C.D. vs NWO

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Pai deja am castigat 2 jucatori:). Avem un avans confortabil



Nu Irina gresesti, astia-s la castig. Treaba aia cu refugiatii e doar o secventa dintr-un film de la Hollywood ca sa dea bine la vanzarea biletelor.

Stiti zicala aia: "Reclama sufeltu' cometrului!" ... pot sa pun pariu, ca daca unul din jucatorii 'bine' plasati de la noi, va cere sa intre in CD, este primit instant si i se da si drept la invitatie si probabil pt forum ascuns, adica... si cu gratitudine frate, sa vezi ce bine e aici.. cumva... :)

Aveti 2 jucatori castigati... :D
Nu aveti mai nimic, sunteti niste lasi!
 

DeletedUser

De ce ma intrebi fixx? Ii vreti la voi la fel ca pe loly? Vrea sa fuga dar nu are unde si voi tot il mai tineti

Doar din grija pentru el/ea..sa nu-i iasa vorbe ca-i refugiat/a..cum ati avut grija sa anuntati de la inceput.

Ups..am uitat ca nu aveti cuvant!

Nu conteaza King ce ati afirmat ,nu?

Lacomia e prea mare,conturile prea grase..onoarea..cine stie ce inseamna asta?

Voi,nu!
 

DeletedUser

Bine atunci. Ii declaram pe bubmatul si sidolc refugiati. Esti multumita?
Aveti 2 jucatori castigati... :D
Nu aveti mai nimic, sunteti niste lasi!

Pai inca nu a inceput razboiul. De asta nu avem nimic;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Sunt multumita ca am razboi cu un trib care isi respecta cuvantul,daca e asa.

Sunt multumita ca exista triburi pentru care 534647589 de sate nu inseamna nimic fata de cuvantul dat.

Sunt multumita daca CD joaca asa cum stiam..onorabil.

Dar asta vedem maine..daca mai aveti refugiatii sau nu,King.

Noapte buna:)
 

DeletedUser

Am zis ca ii declar refugiati. Dar nu vom face nimic in privinta lor. Atat timp cat vor juca pentru C.D. nu vor avea probleme la noi:)
Noapte buna
 

DeletedUser2154

Am citit pe aici cateva pagini buna de certuri....cineva a cerut argumente de ce acest razboi....asa cum zicea si gabi23 in SUD e macel...toate triburile din top 10 care sunt in SUD se bat pt a ocupa aceasta particica de harta...si cum harta e mica nu exista loc pentru prea multe triburi....
revenind la intrebarea de ce razboi cu nwo!!!???
am sa incerc sa va explic cat mai pe scurt....pe parcursul timpului au existat mici conflicte intre noi care nici azi nu s-au rezolvat....de la celebrele incalcari de claimuri ale fostului jucator foxxela....pana la celebrul wwwww care sprijinea sate atacate de mine personal ( la aceasta afirmatie am confirmare de la barbaru) dar cum i-am spus si lui barbaru aceastea sunt niste motive banale...care pot fi invocate sau nu...adevaratul motiv este ca ne trebuie sudul aceasta mica particica de pamanat!!!
sunt sigur ca intrebati dar de ce nu DST sau de ce nu HL....tocmai pt ca NWO sunt intr-o zona care ne intereseaza strict...si avem un proiect pe termen lung de la care nu vrem sa ne abatem....

am mai citit ca NWO este trib slab...va spun ca nu este si vor fi zone in care vor putea profita si sa castige sate...ca un bun strateg prietenul meu barbaru cred ca le stie si stie unde suntem egali si cu o mica sansa poate sa castige sate in anumite zone....

Mentionez nu dorim distrugerea NWO chiar vor fi jucatori care nu vor ataca NWO datorita acestorii prietenii unul vi-l spun sigur este NANEL!!!!

sper ca am reusit sa raspund la cat mai multe dintre intrebarile voastre

@LordKaos nu vrem locul 1 al vostru daca il vream bagam 20-30 de membrii din Cdac in C.D.
 

DeletedUser

Am zis ca ii declar refugiati. Dar nu vom face nimic in privinta lor. Atat timp cat vor juca pentru C.D. nu vor avea probleme la noi:)
Noapte buna

Si eu care imi facusem sperante :(.


Stiti ce imi place mie? Nu vad niciun membru NWO din partea de SV care sa scrie pe forum :).
Mai vreti motive pentru razboi?
Inactivitatea voastra .. plictiseala mea.
Cine are 5 minute sa se uite pe harta va intelege ca eu o miscare pur strategica.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2154

Si eu care imi facusem sperante :(.


Stiti ce imi place mie? Nu vad niciun membru NWO din partea de SV care sa scrie pe forum :).
Mai vreti motive pentru razboi?
Inactivitatea voastra .. plictiseala mea.
Cine are 5 minute sa se uite pe harta va intelege ca eu o miscare pur strategica.

ti-am zis ma sa nu ne mai dai de gol....ce naiba:D
gabytzu stii ca glumesc....
 

DeletedUser

CdVsNwo.jpg

C.D.,CDAc,~OCD~ = albastru;
NWO = alb;

Dupa cum vedeti, luptele se vor da in zona de SE. Unde NWO sunt majoritari si au jucatori activi. Nu le mai plangeti de mila.
In SV nu au nicio sansa, o stie toata lumea (motivele sunt multe). Lupta se va in SE.
Acum ganditi si voi logic.Pastram niste puncte bleu in mijlocul nostru sau le facem albastre?
 

DeletedUser2154

off oof mai gabytzu ti-am zis sa nu le arati punctele noastre slabe!!!
 

DeletedUser

Exact acelasi gen de raspunsuri le primeam de la TLD cand a inceput razboiul cu CA-ul.

Daca te uiti mai bine la natura jocului, si tu ca si tribul tau existati din cauza aliantelor create de-a lungul existentei voastre si chiar a celor din momentul asta. Asa ca uita-te mai bine la imaginea noastra ca acolo o sa gasesti raspunsul existentei NWO. Si o spun cu mandrie!

Ai un exemplu foarte bun mai sus, cel in care Emil ne-a amenintat pe toti ca nu ramane nimeni in trib daca atacam inainte de 22... genul asta nu are nici o legatura cu voi! La asta ma refer cand spun alianta/aliati si tot aici am vrut sa ajung cand am spus ca daca as fi aliatul vostru mi-as face probleme mari!

Raspunsul asta imi va ramane mult timp in cap :eek:

hai lasa vrajeala , razboiu dintre NWO vs. CD a inceput special sa nu se intervina in celalalt razboi .

Apropo nu iti mai da tu cu parerea de ce exista CD ca nu esti in masura sa iti dai cu parerea esti nesimnificativ noua , esti ca un sat de 200 de puncte intre jucatori de cate 4 milioane de puncte.

CD sa castige ! barbarul prea si-a luat fumuri de mare conducator da a uitat cand dadea mesaje ca el nu doreste conflicte cu jucatori chair daca ii are la dusmani .

Respect NANEL !!
 

DeletedUser2154

cred ca va fi un razboi linistit, cel putin pe forum si moderatorii nu vor avea prea multa treaba cu noi pe aceasta tema...noua ne place sa vorbim mai mult pe harta!!!
 

DeletedUser

oricum din surse sigure stiu ca barbaru face pe dictatoru, i-as spune eu vreo 2 cand tipa dupa sprijin, domne ca va ard daca nu imi trimite-ti sprijin, etc, etc, prea penibil e omul acesta, astia nu respecta rezervarile ,ataca pna-ul, ce sa le mai ceri, decat sa se apuce de lumea 10!!!:))
 

DeletedUser

vorbind de demnitate.... sat luat de NWO impotriva celor din CDAc. Ne ataca continuu, asta ce mai e? Tot demnitate?

Titlu trimis mai departe Black Sond3r atacă CIPa 28 (866|592)
Expediat 11.02.09 04:56
Trimis mai departe în data de: 11.02.09 10:54
Trimis mai departe de către: OMDIASI
Agresorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
Ghinion

Noroc 6.0%
Moral: 100%

Bonus de noapte pentru apărători

Agresor: Black Sond3r
Sat: ~ C.1 ~ (855|582) K58

Număr: 0 0 0 0 592 0 500 0 0 0 0 1
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0

Apărător: OMDIASI
Sat: ~WRS~ (866|592) K58

Număr: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0


Trupele apărătorului, care au fost pe drum

0 2602 0 0 190 2025 285 0 0 0 0 0
Prada: 0/24950
Modificare de adeziune Aprobare scăzuta de la 20 la -13



le: Si ataca in continuare. Lipsa de ce este asta? Normal ca or vrea sa plece de la ei. Noi de ce nu plecam in NWO in sud-est? Va intrebati asta, domnilor?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Marii strategi ai tribului CD, ne arata noua cum si-au pus ei la cale strategia si felul cum au ajuns ei la concluzia ca razboiul cu NWO este cea mai scurta cale catre idealul lor.
Daca ei se orienteaza si-si coordoneaza activitatea premergatoare razboilui (macelului, campania de primavara, campania de curatenie, miscare strategica....sau cum vreti voi sa o numiti) dupa acea harta s-ar putea ca rezultatul final sa nu fie acelasi cu cel de pe hartie.
Nu au fost introduse alte vriabile cum ar fi: (ar trebui sa va spun eu astea?)
1. razboiul existent intre NWO pe de o parte si Nippon si YKZ de cealalta parte
2. DST - se dau de ceva vreme lupte intre NWO si DST, DST care ...e aliat cu CD ( si DST-ul are forte importante in sud si nu numai si sunt sigur ca nu vor sta sa aplaude la spectacolul facut de CD, nu?)
3. aliatii traditionali sau mai noi ai NWO, care sunt expusi conflictelor mai mult sau mai putin.

In concluzie, motivele razboiului mi se par false cel mult puerile, analiza f slab facuta, avand la baza doar doua criterii si sper ca si atacurile de la voi sa se incadreze in aceeasi tenta :).

Ca sa inchei,
Le doresc tuturor colegilor mei multa bafta (vor avea nevoie) si tineti capul sus, e mai important decat orice sat, pierdut sau castigat.
Mie, nu-mi doresc decat sa fiu on atunci cand sunt atacat.

Va urez sa aveti in "triburile" o ocupatie cat mai interesanta
ko4u
NWO
 

DeletedUser

Te-as ruga sa nu bagi DST-ul in razboiul acesta, noi nu avem nevoie de ajutorul nimanui ca sa cucerim NWO asa ca nu ne-am dus ca sa instigam C.D. la un razboi cu NWO
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus