opresc, de abia astept macar un fake :)
 
Sus