Ce lipseste acestui forum ?

Ce lipseste forumului extern ?


  • Total votanți
    111
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Forumul e organizat bine,insa lipseste un lucru : cateva kg de creier :D
Sunt multi indivizi ce nu cunosc gramatica si inca mai fac observatii
De-as fi moderator,i-as bana pe toti cei ce pocesc limba romana
 

DeletedUser15145

Pe langa cele cateva kilograme de creier amintite de iurka eu vad ca acestui forum ii lipseste corectitudinea si fair-play-ul, precum si interesul jucatorilor pentru sectiunile care reprezinta scopul forumului si anume jocul triburile. In 90 % din mesaje se face doar spam de proasta calitate, nefiind ceva cu adevarat folositor unui jucator de triburi.
 

DeletedUser

Defapt, stiti voi ce este acel lucru atat de important care ne lipseste noua?

Mai bine zis , este lucrul acela , ca suntem Romani , si nu o civilizatie cu o cultura generala , un simt cinic , si multe alte calitati pe care nu cred ca o sa le indeplinim vreodata.
 

DeletedUser

eu cred ca cel mai mult acestui forum ii lipsesc...liderii de trib,prea putini isi fac aparitia pe forum,care pana la urma este facut pt ei,pt a ne informa cum decurg razboaiele si altele...
 

DeletedUser

Cand eu atrageam atentia ca actiunile unui moderator neprofesionist(ca sa fiu bland si sa nu spun incompetent) pot afecta forumul extern , probabil unii ziceau ca ma insel.Insa de mult timp tot mai putina lume serioasa isi spune punctul de vedere aici, pe extern.
Ceea ce lipseste forumului extern sunt moderatorii profesionisti.Moderatori care vin cu idei noi in fiecare zi, moderatori care sa atraga lumea pe forum.Sa arzi de nerabdare sa intrii pe forum sa-l citesti si sa participi la o discutii civilizate impreuna cu colegi si dusmani de pe o lume sau alta.
Nu o luati ca ceva personal , eu va apreciez pentru pentru ca ceea ce incercati sa faceti ca si moderatori o faceti benevol.Din milioanele de euro pe care cei de la inno se lauda ca-i fac ar putea sa va dea si voua si adminilor o suma oarecare pentru timpul pierdut de voi incercand sa faceti ceva pentru noi , pentru joc si pentru buzunarele si conturile lor.
 

DeletedUser28580

concursuri cu premii..cine nu vrea premii? :p .. concursuri precum primul la rang/oda/odd la o data stabilita primeste un premiu..am vazut ca se intentioneaza asa ceva..dar o simpla imagine la profil nu e de ajuns :rolleyes:
 

DeletedUser

Concursuri cu premii?
Pai pentru ce, sa urle si atunci 9 din 10 ca a fost blat cu adminii/moderatorii? e moarta ideea inca de dinainte sa inceapa.
Nu se poate domnule :D
 

DeletedUser32848

Va zic eu ce lipseste!
Lipsesc niste reguli bune puse la punct pentru ca actualele reguli incalca drepturile omului!
Lipsesc moderatorii care sa respecte membrii forumului si sa le acorde o foarte mare informatie fara editari si altele!
Sincer e cel mai slab forum care l-am vazut pana acum la un asemenea nivel mai bine zis nu am vazut pe nici un forum atatea editari ale moderatorilor/adminilor nu cred ca exista vreo tema fara "Last edited by ... "

