C.D. vs NWO

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

numa ca gigantul a ramas in urma rau de tot..

Lumea 1 va mai dura ceva, avem timp sa recuperam.
In plus, spune-mi te rog cate triburi puternice exista in nord. Mai iti vine altul in minte inafara de SOF? (HL este prezent si in nord si in sud, asa ca nu se pune)
Acum gandeste-te la partea de sud a hartii.. CD,DST,CIRC. Intelegi acum de ce sunteti voi in fata ?(din nou nu ii pun la socoteala pe cei din HL, desi isi au locul lor in ambele enumerari)
Eu am crezut tot timpul si este stric o parere personala, ca partea de nord a hartii este mai slaba din punct de vedere al densitatii jucatorilor buni si triburilor bune, fata de sud.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Trebuie sa ne dezvoltam si noi. Nu?

Asta e motivul, ce nu e deajuns? Asa... ca intre aliati... !


De' nu o-ti patii si voi la fel, mare mi-ar fi mirarea! La momentul cand ati declarat razboi fara motiv unui aliat, ati acceptat si parafat aceasta idee si care va deveni o 'normalitate' pentru aliatii vostrii si sa nu va surprinda deloc cand 'prietenii' vor reactiona la fel, ca tocmai s-au odihnit si au chef de CD!
 

DeletedUser

Nu stiu de ce, insa am vaga impresie ca CD este mult mai greu de scos de pe harta decat NWO si oricine s-ar gandi de 3 ori inainte sa ne treaca cu rosu :).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

deci pe asta te bazezi?
De obicei o alianta se bazeaza pe incredere, sau cel putin asa credeam eu (cat de naiv sunt uneori)
 

DeletedUser

In basmele cu feti frumosi si/sau pe alte lumi poate ca in cadrul aliantelor se mizeaza pe incredere.Pe lumea 1 se asteapta doar conditiile propice sa-i iei satul vecinului.
 

DeletedUser

Haha. Acum ca CD v-a trecut de la aliati la inamici nu mai aveti tupeul sa fiti tari in gura? Pana acum va considerati mari si tari, nici cateva amarate de rezervari nu ati respectat, ati injurat pe toata lumea, chiar ati si amenintat alte triburi ca veti pune CD pe ei, se pare ca soarta s-a intors impotriva voastra :))
Fie ca cel mai bun (CD normal) sa castige :)
 

DeletedUser

sa vedeti cate sate o sa ia cdac, dupa parerea mea sunt mai buni decat tribul mama :)), stie ce face puiut acolo, a crescut o haita de lupi pusi pe rele, gen spetznaz sau trupele antitero, armata fiind cd, :)) de-abia astept sa vad niste statistici
 

DeletedUser

sa vedeti cate sate o sa ia cdac, dupa parerea mea sunt mai buni decat tribul mama :)), stie ce face puiut acolo, a crescut o haita de lupi pusi pe rele, gen spetznaz sau trupele antitero, armata fiind cd, :)) de-abia astept sa vad niste statistici

Shhhh. Iar i se urca lui puyut la cap
 

DeletedUser

In basmele cu feti frumosi si/sau pe alte lumi poate ca in cadrul aliantelor se mizeaza pe incredere.Pe lumea 1 se asteapta doar conditiile propice sa-i iei satul vecinului.

Imi cer scuze ca ai fost indus in eroare de semnatura dar nu-mi apartine, este a fratelui meu, vina imi apartine in totalitate.
Eu sunt ko4u din tribul NWO lumea 1 si sunt pe ceasta lume dinainte de hegemonia TLD si tot in NWO eram si atunci
 

DeletedUser

Tocmai bine daca i se urca la cap. O fi el incapatanat si greu de inteles dar are multa energie si trebuie sa o consume. Acum trebuie sa o cosume pe NWO. Nu le dau mai mult de 1 luna celor din NWO din sudul hartii :)
Good luck Puyut, stiu ca CDAc o sa faca toata treaba acolo :)
 

DeletedUser

Asta e motivul, ce nu e deajuns? Asa... ca intre aliati... !
De' nu o-ti patii si voi la fel, mare mi-ar fi mirarea! La momentul cand ati declarat razboi fara motiv unui aliat, ati acceptat si parafat aceasta idee si care va deveni o 'normalitate' pentru aliatii vostrii si sa nu va surprinda deloc cand 'prietenii' vor reactiona la fel, ca tocmai s-au odihnit si au chef de CD!

Daca triburile aliate noua considera ca nu ar mai trebui sa aiba incredere in noi atunci vor rupe ei alianta;). Insa eu am incredere ca ei nu au nici o problema cu asta. Pana la urma toata lumea rupe aliante ca sa inceapa un razboi:)
 

DeletedUser

Ce distractie pe voi ca declarati razboi unui trib de pe locul 9. Sincer ma asteptam la mai mult de la CD. Sunt ceva jucatori izolati din NWO printre multi din CD si profitati si voi.
 

DeletedUser

Ca de obicei voi nu ganditi strategic. Prima oara trebuie sa cureti totul din spatele tribului si din mijlocul lui. Asta nu e valabila pentru un singur trib ci pentru toate triburile. Cum e CD de fatza, daca si-au asigurat spatele complet or sa le fie mai usor sa treaca in EST, NORD sau Centru.
Orice razboi e o distractie, de ce sa nu fie si cu un trib micut daca se poate cu unul mare?
 

DeletedUser

Nu prea pupa nimic din ceea ce spui tu Pur1c3.
Am vazut si pe alte lumi triburi care nu aveau nici o pata rosie in mijlocul lor, dar nu am vazut niciodata triburi serioase sa fie deranjate de punctele bleu.
Parerea mea e ca CD si-a cautat un izvor de sate ce necesita un efort cat mai redus, asta a fost singurul criteriu.
Omogenizarea tribului nu e decat un pretext fals, in spatele caruia se ascund adevaratele motive.
Si as putea chiar sa enumar unele dintre ele:
1. dezmortirea membrilor din zone inactive de pe harta
2. alianta celor din CD cu DST ( trib cu care NWO a avut ciocniri dese in ultima perioada)
3. trebuia si CD-ul sa participe la spectacolul lumii 1, nu?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus