Ce urmeaza? :)

  • Autor subiect DeletedUser48551
  • Data de început

DeletedUser48261

Ce mai conteaza ce urmeaza ? Conteaza ca tot ce spun ei difera total de realitate. Ca si asta :) Frumos foc...ce sa zic. GG ! Aveti 1-0 in diplomatie.
 
Scor reacție
98
UnkemptScratchyCoral-size_restricted.gif


Bafta Suits !
 

DeletedUser48261

Sa fie !
Ii asteptam sa isi faca ei topicul...ca pentru ei imaginea maro conteaza cel mai mult.
Cum ma kamp asa de jos sunteti ? Asta va este onoarea ? La atat se rezuma onoarea si cuvantul vostru ? La un sat de 3.3k puncte ? :)))))))))))
 

DeletedUser48551

Are dreptate olandezul, incepe jocul.

Este un joc in care actiunea principala este lupta, nu putem castiga toti jocul, deci trebuie sa ne luptam.
Aiurea este ca unii din green(sunt si jucatori super ok acolo, nu am ce comenta despre ei) dar cativa sunt cu doua fete. Inainte sa intru in Suits declarau ca Green si Suits o sa castige lumea si o sa fie de nedespartit. :))
Uite ca au dat ei backstab-ul, si la nici 24 de ore(cica 24 de ore trebuia sa fie PNA) au atacat. Deci planuiau asta de ceva timp, nu foarte mult, dar planuiau.

Pariu ca in 2-3 zile o sa inceapa circularele cu "Just-Elite o sa va innobileze intern.." si etc. Acesta este stilul lor de joc si nu este nimic gresit in el. :) Nici cei din gentle nu au fost sfinti, ba din contra, unii au vrut razboiul si l-au avut, si a fost mai interesant asa. Daca se facea atunci un singur trib ar fi fost cea mai plictisitoare lume din istoria triburile.ro.

Aici probabil o sa incerce sa-i traga de partea lor pe ManiacK.s, cand situatia o sa le fie favorabila gasesc iar motiv si ataca ManiacK.s, eventual se aliaza la inceput cu vre-un trib vecin cu ManiacK.s din nord(eu il si stiu :)) ) si sa le-o dea si lor. Pentru moment nu o sa riste un razboi pe doua directii.
ManiacK.s are 3 posibilitati, lupta de partea Green, Suits, sau sta si se uita cum se dezvolta castigatorii dintre Green vs Suits si o sa fie prea tarziu.

Ce am scris la inceputul lumii(Cand ai "spion"(sper sa vedeti ghilimelele) in aproape toate triburile de pe L60 iti permiti :))

Suits - In orice directie ar merge o sa fie in calea Green, o sa fie asimilati partial(probabil cativa jucatori de top; tactica Gentle si Green de pe L53) sau o sa si-o ia usor usor cand Green nu mai are nevoie de aliati.

Problema green este ca posibil sa si-o ia ei :))
 

DeletedUser30525

Sa fie !
Ii asteptam sa isi faca ei topicul...ca pentru ei imaginea maro conteaza cel mai mult.
Cum ma kamp asa de jos sunteti ? Asta va este onoarea ? La atat se rezuma onoarea si cuvantul vostru ? La un sat de 3.3k puncte ? :)))))))))))


Florine se vede aici exact situatia aliantei green-suits
La fel cum te-ai grabit cu nwo te-ai grabit si aici
Corect unul de la noi a facut o prostie. Puteai frumos sa spui ma uite ce face ala si rezolvam. Dar pentru tine a fost mai important ca in primul moment sa declari razboi green si apoi sa iesi pe extern si sa folosesti o prostie a unui jucator ca si argument.
Asa ca lasa onoarea deoparte ca nu are nimic de a face aici. Pur si simplu ati asteptat o greseala ca sa aprindeti focul.
Asa ca nu te bate cu pumnul in piept ca esti cel mai corect ca nu esti.
Iar daca vrei sa vorbim despre onoare arata-mi cati jucatori pe extern s-au indoit de onoarea mea si cati de a ta.
Nu intra intr-o discutie despre asta cu mine ca ai sa pierzi sigur.

cat despre pna da recunosc a fost greseala noastra cu acel sat luat de un jucator satul de prostiile voastre
dar mai departe nu da in curtea noastra incompetenta ta de a rezolva lucrurile altfel.

Cu respect
 

DeletedUser48551

Si acum cei din green incearca sa se scoata. Nu de alta dar o sa vrea alti aliati pe viitor ...
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Te intreci cu gluma. Cine iti spunea tie ce despre green? Dar tu crezi ca eu nu stiu cine esti si ce ai facut pe alte lumi?
Noi v-am dat 24hr din marinimie, asta nu se numeste backstab dar tu stii mai bine cum se face ca ai mai facut. Voi la NWO ati dat 12hr ati recrutat cei mai mari 13 jucatori. Cum se numeste asta? Facand acest lucru voi ati ales intre green si NWO, pe NWO si ati blocat harta. Gentle noua ne-au dat razboi la 2 noaptea cu granita blindata si cu nobilii a doua zi cand aveau 60% din harta. Noi daca faceam acelasi lucru acum cu voi erai disband.
Marelui alex02dsa i-ai oferit un sat intre Winter si Suits iar eu ti-am zis ca noi nu vrem sa dam pe Winter ca avem aceleasi interese dar tu erai ca trebuie atacati. Sunt curios acuma ce imbarligi toate triburile ca sa faca un PNA cu tine :D Ah si mi-ai mai oferit un sat care avea peste o ferma de deff in ea si aveam moral 50% :D Minti poporul si nici macar nu esti bun la asta :oops:
Mai mult aliatul conducator papaya a zis ca n-are ce sa colaboreze cu mine, mi se pare o atitudine foarte sanatoasa:)

In concluzie tu ai facut alianta cu tot Kul iar cand a fost sa alegi, ai ales NWO, prin recrutari si dupaia innobilarea a ce a mai ramas pe motiv ca toti sunt vechi tovarasi :eek:
Stai sa vezi cand scot eu vechii tovarasi de la naftalina :rolleyes:
Hai nu mai plange atata cu 2 noaptea,ca ati fost tari in gura ca vreti marea cu sarea,ati primit ce ati meritat ! Se pare ca totusi nu din intamplare toata lumea va vorbeste de rau,green-ului ii este sortit sa o ia in DOS se pare,backstab peste backstab =)) toata lumea e "proasta" ,numai voi le stiti pe toate,toata lumea va nedreptateste :))))))))))
 

DeletedUser30525

Si acum cei din green incearca sa se scoata. Nu de alta dar o sa vrea alti aliati pe viitor ...

Noi macar avem demnitatea sa recunoastem unde e vina noastra
Altii..........
Oricum acum nu mai conteaza
Daca o sa pierdem jos palaria in fata suits
Daca nu o sa continuam cat o sa putem
Nu e vorba ca vrem sa ne scoatem sau altceva. sa ne scoatem de ce?
Crezi ca ne intereseaza ce spun fostii gentle care pana acum nu au avut curaj sa scoata capul din pamant?
Hai sa fim seriosi.
Sunt curios cum puneti voi in balanta lucrurile si va da la fel.
Toata lumea a zis ca am dat backstab la suits. Cum se face ca atacurile cele mai multe inclusiv nobili sunt spre green?
:D
O sa vedem la final.

Pana atunci spor la sate.
 

DeletedUser48261

Voi erati la margine acum daca nu aveati diplomatie cu noi ca sa ii scoateti pe Gentle.
Asa ca taceti dreaq din gura ca numai scuze gasiti pentru orice.
S-a gasit RAIUL pe pamant. Vai vai vai...
Jucatorul acela care a atacat reprezinta green...scuze MARO
De ce niciun jucator de la noi nu a atacat ?
Ca avem onoare. De aia.
Hai ia cu paine si faceti-va in continuare de ras.
 

DeletedUser30525

Voi erati la margine acum daca nu aveati diplomatie cu noi ca sa ii scoateti pe Gentle.
.

:D
ma gandeam eu cand o sa apara aberatiile
cat despre onoarea ta s-a vazut la nwo cat de mare e
dar na suits-green e un subiect mai mare de discutat, ne ferim sa vorbim de propria culoare maro cum vad ca iti place in ultimul timp
:D
 

DeletedUser48551

Noi macar avem demnitatea sa recunoastem unde e vina noastra

Daca te uiti mai sus am spus si eu ce nu a fost corect din partea gentle, sa fim seriosi, nici cei din gentle nu au fost corecti, dar si voi aveti o parte din vina pentru ce a fost pe L53.
Dar aici, iar va credeti victime? Cum vi se intampla doar voua? Cred ca aveti ghinion, aici este problema. Toate triburile cu care va aliati voi va dau backstab, da, clar este ghinion.

Crezi ca ne intereseaza ce spun fostii gentle care pana acum nu au avut curaj sa scoata capul din pamant?

Topicul este creat de mine pe la inceputul lumii :)
Joc de ceva timp triburile, aproape pe fiecare lume imi fac un cont nou, cu un nume de oras de prin UK. :))
De fiecare data aleg si intru(daca ma si accepta) in tribul din zona mea indiferent ce nume are, imi place sa joc. Chiar daca uneori sunt scos dupa 1 luna sau dupa jumatate de an, asta este jocul, nu putem castiga toti. Joc pentru relaxare si fara sa fiu cu doua fete.

Voi puneti suflet, nu este nimic rau, dar asta va transforma.

Cei mai buni sa castige, bafta!
 

DeletedUser30525

Daca te uiti mai sus am spus si eu ce nu a fost corect din partea gentle, sa fim seriosi, nici cei din gentle nu au fost corecti, dar si voi aveti o parte din vina pentru ce a fost pe L53.
Dar aici, iar va credeti victime? Cum vi se intampla doar voua? Cred ca aveti ghinion, aici este problema. Toate triburile cu care va aliati voi va dau backstab, da, clar este ghinion.



Topicul este creat de mine pe la inceputul lumii :)
Joc de ceva timp triburile, aproape pe fiecare lume imi fac un cont nou, cu un nume de oras de prin UK. :))
De fiecare data aleg si intru(daca ma si accepta) in tribul din zona mea indiferent ce nume are, imi place sa joc. Chiar daca uneori sunt scos dupa 1 luna sau dupa jumatate de an, asta este jocul, nu putem castiga toti. Joc pentru relaxare si fara sa fiu cu doua fete.

Voi puneti suflet, nu este nimic rau, dar asta va transforma.

Cei mai buni sa castige, bafta!


90% sunt de acord cu tine
Dar aici nu a zis nimeni ca am luat backstab de la careva
Aici am incheiat o alianta care ne bloca sa ne dezvoltam. Vina noastra aici si o recunosc este ca in pna-ul acordat un jucator a atacat pe pna (cum de altfel s-a mai intamplat pe triburi de f multe ori). Ca in acel moment ni s-a declarat razboi e alta poveste, a fost alegerea suits sa faca asta si sincer nu ii condamn pentru asta.
Noi eram chiar hotarati sa pastram pna-ul pana la ora 22 si pe urma sa intram in neutralitate. Si chiar daca nu ma crede nimeni am fi cedat satul daca ni l-ar fi cerut careva.
Dar de aici pana la ce s-a mai spus pe aici e cale lunga.
Situatia de pe 53 e cu totul alta decat pe 60
Cat despre suflet nu e ceea ce crezi tu. Suntem jucatori (mai buni sau mai putin buni) care ne stim in viata reala, ne stim familiile, ne bucuram cand ne este bine si ne intristam cand ne este rau. Suntem un grup care ne-am imprietenit in viata reala datorita acestui joc. E normal ca sa ne aparam intre noi chiar si atunci cand mai gresim si cu atat mai mult cand avem dreptate. Asa ca sufletul e pus intr-adevar dar nu in joc ci in a sprijini un prieten.

Cu asta am terminat pe azi.

PS: Florine stiu ca esti suparat si ne mai contram cat vrei dar de maine

Cu respect
 

Saitou

member
Scor reacție
1
Sincer ma amuza faptul ca un pacalici ca just-elite,un looser pe toate serverele a ajuns sa dea lectii de diplomatie si sa vorbeasca tocmai el de backstab-uri,unde de fiecare data cand a avut ocazia asta a si facut.
Mai barbar cu nick,ca asa am vazut ca esti alintat pe aici,voi in tot timpul asta ati facut jocul dk-ului si al dt-ului,pt ca tu asta esti,un pion,o lauza,niciodata nu o sa fi in stare sa joci pt tine si pt tribul tau,mereu pt altii ...de ce,pt ca esti prea inapt,poate nu toata lumea stie de invartelile voastre cu dk-ul,voi in tot timpul asta ati lucrat green-ul,sa ii blocati si in cele din urma backstab
Green a gresit ca nu a rupt alianta cu voi mai devreme,voi oricum erati pregatiti sa le dati backstab lor asa ca lasa gargara
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Sincer ma amuza faptul ca un pacalici ca just-elite,un looser pe toate serverele a ajuns sa dea lectii de diplomatie si sa vorbeasca tocmai el de backstab-uri,unde de fiecare data cand a avut ocazia asta a si facut.
Mai barbar cu nick,ca asa am vazut ca esti alintat pe aici,voi in tot timpul asta ati facut jocul dk-ului si al dt-ului,pt ca tu asta esti,un pion,o lauza,niciodata nu o sa fi in stare sa joci pt tine si pt tribul tau,mereu pt altii ...de ce,pt ca esti prea inapt,poate nu toata lumea stie de invartelile voastre cu dk-ul,voi in tot timpul asta ati lucrat green-ul,sa ii blocati si in cele din urma backstab
Green a gresit ca nu a rupt alianta cu voi mai devreme,voi oricum erati pregatiti sa le dati backstab lor asa ca lasa gargara
Hahaahahha green a luat backstab zici? pai cum asa :O toata harta domle comploteaza ca sa piarda green <3 uiuiu ce rea e lumea asta
 

DeletedUser48551

Sincer ma amuza faptul ca un pacalici ca just-elite,un looser pe toate serverele a ajuns sa dea lectii de diplomatie si sa vorbeasca tocmai el de backstab-uri,unde de fiecare data cand a avut ocazia asta a si facut.
Mai barbar cu nick,ca asa am vazut ca esti alintat pe aici,voi in tot timpul asta ati facut jocul dk-ului si al dt-ului,pt ca tu asta esti,un pion,o lauza,niciodata nu o sa fi in stare sa joci pt tine si pt tribul tau,mereu pt altii ...de ce,pt ca esti prea inapt,poate nu toata lumea stie de invartelile voastre cu dk-ul,voi in tot timpul asta ati lucrat green-ul,sa ii blocati si in cele din urma backstab
Green a gresit ca nu a rupt alianta cu voi mai devreme,voi oricum erati pregatiti sa le dati backstab lor asa ca lasa gargara

Pai daca rupeati mai devreme o luati de la Gentle.
Era un raport de 4 la 1 in favoarea Gentle, nu era o lupta prea dreapta. Asa voi v-ati aliat cu toata lumea impotriva Gentle, si acum scoateti unul cate unul. Urmeaza ManiacK.s, o stiu tot de la voi :))
 

DeletedUser45079

Zeus o sa ei bataie pe lumea ăsta Cum a luat D4licios pe lumea 54 :))) . Voi cresteți sate ca vine sensei și vi le ia :)
 

DeletedUser48551

90% sunt de acord cu tine
Dar aici nu a zis nimeni ca am luat backstab de la careva
Aici am incheiat o alianta care ne bloca sa ne dezvoltam.

Ai dreptate, totusi daca nu incheiati alianta cu noi nu cred ca mai erati acum, sau poate erati dar ar fi fost mai greu. Ati ales calea sigura si usoara, nu este de condamnat.
Totusi multi din Green afirmau ca Green + Suits o sa castige lumea impreuna :)

In rest si backstab-ul este parte din joc :))
 
Sus