Parerea mea e schimbarea generala a forumului banarea jucatorilor doar pe cazuri "jigniri, rasism, afirmatii politice extreme, etc."
Atentionarea jucatorilor care fac spam prin pm, la trei avertizari primeste ban definitiv!
Ironiile si postarile aiurea sa nu se stearga deoarece acestea sunt niste dovezi ce pot arata caracterul omului!La fel si in cazul asta atentionare!Cel mai probabil daca tema respectiva va lua alta directie va fi incuiata de admin!
Si cel mai bine e ca adminii sa nu-si faca prezenta pe forum, ei sa fie doar pentru analizarea contestatilor asupra decizilor moderatorilor!
Moderatorii nu trebuie sa fie unii agresivii ci unii care sa ajute jucatorii sa calmeze situatile de agitatie sa-i faca pe jucatori sa vina sa utilizeze cu placere forumul extern, sa lase temele sa "curga" daca subiectul este unul ce starneste interesul si unii pe ici pe colo mai incalca regulamentul!Un moderator exemplu ar fi Jackass si cu ocazia asta ii transmit numai de bine din partea mea si din partea tuturor jucatorilor care ia ajutat pe forum!

Pe forumul asta am vazut cele mai multe editari ale adminilor ceea ce nu am prea vazut pe alte forumuri, deoarece fiecare om are dreptul la replica iar editarea postarii sale de catre un admin reprezinta incalcarea acestui drept! Este ceva valabila si pentru admini partea cu raspunde la mesaj (quote), folosita aceasta optiune totul va fi original si fara drept de contestatie!Editarea mesajului aduce dubii deoarece un mesaj editat poate schimba ceea ce a scris jucatorul in original iar cu ajutorul editarii moderatorul/adminul adauga si regula conform careia jucatorul a fost banat iar pe motivul acesta jucatorul are drept de a contesta banarea sa desi nu prea are unde ca i se va raspunde negativ de catre admini si uite asa sa mai lasat un jucator de triburile cat si de forumul triburile!

Uitativa si voi in ce directie o ia jocul din cauza decizilor luate atat in joc si cat si pe forum de catre team : inceputul anului 2009 erau inregistrati peste 300 000 de jucatori aproape ca-i egalasem pe cei de pe .net! Acum sa injumatatit numarul jucatorilor si nu a trecut decat un an de atunci!
Daca acea schimbare nu va venii cat de curand atat in joc cat si pe forum ma voi lasa si eu de joc , si tin sa spun ca in anii astia in care am jucat triburile aproape am ajuns la numarul zecilor de mii de ore jucate(pierdute) pe acest joc, aici intra atat .ro cat si .net!

Sper ca cele scrise mai sus sa trezeasca interesul adminilor si asteptam cu nerabdare o schimbare in bine a tuturor!

DIn respect pentru mine va mai cer Nu imi editati aceasta postare!
 

DeletedUser17342

Cand eu atrageam atentia ca actiunile unui moderator neprofesionist(ca sa fiu bland si sa nu spun incompetent) pot afecta forumul extern , probabil unii ziceau ca ma insel.Insa de mult timp tot mai putina lume serioasa isi spune punctul de vedere aici, pe extern.

Si pe langa asta faptul ca se acopera unii pe altii dar mai ales ca exista o influenta foarte mare care functioneaza in randul TT-ului si vine din partea mai multor personaje. Mai pe scurt, obiectivitate si profesionalism -> 0(nu din partea tuturor moderatorilor, ci a celor care conteaza).

Asta e parerea mea.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Salilik, parca ma aud pe mine vorbind, am facut si eu tam tam`u asta si cu ban`uri luate si chestii acum 2 ani si tot nimic, e vorba de atitudine, aici esti pe tarlaua lor spre deosebire de alte forumuri care sunt in competitie si sa atraga lumea nu sa o respinga, pentru trilulele sunt doar ei si asa e transmis din mod in mod, nu se poate schimba, intradevar sunt unii chiar buni dar daca vine alde lamine si se trezeste el sa ascunda si blocheze toata sectiunea de off`topic ca s`a trezit el cu fata la cearsaf fara motive sau nimic, postu se vedea ca era la nervi, iti dai seama cate rationamente face si cine conduce pe aici + ce noroc ca nu conduc ei decat o parte jocu si nu tine mai nimic de ei decat forumu si sa mai dea afara unii pe naspa din joc ca daca era efectiv al lor jocu era jale, liniile sunt trasate de nemtzi. Si cati s`au mai lasat din cauza forumului si a ce e pe aici, si eu pot spune ca m`am lasta ultima data cred 40% din cauza forumului.

Edit me pls :*
 

DeletedUser32848

NU vreau sa para o amenintare dar atata timp cat jocul cere bani pentru unele facilitati si multi cumpara cp dar totodata multora li se incalca drepturile omului... Adminii deja nu mai iau decizii in numele jocului (triburile.ro) ci le ia pe proprie piele! Atata timp cat bani omului sunt la mijloc situatia devine mult mai delicata iar daca vreodata cineva se va trezii sa faca o reclamatie la ONU, nu cred ca va mai exista versiune .ro, o prima regula ce ar trebui sa dispara imediat ar fi regula:" 6.4. In cazuri extreme, ne rezevam dreptul de a inchide conturi chiar daca nu se aplica nici una din regulile de mai sus. " Pentru ca regulamentul trebuie sa fie unul bine pus la punct si care sa acopera toate regulile pe baza carora contul ti-a fost inchis astfel se incalca Dreptul la proprietate! si oricand cineva ar putea face reclamatie la ONU!

Spun asta pentru adminii pentru ca nu-i de joaca cu treburile astea si poate fi chiar periculos , deoarece toti oamenii din tarile care au aderat la ONU au aceleasi drepturi!Va rog luati jucatorii experimentati si vechi in special pe cei cu bunul simt si face-ti impreuna un nou regulament care sa atraga jucatori noi pe triburile iar incuierile de cont sau pedepsele sa fie mult mai mici, asta doar daca doriti ca in urmatorii 5 ani sa mai ramana cativa jucatorii ca in felul asta mai mut de 5 ani nu cred ca va mai tine triburile!
 

DeletedUser

Nu are rost, pe bune, lasa`i asa, nu se rezolva nimic... Teoretic ar avea drept pe tot ce tine de servarele lor si cam pot face ce vor, dar nu e asa.
+ profita de faptul ca nu prea au avut de a face cu oameni cu bani si hotarati, eu daca eram pe la 30-40 de ani aveau pana acum cel putin 2 chemari in judecata pe cap.
 

DeletedUser14000

NU vreau sa para o amenintare dar atata timp cat jocul cere bani pentru unele facilitati si multi cumpara cp dar totodata multora li se incalca drepturile omului... Adminii deja nu mai iau decizii in numele jocului (triburile.ro) ci le ia pe proprie piele! Atata timp cat bani omului sunt la mijloc situatia devine mult mai delicata iar daca vreodata cineva se va trezii sa faca o reclamatie la ONU, nu cred ca va mai exista versiune .ro, o prima regula ce ar trebui sa dispara imediat ar fi regula:" 6.4. In cazuri extreme, ne rezevam dreptul de a inchide conturi chiar daca nu se aplica nici una din regulile de mai sus. " Pentru ca regulamentul trebuie sa fie unul bine pus la punct si care sa acopera toate regulile pe baza carora contul ti-a fost inchis astfel se incalca Dreptul la proprietate! si oricand cineva ar putea face reclamatie la ONU!

Spun asta pentru adminii pentru ca nu-i de joaca cu treburile astea si poate fi chiar periculos , deoarece toti oamenii din tarile care au aderat la ONU au aceleasi drepturi!Va rog luati jucatorii experimentati si vechi in special pe cei cu bunul simt si face-ti impreuna un nou regulament care sa atraga jucatori noi pe triburile iar incuierile de cont sau pedepsele sa fie mult mai mici, asta doar daca doriti ca in urmatorii 5 ani sa mai ramana cativa jucatorii ca in felul asta mai mut de 5 ani nu cred ca va mai tine triburile!


Dragul meu..mi-ai cerut voie sa imi folosesti poza? Eu te cred ca sunt superba si minunata (si modesta) dar nu trebuia sa ma intrebi?(sau esti fan? ) :D
 

DeletedUser

salilik aberezi despre ONU si dreptu la proprietate si ghici ce: tocmai tu il incalci
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus